Jump to content

Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 ώρες πριν, andreas443 said:

Κάτι συμβαίνει με το ρολόι καλό θα ήταν να το πας να το δούνε εγώ εκτός από το gps που δεν μπορώ να σου πω γιατί δεν το έχω δοκιμάσει όλα τα άλλα λειτουργούν κανονικά όπως πρέπει

Το σκέφτηκα και εγώ, απλώς το θέμα είναι ότι δεν το κάνει πάντα και δεν ξέρω τι θα πουν από την αντιπροσωπία..

Link to comment
Share on other sites

Φίλος πήρε για τον γιο του το 42 mm lte έβαλε esim της cosmote αλλά δυστυχώς δεν δουλεύει όταν παίρνει τηλέφωνο φαίνεται σαν μην έχει σήμα η να είναι απενεργοποιημενο,μήνυμα δέχεται όμως,κάπου διάβασα ότι είναι θέμα της cosmote γιατί το ρολόι συνδεόταν στο 3g που καταργήθηκε από την cosmote λένε ότι δεν είναι δικό τους θέμα, καμία ιδέα? 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, xabos said:

Πρέπει το κινητό πού έχει την sim, να υποστηρίζει το wifi calling...

 Αν δεν κάνω λάθος δεν έχει καθόλου συσκευή,δεν γίνεται να λειτουργεί αυτόνομα? 

Link to comment
Share on other sites

Ναι με eSIM λειτουργεί αυτόνομα κανονικά. Δεν έχει να κάνει με το 3G δίκτυο αλλά με το αν το δίκτυο της χώρας για την οποία προορίζονταν το ρολόι είναι συμβατό με το δίκτυο της cosmote.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, RUSH said:

Ναι με eSIM λειτουργεί αυτόνομα κανονικά. Δεν έχει να κάνει με το 3G δίκτυο αλλά με το αν το δίκτυο της χώρας για την οποία προορίζονταν το ρολόι είναι συμβατό με το δίκτυο της cosmote.

Δηλαδή το όλο θέμα είναι η συμβατότητα της συσκευής με το δίκτυο της cosmote,είναι δυνατόν όμως να μην δέχεται κλήσεις αλλά τα μηνύματα κανονικά? 

Edited by tollisth
Link to comment
Share on other sites

Άλλοι χρήστες έχουν αναφέρει ότι δεν έχουν καθόλου υπηρεσία φωνής αλλά μόνο δεδομένα. Είναι θέμα τύχης και την στιγμή που η cosmote δεν το έχει στις υποστηριζόμενες συσκευές για eSIM, δεν μπορούν να παράσχουν υποστήριξη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα, μετά από 5 μήνες χρήσης του Watch-4 θέλω να καταθέσω την απογοήτευσή μου...
Δεν μιλάω για την μπαταρία που έχει τη γνωστή απόδοση, αλλά για διάφορα άλλα θεματάκια που καταντούν εκνευριστικά πολλές φορές.
  • Η εφαρμογή Health αποφασίζει μόνη της πότε θα είναι στα ελληνικά και πότε στα αγγλικά
  • Η ίδια εφαρμογή έχει τραγικό συγχρονισμό GPS, μπορεί να περάσουν πάνω από 10sec σε ανοικτό πεδίο για να συγχρονίσει, ενώ άλλες εφαρμογές (π.χ. Google Fit) σε 2-3 sec είναι ΟΚ
  • Η οθόνη ανοίγει με το ανασήκωμα του καρπού, όποτε αποφασίσει αυτή
  • Η σύνδεση με το τηλέφωνο χάνεται στο διπλανό δωμάτιο.
Του έχω κάνει 2 φορές επαναφορά ενώ το κλείνω κάθε βράδυ ενώ φορτίζει. Επίσης επειδή τα θέματα εμφανίζονται τυχαία, δεν ξέρω κατά πόσο μπορώ να το στείλω στην αντιπροσωπία για έλεγχο...
Δεν είχα στο παρελθόν smartwatch οπότε δεν μπορώ να κάνω σύγκριση, αλλά σαν απλός χρήστης δε μπορώ να πω ότι είμαι ικανοποιημένος ιδίως για την κατηγορία τιμής που ανήκει...
 
