Jump to content

Εμβόλιο covid 19


Fotisapple
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 658
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

  • 2 weeks later...
On 2/2/2023 at 10:04 ΜΜ, ilka71 said:

karditsa malaka έγκυρη πηγή! ρομα το έγραψαν το άρθρο;;;

Δεν χρειάζεται να ρίχνουμε (περισσότερο) το επίπεδο. Μπήκα σε πειρασμό και αναζήτησα το αυθεντικό άρθρο.
Πράγματι παρατήρησαν μυοκαρδίτιδες σε νεκροψίες, με χρονική εγγύτητα σε mRNA εμβόλιο. Όμως, παραθέτω τα εξής για όσους βγάζουν "οφθαλμοφανή" συμπεράσματα από τους τίτλους στρατευμένων μέσων. Δεν επισημαίνω συγκεκριμένα τμήματα, γιατί και οι δύο παράγραφοι είναι πυκνές και κάθε παρατήρηση σημαντική.

Quote

 

Our study is limited by the relatively small cohort size and inherits the bias of an endpoint analysis. The nature of our autopsy study necessitates that the data are descriptive in quality and does not allow any epidemiological conclusions in terms of incidence or risk estimation. The reported incidence of (epi-)myocarditis after vaccination is low and the risks of hospitalization and death associated with COVID-19 are stated to be greater than the recorded risk associated with COVID-19 vaccination [29]. Importantly, infectious agents may also cause lymphocytic myocarditis with a similar immunophenotype, thus meticulous molecular analyses is required in all cases of potentially vaccination-associated myocarditis.

[...]

Finally, we cannot provide a definitive functional proof or a direct causal link between vaccination and myocarditis. Further studies and extended registry are needed to identify persons at risk for this potentially fatal AEFI and may be aided by detailed clinical, serological, and molecular analyses which were beyond the scope of this study. Considering that this fatal adverse event may affect healthy individuals, such registry and surveillance programs may improve early diagnosis, close monitoring, and treatment.

 

Όποιος θέλει μπορεί να διαβάσει το πλήρες άρθρο εδώ:

https://link.springer.com/article/10.1007/s00392-022-02129-5

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
On 11/2/2023 at 4:19 ΜΜ, minast said:

Δεν χρειάζεται να ρίχνουμε (περισσότερο) το επίπεδο. Μπήκα σε πειρασμό και αναζήτησα το αυθεντικό άρθρο.
Πράγματι παρατήρησαν μυοκαρδίτιδες σε νεκροψίες, με χρονική εγγύτητα σε mRNA εμβόλιο. Όμως, παραθέτω τα εξής για όσους βγάζουν "οφθαλμοφανή" συμπεράσματα από τους τίτλους στρατευμένων μέσων. Δεν επισημαίνω συγκεκριμένα τμήματα, γιατί και οι δύο παράγραφοι είναι πυκνές και κάθε παρατήρηση σημαντική.

Όποιος θέλει μπορεί να διαβάσει το πλήρες άρθρο εδώ:

https://link.springer.com/article/10.1007/s00392-022-02129-5

Είναι που λέγανε ότι τα εμβόλια είναι απολύτως ασφαλή... και οι άλλοι ακόμα γελάνε πιο πάνω χωρίς να έχουν ψάξει τίποτα για το αντίθετο!!!☹️

Ξαφνικά όχι μόνο δεν νοσείς βαριά μετά το εμβόλιο, αλλά πεθαίνεις κιόλας!!! Τόσες μαζεμένες μυοκαρδίτιδες και επιθετικούς καρκίνους πότε είχαμε στο παρελθόν;;; Ή έχετε κοντή μνήμη όλοι;

