Jump to content

Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, qosmio said:

Σήμερα δουλέυει.  Μπόρεσα να βάλω κάρτες απο Εθνική και την Curve

καλήμερα!

Πραγματικά σήμερα πέρασα και Εθνική και Πειραίως επιτέλους.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς με αυτό το update του Samsung wear? Δε μου το έχει βγάλει. Είμαι στο 2.2.50.22072061 και δεν έχει βγάλει άλλο.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι. Δεν εννοώ το wear. Λέω ότι υπάρχει μια εφαρμογή, που είναι υπεύθυνη για την απομακρυσμένη σύνδεση. Κατά καιρούς κάνει update, το οποίο βρίσκεται στο samsung store. Οπότε κοιτάς τις τυχόν ενημερώσεις εκεί.
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Δεν εννοώ το wear. Λέω ότι υπάρχει μια εφαρμογή, που είναι υπεύθυνη για την απομακρυσμένη σύνδεση. Κατά καιρούς κάνει update, το οποίο βρίσκεται στο samsung store. Οπότε κοιτάς τις τυχόν ενημερώσεις εκεί.
Δεν υπάρχει καμία εφαρμογή για την απομακρυσμένη σύνδεση. Αυτή υπάρχει στις ρυθμίσεις του κινητού και στο ρολόι πρώτο πρώτο στις σύνθετες λειτουργίες στο τηλέφωνο. Δεν αναβαθμίζεται ποτέ. Μόνο το wearable αναβαθμίζεται του ρολογιού. Στο τηλέφωνο δεν είναι εφαρμογή για να αναβαθμιστεί. Ούτε φυσικά στο ρολόι.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καμία εφαρμογή για την απομακρυσμένη σύνδεση. Αυτή υπάρχει στις ρυθμίσεις του κινητού και στο ρολόι πρώτο πρώτο στις σύνθετες λειτουργίες στο τηλέφωνο. Δεν αναβαθμίζεται ποτέ. Μόνο το wearable αναβαθμίζεται του ρολογιού. Στο τηλέφωνο δεν είναι εφαρμογή για να αναβαθμιστεί. Ούτε φυσικά στο ρολόι.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μου αρέσει που είσαι απόλυτος και κατηγορηματικός. Εφαρμογή με την έννοια fb, Netflix κλπ, την οποία ανοίγεις και χρησιμοποιείς, με κάποιο τρόπο, δεν υπάρχει. Εφαρμογή "συστήματος" που χρησιμοποιεί η συσκευή σου, για να έχεις αυτή τη λειτουργία σαφώς και υπάρχει και, κατά καιρούς, παίρνει και αναβαθμίσεις. Είναι κάτι που έχω δει ξεκάθαρα.
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που είσαι απόλυτος και κατηγορηματικός. Εφαρμογή με την έννοια fb, Netflix κλπ, την οποία ανοίγεις και χρησιμοποιείς, με κάποιο τρόπο, δεν υπάρχει. Εφαρμογή "συστήματος" που χρησιμοποιεί η συσκευή σου, για να έχεις αυτή τη λειτουργία σαφώς και υπάρχει και, κατά καιρούς, παίρνει και αναβαθμίσεις. Είναι κάτι που έχω δει ξεκάθαρα.
Ναι μπορεί να κάνω λάθος. Για πες μου που το βλέπω αυτό και ποια έκδοση είναι; Γιατί στις εφαρμογές συστήματος και της Samsung δεν το βρίσκω.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Δεν εννοώ το wear. Λέω ότι υπάρχει μια εφαρμογή, που είναι υπεύθυνη για την απομακρυσμένη σύνδεση. Κατά καιρούς κάνει update, το οποίο βρίσκεται στο samsung store. Οπότε κοιτάς τις τυχόν ενημερώσεις εκεί.
Τις έχω κάνει όλες. Μήπως είναι κάποια ρύθμιση άλλη... Τι να πω. Σόρρυ σας ζάλισα αλλά είναι μια λειτουργία που την θέλω διακαώς για αυτό και τα ποστ. Θα περιμένω μήπως έρθει τίποτα.
Ευχαριστώ πολύ πάντως

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορεί να κάνω λάθος. Για πες μου που το βλέπω αυτό και ποια έκδοση είναι; Γιατί στις εφαρμογές συστήματος και της Samsung δεν το βρίσκω.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ορίστε. 79d16c360e8004493feb0203c178a6a9.jpg
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, pank said:
16 ώρες πριν, qosmio said:
 Ωραίο το αναλογικό watchface με την πυξίδα emoji846.png
Οχι οτι μου χρειάζεται αλλά ειναι μπάνικο emoji41.png

Ποιο είναι αυτό?

Το ονομάζει "Pro analog"

Link to comment
Share on other sites

Άρχιζα και έπαιζα πάλι με το sideload, και είπα να κάνω μια δοκιμή με το messenger. Αλλά δεν είναι και πολύ εύχρηστο. Έχει βρει κανένας κάποιο κόλπο να μπορεί να στείλει εύκολα ηχητικό μήνυμα από το ρολόι;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω την 2.2.50.22072061 έκδοση του Galaxy Wearable ακόμα, και δεν έχει καμμία ειδοποίηση για ενημέρωση μπας και πάρουμε τα καινούρια καντράν.

