Jump to content

Samsung Galaxy A52s 5G


Dr_Xous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

54 minutes ago, mivechris said:

Αρχικά,

ΑΜΕΣΑ τα αρχεία σου αντίγραφο κάπου για παν ενδεχόμενο.

Αν έχεις απόδειξη αγοράς, μιλάς με τη samsung για να σε καθοδηγήσουν που και πως θα το στείλεις. Λογικά θα σου πουν να καλέσεις το κοντινότερο επισκευαστικό σου κέντρο και να σου πουν εκείνοι πως το στέλνεις σε αυτούς.

 

Σε περίπτωση που δεν έχεις την απόδειξη θα το βρουν από το imei και θα στο φτιάξουν 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

1 hour ago, powerup said:

Πως κανουμε backup τα αρχεια ? (Σορρυ αλλα ασχετος με το αθλημα)

Πηγαίνεις -----> Ρυθμίσεις ----> Λογαριασμοί και δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας ----> Δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας στο Samsung cloud ( χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό σου Samsung) και Δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας στο Google Drive (χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό σου Google).

Υπάρχουν και αρκετοί άλλοι τρόποι, που μπορούν να σου πουν τα παιδιά. Σου έγραψα εδώ τους πιο απλούς. 

15 ώρες πριν, powerup said:

To τηλεφωνο κανει τα εξης κουλα :

Στην αρχη στο viber τρεμοπαιζε η φωτεινοτητα της οθονης και χιονανια στιγμιαια στο μισο της οθονης .

Τωρα αρχισε να εχει χιονια καποιες φορες κι στην αρχικη οθονη στιγμιαια σαν παρασιτα 1 -2 φορες την μερα .

Δεν ειμαι απο αθηνα κι δεν πηρα το κινητο απο καταστημα της πολης μου τι μπορω να κανω ?

Στο service της Samsung, αυτό που τους ενδιαφέρει είναι αν η συσκευή προοριζόταν για την Ευρώπη και εάν είναι εντός εγγύησης.  Αυτά τα βλέπουν με το IMEI. Δεν χρειάζεται απόδειξη. 

Για τη βλάβη τη δική σου, αλλάζουν οθόνη και μπαταρία. 

Edited by green dragon
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, evris2013 said:

Αυτό αληθεύει ή ισχύει μόνο για την Ινδία;

https://www.tiktok.com/t/ZGJXwYgRG/

 

γιατί δεν το δοκιμαζεις και να ποστάρεις μετά το συμπέρασμα ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, taliban said:

γιατί δεν το δοκιμαζεις και να ποστάρεις μετά το συμπέρασμα ?

Το δοκίμασα. Έφτασα μέχρι το διακόπτη που ανοίγει το ραδιόφωνο. Αλλά μετά δεν ξέρω τι ακριβώς κάνει. Το χάνω... 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

η κορη μου παραπονιεται οτι δεν πιανει καλο σημα στο wifi.

στο δωματιο της εχει μια μπαρα η καμμια (το ρουτερ ειναι 6-7 μετρα μακρια και παρεμβαλεται σκαλα που παει στο δωμα) εγω με s23 ultra εχω 3 γραμμες.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, gsa1967 said:

η κορη μου παραπονιεται οτι δεν πιανει καλο σημα στο wifi.

στο δωματιο της εχει μια μπαρα η καμμια (το ρουτερ ειναι 6-7 μετρα μακρια και παρεμβαλεται σκαλα που παει στο δωμα) εγω με s23 ultra εχω 3 γραμμες.

το ρουτερ ειναι 2.4 ή 5 Ghz?

 

Link to comment
Share on other sites

και τις δυο συχνοτητες εχει πανω, τα κλασικο γκρι της vodadone ειναι. 

παλια που η γραμμη ηταν κατοσταρα δεν ειχε θεμα. τωρα που εγινε με οπτικη ινα διαμαρτυρεται. 

το ρουτερ παλια ηταν στα 4-5 μετρα απο το δωματιο της. να πεσε τοσο η αποδοση για 2-3 μετρα διαφορα?

Edited by gsa1967
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, gsa1967 said:

και τις δυο συχνοτητες εχει πανω, τα κλασικο γκρι της vodadone ειναι. 

