Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα στο team!σημερα το μεσημερι ξαφνικα οπως το εβγαλα απο την τσεπη,η οθονη ηταν καταπρασινη,εχει τυχει σε καποιον και αν ξερει τι επαιξε?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1 hour ago, ernesto1983 said:

μηπωσ το πιεσες ??πηγαινε το smartec!!

Εκεινη την ωρα οντως ημουν στην δουλεια και κουβαλουσα πραγματα.Το θεμα ειναι οτι καποιες φορες το οποιο το ειχα διαβασει στο παρελθον απο αλλα ατομα εδω στο forum,ενω δεν μου το έκανε ποτε,το ξεκινησε με αναβαθμιση στην 12,τρεμοπεγμα οθονης καποιες φορες κ παλι οταν το βγαζα απο τη τσεπη κ χωρις να κανω κατι

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου επειδη το εχω κ εγω κ το παρακολουθω!!αν εχει ερθει το 5,1 one ui δοκιμαστε ενα hard reset να δουμε για αρχη μηπως δν το ξανακανει..

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, ernesto1983 said:

φιλε μου επειδη το εχω κ εγω κ το παρακολουθω!!αν εχει ερθει το 5,1 one ui δοκιμαστε ενα hard reset να δουμε για αρχη μηπως δν το ξανακανει..

Δεν ήρθε το UI 5.1 στη συσκευή προς το παρόν. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Λογικά τις επομενες μέρες θα το πάρετε κ θα φτιάξει κ το πληκτρολόγιο. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, challenge143 said:

Λογικά τις επομενες μέρες θα το πάρετε κ θα φτιάξει κ το πληκτρολόγιο. 

Λογικά ναι. Από την μετάβαση στο UI 5.0 χάλασε.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη παρέα! 

Έχω χρόνια να ασχοληθώ και να γράψω σε φόρουμ καθώς δεν περίμενα ποτέ ότι θα αντιμετωπίζα τέτοια θέματα με κινητό της Samsung. 

Αρχικά να αναφέρω ότι η δική μου συσκευή τρέχει το scs BGL και πως ούτε εμένα ακόμα έχει φτιάξει το πληκτρολόγιο και δεν έχω λάβει ακόμα τη έκδοση 5.1. 

Όμως αυτό που μου τη σπάει αφάνταστα δεν είναι τόσο πολύ αυτό καθώς το έλυσα με το swiftkey που η θέα HUAWEI τα είχε λύσει αυτά τα θέματα αιώνες πριν. Κρίμα που της πήραν τα gapps για να τη καταστρέψουν. 

Εγώ έχω εντοπίσει θέματα με την γλώσσα συσκευής και γλώσσα στις εφαρμογές.

Πιο συγκεκριμένα το κινητό το έχω βάλει να έχει τη Ελληνική γλώσσα ως αρχική και ως δευτερεύουσα την αγγλική. Πάω λοιπόν στη συλλογή και μετά στο κάδο απορριμάτων να σβήσω τις άχρηστες φώτο και στο κουμπί που θα έπρεπε να λέει "ΔΙΑΓΡΑΦΗ / ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΟΛΩΝ" γράφει "ΚΕΝΌ" δηλαδή έκανε άμεση αντιγραφή του EMPTY στα αγγλικά 🤦‍♂️

Και ερχόμαστε στο Instagram το οποίο είναι πάντα τέρμα ενημερωμένο από play store και ενώ το έχει σεταρει στα αγγλικά us να μου το δείχνει, γιατί έτσι μου αρέσει και με βολεύει, μου το δείχνει πάντα στα Ελληνικά παρόλο που εγώ το έχω στα αγγλικά. Το αστείο είναι ότι πάω το βάζω αγγλικά και μου το δείχνει, το χρησιμοποιώ όσο είναι ανοιχτό και τρέχει στα αγγλικά αλλά μόλις κλείσω τη εφαρμογή και ξανά ανοίξω τότε έχει γυρίσει από μόνο του ελληνικά και στις ρυθμίσεις δείχνει ότι είναι στα αγγλικά παρόλο που διαβάζω και βλέπω ελληνικά. Αν προσέξετε στις ρυθμίσεις του κινητού στη γλώσσα λέει ότι η γλώσσα στη κορυφή θα χρησιμοποιεί από προεπιλογή. Ναι ρε bro αλλά εγώ θέλω το κινητό να είναι στα ελληνικά και η εφαρμογή στα αγγλικά. 

