Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

26 minutes ago, geostamp said:

Δηλαδή εγώ είμαι χάλια ε;;;;

Οχι αρχηγος εισαι.

23 minutes ago, Alexakisd said:

Σταματήστε να ασχολείστε με την μπαταρία. Το κινητό φυσάει και είναι σκυλί....

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σωστος!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

7 ώρες πριν, kimius said:

Καλησπερα το προβλημα με τα χιονια το εχω και γω.. Στη δουλεια δεν εχω καθολου σημα και ενω ως συνηθως απορριπτω ή απανταω κλησεις με την μια, σημερα δεν μπορεσα να απαντησω και απλα το αφησα να χτυπαει και το ειδα πρωτη φορα..θα το δοκιμασω και αλλο στο διάλειμμα και θα επανελθω!! Προς το παρον εχουμε καποια επισημη απαντηση της σαμσουνγκ? 

επιβεβαιώνω ότι γίνεται κανονικά (εννοώ δεν είναι τυχαίο γεγονός) και μετά από αρκετό πειραματισμό κατέληξα στο ότι το κάνει μόνο όταν είναι στο σκέτο σήμα (χωρίς την ένδειξη LTE) και τρεμοπαίζει στις καμία και μία παύλα σήματος.. Παρόλα αυτά επειδή έχω φάει φρίκη θα παρατηρώ από εδώ και πέρα και τις κανονικές κλήσεις με LTE μήπως το κάνει και εκεί! Έχει παρατηρήσει κανένας συμφορουμίτης να κάνει αυτά τα χιόνια και με την ένδειξη LTE?

1) Nokia 3330, 2) Nokia 6600, 3) Nokia N81, 4) Nokia C6-01, 5) Samsung Galaxy S5 Neo, 6) Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

 Μια χαζή ερώτηση στα παιδιά που τρεμοπαιζει η οθόνη με χιόνια.. όταν είσαστε στο γραφείο η στο σπίτι με χάλια σήμα έχετε κοντά σας WiFi  να παίρνει σήμα από το eifi calling  να δείτε αν το κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα η μπαταρία δεν βγάζει σε όλους την ίδια διάρκεια και φυσικά δεν κάνουμε όλοι την ίδια χρήση, εγώ που κάνω πολλές κλήσης μέσα στην ημέρα με ανοιχτό το bt σε διαφορετικά μέρη μέσα στην Αττική και αρκετή ώρα το gps φτάνω το απόγευμα με 20% ας δώσουμε μια εικόνα πραγματικής διάρκειας χωρίς υπερβολή 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, challenge143 said:

 Μια χαζή ερώτηση στα παιδιά που τρεμοπαιζει η οθόνη με χιόνια.. όταν είσαστε στο γραφείο η στο σπίτι με χάλια σήμα έχετε κοντά σας WiFi  να παίρνει σήμα από το eifi calling  να δείτε αν το κάνει;

Εμενα παντως μετα απο παρα πολλες δοκιμες , κλησεις σε ολα 4G,3G ,2G  , Η , Ε ,δεν το κανει με τιποτα.Σκεφτομαι μπας και φταιει τιποτα στο δικο μου στησιμο-σεταρισμα και δεν το εμφανιζει μονο αν κανω hard reset και το στησω  εντελως χυμα ισως και να το εμφανιζε δεν ξερω τι αλλο να πω...

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι ο κάθε άνθρωπος κάνει διαφορετική χρήση. Βλέπω ορισμένους που ανεβάζουν κάποια sot ότι το δικό μου βγάζει τόσο οθόνη α εμένα βγάζει ποιο πολύ λες κ έχουν ο κάθε ένας διαφορετική συσκευή η μπαταρία . Υπάρχουν κάποια tip's το οποίο μπορείς να κερδίσεις ένα ΜΙΚΡΌ ποσοστό μπαταρίας μέχρι εκεί όμως.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, challenge143 said:

Εννοείται ότι ο κάθε άνθρωπος κάνει διαφορετική χρήση. Βλέπω ορισμένους που ανεβάζουν κάποια sot ότι το δικό μου βγάζει τόσο οθόνη α εμένα βγάζει ποιο πολύ λες κ έχουν ο κάθε ένας διαφορετική συσκευή η μπαταρία . Υπάρχουν κάποια tip's το οποίο μπορείς να κερδίσεις ένα ΜΙΚΡΌ ποσοστό μπαταρίας μέχρι εκεί όμως.

