Jump to content

Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

13 minutes ago, costsa41 said:

Αν έχεις Samsung τηλέφωνο δε χρειάζεται το bt για να έχεις κλήσεις και ειδοποιήσεις αν ξεχάσεις το κινητό σπίτι σου. Αρκεί να έχει σύνδεση με WiFi δίκτυο. Όλα γίνονται από το Samsung account σου.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

S21 Ultra εχω, αλλά δεν παιζει 🙄

Link to comment
Share on other sites

S21 Ultra εχω, αλλά δεν παιζει 
Αν το κάνεις σωστά παίζει!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, costsa41 said:

Αν το κάνεις σωστά παίζει!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ειμαι logged in απο το τηλέφωνο στο Samsung Account

Χρησιμοποιώ την εφαρμογή της Samsung για να κάνω κλήσεις

Έπειτα, απο τηλέφωνο : Ρυθμισεις > advanced features > call & text on other device > επιλέγω νούμερο γιατί έχω 2 κάρτες > Linked Devices Galaxy Watch 4 > Remote connection On > Calling On

Συνδέω το ρολόι στο WiFi 

Κλείνω Bluetooth για δοκιμή 

τσεκάρω αν το ρολόι είναι στο WiFi (είναι)

Κάνω κλήση και μου γραφει πως πρέπει να συνδεθω στο Bluetooth με το τηλ για να κάνω κλήση

Edited by qosmio
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι logged in απο το τηλέφωνο στο Samsung Account
Χρησιμοποιώ την εφαρμογή της Samsung για να κάνω κλήσεις
Έπειτα, απο τηλέφωνο : Ρυθμισεις > advanced features > call & text on other device > επιλέγω νούμερο γιατί έχω 2 κάρτες > Linked Devices Galaxy Watch 4 > Remote connection On > Calling On
Συνδέω το ρολόι στο WiFi 
Κλείνω Bluetooth για δοκιμή 
τσεκάρω αν το ρολόι είναι στο WiFi (είναι)
Κάνω κλήση και μου γρφει πως πρέπει να συνδεθω στο Bluetooth με το τηλ για να κάνω κλήση
Στο κλήσεις και ειδοποιήσεις σου εμφανίζει το ρολόι πατάς επάνω του και σε πάει στο ρολόι να κάνεις τις ρυθμίσεις. Συγχρονίζεται και όλα καλά αρκεί να έχεις και στα δύο το ίδιο Samsung account.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, costsa41 said:

Στο κλήσεις και ειδοποιήσεις σου εμφανίζει το ρολόι πατάς επάνω του και σε πάει στο ρολόι να κάνεις τις ρυθμίσεις. Συγχρονίζεται και όλα καλά αρκεί να έχεις και στα δύο το ίδιο Samsung account.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εχω και στα 2 Samsung Account (το ίδιο εννοείται), το τσέκαρα μόλις.

Όταν πατάω το ρολόι που εμφανίζει μου ανοίγει ενα μενού που ονομάζεται Remote Connection (το βάζω On) και απο κάτω απο αυτό γράφει Calling και το βάζω και αυτό On.

Δεν μου ανοίγει κάτι στο ρολόι ή στην εφαρμογή Wearable 🤔

Link to comment
Share on other sites

Εχω και στα 2 Samsung Account (το ίδιο εννοείται), το τσέκαρα μόλις.
Όταν πατάω το ρολόι που εμφανίζει μου ανοίγει ενα μενού που ονομάζεται Remote Connection (το βάζω On) και απο κάτω απο αυτό γράφει Calling και το βάζω και αυτό On.
Δεν μου ανοίγει κάτι στο ρολόι ή στην εφαρμογή Wearable 
Στο wearable υπάρχει στις σύνθετες ρυθμίσεις το κλήσεις απομακρυσμένα. Νομίζω ότι αν πατήσεις από το κινητό πάνω στο ρολόι που το γράφει κάτω κάτω με το όνομα του σε πάρει εκεί να ανοίξεις τις ρυθμίσεις. Γενικά είναι εύκολο και απορώ. Πάντως αν δεν μπορείς και κάνεις τα σωστά βήματα δοκίμασε να καταργήσεις το ρολόι σου τις κλήσεις και ειδοποιήσεις. Κλείσε την εφαρμογή και άνοιξε την πάλι να ψάξει για το ρολόι και να το εμφανίσει. Μετά οστά επάνω του να κάνεις τα επόμενα βήματα. Πιστεύω θα το πετύχεις. Δες αν παίζει ρόλο το ότι έχεις δύο κάρτες αν και δε νομίζω.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, costsa41 said:

