Jump to content

Εμβόλιο covid 19


Fotisapple
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 658
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

@chocbhed_6630

Να φανταστώ πως δεν το είδες όλο; Έχεις κάτι που να αποδεικνύει το αντίθετο και σου φαίνονται όλα αυτά αστεία; 

  • Not helpful/Misleading 2

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ο τύπος είτε είναι τσαρλατάνος, είτε εσκεμμένα παραπλανεί τους αδαείς που τον ακούνε (ή και τα δύο).
Έχει κάνει αχταρμά όλους τους κορωνοιούς και όλα τα εμβόλια και σε κάθε σημείο της ομιλίας κάνει τεράστια νοητικά άλματα αφήνοντας τους "πιστούς" να γεμίσουν τα κενά με τις ήδη διαμορφωμένες απόψεις τους...

Για όσα δεν είναι εντελώς αδύνατα, ακόμη κι αν αποδειχτεί κάποτε ότι είχε δίκιο έστω σε κάτι από όσα είπε, θα είναι επειδή και το σταματημένο ρολόι έχει δίκιο 2 φορές τη μέρα. Ο λογικός άνθρωπος θα το αγνοήσει για όλες τις φορές που είναι λάθος, δεν θα το εμπιστευτεί για τις 2 που είναι σωστό.

Εάν έχεις διάθεση και υπομονή, μπορείς να διαβάσεις μία ενδεικτική κριτική σε αυτά που λέει, με στοιχεία και αναφορές:

https://healthfeedback.org/claimreview/financial-analyst-david-martin-misrepresents-studies-patent-applications-promote-baseless-claim-sars-cov-2-developed-bioweapon/

Τέλος, εάν είναι ο ίδιος με τον παρακάτω, έχει τεράστια σύγκρουση συμφερόντων που δεν αναφέρει πουθενά:
https://www.wipo.int/meetings/en/2006/scp_of_ge_06/speakers/martin.html

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, minast said:

Ο τύπος είτε είναι τσαρλατάνος, είτε εσκεμμένα παραπλανεί τους αδαείς που τον ακούνε (ή και τα δύο).
Έχει κάνει αχταρμά όλους τους κορωνοιούς και όλα τα εμβόλια και σε κάθε σημείο της ομιλίας κάνει τεράστια νοητικά άλματα αφήνοντας τους "πιστούς" να γεμίσουν τα κενά με τις ήδη διαμορφωμένες απόψεις τους...

Για όσα δεν είναι εντελώς αδύνατα, ακόμη κι αν αποδειχτεί κάποτε ότι είχε δίκιο έστω σε κάτι από όσα είπε, θα είναι επειδή και το σταματημένο ρολόι έχει δίκιο 2 φορές τη μέρα. Ο λογικός άνθρωπος θα το αγνοήσει για όλες τις φορές που είναι λάθος, δεν θα το εμπιστευτεί για τις 2 που είναι σωστό.

Εάν έχεις διάθεση και υπομονή, μπορείς να διαβάσεις μία ενδεικτική κριτική σε αυτά που λέει, με στοιχεία και αναφορές:

https://healthfeedback.org/claimreview/financial-analyst-david-martin-misrepresents-studies-patent-applications-promote-baseless-claim-sars-cov-2-developed-bioweapon/

Τέλος, εάν είναι ο ίδιος με τον παρακάτω, έχει τεράστια σύγκρουση συμφερόντων που δεν αναφέρει πουθενά:
https://www.wipo.int/meetings/en/2006/scp_of_ge_06/speakers/martin.html

 

Ε και; Που λέει κάτι που δεν ισχύει από αυτά που λέει στο βίντεο; Φυσικά και είναι προμελετημένα όλα. Έτσι απλά τρομοκρατείς δισεκατομμύρια κόσμο νομίζεις; Χωρίς προμελέτη; 

  • Like 1
  • Haha 1
  • Not helpful/Misleading 2

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ενω 'ολα τα λεφτα' ηταν στα εμβολια, καποιοι κατηγορουν οσους λενε αντιθετη αποψη.