Αμα δεν ξερει καποιος να στηνει μια συσκευη και οταν λεμε να ξερει μιλαμε για γενικες γνωσεις μπορει να χανει εως 30 με 40% μπαταριας αποδεδειγμενο εδω και χρονια.

Το 80% των χρηστων δεν εχουν γννωσεις και δεν ειναι και υποχρεωμενοι αλλωστε ενα 10% ειναι εμπειροι και αλλο ενα 5-10% "χειρουργοι" .

Χειρουργοι αυτοι που στο παρελθον ασχοληθηκαν να φτιαχνουν ρομ ως χομπι εκει υπαρχει διαφορετικη αντιμετωπιση απεναντι στο γολγοθα της google .

Για ολα ομως υπαρχουν οι λυσεις του φορτιστη και power bank .

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, s_wind said:

Αμα δεν ξερει καποιος να στηνει μια συσκευη και οταν λεμε να ξερει μιλαμε για γενικες γνωσεις μπορει να χανει εως 30 με 40% μπαταριας αποδεδειγμενο εδω και χρονια.

Το 80% των χρηστων δεν εχουν γννωσεις και δεν ειναι και υποχρεωμενοι αλλωστε ενα 10% ειναι εμπειροι και αλλο ενα 5-10% "χειρουργοι" .

Χειρουργοι αυτοι που στο παρελθον ασχοληθηκαν να φτιαχνουν ρομ ως χομπι εκει υπαρχει διαφορετικη αντιμετωπιση απεναντι στο γολγοθα της google .

Για ολα ομως υπαρχουν οι λυσεις του φορτιστη και power bank .

 

Φαντάσου πόσο βγάζει στήσιμο και ακουμπισμένο σε ένα γραφείο όλη μέρα 

Edited by sotosok
Link to comment
Share on other sites

Με μαθηματική ακρίβεια η διαφορά 40% σε στήσιμο s wind να μου επιτρέψεις είσαι  υπερβολικός δεν γίνεται αυτό που  λες σε τέτοιο ποσοστό. Κ μην παρεξηγηθουμε  δεν το λέω εγώ κάτσε κ σκέψου το 40% τι πόρους τρώει ώστε ο άλλος να έχει τόσο μεγάλη διαφορά κ στο λέω φιλικά που έχουμε  παίξει με τον κουμπάρο με παραλίγο μπρικαρισμα της συσκευής 😁 έχουμε  φαντάσου  πειρατιστοι σε μια ναυαρχίδα  να έχουμε  φτιάξει μια συσκευή με απενεργοποιηση τα πάντα όλα να την φτάσουμε  σε σημείο  που αν ειχε φιδάκι κ αυτό θα το ξήλωναμε..🤪 κ συμφωνώ  για ολα υπάρχει λύση.

Link to comment
Share on other sites

Ε google λειτουργικο εχεις οι υπηρεσιες google play τσεκαρουν πολλα που κανεις στη συσκευη  Οπως και οτι το ζητανε πολλες εφαρμογες εγκατεστημενες .Το εαν εχει διαφορες εαν ειναι wifi η  data  κινητης ε αυτο παιζει ρολο τι θελει να ελεγχει σε ολο το συστημα .Επισης οσες περισσοτερες μαμα-google  εφαρμογες εχεις θα ειναι λογικοτατα και αυξημενο το ποσοστο που βλεπεις .

Πηγαινε ρυθμισεις / επιλ.προγραμματιστη / υπηρεσιες που εκτελουνται  μπες,  βρες τις υπηρεσιες google play και δες ενα βουνο απο διεργασιες που κανει ανα περιοδους...