Στο wearable υπάρχει στις σύνθετες ρυθμίσεις το κλήσεις απομακρυσμένα. Νομίζω ότι αν πατήσεις από το κινητό πάνω στο ρολόι που το γράφει κάτω κάτω με το όνομα του σε πάρει εκεί να ανοίξεις τις ρυθμίσεις. Γενικά είναι εύκολο και απορώ. Πάντως αν δεν μπορείς και κάνεις τα σωστά βήματα δοκίμασε να καταργήσεις το ρολόι σου τις κλήσεις και ειδοποιήσεις. Κλείσε την εφαρμογή και άνοιξε την πάλι να ψάξει για το ρολόι και να το εμφανίσει. Μετά οστά επάνω του να κάνεις τα επόμενα βήματα. Πιστεύω θα το πετύχεις. Δες αν παίζει ρόλο το ότι έχεις δύο κάρτες αν και δε νομίζω.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

μενού Σύνθετες Λειτουργίες στο ρολόι > Απομακρυσμένη σύνδεση > Είναι ενεργό και μου εμφανίζει και το νούμερο που έχω επιλέξει.

Το μενού είναι ίδιο με αυτό που μου ανοίγει και απο τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου, οπότε υποθέτω πως με πάει στο Wearable App τελικά απο τις ρυθμίσεις απλά δεν φαινόταν οτι ανοίγει.

Δεν δουλέυει όμως. Ίσως το κάνω Reset..

Update 1: Δοκιμασα απ το Tablet και εκεί δουλεύει απο την κάρτα της Cosmote. Wind μου τερματίζει την κλήση και δεν αφήνει να καλέσω. Το ρολόι δεν θέλει .. 

Update 2: Εκανα reset το ρολόι και δυστυχώς δεν δουλεύει. Αντε βρες το λάθος τώρα 🙄

Edited by qosmio
Link to comment
Share on other sites

Eν τέλει είμαι ανάμεσα στο Galaxy watch 4 και στο tickwatch pro 3 ultra. Κλείνω προς το 2ο λόγω καλύτερης μπαταρίας αλλά και στο ότι δε χρειάζεται να έχω αναγκαστικά Samsung για όλες τις λειτουργίες του smartwatch. Έχετε καμιά άποψη πάνω στα 2 αυτά ρολόγια; 

Link to comment
Share on other sites

μενού Σύνθετες Λειτουργίες στο ρολόι > Απομακρυσμένη σύνδεση > Είναι ενεργό και μου εμφανίζει και το νούμερο που έχω επιλέξει.
Το μενού είναι ίδιο με αυτό που μου ανοίγει και απο τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου, οπότε υποθέτω πως με πάει στο Wearable App τελικά απο τις ρυθμίσεις απλά δεν φαινόταν οτι ανοίγει.
Δεν δουλέυει όμως. Ίσως το κάνω Reset..
Update 1: Δοκιμασα απ το Tablet και εκεί δουλεύει απο την κάρτα της Cosmote. Wind μου τερματίζει την κλήση και δεν αφήνει να καλέσω. Το ρολόι δεν θέλει .. 
Update 2: Εκανα reset το ρολόι και δυστυχώς δεν δουλεύει. Αντε βρες το λάθος τώρα 
Και σε μένα με Α52 τα ίδια κάνει. Ούτε εγώ έχω βρει λύση. Τζάμπα το έκανες reset. Ελπίζω να το ελυσες το θέμα αυτό τουλάχιστον και για τις κλήσεις θα ψάξουμε να βρούμε την λύση

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, sgatzo said:

Και σε μένα με Α52 τα ίδια κάνει. Ούτε εγώ έχω βρει λύση. Τζάμπα το έκανες reset. Ελπίζω να το ελυσες το θέμα αυτό τουλάχιστον και για τις κλήσεις θα ψάξουμε να βρούμε την λύση

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δυστυχώς ούτε με το reset λύθηκε και όχι μόνο αυτό, τώρα (μετά το reset) δεν μου παίρνει τις κάρτες στο Google Wallet ενω πριν τις είχα και έπαιζε κανονικά 😒

Edited by qosmio
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, qosmio said:

Δυστυχώς ούτε με το reset λύθηκε και όχι μόνο αυτό, τώρα (μετά το reset) δεν μου παίρνει τις κάρτες στο Google Wallet ενω πριν τις είχα και έπαιζε κανονικά 😒

Και εμενα το ιδιο προβλημα. Αρχιζω να πιστευω οτι φταινε οι δυο καρτες. Παντως στις ρυθμισεις εκει που ενεργοποιεις απο το galaxy wearable συνθετες-απομακρυσμενη συνδεση-κλησεις. Το παταω ενεργο και γραφει απο κατω μονο με bluetooth μπορουν να πραγματοποιηθουν οι κλησεις παροτι το εχει αφησει ενεργο. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, tsigdin7 said:

Και εμενα το ιδιο προβλημα. Αρχιζω να πιστευω οτι φταινε οι δυο καρτες. Παντως στις ρυθμισεις εκει που ενεργοποιεις απο το galaxy wearable συνθετες-απομακρυσμενη συνδεση-κλησεις. Το παταω ενεργο και γραφει απο κατω μονο με bluetooth μπορουν να πραγματοποιηθουν οι κλησεις παροτι το εχει αφησει ενεργο. 

Εμένα γράφει κάτι για κλήσεις SOS μόνο.

Σχετικά με τις 2 κάρτες μου κάνει εντύπωση πως το tablet (S6 WiFi) δουλεύει κανονικά.

Παρόλα αυτά, μπορεί να βγάλω αργότερα τη μια κάρτα να δοκιμάσω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά όσοι είχατε θέμα με τα watch face του 5 πλέον κατεβαίνουν και δουλεύουν κανονικά 
Αυτό το αναλογικό pro είναι πολύ κομψό πάντως. Με έκανε να γυρίσω σε "μαμά" watchface, που κοντά ένα χρόνο, που έχω το ρολόι, δεν είχα χρησιμοποιήσει ποτέ. Τουλάχιστον προς το παρόν...
Σχετικά με το θέμα απομακρυσμένη σύνδεσης των φίλων πιο πάνω υπάρχει μια εφαρμογή της samsung η οποία κάνει update μόνο από το δικό της store. Είχε πρόσφατα ένα. Ρίξτε μια ματιά, μπας και...
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, qosmio said:

Εμένα γράφει κάτι για κλήσεις SOS μόνο.

Σχετικά με τις 2 κάρτες μου κάνει εντύπωση πως το tablet (S6 WiFi) δουλεύει κανονικά.

Παρόλα αυτά, μπορεί να βγάλω αργότερα τη μια κάρτα να δοκιμάσω

Αν το δοκιμάσεις και δουλέψει τουλάχιστον να λύσουμε το μυστήριο. Γιατί να το χρησιμοποιούμε με μία κάρτα λίγο δύσκολο.

3 ώρες πριν, noisex said:

Αυτό το αναλογικό pro είναι πολύ κομψό πάντως. Με έκανε να γυρίσω σε "μαμά" watchface, που κοντά ένα χρόνο, που έχω το ρολόι, δεν είχα χρησιμοποιήσει ποτέ. Τουλάχιστον προς το παρόν...
Σχετικά με το θέμα απομακρυσμένη σύνδεσης των φίλων πιο πάνω υπάρχει μια εφαρμογή της samsung η οποία κάνει update μόνο από το δικό της store. Είχε πρόσφατα ένα. Ρίξτε μια ματιά, μπας και...

Χαζολογόντας την έκανα και δουλεύει τώρα. Κουλό...

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, tsigdin7 said:

Αν το δοκιμάσεις και δουλέψει τουλάχιστον να λύσουμε το μυστήριο. Γιατί να το χρησιμοποιούμε με μία κάρτα λίγο δύσκολο.

Χαζολογόντας την έκανα και δουλεύει τώρα. Κουλό...

και σε μένα το ίδιο !  😁 Μόλις μου δούλεψε και με τις 2 κάρτες sim.

Το μόνο που μένει τώρα είναι να μπορέσω να προσθέσω ξανά τις κάρτες στο Google Wallet γιατί το χρησιμοποιώ με τη μηχανή σε διόδια... Έχει αντιμετωπίσει άλλος ίδιο θέμα ? Τις είχα και παίζανε κανονικά, έκανα το ρολόι reset και έκτοτε δεν τις παίρνει..