Ήθελα λοιπόν να μάθω αν αυτό ειναι θέμα του κινητού και κάνει override τη γλώσσα με το ζόρι ή είναι θέμα της εφαρμογής. Έχω στείλει εμαιλ στο support της instagram αλλά χωρίς απάντηση. 

Υπάρχει κάποιος που να τρέχει το το ig στα αγγλικά μια χαρά? Υπάρχει κάποιος που μπορεί να το τεστάρει να δούμε αν συμβαίνει το ίδιο παντού για να μιλήσω αν είναι με Samsung και να τους πω ότι είναι για πολλές σφαλιαρες εν έτη 23 να αντιμετωπίζουν οι συσκευές τους τέτοια γελοία θέματα? 

Ευχαριστώ πολύ και συγνώμη για το σεντόνι! 

Screenshot_20230224_100221_Settings.jpg

Screenshot_20230224_100242_Settings.jpg

Screenshot_20230224_100002_Instagram.jpg

Screenshot_20230224_095938_Instagram.jpg

Screenshot_20230224_095924_Instagram.jpg

Screenshot_20230224_095933_Instagram.jpg

Screenshot_20230224_095719_Gallery.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μόνο οι πληροφορίες ότι τα διάβασες όλα και τα προτεινόμενα μένουν στα αγγλικά, τα υπόλοιπα είναι στα ελληνικά πάλι! 

Screenshot_20230224_114332_Instagram.jpg

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το έλεγξα και με άλλο μοντέλο ενός φίλου Α22 και πάλι τα ίδια. Εντωμεταξύ αν βάλεις τη γλώσσα στα αγγλικά στις ρυθμίσεις της συσκευής τότε λειτουργεί κανονικά στα αγγλικά. Μάλλον κάνει override με το ζόρι η γλώσσα του κινητού στην εφαρμογή αλλά αυτό πως το αποδεικνύω? 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mixlis said:

έχει παρατηρησει κάνεις battery drain ,μετά από την αναβάθμιση Φλεβάρη?? 

Δεν έχω παρατηρήσει αλλαγή στην χρήση μπαταρίας. Όπως ήταν μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, mixlis said:

έχει παρατηρησει κάνεις battery drain ,μετά από την αναβάθμιση Φλεβάρη?? 

Στο Security του Φεβρουαρίου οχι αλλα οταν ερθει το One UI 5.1 θα εχουμε θεμα...

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, christos_087 said:

Στο Security του Φεβρουαρίου οχι αλλα οταν ερθει το One UI 5.1 θα εχουμε θεμα...

Για ποιο λόγο; τι γνωρίζεις να μάθουμε και εμείς; 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, challenge143 said:

Για ποιο λόγο; τι γνωρίζεις να μάθουμε και εμείς; 

 

7 minutes ago, green dragon said:

Για πες...

https://www.androidcentral.com/apps-software/samsung-one-ui-51-update-battery-drain-issue

Πολλαπλά προβλήματα δυστυχώς.... παιδια δεν θελω να το κανω αν ειναι ετσι...

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, christos_087 said:

 

https://www.androidcentral.com/apps-software/samsung-one-ui-51-update-battery-drain-issue

Πολλαπλά προβλήματα δυστυχώς.... παιδια δεν θελω να το κανω αν ειναι ετσι...