  • Like 1
  • Haha 1
  • Not helpful/Misleading 1

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Είναι που λέγανε ότι τα εμβόλια είναι απολύτως ασφαλή... και οι άλλοι ακόμα γελάνε πιο πάνω χωρίς να έχουν ψάξει τίποτα για το αντίθετο!!!
Ξαφνικά όχι μόνο δεν νοσείς βαριά μετά το εμβόλιο, αλλά πεθαίνεις κιόλας!!! Τόσες μαζεμένες μυοκαρδίτιδες και επιθετικούς καρκίνους πότε είχαμε στο παρελθόν;;; Ή έχετε κοντή μνήμη όλοι;
έχεις διαβάσει αναλογικές μελέτες καρδιολογιας;; ε λοιπόν μάθετε ότι οι ξαφνικοι θάνατοι ΔΕΝ αυξήθηκαν την 3ετια που μας πέρασε
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, ilka71 said:
37 minutes ago, evris2013 said:
Είναι που λέγανε ότι τα εμβόλια είναι απολύτως ασφαλή... και οι άλλοι ακόμα γελάνε πιο πάνω χωρίς να έχουν ψάξει τίποτα για το αντίθετο!!!emoji3525.png
Ξαφνικά όχι μόνο δεν νοσείς βαριά μετά το εμβόλιο, αλλά πεθαίνεις κιόλας!!! Τόσες μαζεμένες μυοκαρδίτιδες και επιθετικούς καρκίνους πότε είχαμε στο παρελθόν;;; Ή έχετε κοντή μνήμη όλοι;

έχεις διαβάσει αναλογικές μελέτες καρδιολογιας;; ε λοιπόν μάθετε ότι οι ξαφνικοι θάνατοι ΔΕΝ αυξήθηκαν την 3ετια που μας πέρασε

Τότε γιατί πριν 3 χρόνια δεν αναφέρθηκαν ποτέ σε ξαφνικούς θανάτους και τώρα τα τελευταία 2 χρόνια το αναφέρουν συνεχώς; Φυσικά όλοι αδιευκρίνιστοι και φυσικά όλοι μετά το εμβόλιο και όχι πριν. 

  • Like 1
  • Haha 1
  • Not helpful/Misleading 1

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τότε γιατί πριν 3 χρόνια δεν αναφέρθηκαν ποτέ σε ξαφνικούς θανάτους και τώρα τα τελευταία 2 χρόνια το αναφέρουν συνεχώς; Φυσικά όλοι αδιευκρίνιστοι και φυσικά όλοι μετά το εμβόλιο και όχι πριν. 
πως δεν αναφεροντουσαν στα συνέδρια ξαφνικοι θάνατοι! είναι μέρος της ιατρικής αυτό! απλά τώρα αναφέρεται πιο πολύ επειδή έγινε καραμέλα από συνωμοσιολογους.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθείτε με λογικά επιχειρήματα να πείσετε ανθρώπους που είναι για άλλη ειδικότητα...

Το κακό είναι πως δεν υπάρχει ακόμη επαρκής μέριμνα από το κράτος για την ψυχική υγεία. Δεν αναφέρομαι αυστηρά στον τομέα της ψυχιατρικής (δεν έχω επιστημονική επάρκεια άλλωστε επ' αυτού), αλλά στο να υπάρχει πιο εύκολη πρόσβαση των ανθρώπων σε συμβούλους ψυχικής υγείας σε πρωτοβάθμιο επίπεδο. Δεν ξέρω πως ακριβώς θα μπορούσε να γίνει, αλλά οι δήμοι της χώρας θα έπρεπε να έχουν περισσότερους ψυχολόγους στα σχολεία και επίσης για ενήλικες δημότες τους που έχουν ανάγκη.

  • Like 4
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, ilka71 said:
1 hour ago, evris2013 said:
Τότε γιατί πριν 3 χρόνια δεν αναφέρθηκαν ποτέ σε ξαφνικούς θανάτους και τώρα τα τελευταία 2 χρόνια το αναφέρουν συνεχώς; Φυσικά όλοι αδιευκρίνιστοι και φυσικά όλοι μετά το εμβόλιο και όχι πριν. 

