Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να και ενα δικο μου πρωινο τωρα Sot που γραφω εδω ολα τα παραπανω  χωρις φοβο και παθος και μακρια απο φορτιστες για ολη τη μερα😁Το pc το εχω καταργησει εδω και πολυ καιρο και κανω μονο δουλειες που δεν μπορω με το κινητο.

Μονιμα παντα στα 120hz με 5G αδιακοπα και δεν συμμαζευεται 

3 ωρες οθονη υπολοιπο 75%.

spacer.png

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Υπάρχει κάποια ρύθμιση να μην δέχομαι ειδοποήσεις από το Outlook όταν έχω διαβάσει τα email στον υπολογιστή;

Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν θες να σε ενοχλει μια εφαρμογη πας την βρισκεις στο μενου των εφαρμογων μπαινεις και κανεις αυτο :

 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, από το Βαγγέλη έμαθα ότι δεν δουλεύει η σελφι σε A12.

Ο λογος από οτι ειδα ειναι ότι αλλαξαν τα camera ids. Έχουν μείνει όμως κάποιες ρυθμίσεις που είχα σετάρει στη σέλφι με το ζουμ (στις ρυθμίσεις έχει id = 3 ο φακός). Αρχικά την είχα ενεργή αλλά αργότερα την έκανα disable και ασχολήθηκα αποκλειστικά με την πιο wide. Ειναι ακριβώς ο ιδιος φακός αλλα με κροπ, οπότε δεν υπήρχε λόγος. 

Μπείτε λοιπόν στις ρυθμίσεις, πάτε στους φακούς και αντιγράψτε οτι ρύθμιση έχει ο id  = 3 στον id = 1. Προσέξτε να ειναι χωρις τικ το "disable lens" αν θελετε να σας δουλεύει και αντιγράψτε τα πάντα (ακόμα και το photo session). 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, s_wind said:

Αμα δεν θες να σε ενοχλει μια εφαρμογη πας την βρισκεις στο μενου των εφαρμογων μπαινεις και κανεις αυτο :

 

spacer.png

Με αυτή τη ρύθμιση όμως, αν έχω κλειστό τον υπολογιστή θα μπορώ να ενημερωθώ για κάποιο νέο email στο κινητό;

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα σου το εχω και εγω σε A71. Δεν είναι πρόβλημα του τηλεφώνου η του android. ειναι πρόβλημα του outlook και της microsoft.

Εμφανίζεται το σήμα οτι εχω mails που δεν έχω διαβάσει ενώ το έχω κάνει. Αν μπω στο outlook κάνει sync και το σήμα φεύγει σχεδόν αμέσως

------------

Στέφανος

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, smpt said:

το πρόβλημα σου το εχω και εγω σε A71. Δεν είναι πρόβλημα του τηλεφώνου η του android. ειναι πρόβλημα του outlook και της microsoft.

Εμφανίζεται το σήμα οτι εχω mails που δεν έχω διαβάσει ενώ το έχω κάνει. Αν μπω στο outlook κάνει sync και το σήμα φεύγει σχεδόν αμέσως

Οκ σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εδώ και 2 μέρες μου το έκανε 3 φορές να μην κατεβαίνει η μπάρα ειδοποιήσεων έκλεισα την οθόνη και επανήλθε. Έχει συμβεί και σε εσας? Γενικά παντως όταν γράφω είτε στο messager ένα μήνυμα είτε στον chrome κάνω κάποια αναζητήσει τρεμοπαιζει το κείμενο που γράφω και δεν μου φαίνεται φυσιολογικό.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, enick said:

Παίδες εδώ και 2 μέρες μου το έκανε 3 φορές να μην κατεβαίνει η μπάρα ειδοποιήσεων έκλεισα την οθόνη και επανήλθε. Έχει συμβεί και σε εσας? Γενικά παντως όταν γράφω είτε στο messager ένα μήνυμα είτε στον chrome κάνω κάποια αναζητήσει τρεμοπαιζει το κείμενο που γράφω και δεν μου φαίνεται φυσιολογικό.