Σίγουρα έχει κάποια θέματα.
Πήγαινε το για Service!

Στάλθηκε από το XQ-CT54 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις στην παρέα μιας και νέος στο κομμάτι.
Υπάρχει app για φακός για δύσκολη στιγμή?
Δεύτερο λέτε για κάμερα app του ρολογιού. Που υπάρχει γιατί δεν βρίσκω πουθενά.
Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, sgatzo said:

Δύο ερωτήσεις στην παρέα μιας και νέος στο κομμάτι.
Υπάρχει app για φακός για δύσκολη στιγμή?
Δεύτερο λέτε για κάμερα app του ρολογιού. Που υπάρχει γιατί δεν βρίσκω πουθενά.
Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλημέρα. Όταν λες φακό εννοείς λογικά η οθόνη του ρολογιού να βγάζει μία φωτεινότητα για αυτό υπάρχει και είναι αυτή η εφαρμογή που έχει και διάφορα χρώματα και επίσης χειρίζεσαι από το ρολόι το φλας του κινητού.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.codverter.wearflashlight

Τώρα για την εφαρμογή για κάμερα μάλλον εννοείς αυτή

https://play.google.com/store/search?q=camera+one&c=apps&hl=el

Edited by winer
Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, sgatzo said:

Δύο ερωτήσεις στην παρέα μιας και νέος στο κομμάτι.
Υπάρχει app για φακός για δύσκολη στιγμή?
Δεύτερο λέτε για κάμερα app του ρολογιού. Που υπάρχει γιατί δεν βρίσκω πουθενά.
Ευχαριστώ

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλημέρα όταν κατεβάζεις την κουρτίνα από πάνω έχει ένα εικονίδιο με έναν φακό το πατάς και φωτίζει η οθόνη του ρολογιού αν δεν υπάρχει πατα το + για να το προσθέσεις

Όσο για την camera υπάρχει και είναι προεγκατεστημένη βλέπεις τι δείχνει η camera του κινητού και μπορείς και τραβάς απομακρυσμένα

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, Akis_smp said:

Καλησπέρα σε όλους.

Νέος κάτοχος του ρολογιού.

σας έχει τύχει να μην μπορείτε να περάσετε κάρτες της Εθνικής και της Πειραιώς στο google wallet στο ρολόι ενώ είναι περασμένες και λειτουργούν κανονικά στο κινητό? 

Μόνο της Alpha πέρασαν απροβλημάτιστα. στις άλλες όλο βγάζει και καλά πρόβλημα με τα στοιχεία της κάρτας.

Ειχα το ιδιο προβλημα. Περασε τις καρτες απο τον υπολογιστη σου στο google wallet και μετα θα συγχρονιστουν αυτοματα στο ρολοι. Ετσι εκανα δουλεια εγω. 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα! Πολύ καιρό δεν έχει να γίνει αναβάθμιση?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

η δόνηση είναι καλή, δυνατή στο ρολόι;

επειδή τα ξυπνητήρια τα έχω για το ρολόι, σε δόνηση, με νοιάζει να δουλεύει κάπως έντονα στο χέρι ώστε να την καταλαβαίνω.

π.χ. στο ticwatch 3 pro utlra που δοκίμασα, η δόνηση ήταν σαν να μην υπήρχε οπότε και το γύρισα πίσω,

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, andreas443 said:

Όσο για την camera υπάρχει και είναι προεγκατεστημένη βλέπεις τι δείχνει η camera του κινητού και μπορείς και τραβάς απομακρυσμένα

Δεν υπάρχει προεγκατεστημένη σε όλα (τουλάχιστον στο δικό μου όχι). Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με το αν έχεις κινητό samsung ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, tsigdin7 said:

Ειχα το ιδιο προβλημα. Περασε τις καρτες απο τον υπολογιστη σου στο google wallet και μετα θα συγχρονιστουν αυτοματα στο ρολοι. Ετσι εκανα δουλεια εγω. 