πως δεν αναφεροντουσαν στα συνέδρια ξαφνικοι θάνατοι! είναι μέρος της ιατρικής αυτό! απλά τώρα αναφέρεται πιο πολύ επειδή έγινε καραμέλα από συνωμοσιολογους.

 

FB_IMG_1685023616989.jpg

  • Like 1
  • Not helpful/Misleading 2

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τότε γιατί πριν 3 χρόνια δεν αναφέρθηκαν ποτέ σε ξαφνικούς θανάτους και τώρα τα τελευταία 2 χρόνια το αναφέρουν συνεχώς; Φυσικά όλοι αδιευκρίνιστοι και φυσικά όλοι μετά το εμβόλιο και όχι πριν. 
Παντα υπήρχαν αυτά τα περιστατικά.
Απλα τα τελευταία 3 χρόνια και ειδικά τα πρώτα 2 , γίνονταν ανακοινώσεις του υπουργείου στην tv κάθε ημέρα κ μετά το μείωσαν , με αποτέλεσμα να ακούνε όλοι γεγονότα που δεν ακούγονταν πριν και όμως συνέβαιναν.


Tapa


Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Ηλπιζα να μην ξαναεμφανιστει στο feed μου αυτο το θεμα.... Ποιος φταιει βεβαια? Εγω που καποτε εδωσα τοση σημασια ωστε να γραψω κατι.. ☹️

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

On 26/5/2023 at 8:38 ΠΜ, GMF80 said:

Ηλπιζα να μην ξαναεμφανιστει στο feed μου αυτο το θεμα.... Ποιος φταιει βεβαια? Εγω που καποτε εδωσα τοση σημασια ωστε να γραψω κατι.. ☹️

off-topic

Αρχικά μπορείς να βγάλεις την ειδοποίηση για το παρόν θέμα: https://myphone.gr/forum/followed/

Μπορεί να υποβιβάστηκε η ασθένεια με SARS-CoV-2 από πανδημία σε επιδημία...

Edited by Nagata
Λίγη πιο ήπιος ο τρόπος γραφής μας..
  • Like 2
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου τα εμφανιζει στα θεματα που εχω κανει folliow καθως δεν το ακολουθω...

Με ενοχλει πλεον και μονο η λεξη κοβιντ. Κακες αναμνησεις... Εγω δεν επαθα (τουλαχιστον δεν το εμαθα και να επαθα καθως εχω χρονια να παθω εστω και συναχι) αλλα ημουν εκτος δουλειας αρκετους μηνες. Και μου αρεσει η δουλεια μου....

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

On 29/5/2023 at 9:39 ΠΜ, GraveDigger said:

Δεν θεωρείσαι, είσαι ψεκασμένος διότι δεν βλέπεις την μεγάλη εικόνα και προτιμάς να θεωρείς πως η πολιτεία θέλει να σε βλάψει π.χ. με το εμβόλιο έναντι του ιού SARS-CoV-2. Αν τα παραμύθια που πλάθεις στο μυαλό σε κάνουν να νιώθεις καλύτερα μπορείς να συνεχίσεις, εξάλλου η συντριπτική πλειονότητα της ανθρωπότητας ακόμη συνεχίζει να πιστεύει πως υπάρχει θεός διότι δεν μπορεί να διαχειριστεί την πραγματικότητα.