Οχι δεν ειναι φυσιολογικο εαν μετα απο hard reset συνεχιζει στειλτο στο σερβις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Εδώ κ κάνα 3αρι μέρες κατάλαβα ότι δεν εμφανίζονται οι αναπάντητες κλήσεις τα σταλθεντα sms κ viber κ messenger. Ούτε στο always on  display. Τι να συμβαίνει?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα κανω αν και δυστυχως το εχω παει αλλη μια φορα για πρόβλημα στην οθονη μου εμφανίζει κι εμένα κατά την κλήση πολύχρωμα χιόνια και δυστυχώς αν και άλλαξαν οθόνη και ταινια δεν κατάφεραν να το φτιάξουν λέγοντας πως θα βγει αναβάθμιση που θα το διορθώσει η samsung  καθώς το έχουν πολλές συσκευές. Το δύσκολο είναι το ξανά στήσιμο μετά από hard reset. Ευχαριστώ παντως.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, enick said:

Αυτό θα κανω αν και δυστυχως το εχω παει αλλη μια φορα για πρόβλημα στην οθονη μου εμφανίζει κι εμένα κατά την κλήση πολύχρωμα χιόνια και δυστυχώς αν και άλλαξαν οθόνη και ταινια δεν κατάφεραν να το φτιάξουν λέγοντας πως θα βγει αναβάθμιση που θα το διορθώσει η samsung  καθώς το έχουν πολλές συσκευές. Το δύσκολο είναι το ξανά στήσιμο μετά από hard reset. Ευχαριστώ παντως.

Δεν ειναι σωστη η διαδικασια αυτη που θα κανεις.

Θα κανεις hard reset  και χωρις να βαλεις τριτες δικες σου εφαρμογες θα δεις εαν εχει προβλημα.

Εαν ναι το πας σερβις και ζητας αντικατασταση συσκευης .Πριν απο αυτο εαν σου ξαναλλαξουν κατι να το ενεργοποιησεις μπροστα τους να δεις εαν εχει παλι προβλημα.

Εαν δεν σε εξυπηρετησουν μιλα με τα κεντρικα της σαμμυ και ζητα αντικατασταση δεν υπαρχουν δηθεν update που διορθωνουν τετοια προβληματα.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, s_wind said:

Δεν ειναι σωστη η διαδικασια αυτη που θα κανεις.

Θα κανεις hard reset  και χωρις να βαλεις τριτες δικες σου εφαρμογες θα δεις εαν εχει προβλημα.

Εαν ναι το πας σερβις και ζητας αντικατασταση συσκευης .Πριν απο αυτο εαν σου ξαναλλαξουν κατι να το ενεργοποιησεις μπροστα τους να δεις εαν εχει παλι προβλημα.

Εαν δεν σε εξυπηρετησουν μιλα με τα κεντρικα της σαμμυ και ζητα αντικατασταση δεν υπαρχουν δηθεν update που διορθωνουν τετοια προβληματα.

Μίλησα τώρα με το services της samsung και μου είπαν το ίδιο θα βγει ένα update που θα διορθώσει πολλά πρόβλημα καθώς έχουν και άλλη πολλά θέματα με το a52s και να περιμένω όπως και να χει μου λέει έχετε εγγύηση. Πάντως τα προβλήματα τα είχα και πριν εγκαταστήσω εφαρμογές όπως fb messager viber κτλ

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα σου ποσο ειναι 2-3 μηνες? Εχεις μια συσκευη με χιονια στην οθονη και σου λενε περιμενε καποια στιγμη θα κανει ηλιοφανεια και θα φυγουν τα χιονια με καποιο update τι να σου πω φιλε μου οπως νομιζεις...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, enick said:

Μίλησα τώρα με το services της samsung και μου είπαν το ίδιο θα βγει ένα update που θα διορθώσει πολλά πρόβλημα καθώς έχουν και άλλη πολλά θέματα με το a52s και να περιμένω όπως και να χει μου λέει έχετε εγγύηση. Πάντως τα προβλήματα τα είχα και πριν εγκαταστήσω εφαρμογές όπως fb messager viber κτλ