 

Link to comment
Share on other sites

και σε μένα το ίδιο !   Μόλις μου δούλεψε και με τις 2 κάρτες sim.
Το μόνο που μένει τώρα είναι να μπορέσω να προσθέσω ξανά τις κάρτες στο Google Wallet γιατί το χρησιμοποιώ με τη μηχανή σε διόδια... Έχει αντιμετωπίσει άλλος ίδιο θέμα ? Τις είχα και παίζανε κανονικά, έκανα το ρολόι reset και έκτοτε δεν τις παίρνει..
 
Ποια εφαρμογή κατεβάσατε από το Samsung store και σας έπαιξε η απομακρυσμένη;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογή κατεβάσατε από το Samsung store και σας έπαιξε η απομακρυσμένη;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μην σε απασχολεί. Είναι ήδη προεγκατεστημένη. Εννούσα να τσεκάρετε αν υπάρχουν updates, στο samsung store. Καμιά φορά έχει κι αυτό.
Πάντως είναι περίεργο που δεν δουλεύει. Κι όσο το σκέφτομαι στο ρολόι μπορεί να μην είχα θέμα στην ταμπλέτα όμως μου συμβαίνει που και που. Ανοιγοκλείνοντας το κουμπί της κουρτίνας επανέρχεται.
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, qosmio said:

και σε μένα το ίδιο !  😁 Μόλις μου δούλεψε και με τις 2 κάρτες sim.

Το μόνο που μένει τώρα είναι να μπορέσω να προσθέσω ξανά τις κάρτες στο Google Wallet γιατί το χρησιμοποιώ με τη μηχανή σε διόδια... Έχει αντιμετωπίσει άλλος ίδιο θέμα ? Τις είχα και παίζανε κανονικά, έκανα το ρολόι reset και έκτοτε δεν τις παίρνει..

 

το ιδιο προβλημα εχω και εγω . μου δεχεται Alpha Bank αλλα οχι Πειραιως και Εθνικη ενω στο κινητο ειναι περασμενες κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Με το νέο update του wear έχουμε τα faces του 5. Δεν χρειάζεται ότι έχει αναφερθεί για side load κ.α.

mi a1 / mi a3 / Samsung A52s 5G

Link to comment
Share on other sites

Με το νέο update του wear έχουμε τα faces του 5. Δεν χρειάζεται ότι έχει αναφερθεί για side load κ.α.
Έχω την 2.2.50.22072061 έκδοση του Wear. Τι πρέπει να κάνω για να βρω τα νέα watchfaces; Δεν τα βλέπω κάπου.

Στάλθηκε από το SM-M526BR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 2.2.50.22072061 έκδοση του Wear. Τι πρέπει να κάνω για να βρω τα νέα watchfaces; Δεν τα βλέπω κάπου.

Στάλθηκε από το SM-M526BR μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα στην βγάλει μόνο του. Πήγαινε στις τρεις γραμμές πάτα και, λογικά, θα σου έχει ειδοποίηση για την αναβάθμιση του. Έχει έρθει πολλές ώρες τώρα οπότε θα την έχεις κι εσύ. Μετά θα σου παρουσιαστούν στα faces τα καινούρια.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 Ωραίο το αναλογικό watchface με την πυξίδα 🙂

Οχι οτι μου χρειάζεται αλλά ειναι μπάνικο 😎

Link to comment
Share on other sites

Μην σε απασχολεί. Είναι ήδη προεγκατεστημένη. Εννούσα να τσεκάρετε αν υπάρχουν updates, στο samsung store. Καμιά φορά έχει κι αυτό.
Πάντως είναι περίεργο που δεν δουλεύει. Κι όσο το σκέφτομαι στο ρολόι μπορεί να μην είχα θέμα στην ταμπλέτα όμως μου συμβαίνει που και που. Ανοιγοκλείνοντας το κουμπί της κουρτίνας επανέρχεται.
Εννοείς με αυτό το update του Samsung wear? Δε μου το έχει βγάλει. Είμαι στο 2.2.50.22072061 και δεν έχει βγάλει άλλο.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω εάν είναι φυσιολογική η ύπαρξη σκιάς,σαν ghosting,όταν μπαίνεις στο menu.Το κάνουν και τα δικά σας;

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, Akis_smp said:

το ιδιο προβλημα εχω και εγω . μου δεχεται Alpha Bank αλλα οχι Πειραιως και Εθνικη ενω στο κινητο ειναι περασμενες κανονικα.

Σήμερα δουλέυει.  Μπόρεσα να βάλω κάρτες απο Εθνική και την Curve

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...