Δεν πλάθω τίποτα. Όλη η πανδημία είναι μια μυθοπλασία του συστήματος σε όλο τον κόσμο όχι μόνο στην Ελλάδα. Και μη μου πείτε ότι δεν λένε ψέματα ποτέ αυτοί. Όποιοι πιστεύουν κάτι τέτοιο μάλλον ζουν σε άλλο πλανήτη. Αυτό έχω να πω μόνο. Όλα για το χρήμα... όπως οι δήθεν οικονομικές κρίσεις!!! Ή μήπως πιστεύει κανείς ότι όλος αυτός ο εγκλεισμός ήταν για το καλό μας;;; Για το καλό το δικό τους ήταν. Με έναν ιό με στάνταρ ωράριο και όποτε ήθελαν τον άλλαζαν. Έναν ιό που είχε σύνορα. Έναν ιό που επέλεγε δήμους και κοινότητες ανάλογα με τα συμφέροντα τους. Η μία πλευρά ήταν κλειστά όλα τα μαγαζιά επειδή είχε υψηλό ιικό φορτίο ενώ ο όμορος δήμος δεν είχε υψηλό ιικό φορτίο και ήταν όλα ανοιχτά. Ποιόν κοροϊδεύουν δηλαδή τους εξωγήινους; Πότε μια πανδημία είχε όρια και ωράρια; Στο Τσερνομπίλ τι έπρεπε να μας κάνουν τότε; Ή τα υπολείμματα έμειναν στο Κίεβο;

Edited by evris2013
  • Like 1
  • Haha 1

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν πλάθω τίποτα. Όλη η πανδημία είναι μια μυθοπλασία του συστήματος σε όλο τον κόσμο όχι μόνο στην Ελλάδα. Και μη μου πείτε ότι δεν λένε ψέματα ποτέ αυτοί. Όποιοι πιστεύουν κάτι τέτοιο μάλλον ζουν σε άλλο πλανήτη. Αυτό έχω να πω μόνο. 
πες το στα εκατομμύρια νεκρούς αυτό. θα ευχόμουν να είχες δίκιο σου ανθρωπο να δούμε θα το έλεγες μυθοπλασία;;;
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ilka71 said:
11 minutes ago, evris2013 said:
Δεν πλάθω τίποτα. Όλη η πανδημία είναι μια μυθοπλασία του συστήματος σε όλο τον κόσμο όχι μόνο στην Ελλάδα. Και μη μου πείτε ότι δεν λένε ψέματα ποτέ αυτοί. Όποιοι πιστεύουν κάτι τέτοιο μάλλον ζουν σε άλλο πλανήτη. Αυτό έχω να πω μόνο. 

πες το στα εκατομμύρια νεκρούς αυτό. θα ευχόμουν να είχες δίκιο σου ανθρωπο να δούμε θα το έλεγες μυθοπλασία;;;

Για διάβασε και παρακάτω τι έγραψα. 

  • Not helpful/Misleading 1

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

πες το στα εκατομμύρια νεκρούς αυτό. θα ευχόμουν να είχες δίκιο σου ανθρωπο να δούμε θα το έλεγες μυθοπλασία;;;

Πιστευεις θα αλλαζε κατι;
Αν δεν διαθετεις κριτικη σκεψη και να σου ανοιξουν το κεφαλι παλι θα λες,δεν πεταει ο γαιδαρος γιατι εχει σπασμενη φτερουγα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, karib said:

Όχι φίλε, ήμαστε όλοι ψεκασμένοι. Μόνο ότι λέει το χαζοκούτι ισχύει. Αν δεν τα πεις στο χαζοκούτι είναι άκυρα οπουδήποτε αλλού! Έχουμε παρωπίδες και δεν κοιτάμε ούτε ακούμε τίποτα άλλο!!!😡😡😡 

  • Haha 1

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε, ήμαστε όλοι ψεκασμένοι. Μόνο ότι λέει το χαζοκούτι ισχύει. Αν δεν τα πεις στο χαζοκούτι είναι άκυρα οπουδήποτε αλλού! Έχουμε παρωπίδες και δεν κοιτάμε ούτε ακούμε τίποτα άλλο!!! 
Άρχισες πάλι τις μπαρουφες;

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

  • Like 1
  • Not helpful/Misleading 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, chocbhed_6630 said:

Ενώ εσύ μπορείς......γελάσαμε πάλι απόψε....