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω παρατηρήσει ότι οι υπηρεσίες αυτές είναι πολύ ψηλά (το έχω δεί και 13-15%) όταν κινούμαι με την συσκευή.
Π.χ, όταν κάνω ένα ταξίδι πάνε-έλα (Θεσ/νίκη - Αθήνα και πίσω) και προφανώς χρησιμοποιώ το κινητό αρκετές φορές στην διαδρομή, το βράδυ που θα επιστρέψω το ποσοστό είναι ψηλά. Μόλις κάτσω στα αυγά μου με Wifi, πιάνει πάτο.
Λογικό μου φαίνεται.
Να σημειώσω ότι έχω το GPS πάντα ανοιχτό και το Gmaps με δικαιώματα να ελέγχει τοποθεσία.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

επισης μια καλη θηκη που να καλυπτει τις καμερες? και να ειναι και ring holder?

πηρα αυτην με το πορτακι και για να ανοιξω καθε φορα την καμερα γινεται χειρουργικη διαδικασια....

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, geostamp said:

Tαχυφορτιστης 33w xiaomi θα κανει δουλεια σε πιο γρηγορη φορτιση απο τον μαμα φορτιστη 15w?

 

Τον δοκίμασα και έκαιγε και τηλέφωνο και φορτιστής

 

Link to comment
Share on other sites

ειτε βαζω τον φορτιστη 33w xiaomi ειτε βαζω τον μαμα samsung 15w την ιδια ωρα υπολοιπο δειχνει. Δεν το αφησα ειναι η αληθεια πανω απο 5 λεπτα .Μην καψουμε και τιποτα.

δεν θα ειχε διαφορα στο υπολειπομενο χρονο φορτισης με εναν πιο δυνατο φορτιστη?

https://www.minya.gr/MOB-1685?search=a52s

για θηκη καλοβλεπω αυτην....

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, nikoseggo said:

Αξίζει η αγορά φορτιστή 25 w ;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μικρό το κόστος φυσικά αξίζει Άλλωστε 25άρη έπρεπε να είχε μέσα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βρεθεί λύση που όταν βάζεις theme από το galaxy store ΔΕΝ δουλεύει σωστά όταν το κινητό είναι σε dark mode; είναι δυνατόν τα θέματα της ΊΔΙΑΣ της Samsung να μην δουλεύουν με το dark mode της ΊΔΙΑΣ εταιρείας;

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, ilka71 said:

Παιδιά έχει βρεθεί λύση που όταν βάζεις theme από το galaxy store ΔΕΝ δουλεύει σωστά όταν το κινητό είναι σε dark mode; είναι δυνατόν τα θέματα της ΊΔΙΑΣ της Samsung να μην δουλεύουν με το dark mode της ΊΔΙΑΣ εταιρείας;

Μαλλον δεν αφηνει η google...

Link to comment
Share on other sites

Μικρό το κόστος φυσικά αξίζει Άλλωστε 25άρη έπρεπε να είχε μέσα
Έχει Μεγάλη διαφορά στον χρόνο φόρτισης;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, nikoseggo said:

Έχει Μεγάλη διαφορά στον χρόνο φόρτισης;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Οχι .

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, nikoseggo said:

Έχει Μεγάλη διαφορά στον χρόνο φόρτισης;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Κάνει σχεδόν τον μισό χρόνο Το μόνο κακό σε αυτόν που έχω είναι ότι έχει από την μεριά που βγάζει την έξοδο του καλώδιο type-c 

Αν γνωρίζει κάποιος να μου πει αν είναι γνήσιος αυτός ο φορτιστής

20220223_233200.jpg

Edited by sotosok
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, sotosok said:

Κάνει σχεδόν τον μισό χρόνο Το μόνο κακό σε αυτόν που έχω είναι ότι έχει από την μεριά που βγάζει την έξοδο του καλώδιο type-c 

Αν γνωρίζει κάποιος να μου πει αν είναι γνήσιος αυτός ο φορτιστής

20220223_233200.jpg

Ναι είναι. 

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...