παλια που η γραμμη ηταν κατοσταρα δεν ειχε θεμα. τωρα που εγινε με οπτικη ινα διαμαρτυρεται. 

το ρουτερ παλια ηταν στα 4-5 μετρα απο το δωματιο της. να πεσε τοσο η αποδοση για 2-3 μετρα διαφορα?

δοκιμασε μονο στα 5Ghz

εμενα με 2.4 επιανε στα 10 μετρα το πολυ 15 ταχυτητα με αρκετους τοιχους ενδιαμεσα 

με 5 πιανει 80

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, adi32 said:

δοκιμασε μονο στα 5Ghz

εμενα με 2.4 επιανε στα 10 μετρα το πολυ 15 ταχυτητα με αρκετους τοιχους ενδιαμεσα 

με 5 πιανει 80

ok σε ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά μιλώντας το 2,4 πάει πιο μακρυά και βλέπει σε ιδανικές συνθήκες 60Mbps max. Όταν έχει εμπόδια η παρεμβολές από άλλα ρούτερ, χαμηλότερα όπως περιγραφεις. To 5 βλέπει πλήρη ταχύτητα αλλά σε μικρότερη εμβέλεια. Αν έχεις εμπόδια, μπορεί το 5 να βλέπει χαμηλότερη ταχύτητα λογω χαμηλής εμβέλειας. Αν πχ έχεις 100, στο ίδιο δωμάτιο θα τα δεις μόνο με 5, αν πας σε άλλο δωμάτιο και όσο απομακρύνεσαι θα χαμηλώνει το μέγιστο. Αν υπάρχουν καθρέπτες και κολώνες, πίσω τους θα είσαι χαμηλά επίσης. 

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

Πηγα στο τοπικο servise της samsung κι μου ειπε οτι πρεπει να κανω back up τα αρχεια στον h/y κι να το παω  μαλλον μου ειπε προβλημα στην οθονη κι θα γινει αντικατασταση οθονης (οχι κι μπαταριας οπως μου ειπατε ).

Νορμαλ παιρνει 3 μερες τωρα το καλοκαιρι δεν ξερω με τις. αδειες.

Πως θα παραδοσω το κινητο με επαναφοορα εργοστασιακων  ρυθμησεων μετα το back up κι χωρις τις καρτες sim?

Χωρις να αλλλαξξεει κι την μμπαταρια θα ληθει το προβλημα ?

Link to comment
Share on other sites

Όσο είσαι στην εγγύηση είναι μικρό το κόστος της μπαταρίας, πες τους να στην αλλάξουν αν κ πιστεύω δεν θα την χρεώθεις. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, powerup said:

Πηγα στο τοπικο servise της samsung κι μου ειπε οτι πρεπει να κανω back up τα αρχεια στον h/y κι να το παω  μαλλον μου ειπε προβλημα στην οθονη κι θα γινει αντικατασταση οθονης (οχι κι μπαταριας οπως μου ειπατε ).

Νορμαλ παιρνει 3 μερες τωρα το καλοκαιρι δεν ξερω με τις. αδειες.

Πως θα παραδοσω το κινητο με επαναφοορα εργοστασιακων  ρυθμησεων μετα το back up κι χωρις τις καρτες sim?

Χωρις να αλλλαξξεει κι την μμπαταρια θα ληθει το προβλημα ?

Από ότι φαίνεται το κάθε service έχει διαφορετική αντιμετώπιση είσαι Αθήνα; δεν γνωρίζω χωρίς μπαταρία αν φτιάξει αλλά μπορείς να κάνεις αυτό που σου είπε ο challenge143, πάρε τα αρχεία σου από το τηλέφωνο και χωρίς κάρτες σιμ τους το πας, μήπως είναι ευκαιρία να κάνεις και μια εργοστασιακή επαναφορά 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, sotosok said:

Από ότι φαίνεται το κάθε service έχει διαφορετική αντιμετώπιση είσαι Αθήνα; δεν γνωρίζω χωρίς μπαταρία αν φτιάξει αλλά μπορείς να κάνεις αυτό που σου είπε ο challenge143, πάρε τα αρχεία σου από το τηλέφωνο και χωρίς κάρτες σιμ τους το πας, μήπως είναι ευκαιρία να κάνεις και μια εργοστασιακή επαναφορά 

Θα τοου το. παω με  εργοστασιιακη επαναφορα κι χωρις sim.H μππαταρια μου δεν ειχε θεμα (ενοωντας οτι δεν ξεφορτιζε γγρηγοοραα. κιι δεν την φορτιζα. ποτε πανω απ.ο το. 85% κι ππαντα αργη φορτιση) κραταει 1,5 μερα απο 85%-20%.Μπορει να ρωτησω κι για κοστος αντικαταστασης μπαταριας ενημερωτικα.