Αν αυτο δεν ειναι παρανοια, τοτε τι ειναι;

Σαν αυτους που κατηγορουν το κομμα που δεν εχει μπει ποτε στη βουλη, λες και δεν μας κυβερνησαν αλλοι αυτα τα χρονια! Αλλα οχι, φταει το νεο κομμα που ακομη δεν μπηκε στη βουλη. Ριχτε λασπη.

Εδω κοντεψαν να εμβολασουν και τις σαυρες, αλλα οχι, σκοτεινα συμφερονται κρυβονται σε οσους λενε κατι αλλο.

Μωρε καλα μας κανουν.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Με τα εμβόλια κέρδισαν χρήματα η φαρμακοβιομηχανίες..αφού σπατάλησαν χρήματα...όπως σε όλα τα φάρμακα ..οι διαφορά που δεν έχετε καταλάβει είναι ότι η φαρμακοβιομηχανίες σας θέλουν ζωντανούς....να αρρωσταινεται αλλά έως εκεί..έβγαλε 30-40 δολλάρια από εμένα που έκανα 3 δόσεις..μόνο για ασπιρίνες,ντεπον κτλ σε κάθε έτος πιο πολλά θα πάρει από εμένα που τα έχω για κατάσταση ανάγκης και δεν έχω θέματα ούτε με πονοκεφάλους ούτε με τίποτα τέτοιο...

Στάλθηκε από το CPH2173 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, dimgeo said:

...όπως σε όλα τα φάρμακα ..οι διαφορά που δεν έχετε καταλάβει είναι ότι η φαρμακοβιομηχανίες σας θέλουν ζωντανούς....να αρρωσταινεται αλλά έως εκεί..

....μόνο που δεν είναι ως εκεί. Έχει και πολύ παραπέρα δυστυχώς!!! 

Edited by evris2013
  • Like 1
  • Haha 2
  • Not helpful/Misleading 1

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

😡😡😡

https://youtu.be/H9gLMzcBhhI

Εεε ναι... Καθόλου δεν μας κοροϊδεύουν μπροστά στα μούτρα μας... έτσι;

Edited by evris2013
  • Not helpful/Misleading 1

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites



Εεε ναι... Καθόλου δεν μας κοροϊδεύουν μπροστά στα μούτρα μας... έτσι;
Όταν κάποιος είναι διαβητικός η έχει ένα αυτοάνοσο και κολλήσει covid και πεθάνει ,πως θα γράψουν ότι πέθανε;;είναι γνωστό ότι ο covid χτυπούσε όπου έβρισκε αδυναμία..ο πατέρας μου δεν πρόλαβε να εμβολιαστεί.. υγείης 68 ετών είχε ένα παλιό θεματακι με τους πνεύμονες..τίποτα σοβαρο,ούτε καπνιστής είναι ούτε τίποτα..την πρώτη μέρα έπεσε στο 93 το οξυγόνο και την δεύτερη που έκανε πυρετό έπεσε στα τάρταρα.. νοσοκομείο..οξυγόνο..Με το ζόρι γλίτωσε την διασωληνωση..η συμπεθέρα..τα ίδια..από Δράμα για Σέρρες μιας και δεν υπήρχε ελεύθερη κλίνη..διασωληνωθηκε..βγήκε μετά από 10 μέρες...έχουν περάσει 2 χρόνια και ενώ παλιά ήταν όλη μέρα στο χωράφι και στην βόλτα τώρα δεν βγαίνει από το σπίτι γιατί κάνει 10 βήματα και λαχανιαζει..