Καλησπέρα.

Εννοεις  να τις περάσω στο https://pay.google.com/ ?

Γιατι ειναι περασμενες κανονικα και της Εθνικης και της Πειραιως.

Και στο app wallet του κινητου ειναι περασμενες κανονικα αλλα δεν θελει με τιποτα να τις στειλει στο ρολοι.

Πως στις εμφανισε στο ρολοι μονο του? γιατι στην εφαρμογη στο ρολοι google pay μου εχει απλα το + για να βαλω καρτες και μετα με στελνει στο κινητο για να ολοκληρωσω την διαδικασια.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ξυπνάει πάντως 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites



Καλησπέρα. Τώρα που βγήκε το 5 οι τιμή στο 4, μεταχειρισμένο, έχει πάρει την κάτω βόλτα. Σκέφτομαι να το ξαναπάρω. Έχω όμως κάποιες ερωτήσεις. Για πράγματα που δεν είχε όταν το είχα. Μήπως τα έδωσε με καμία αναβάθμιση.
1. Στην εφαρμογή για τρέξιμο μπορείς να κάνεις δική σου, διαλειμματική προπόνηση;
2. Συνδέεται με εξωτερικό αισθητήρα παλμών;
3. Μπορείς να ανεβάσεις στο ρολόι gpx και να κάνεις την διαδρομή αργότερα; Αυτόν μάλλον δεν γίνεται γιατί το διαφημίζουν στο 5 pro σαν super χαρακτηριστικό.
Ευχαριστώ για τις οποίες απαντήσεις.


Ερώτηση 1 είναι ΝΑΙ. Ερώτηση 2 και 3 είναι ΟΧΙ.

1. Έχει να κάνεις διαλειμματική προπόνηση κανονικά με όσα σετ θέλεις, επαναλήψεις και rest time.

2. Δυστυχώς όσες φορές είχα προσπαθήσει παλιότερα δε συνδέεται το ρολόι με εξωτερικό μετρητή παλμών π.χ polar H10.

Υπάρχει όμως η δυνατότητα να το κάνεις μέσω τρίτων εφαρμογών. Νομίζω το Google fit και άλλες, αλλά ετσι όμως δε θα τρέχεις με το Samsung Health . Επίσης μια δυο που είχα δοκιμάσει παλιότερα, άλλες φορές δούλευαν οκ άλλες φορές όχι τόσο, οπότε δεν ασχολήθηκα παραπέρα. Για μένα δε λέει να βάζω έξτρα εφαρμογές. Θα ήθελα το ίδιο το ρολόι να συνδέεται με εξωτερικές συσκευές και όχι να χρησιμοποιώ αναγκαστικά συγκεκριμένες εφαρμογές για να μπορέσω να συνδέσω τις συσκευές μου.

3. Αυτό με τους χάρτες δε το είχα ξανακουσει, οπότε όπως κι εσύ λες, λογικά αποτελεί χαρακτηριστικό του νέου ρολογιού 5 pro.

Τέλος για το gps που έγραψαν κάποιοι ότι αργεί, όντως μερικές φορές μπορεί να πάρει δέκα δευτερόλεπτα άντε δεκαπέντε το αργότερο; Απλά περιμένεις μέχρι να σταθεροποιηθεί το εικονίδιο του gps που αναβοσβήνει και τότε ξεκινάς το τρέξιμο. Δεν είναι θέμα αυτό.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Αυτά τα θέματα μου βγάζουν ότι υπάρχει ενημέρωση αλλά δεν μπορώ να τα κάνω. Και καλά σφάλμα δικτύου . Το κάνει και σε εσάς?
c6ecd6a42054e74931389248d9e5b61b.jpg