Μερικοί χρήστες σε μερικούς υπερθέρμανση στην σειρά S καμία σχέση με την σειρά Α  ράδιο αρβύλα  αναπαράγεις

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, christos_087 said:

 

https://www.androidcentral.com/apps-software/samsung-one-ui-51-update-battery-drain-issue

Πολλαπλά προβλήματα δυστυχώς.... παιδια δεν θελω να το κανω αν ειναι ετσι...

Ώσπου να την πάρουμε κι εμείς θα έχει βελτιωθεί το UI 5.1. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, sotosok said:

Μερικοί χρήστες σε μερικούς υπερθέρμανση στην σειρά S καμία σχέση με την σειρά Α  ράδιο αρβύλα  αναπαράγεις

E οχι και ραδιο αρβυλα ρε φιλε... Τοσα site το γραφουν. Πανω απο εκατο... Και ποιος το λεει οτι δεν θα συμβει και σε εμας?

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα φιλτράρισμα σε ότι διαβάζεις όσων αφορά το τηλέφωνο σου, τα σεμινάρια δεν βοηθάνε κανένα 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, christos_087 said:

E οχι και ραδιο αρβυλα ρε φιλε... Τοσα site το γραφουν. Πανω απο εκατο... Και ποιος το λεει οτι δεν θα συμβει και σε εμας?

Μην τρελαίνεσαι στην σειρά s αναφέρουν κ κυρίως για το s22u που κ αυτό δεν ισχύει στο φόρουμ που παρακολουθώ. Ένα παλληκάρι ανέφερε για την μπαταρία κ όλοι οι άλλοι είναι υπέρ ικανοποιημένοι με αισθητή διαφορά όπως κ στο νήμα του 21. ( να σου πω την αλήθεια περίμενα ότι θα ποσταρεις κάτι τέτοιο που το έχουν διαδώσει πολλά κανάλια, αλλά μην ανησυχείς το ui5. 1 δεν θα έχει πρόβλημα). Η ιστορία δείχνει σε ένα μεγάλο ποσοστό ότι φταίνε οι εφαρμογές που έχουμε κατεβάσει κ επηρεάζει την συσκευή. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, challenge143 said:

Μην τρελαίνεσαι στην σειρά s αναφέρουν κ κυρίως για το s22u που κ αυτό δεν ισχύει στο φόρουμ που παρακολουθώ. Ένα παλληκάρι ανέφερε για την μπαταρία κ όλοι οι άλλοι είναι υπέρ ικανοποιημένοι με αισθητή διαφορά όπως κ στο νήμα του 21. ( να σου πω την αλήθεια περίμενα ότι θα ποσταρεις κάτι τέτοιο που το έχουν διαδώσει πολλά κανάλια, αλλά μην ανησυχείς το ui5. 1 δεν θα έχει πρόβλημα). Η ιστορία δείχνει σε ένα μεγάλο ποσοστό ότι φταίνε οι εφαρμογές που έχουμε κατεβάσει κ επηρεάζει την συσκευή. 

Αφού μόνο η σειρά S πήρε το UI 5.1 που αλλού να αναφερθούν. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, evris2013 said:

Αφού μόνο η σειρά S πήρε το UI 5.1 που αλλού να αναφερθούν. 

Αυτό έγραψα αν το διάβασες σωστά. Μόνο η σειρά s κ κανένας δεν είχε πρόβλημα. Θα έχεις εσύ; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, challenge143 said:

Αυτό έγραψα αν το διάβασες σωστά. Μόνο η σειρά s κ κανένας δεν είχε πρόβλημα. Θα έχεις εσύ; 

Μάλλον ούτε εσύ κατάλαβες τι θέλω να πω. Πήρε κάποια άλλη σειρά το UI 5.1; Μόνο η σειρά S το πήρε. Επομένως οι άλλες σειρές αφού δεν το πήραν πως να έχουν πρόβλημα; Όταν θα το πάρουν και οι άλλες σειρές θα δούμε αν θα έχουν πρόβλημα ή όχι. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...