Στάλθηκε από το CPH2173 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, dimgeo said:

Όταν κάποιος είναι διαβητικός η έχει ένα αυτοάνοσο και κολλήσει covid και πεθάνει ,πως θα γράψουν ότι πέθανε;;είναι γνωστό ότι ο covid χτυπούσε όπου έβρισκε αδυναμία..ο πατέρας μου δεν πρόλαβε να εμβολιαστεί.. υγείης 68 ετών είχε ένα παλιό θεματακι με τους πνεύμονες..τίποτα σοβαρο,ούτε καπνιστής είναι ούτε τίποτα..την πρώτη μέρα έπεσε στο 93 το οξυγόνο και την δεύτερη που έκανε πυρετό έπεσε στα τάρταρα.. νοσοκομείο..οξυγόνο..Με το ζόρι γλίτωσε την διασωληνωση..η συμπεθέρα..τα ίδια..από Δράμα για Σέρρες μιας και δεν υπήρχε ελεύθερη κλίνη..διασωληνωθηκε..βγήκε μετά από 10 μέρες...έχουν περάσει 2 χρόνια και ενώ παλιά ήταν όλη μέρα στο χωράφι και στην βόλτα τώρα δεν βγαίνει από το σπίτι γιατί κάνει 10 βήματα και λαχανιαζει..

Στάλθηκε από το CPH2173 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Άλλο με κοβιντ και άλλο από κοβιντ. Η διαφορά είναι τεράστια από το "με" ως το "από". Εκεί βρίσκεται η μεγάλη απάτη. Αλλά τι σας λέω τώρα εγώ; Γιατρός είμαι ε; Θα πρέπει να είσαι γιατρός για να τα ξέρεις όλα αυτά. Όπως θα πρέπει να είσαι μηχανικός για να ξέρεις τι έχει το αυτοκίνητο σου. Από αλλού δεν μπορείς να τα μάθεις έτσι;

Edited by evris2013
  • Like 1
  • Haha 3
  • Not helpful/Misleading 1

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, evris2013 said:

Άλλο με κοβιντ και άλλο από κοβιντ. Η διαφορά είναι τεράστια από το "με" ως το "από". Εκεί βρίσκεται η μεγάλη απάτη. Αλλά τι σας λέω τώρα εγώ; Γιατρός είμαι ε; Θα πρέπει να είσαι γιατρός για να τα ξέρεις όλα αυτά. Όπως θα πρέπει να είσαι μηχανικός για να ξέρεις τι έχει το αυτοκίνητο σου. Από αλλού δεν μπορείς να τα μάθεις έτσι;

Εντάξει, αν πάει δηλαδή κανείς από τροχαίο στο νοσοκομείο και καταλήξει με ανακοπή θα έχει πεθάνει με αιτία την ανακοπή έτσι; 😂

Edited by aimilios

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, aimilios said:

Εντάξει, αν πάει δηλαδή κανείς από τροχαίο στο νοσοκομείο και καταλήξει με ανακοπή θα έχει πεθάνει με αιτία την ανακοπή έτσι; 😂

Μα αυτό κάνουν με τον κοβιντ. Πώς αλλιώς θα σε αναγκάσουν να κάνεις το εμβόλιο και μάλιστα πλήρως πειραματικό. Σώνει και καλά εμβόλιο, ούτε καν χάπι. Όλοι οι αναπνευστικοί ιοί έχουν χάπια ενώ κοβιντ δεν έχει. Τι περίεργο ε; Πώς θα γίνει μονόδρομος το εμβόλιο αλλιώς; Κοινώς μας έχουν κάνει πειραματόζωα αν δεν το έχετε καταλάβει!!! 

  • Like 1
  • Not helpful/Misleading 2

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, evris2013 said:

Όλοι οι αναπνευστικοί ιοί έχουν χάπια ενώ κοβιντ δεν έχει. Τι περίεργο ε;

Να υποθέσω το Paxlovid δεν σου λέει κάτι έτσι;

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, aimilios said:

Να υποθέσω το Paxlovid δεν σου λέει κάτι έτσι;

Ωραία, τότε γιατί δεν το έδιναν σε κανέναν και παρέπεμπαν τον κόσμο να κάνει το εμβόλιο και μάλιστα υποχρεωτικά; Στη γρίπη γιατί δεν σε υποχρέωναν στο εμβόλιο της γρίπης; Γιατί δεν την έκαναν πανδημία τη γρίπη; Γιατί δεν μας έκλειναν μέσα για την γρίπη; Γιατί με τον SARS COV 1 δεν μας έκλεισαν μέσα και το έκαναν με τον SARS COV 2; 

