Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πρωινό update. Για να δούμε αν θα διορθώσει τα θέματα με τις γραμμές στην οθόνη ή κάποια άλλα με το bixby routines που είχα.

update.png

Link to comment
Share on other sites

Καλα παει η μπαταρια μετα την ενημερωση Φεβρουαριου εγινε και update  στον κερνελ ειμαστε Οκ πολυ κυριλατοι !👌

 

spacer.png

spacer.png

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Καλα παει η μπαταρια μετα την ενημερωση Φεβρουαριου εγινε και update  στον κερνελ ειμαστε Οκ πολυ κυριλατοι !
 
274586945_5007258542668042_5391512980668754186_n.jpg?stp=cp0_dst-jpg_e15_fr_q65&_nc_cat=110&ccb=1-5&_nc_sid=110474&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ohc=slIjtuSy9dYAX-J_yHA&tn=zqNB1IUcPtXUqICa&_nc_ht=scontent.fath5-1.fna&oh=00_AT_vVVdTZ2xzkqbo6QmYbUgrC3SWyz-Bz9SmvuQgcLd-ow&oe=621BEE52
274700926_5007258322668064_4987195992635058410_n.jpg?stp=cp0_dst-jpg_e15_fr_q65&_nc_cat=102&ccb=1-5&_nc_sid=110474&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ohc=cCKYdxcfTAYAX_fTl8J&_nc_ht=scontent.fath5-1.fna&oh=00_AT_Sgf2vU1IHC9lsz07egzHVkXs5njXlxnGZFNK2DSi_zg&oe=621D5CBC
Τσέκαρε λίγο αυτή τη ρύθμιση, διάβασα στο reddit ότι βοηθάει πολύ την απόδοση της μπαταρίας είναι καινούρια ρύθμιση και ήρθε με το android 12

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


936b1767ddc6bcc2dd4eb59608f894ef.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγω στη θέση σας δεν θα το πείραζα. Μου φαινεται δυσκολο να "ξέχασαν" να σετάρουν αυτη τη ρυθμιση αν ήταν να κάνει μονο καλό στο κινητο. Βέβαια δοκιμάζετε και βλέπετε. 

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα, τόσο καλή αυτονομία μπαταρίας έχει ? βλέπω ενεργή οθόνη 4 ώρες και έχει φάει μόνο 40%

Έχω ένα xiaomi mi 9 lite 64gb το οποίο αντέχει απο επιδόσεις αλλά τα 64gb και η μπαταρία δεν μου αρκούν πλέον και λέω να πάω για το a52s 8gb/256gb.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

On 20/2/2022 at 6:22 ΜΜ, s_wind said:

Αμα εισαι σε μερος που τραβαει συχνο κολλημα με Ε μπορεις να το απενεργοποιησεις και να "εκβιαζεται" να ψαξει τουλαχιστον Η η ακομα καλυτερα 4G 5G.Βεβαια οταν το απενεργοποιησεις δεν θα εχεις δεδομενα για λιγα δευτερα και ετσι μπορει να εκβιαζεται η  συνδεση σου με την κυψελη κινητης να ψαχνει κατι καλυτερο απο το να τρωει κολλημα για πολυ ωρα στο Ε .Αυτο θα το δεις εσυ.

Πας ρυθμισεις-συνδεσεις-δικτυα κινητης-ονοματα σημειων προσβασης-cosmote internet-φορεας ακαθοριστο μπαινεις και :

 

spacer.png

 

 

 

Γιατι δεν μπορω να δω τις εικονες;

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, fotisbasm said:

Εγω περιμενω τον δασκαλο s_wind να μας πει εαν πρεπει να το κανουμε 

Απλα δεν βλεπω να απανταει και ανησυχω , ή brickaρε το κινητο , ή ξεσκιστηκε στα παϊδακια (Τσικνοπέμπτη rulez)

Έχει το καινούργιο  του παιχνίδι τώρα  το s22 .😜 περιμένω τις εντυπώσεις του απο το s22 για να δω μην το χτυπήσω και εγω . Γιατί έχουν ακουστεί κάποια θεματακια που λογικά θα λυθούν με το update αλλά πιστεύω πως αυτός θα είναι διαθετιμενος αν βγει πρόβλημα να πάει Κορέα να τους τριξει τα δόντια χάχα. Άστον θα εμφανιστεί σιγά σιγά.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από φορμάτ,όταν ενεργοποιω το wifi calling σε Voda,κάνει κλήσεις μόνο άμα είναι συνδεδεμένος σε wifi.Αν το κλείσω μου λέει συνδεθείτε σε wifi για να κάνετε κλήση.Σημα έχω κανονικά κινητής!!Καμμία ιδέα??
Αν κλείσω το wifi calling κάνει κλήσεις!!
Τι γίνεται??b31d8cb19d7497f255306f95f662da0a.jpg

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Επίσης μπορουν να με παρουν,αλλά δεν μπορώ να πάρω.Μου λέει ότι δεν υπάρχει σήμα κινητής.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έδωσες προτεραιότητα κλήσης μόνο από wifi? 
Δεν βρίσκω τον τρόπο να δίνω προτεραιότητα .Μπορείς να βοηθήσεις??