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.
Εννοεις  να τις περάσω στο https://pay.google.com/ ?
Γιατι ειναι περασμενες κανονικα και της Εθνικης και της Πειραιως.
Και στο app wallet του κινητου ειναι περασμενες κανονικα αλλα δεν θελει με τιποτα να τις στειλει στο ρολοι.
Πως στις εμφανισε στο ρολοι μονο του? γιατι στην εφαρμογη στο ρολοι google pay μου εχει απλα το + για να βαλω καρτες και μετα με στελνει στο κινητο για να ολοκληρωσω την διαδικασια.
Είναι ανεξάρτητες οι κάρτες στο ρολόι και στο κινητό. Εγώ τις πέρασα στο τηλέφωνο με κωδικό που μου έστειλε η τράπεζα εκείνη τη στιγμή. Δεν περάστηκε παράλληλα στο ρολόι. Πάτησα το συν στο ρολόι και έβαλα την κάρτα. Πάλι μου έστειλε κωδικό η τράπεζα τον πέρασα και έτσι έχω την ίδια κάρτα, με αυτόν τον τρόπο, και στο κινητό και στο τηλέφωνο. Για κάθε κάρτα έκανα το ίδιο. Είναι πολύ απλό.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, cocous said:

Παιδιά μια ερώτηση. Αυτά τα θέματα μου βγάζουν ότι υπάρχει ενημέρωση αλλά δεν μπορώ να τα κάνω. Και καλά σφάλμα δικτύου . Το κάνει και σε εσάς?
c6ecd6a42054e74931389248d9e5b61b.jpg

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Και σε μένα το ίδιο 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το ίδιο 
Μήπως παίζει ρόλο το ότι περάσαμε τα watch faces απο το galaxy watch 5? Διότι μέσα στο zip είναι ένα που λέγεται health modular. Μήπως κάθεται από πάνω και δεν το αφήνει να ενημερώσει?
Μπορεί βέβαια να λεω και μα/@κ&+ες. Αν μπορεί κάποιος άλλος να μας πει?

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


b9f100cff66c9636080d07073049ea82.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μήπως παίζει ρόλο το ότι περάσαμε τα watch faces απο το galaxy watch 5? Διότι μέσα στο zip είναι ένα που λέγεται health modular. Μήπως κάθεται από πάνω και δεν το αφήνει να ενημερώσει?
Μπορεί βέβαια να λεω και μα/@κ&+ες. Αν μπορεί κάποιος άλλος να μας πει?

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


b9f100cff66c9636080d07073049ea82.jpg
Εγώ αυτό το συγκεκριμένο δεν το πέρασα καθόλου που λες το Health modular πέρασα όλα τα άλλα και χθες δεν είχα κανένα πρόβλημα Τώρα που το είπες μπήκα και το κοίταξα έχω σε κάμποσα αυτή την τελίτσα από πάνω και δεν μου τα κάνει μου βγάζει το ίδιο σφάλμα αλλά και το μενού αυτό μετά watch face σέρνεται κολλάει ενώ εχθές δεν το έκανε

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό το συγκεκριμένο δεν το πέρασα καθόλου που λες το Health modular πέρασα όλα τα άλλα και χθες δεν είχα κανένα πρόβλημα Τώρα που το είπες μπήκα και το κοίταξα έχω σε κάμποσα αυτή την τελίτσα από πάνω και δεν μου τα κάνει μου βγάζει το ίδιο σφάλμα αλλά και το μενού αυτό μετά watch face σέρνεται κολλάει ενώ εχθές δεν το έκανε

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οπότε ίσως να είναι γενικό το θέμα. Και σε μένα το μενού στα watch faces σέρνεται.
Απλά και μία τρίτη επιβεβαίωση θα ήταν 100% σίγουρο.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Παιδια και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω με τα watch face. Έκανε χτες update το app και πρόσθεσαν τα watch face αλλά πετάει σφάλμα δικτύου όταν  πας να κάνεις λήψη. Μάλλον έρχεται το νέο update και λογικά θα δουλεύουν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...