Τι να δείξω εγώ. Τα βλέπεις κάθε χρόνο όλα αυτά τα χρόνια πόσο καλά πάμε!!! Από το κακό στο χειρότερο πάμε. Μνημόνια, κοβιντ... Έρχεται η τάδε πανδημία που θα είναι έτσι, που θα είναι αλλιώς κλπ. Τι είναι η πανδημία και ξέρουν πότε θα έρθει; Με ποιά δεδομένα τα λένε όλα αυτά; Εδώ τον καιρό μιας εβδομάδας δεν μπορούν να προβλέψουν, θα προβλέψουν την κάθε πανδημία; Ας μας πούνε και που και πότε θα γίνει σεισμός να τον αποφύγουμε αφού θέλουν να μας σώσουν κάθε φορά οι σωτήρες μας! Θέλετε και αποδείξεις για αυτά που βλέπετε να γίνονται καθημερινά; 

Αντί να βάζεις τα γελάκια, πες μου εσύ σε τι πάμε καλά; 

Edited by evris2013
  • Like 1
  • Haha 1

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σε κάτι τέτοιες συζητήσεις άκρη δε βγαίνει ποτέ.
Ο καθένας υποστηρίζει την δική του άποψη και είναι λογικό νομίζω αυτό.
Μυθοπλασία σίγουρα δεν ήταν ο covid.Το μόνο σίγουρο.
Τώρα γιατί τους ξέφυγε από το εργαστήριό;καλή ερώτηση αλλα θα μείνει απλά μία ερώτηση.
Οσο για τα μέσα μαζικού επηρεασμού,μία χαρά τα πήραν για πολλά και διάφορα.

Ωστόσο αρκετός κόσμος έχασε την Ζωή του.
Και γνωστοί μου πού όμως είχαν σοβαρά θέματα υγείας.

Εγώ και η οικογένεια μου μείναμε ανεμβολίαστοι και περάσαμε τον covid χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.
Μόνο της πρώτης μέρας το σύγκρυο και ο πυρετός ήταν.μετέπειτα κύλησε πολύ νορμάλ,απλά προσωπικά εγώ έβγαινα σε τεστ θετικός για 2 βδομάδες περίπου ενώ ενιωθα μία χαρά.

Τώρα για τους εμβολιασμενους;
Εδώ <<πού ζω>> έχουν φύγει πολλοί άνθρωποι από ανακοπή και μάλιστα νεότατοι και αλλοι πολλοί αντιμετωπίζουν προβλήματά υγείας πού πολύ απλά δεν είχαν ποτέ.
Δεν ξέρω τι γίνεται και τι δεν γίνεται,από την μία όμως χαίρομαι πού το απέφυγα κι εγώ και η οικογένεια μου.
Και να μην μπορούσαμε να το αποφύγουμε λόγω πιέσεων,εμείς θα το αποφεύγαμε με κάθε κόστος.
Ηταν απλά απόφασή μας.
Ο καθένας κάνει ότι νομίζει με το σώμα του.ελεύθερη βούλησή απλά.

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, ταξιδιωτης22 said:

Σε κάτι τέτοιες συζητήσεις άκρη δε βγαίνει ποτέ.
Ο καθένας υποστηρίζει την δική του άποψη και είναι λογικό νομίζω αυτό.
Μυθοπλασία σίγουρα δεν ήταν ο covid.Το μόνο σίγουρο.
Τώρα γιατί τους ξέφυγε από το εργαστήριό;καλή ερώτηση αλλα θα μείνει απλά μία ερώτηση.
Οσο για τα μέσα μαζικού επηρεασμού,μία χαρά τα πήραν για πολλά και διάφορα.

Ωστόσο αρκετός κόσμος έχασε την Ζωή του.
Και γνωστοί μου πού όμως είχαν σοβαρά θέματα υγείας.

Εγώ και η οικογένεια μου μείναμε ανεμβολίαστοι και περάσαμε τον covid χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.
Μόνο της πρώτης μέρας το σύγκρυο και ο πυρετός ήταν.μετέπειτα κύλησε πολύ νορμάλ,απλά προσωπικά εγώ έβγαινα σε τεστ θετικός για 2 βδομάδες περίπου ενώ ενιωθα μία χαρά.