Ευχαριστω για τις απαντησεις 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω περάσει από το πρόβλημα, όταν το τηλέφωνό πήγε στο εξουσιοδοτημένο σέρβις (Γέρακα), έγινε αλλαγή και της μπαταρίας. Ο λόγος όπως μου είπαν είναι ότι πάει πακέτο με την οθόνη. 

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, apogee said:

Επειδή έχω περάσει από το πρόβλημα, όταν το τηλέφωνό πήγε στο εξουσιοδοτημένο σέρβις (Γέρακα), έγινε αλλαγή και της μπαταρίας. Ο λόγος όπως μου είπαν είναι ότι πάει πακέτο με την οθόνη. 

Το προβλημα διορθωθηκε ? (Μενω επαρχια)

Ηταν εντονο σε σενα ?

Ποσες μερες εκαναν να το παρεις ?

Το πηγες ε τις εργοστασιακες ρυθμισεις αφου εκανες backup τα αρχεια ?

Edited by powerup
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα ήταν έντονο όπου δεν υπήρχε καλό σήμα και ήμουν σε κληση lte η σε χρήση data. Αποκαταστάθηκε πλήρως, την μια ημέρα το πήγα και το επόμενο μεσημέρι ήταν έτοιμο. Εγώ το έδωσα με επαναφορά και ο λόγος είναι ότι αν είναι κλειδωμένο, σου ζητάνε το pin ώστε να έχουν πρόσβαση για ελέγχους. 

Δεν νομίζω να θέλεις να δώσεις πρόσβαση σε όλα τα δεδομένα σου, έτσι;

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, apogee said:

Επειδή έχω περάσει από το πρόβλημα, όταν το τηλέφωνό πήγε στο εξουσιοδοτημένο σέρβις (Γέρακα), έγινε αλλαγή και της μπαταρίας. Ο λόγος όπως μου είπαν είναι ότι πάει πακέτο με την οθόνη. 

Ποιας εταιριας ηταν το σερβις ?

Γιατι smartek Χαιδαρι μου πεφτει πολυ μακρυα και δεν ειναι ανοικτα απογευμα για να το παω

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εξουσιοδοτημένο σέρβις samsung. Omnitech Λεωφ. Μαραθώνος 98, Γέρακας 153 44

Επίσης ζήτησε συσκευή αν σε εξυπηρετεί για όσο θα είναι σε επισκευή. Θα σου δώσουν αν έχουν διαθέσιμη. 

Edited by apogee

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

μέσω μια εφαρμογής που χρησιμοποιώ (Home Assistant) υπάρχει ένας player ο οποίος δεν λειτουργεί σωστά (στα Samsung τουλάχιστον αν έχω καταλάβει καλά). Πιο συγκεκριμένα δεν λειτουργεί το long press στο παρακάτω button - play.

 

Σε άλλα android κινητά με Long Press ανοίγει ένα μενου και έχει κάποιες επιλογές τις οποίες δεν έχω διαθέσιμες.

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω/αλλαξω ?

image.thumb.png.445e0b58968166634a6c96753b092aee.png

Link to comment
Share on other sites

Ποιας εταιριας ηταν το σερβις ?
Γιατι smartek Χαιδαρι μου πεφτει πολυ μακρυα και δεν ειναι ανοικτα απογευμα για να το παω
 
 
Εγώ το πήγα πλατεία Αμερικής και παρέλαβα σε 24 ώρες. Αλλάξανε από μόνοι τους οθόνη, μπαταρία, καλωδιοταινία .Εξουσιοδοτημένο σέρβις samsung

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, s_nova said:

Ενημερωση Ιουλιος 2023 .

 

 

Screenshot_20230713_151944_Software update.jpg

Μικρότερη από την προηγούμενη. Εμείς με COS σε 4-5 μέρες θα την πάρουμε. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...