Edited by evris2013
  • Not helpful/Misleading 2

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, evris2013 said:

Ωραία, τότε γιατί δεν το έδιναν σε κανέναν και παρέπεμπαν τον κόσμο να κάνει το εμβόλιο και μάλιστα υποχρεωτικά; Στη γρίπη γιατί δεν σε υποχρέωναν στο εμβόλιο της γρίπης; Γιατί δεν την έκαναν πανδημία τη γρίπη; Γιατί δεν μας έκλειναν μέσα για την γρίπη; Γιατί με τον SARS COV 1 δεν μας έκλεισαν μέσα και το έκαναν με τον SARS COV 2; 

- Γιατί βγήκε πρόσφατα και, άλλωστε, πάντα καλύτερη η πρόληψη από την καταστολή και το Paxlovid (όπως π.χ. και το Tamiflu για την γρίπη) δεν είναι πανάκεια και θέλει συγκεκριμένη χρονική στιγμή χορήγηση.

- Γιατί δεν έχει την μεταδοτικότητα και αυξημένη θνητότητα του COVID. Όμως για κάποιους είναι υποχρεωτικό και της γρίπης.

- Γιατί δεν είναι πανδημία λόγω αυτής της μειωμένης μεταδοτικότητας.

- βλ. παραπάνω.

- βλ. παραπάνω.

Ξέρω ότι τα γράφω τσάμπα, αλλά δεν πειράζει...

  • Like 3
  • Thanks 1

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, aimilios said:

- Γιατί βγήκε πρόσφατα και, άλλωστε, πάντα καλύτερη η πρόληψη από την καταστολή και το Paxlovid (όπως π.χ. και το Tamiflu για την γρίπη) δεν είναι πανάκεια και θέλει συγκεκριμένη χρονική στιγμή χορήγηση.

- Γιατί δεν έχει την μεταδοτικότητα και αυξημένη θνητότητα του COVID. Όμως για κάποιους είναι υποχρεωτικό και της γρίπης.

- Γιατί δεν είναι πανδημία λόγω αυτής της μειωμένης μεταδοτικότητας.

- βλ. παραπάνω.

- βλ. παραπάνω.

Ξέρω ότι τα γράφω τσάμπα, αλλά δεν πειράζει...

Από πότε σκοτώνει η μεταδοτικότητα από μόνη της; Είδες κανέναν να πεθαίνει εκτός νοσοκομείου πχ σπίτι του από κοβιντ; Αυτοί για να πετύχουν το σκοπό τους είναι ικανοί για τα πάντα!!! 

Κι εγώ ξέρω ότι τζάμπα τα γράφω... Όταν αποκαλυφθεί η απάτη να δω τι θα λέτε μετά... 

Edited by evris2013
  • Like 1
  • Not helpful/Misleading 3

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Από πότε σκοτώνει η μεταδοτικότητα από μόνη της; Είδες κανέναν να πεθαίνει εκτός νοσοκομείου πχ σπίτι του από κοβιντ; Αυτοί για να πετύχουν το σκοπό τους είναι ικανοί για τα πάντα!!! 
Κι εγώ ξέρω ότι τζάμπα τα γράφω... Όταν αποκαλυφθεί η απάτη να δω τι θα λέτε μετά... 
τζάμπα και απάτη ο θάνατος 5 εκατομμυρίων ανθρώπων.. χρειάζεσαι βοήθεια. πήγαινε σε ένα κοντινό ψυχιατρικό νοσοκομείο να λάβεις βοήθεια δωρεάν είναι..
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, evris2013 said:

Από πότε σκοτώνει η μεταδοτικότητα από μόνη της; Είδες κανέναν να πεθαίνει εκτός νοσοκομείου πχ σπίτι του από κοβιντ; Αυτοί για να πετύχουν το σκοπό τους είναι ικανοί για τα πάντα!!! 

Κι εγώ ξέρω ότι τζάμπα τα γράφω... Όταν αποκαλυφθεί η απάτη να δω τι θα λέτε μετά... 