Τώρα για τους εμβολιασμενους;
Εδώ <<πού ζω>> έχουν φύγει πολλοί άνθρωποι από ανακοπή και μάλιστα νεότατοι και αλλοι πολλοί αντιμετωπίζουν προβλήματά υγείας πού πολύ απλά δεν είχαν ποτέ.
Δεν ξέρω τι γίνεται και τι δεν γίνεται,από την μία όμως χαίρομαι πού το απέφυγα κι εγώ και η οικογένεια μου.
Και να μην μπορούσαμε να το αποφύγουμε λόγω πιέσεων,εμείς θα το αποφεύγαμε με κάθε κόστος.
Ηταν απλά απόφασή μας.
Ο καθένας κάνει ότι νομίζει με το σώμα του.ελεύθερη βούλησή απλά.

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

E οχι, απαγορευεται η ελευθερη βουληση!

Εκτος απο τις κυβερνησεις, το υποστηριζει και τοσος κοσμος!

Ο Θεος εδωσε το αυτεξουσιο στους ανθρωπους, αλλα κυβερνηση και συνανθρωποι μας δεν το σεβονται και θελουν να εξαληφθει!

Εμβολιασμος με το ζορι! Οποτε κρινει ο ΠΟΥ και η καθε κυβερνηση (μιλω για ολο τον κοσμο, οχι μονο Ελλαδα).

Αλλιως; Χανεις τη δουλεια σου αν εισαι υγειονομικος (σε επομενη προμελετημενη πανδημια θα την χανεις οπου και να δουλευεις), προστιμο αν εισαι ανω των 60 και δεν το κανεις, πληρωμη rapid απο την τσεπη σου και οχι δωρεαν σε δημοσιες δομες, προστιμο αν ξεχασεις να κανεις rapid test, κλεισιμο ιερων ναων που δεν εκλεισαν ποτε ουτε στην τουρκοκρατια, το σκυλι εχει δικαιωμα να βγαινει εξω αλλα ο ανθρωπος τελει σε περιορισμο, φιμωτρο-μασκα παντου, πετσωμενα μεσα ενημερωσης που τρομοκρατουν τον κοσμο με τις εκατομβες νεκρων, και αλλα πολλα και τρομοκρατικα και δικτατορικα.

Αλλα ομως οι προσφατες εξελιξεις στην πατριδα μας, εδειξαν οτι ο λοβοτομημενος κοσμος στην πλειοψηφια του εγκρινει ολα οσα περασαμε.

Οποτε ας αναμενουμε τα ακομη χειροτερα.

Για το καλο μας παντα. Ξερουν αυτοι.

Edited by karib
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Not helpful/Misleading 1
Link to comment
Share on other sites

Σε κάτι τέτοιες συζητήσεις άκρη δε βγαίνει ποτέ.
Ο καθένας υποστηρίζει την δική του άποψη και είναι λογικό νομίζω αυτό.
Μυθοπλασία σίγουρα δεν ήταν ο covid.Το μόνο σίγουρο.
Τώρα γιατί τους ξέφυγε από το εργαστήριό;καλή ερώτηση αλλα θα μείνει απλά μία ερώτηση.
Οσο για τα μέσα μαζικού επηρεασμού,μία χαρά τα πήραν για πολλά και διάφορα.

Ωστόσο αρκετός κόσμος έχασε την Ζωή του.
Και γνωστοί μου πού όμως είχαν σοβαρά θέματα υγείας.

Εγώ και η οικογένεια μου μείναμε ανεμβολίαστοι και περάσαμε τον covid χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.
Μόνο της πρώτης μέρας το σύγκρυο και ο πυρετός ήταν.μετέπειτα κύλησε πολύ νορμάλ,απλά προσωπικά εγώ έβγαινα σε τεστ θετικός για 2 βδομάδες περίπου ενώ ενιωθα μία χαρά.