Edited by gregpec2
Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοείς που θολώνει το background;Αυτό το κάνει σε όλους γιατί ουσιαστικά θολώνει το watchface.Μαλλον έχεις κάποιο έντονο σε χρώματα watchface.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, gregpec2 said:

Και εγώ έχω την 2.2.50.22072061 έκδοση του Galaxy Wearable ακόμα, και δεν έχει καμμία ειδοποίηση για ενημέρωση μπας και πάρουμε τα καινούρια καντράν.

την ιδια εκδοση εχω και εγω,και υπαρχουν τα καινουρια καντραν

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, panosfx said:

Μήπως εννοείς που θολώνει το background;Αυτό το κάνει σε όλους γιατί ουσιαστικά θολώνει το watchface.Μαλλον έχεις κάποιο έντονο σε χρώματα watchface.

Οπότε δεν είναι πρόβλημα της οθόνης.Ευχαριστώ πολύ Πάνο.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, spiros1001 said:

την ιδια εκδοση εχω και εγω,και υπαρχουν τα καινουρια καντραν

Με μια γρήγορη αναζήτηση στο γούγλη βρήκα οτι η εφαρμογή έχει 2 κατηγορίες εκδόσεων: Η μία είναι η galaxy wearable που είναι γενικώς για την εφαρμογή, και μια υποκατηγορία galaxy watch4 manager. Σύμφωνα με αυτό λοιπόν, για να έχουμε τα καντράν του 5 στο 4, πρέπει η υποκατηγορία να είναι στην έκδοση 2.2.11.22081151 που με βάση το screenshot απ το δικό μου τηλέφωνο δεν είναι.

 

galaxy_wearable_ver.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με μια γρήγορη αναζήτηση στο γούγλη βρήκα οτι η εφαρμογή έχει 2 κατηγορίες εκδόσεων: Η μία είναι η galaxy wearable που είναι γενικώς για την εφαρμογή, και μια υποκατηγορία galaxy watch4 manager. Σύμφωνα με αυτό λοιπόν, για να έχουμε τα καντράν του 5 στο 4, πρέπει η υποκατηγορία να είναι στην έκδοση 2.2.11.22081151 που με βάση το screenshot απ το δικό μου τηλέφωνο δεν είναι.
 
galaxy_wearable_ver.thumb.jpg.2835a843cb53dde0d4569837be7e6f81.jpg
Εγώ αυτή που γράφεις έχω αλλά είμαι με τα παλιά του 4 watchfaces

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτή που γράφεις έχω αλλά είμαι με τα παλιά του 4 watchfaces

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα πρέπει να τα κατεβάσεις, δεν σου τα εμφανίζει αμέσως. Τα προσθέτεις...

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να τα κατεβάσεις, δεν σου τα εμφανίζει αμέσως. Τα προσθέτεις...

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βασικά πατάω λήψη και δεν κατεβαίνει τίποτα. Δείχνει να ξεκινάει αλλά κολλάει εκεί. Σε όποιο εικονίδιο το wear έχει το σύμβολο της λήψης.
Επίσης από που τα προσθέτω τα νέα; Από το wear ή κάποιο app τύπου facer?
Ξέρω χαζές ερωτήσεις αλλά τώρα το μαθαίνω.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 23/8/2022 at 8:58 ΜΜ, qosmio said:

 Ωραίο το αναλογικό watchface με την πυξίδα 🙂

Οχι οτι μου χρειάζεται αλλά ειναι μπάνικο 😎

Δοκίμασε και το Marine Commander είναι 🆓 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ppkmoby said:

Δοκίμασε και το Marine Commander είναι 🆓 

Σε ποια κατηγορία είναι ? Δεν την βλέπω στις διαθέσιμες .. 🤔

Ακυρο 🙂 Τη βρήκα 

Edited by qosmio
Link to comment
Share on other sites

Βασικά πατάω λήψη και δεν κατεβαίνει τίποτα. Δείχνει να ξεκινάει αλλά κολλάει εκεί. Σε όποιο εικονίδιο το wear έχει το σύμβολο της λήψης.
Επίσης από που τα προσθέτω τα νέα; Από το wear ή κάποιο app τύπου facer?
Ξέρω χαζές ερωτήσεις αλλά τώρα το μαθαίνω.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

από το wear

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

από το wear

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φίλε μου καλησπέρα. Μπορείς να εξηγήσεις που ακριβώς βρήκες τα watch faces του watch5 5 στο wear? Εγώ έχω την καινούργια έκδοση του wear και την προηγούμενη έκδοση στο manager αλλά δεν υπάρχουν πουθενά τα καινούργια ρολόγια. Εσύ πως ακριβώς τα βρήκες ή έστω αν τα έκανες αναζήτηση με τί όνομα τα βρήκες?

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση, λεω μήπως παω στο 4 classic 42mm αντί του 5 pro αν αυτό είναι πολύ μεγάλο για το χέρι μου.

Έχω πολλά λουράκια για το Galaxy watch 42mm που χρησιμοποιώ, ξέρει κάποιος αν παίρνουν το ίδιο μέγεθος?

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...