Υψηλή μεταδοτικότητα σημαίνει περισσότεροι άνθρωποι πάνε νοσοκομείο και περισσότεροι πεθαίνουν εκεί. Λίγο έλεος ..

Αλλά και https://www.kathimerini.gr/life/health/561232084/ayximenoi-exonosokomeiakoi-thanatoi-opoy-sarose-i-covid-19/

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Just now, aimilios said:

Υψηλή μεταδοτικότητα σημαίνει περισσότεροι άνθρωποι πάνε νοσοκομείο και περισσότεροι πεθαίνουν εκεί. Λίγο έλεος ..

Αλλά και https://www.kathimerini.gr/life/health/561232084/ayximenoi-exonosokomeiakoi-thanatoi-opoy-sarose-i-covid-19/

Το τελευταίο όχι απαραίτητα...

  • Haha 1
  • Not helpful/Misleading 1

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, evris2013 said:

Από πότε σκοτώνει η μεταδοτικότητα από μόνη της; Είδες κανέναν να πεθαίνει εκτός νοσοκομείου πχ σπίτι του από κοβιντ; Αυτοί για να πετύχουν το σκοπό τους είναι ικανοί για τα πάντα!!! 

Κι εγώ ξέρω ότι τζάμπα τα γράφω... Όταν αποκαλυφθεί η απάτη να δω τι θα λέτε μετά... 

γραφεις βλακείες για άλλη μια φορά.Ακόμα περιμένουμε να αποκαλυφθεί η απάτη που όλο αποκαλύπτεται .Τουλάχιστον έχεις βρει ένα νοημα στην ζωή σου.

Κανά Πετράκο βάλε τώρα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bill33 said:

γραφεις βλακείες για άλλη μια φορά.Ακόμα περιμένουμε να αποκαλυφθεί η απάτη που όλο αποκαλύπτεται .Τουλάχιστον έχεις βρει ένα νοημα στην ζωή σου.

Κανά Πετράκο βάλε τώρα.

"Γκόμενα θέλω τώρα τη θέλω" δεν πάει έτσι όμως!!! Βιάζεστε πολύ!!! 

Να ήταν μόνο ο Πετράκος... Η δίκη έχει ήδη ξεκινήσει. Υπομονή. Δεν δικάζεται ένας ή δύο απλοί άνθρωποι...

  • Like 1
  • Haha 1
  • Not helpful/Misleading 1

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 11/6/2023 at 10:53 ΜΜ, evris2013 said:

Κι όμως, ξεκίνησε δίκη στην Ελλάδα στις 7 Ιουνίου που θα επεκταθεί στις 29 του ίδιου μήνα και θα συνεχιστεί. Θα είναι η δίκη των Αθηνών αυτή τη φορά! Εδώ θα δικαστεί και ο ΠΟΥ. Φυσικά μη περιμένεις να πούνε τα πληρωμένα συστημικά κανάλια τίποτα. 

Θα «δικάσουμε» εδώ τον ΠΟΥ; Για δώσε περισσότερα στοιχεία να φέρω το ποπ κορν.

  • Haha 1

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

"Γκόμενα θέλω τώρα τη θέλω" δεν πάει έτσι όμως!!! Βιάζεστε πολύ!!! 
Να ήταν μόνο ο Πετράκος... Η δίκη έχει ήδη ξεκινήσει. Υπομονή. Δεν δικάζεται ένας ή δύο απλοί άνθρωποι...
Πολύ τον χασοδικη βλέπεις..συνδρομουλα;;

Στάλθηκε από το CPH2173 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dimgeo said:

Πολύ τον χασοδικη βλέπεις..συνδρομουλα;;

Στάλθηκε από το CPH2173 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το προτιμώ από το χαζοκούτι που λέγετε τηλεόραση και τρομοκρατεί και κοροϊδεύει τον κόσμο καθημερινώς δείχνοντας αυτά που θέλουν αυτοί να δεις (ΜΜΕ)!!! 

Edited by evris2013
  • Like 1
  • Haha 1

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...