Τώρα για τους εμβολιασμενους;
Εδώ <<πού ζω>> έχουν φύγει πολλοί άνθρωποι από ανακοπή και μάλιστα νεότατοι και αλλοι πολλοί αντιμετωπίζουν προβλήματά υγείας πού πολύ απλά δεν είχαν ποτέ.
Δεν ξέρω τι γίνεται και τι δεν γίνεται,από την μία όμως χαίρομαι πού το απέφυγα κι εγώ και η οικογένεια μου.
Και να μην μπορούσαμε να το αποφύγουμε λόγω πιέσεων,εμείς θα το αποφεύγαμε με κάθε κόστος.
Ηταν απλά απόφασή μας.
Ο καθένας κάνει ότι νομίζει με το σώμα του.ελεύθερη βούλησή απλά.

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Οι αποψεις ειναι σαν τις κλανιες λενε!!!
Τα γεγονοτα παραμενουν γεγονοτα https://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/ygeia/423382/ksafnikoi-thanatoi-stin-ellada-mythos-i-alitheia-i-ayksisi-ton-peristatikon

Ενα απλο αρθρο εξηγει ποσο ΑΥΞΗΘΗΚΑΝ ΟΙ ΑΙΦΝΙΔΙΟΙ ΘΑΝΑΤΟΙ.Αν θες εγκυρη πηγη σιγουρα θα υπαρχει.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, ταξιδιωτης22 said:

Σε κάτι τέτοιες συζητήσεις άκρη δε βγαίνει ποτέ.
Ο καθένας υποστηρίζει την δική του άποψη και είναι λογικό νομίζω αυτό.
Μυθοπλασία σίγουρα δεν ήταν ο covid.Το μόνο σίγουρο.
Τώρα γιατί τους ξέφυγε από το εργαστήριό;καλή ερώτηση αλλα θα μείνει απλά μία ερώτηση.
Οσο για τα μέσα μαζικού επηρεασμού,μία χαρά τα πήραν για πολλά και διάφορα.

Ωστόσο αρκετός κόσμος έχασε την Ζωή του.
Και γνωστοί μου πού όμως είχαν σοβαρά θέματα υγείας.

Εγώ και η οικογένεια μου μείναμε ανεμβολίαστοι και περάσαμε τον covid χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.
Μόνο της πρώτης μέρας το σύγκρυο και ο πυρετός ήταν.μετέπειτα κύλησε πολύ νορμάλ,απλά προσωπικά εγώ έβγαινα σε τεστ θετικός για 2 βδομάδες περίπου ενώ ενιωθα μία χαρά.

Τώρα για τους εμβολιασμενους;
Εδώ <<πού ζω>> έχουν φύγει πολλοί άνθρωποι από ανακοπή και μάλιστα νεότατοι και αλλοι πολλοί αντιμετωπίζουν προβλήματά υγείας πού πολύ απλά δεν είχαν ποτέ.
Δεν ξέρω τι γίνεται και τι δεν γίνεται,από την μία όμως χαίρομαι πού το απέφυγα κι εγώ και η οικογένεια μου.
Και να μην μπορούσαμε να το αποφύγουμε λόγω πιέσεων,εμείς θα το αποφεύγαμε με κάθε κόστος.
Ηταν απλά απόφασή μας.
Ο καθένας κάνει ότι νομίζει με το σώμα του.ελεύθερη βούλησή απλά.

Στάλθηκε από το LE2123 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πριν τον εμβολιασμό δεν είχαν τίποτα. Μετά όμως... Ποιός μας μας λέει ότι πέθαναν τόσοι άνθρωποι μόνο από κοβιντ. Αυτοί και μόνο αυτοί έτσι αόριστα. Ούτε τις μελέτες μας δείχνουν ούτε τίποτα. Απλά τα λένε στη τηλεόραση που είναι δικά τους μέσα!!!😉

  • Like 1
  • Not helpful/Misleading 1

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...