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γενικα η vodafone (αλλα και η wind) εχουν θεμα με το wificall κανε μια βολτα στα φορουμ realme και xiaomi εκει να δεις προβληματα   , η λυση ειναι να το απενεργοποιησεις εντελως ειναι θεμα παροχου οχι συσκευης
Μα μέχρι τώρα δουλεύει κανονικά..Και δεν βρίσκω τρόπο να κάνω preferred το mobile .

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα μέχρι τώρα δουλεύει κανονικά..Και δεν βρίσκω τρόπο να κάνω preferred το mobile .

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στις κλήσεις μέσα επάνω δεξιά στις 3 κάθετες τελίτσες θα βρεις ρυθμίσεις εκεί μπαίνεις

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στις κλήσεις μέσα επάνω δεξιά στις 3 κάθετες τελίτσες θα βρεις ρυθμίσεις εκεί μπαίνεις

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει preffered ..,Τελικά έκανα επαναφορά στις ρυθμίσεις δικτύου και είναι οκ τώρα.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, fotisbasm said:

Γενικα η vodafone (αλλα και η wind) εχουν θεμα με το wificall κανε μια βολτα στα φορουμ realme και xiaomi εκει να δεις προβληματα   , η λυση ειναι να το απενεργοποιησεις εντελως ειναι θεμα παροχου οχι συσκευης

Δεν έχει θέμα η Vodafone απλά θα του έχει κολλήσει το δίκτυο.  Η Vodafone  αν κ κακή εταιρεία προς το σήμα δεν σου προσφέρει το εικονίδιο της volte αλλά  το wifi calls μπαίνει αυτόματα τελικά που το έψαξα όταν πάει στην μία γραμμή του σήματος. 

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη μερα με το τηλεφωνο και ειμαι λιγο απογοητευμενος με το σημα. Στο Α70 ειχα σχεδον παντα 4g στον χωρο μου και τωρα Μια Η μια Ε και ποτε ποτε 4g.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, c-max said:

Πρωτη μερα με το τηλεφωνο και ειμαι λιγο απογοητευμενος με το σημα. Στο Α70 ειχα σχεδον παντα 4g στον χωρο μου και τωρα Μια Η μια Ε και ποτε ποτε 4g.

Κάνε μια αλλαγή στην σιμ σου σε περίπτωση που είναι παλιά 

Να σου πω ότι έχει από τις καλύτερες λήψεις στο σήμα 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, sotosok said:

Κάνε μια αλλαγή στην σιμ σου σε περίπτωση που είναι παλιά 

Να σου πω ότι έχει από τις καλύτερες λήψεις στο σήμα 

Όντως ισχύει αυτό ,το επιβεβαιώνω κ εγώ . Έχει πολύ καλή λήψη σήματος

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, fotisbasm said:

Μηπως αγορασες το Α52 5G και οχι το Α52S 5G ???  γιατι το πρωτο εχει θεμα με σημα

Ολα τα εχω δει αλλα λες  να πηρε αλλη συσκευη και να μη το ξερει ο Ανθρωπος Ε αυτο δεν το ξαναδα...🤣🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

Με την ιδια sim ειμουν και στο Α70. Ανοιγω το τηλεφωνο μπορει να βλεπω συνδεση σε 4g  και μολις το δουλεψω βλεπω πως γυριζει σε Η.

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα εχω δει αλλα λες  να πηρε αλλη συσκευη και να μη το ξερει ο Ανθρωπος Ε αυτο δεν το ξαναδα...
Μήπως δοκίμασες την ρύθμιση που είχα ανεβάσει;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, c-max said:

Με την ιδια sim ειμουν και στο Α70. Ανοιγω το τηλεφωνο μπορει να βλεπω συνδεση σε 4g  και μολις το δουλεψω βλεπω πως γυριζει σε Η.

Τι εννοείς όταν το δουλέψεις;  όταν κάνεις κλήση κ μιλάς γιατί εκεί αλλάζει κ δεν είναι ενεργοποιημενο το δίκτυο volte από τον παροχο σου  . Αν όμως απλά σχαλιζεις το κινητό σου με διάφορες εφαρμογές κ στο κάνει αυτό σίγουρα κάτι άλλο φταίει που δεν το γνωρίζω.  Αν ξέρει κάποιος ας τον βοηθήσει το παλικάρι. 

Link to comment
Share on other sites

On 24/2/2022 at 8:14 ΜΜ, vag74 said:

Τσέκαρε λίγο αυτή τη ρύθμιση, διάβασα στο reddit ότι βοηθάει πολύ την απόδοση της μπαταρίας είναι καινούρια ρύθμιση και ήρθε με το android 12

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


936b1767ddc6bcc2dd4eb59608f894ef.jpg

Να βεβαιώσω ότι η ρύθμιση δουλεύει με πολύ καλά αποτελέσματα χωρίς θέματα για την λειτουργία 

Edited by sotosok
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, challenge143 said:

Δεν έχει θέμα η Vodafone απλά θα του έχει κολλήσει το δίκτυο.  Η Vodafone  αν κ κακή εταιρεία προς το σήμα δεν σου προσφέρει το εικονίδιο της volte αλλά  το wifi calls μπαίνει αυτόματα τελικά που το έψαξα όταν πάει στην μία γραμμή του σήματος. 

Ναι ετσι κανει. Εναλλακτικα, αν θες να το κανεις force το wifi calling, βαζεις λειτουργια πτησης και ανοιγεις ξανα το wifi.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...