Έχει αναφερθεί τέτοιο πρόβλημα για την συσκευή και το έχουν αποδεχτεί στην Samsung λέγοντας για αναβάθμιση; κ τότε γιατί στη  άλλαξαν την οθονη; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, s_wind said:

Το προβλημα σου ποσο ειναι 2-3 μηνες? Εχεις μια συσκευη με χιονια στην οθονη και σου λενε περιμενε καποια στιγμη θα κανει ηλιοφανεια και θα φυγουν τα χιονια με καποιο update τι να σου πω φιλε μου οπως νομιζεις...

Μου την αλλαξαν στο services οταν το πρωτο πήρα πριν τους ερθει ενημέρωση επίσημη.  Ναι 2 με 3 μήνες αλλά με μια αναζήτηση που έκανα στο ίντερνετ έχουν πολλοί αυτό το πρόβλημα και το έχουν αναφέρει στο samsung community

Edited by enick
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Δεν τα ειδα ακομη ολα που εχουν αναρτηθει εδω, ομως αν τοχετε συζητησει πεστε μου:

Προσπαθω να"προσωποποιήσω" τις ηχητικες ειδοποιησεις (sound notifications) για καθε εφαρμογη ξεχωριστα. Δηλ άλλος ηχος στο SMS, αλλος στο Viber, στο email κλπ. Στις μαμίσιες apps της Samsung?Google δεν μπορω να βρω το τροπο. Στο παλιο μου S7edge δεν ειχα προβλημα και το ειχα κανει.

Που κανω λάθος;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ερώτησις το 5g καταναλώνει περισσότερα δεδομένα από το 4g στο άνοιγμα τής ίδιας ιστοσελίδας ας πούμε;
Νταξ μπαταρία σιγουρα θα καταναλώνει περισσότερο.

Μπορεί να είναι οφ τοπικ που λέμε στα Σερρας αλλα δεν ήξερα που να ρωτήσω

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος αλλά η λογική λέει ότι το 5G ανοίγει τον ίδιο όγκο δεδομένων που μπορεί να έχει η οποιαδήποτε σελίδα με το 4G απλά πιο γρήγορα.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος αλλά η λογική λέει ότι το 5G ανοίγει τον ίδιο όγκο δεδομένων που μπορεί να έχει η οποιαδήποτε σελίδα με το 4G απλά πιο γρήγορα.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




Και εγώ αυτό φαντάζομαι αλλά δεν είμαι σίγουρος

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαλα να φορτίσει το κινητό από ενα powerbank hama το αγόρασα πριν ένα μήνα το συγκεκριμένο, και μου έβγαλε μια ένδειξη σαν να μην το αναγνώριζε την παρέκαμψα και το άφησα να φορτίζει. Μετά από μια ώρα πάω να το πάρω το πιάνω και ζεματαγε είχε φορτίσει μόνο 5% και είχε ένδειξη ότι θα φορτίσει πλήρως σε 20 ώρες.
Τι να φταίει ρε παιδιά; είναι δυνατόν να μην είναι συμβατό το power bank?

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

On 14/2/2022 at 11:36 ΠΜ, s_wind said:

Δεν ειναι σωστη η διαδικασια αυτη που θα κανεις.

Θα κανεις hard reset  και χωρις να βαλεις τριτες δικες σου εφαρμογες θα δεις εαν εχει προβλημα.

Εαν ναι το πας σερβις και ζητας αντικατασταση συσκευης .Πριν απο αυτο εαν σου ξαναλλαξουν κατι να το ενεργοποιησεις μπροστα τους να δεις εαν εχει παλι προβλημα.

Εαν δεν σε εξυπηρετησουν μιλα με τα κεντρικα της σαμμυ και ζητα αντικατασταση δεν υπαρχουν δηθεν update που διορθωνουν τετοια προβληματα

Απίστευτο.

Edited by thanpapanik
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...