Jump to content

Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δλδ. ουσιαστικά δεν λειτουργεί 
 
Αν σου στείλουν λαμβάνεις και απαντάς νομίζω, αλλιώς δεν μπορείς από μόνος σου να ξεκινήσεις συνομιλία.
Gmail έχω δέχομαι κανονικά!

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, guy_fawkes said:

Αν σου στείλουν λαμβάνεις και απαντάς νομίζω, αλλιώς δεν μπορείς από μόνος σου να ξεκινήσεις συνομιλία.
Gmail έχω δέχομαι κανονικά!

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ευχαριστώ για την απάντηση. 

Το gmail πώς το έβαλες; Δεν μπορώ να το βρω στις εφαρμογές..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, παρατήρησα σήμερα ότι όταν ξεκινάω από το ρολόι την καταγραφή μιας δραστηριότητας πχ περπάτημα, ουσιαστικά η μέτρηση αρχίζει μερικά λεπτά αργότερα. Το ταπεινό Miband ξεκίνησε αμέσως την καταγραφή με αποτέλεσμα να υπάρχει διαφορά στις μετρήσεις. 

Έχει κάποιος φίλος/η παρόμοια εικόνα; 

Edited by Bruno
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, costsa41 said:

3,2,1 μετράει κι έφυγες για περπάτημα. Ποια καθυστέρηση εννοείς;

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι, το εμφανίζει αυτό, αλλά φαίνεται ότι το GPS αρχίζει να μετράει την απόσταση με καθυστέρηση. Από το χάρτη που εμφανίζει στο τέλος της άσκησης, η διαδρομή αρχίζει 100-150 μέτρα από το σημείο που ξεκίνησα.

Edited by Bruno
Link to comment
Share on other sites

Just now, costsa41 said:

Να το έχεις ανοιχτό το gps και με ακρίβεια ένδειξης και θα μετράει πολύ σωστά. Κι εγώ περπατάω και είναι μια χαρά. Και με πολλές πληροφορίες.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αυτά είναι όλα ανοιχτά, μετράει κανονικά όταν αρχίσει, το θέμα είναι ότι αργεί να πάρει μπρος 😉

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο με την καθυστέρηση στη μέτρηση.
Χρησιμοποιώ Samsung ρολόγια χρόνια και δεν υπήρχε τέτοιο θέμα μέχρι που πριν κάνα χρόνο, δε θυμάμαι ακριβώς πάντως σίγουρα πριν βγει το 4, μετά από κάποιο update, άρχισε να παρουσιάζει αυτό το θέμα της καθυστέρησης. Όχι πάντα, αλλά μερικές φορές.

Και συνεχίζεται το ίδιο θέμα και στο 4.
Λοιπόν αυτό που πρόσεξα είναι πως κάτι άλλαξαν με το GPS οπότε πλέον πρέπει πριν αρχίσεις τη διαδρομή να σιγουρευτείς ότι το GPS είναι έτοιμο. Ότι γίνεται περίπου και στα ρολόγια της Garmin δηλαδή. Πριν ξεκινήσουν περιμένουν λίγο να πιάσει το δορυφόρο.

Θα δεις μετα το 3,2,1 που κάνει το ρολόι στο πάνω μέρος αναβοσβηνει το σηματακι του GPS. Όταν σταθεροποιηθεί και δεν αναβοσβήνει, τότε ξεκινάς και όλα μια χαρά. Σου δείχνει πλέον ολόκληρη τη διαδρομή.



Sent from my SM-G770F using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

On 10/4/2022 at 1:09 ΜΜ, unwise said:

Έχεις απόλυτο δίκιο με την καθυστέρηση στη μέτρηση.
Χρησιμοποιώ Samsung ρολόγια χρόνια και δεν υπήρχε τέτοιο θέμα μέχρι που πριν κάνα χρόνο, δε θυμάμαι ακριβώς πάντως σίγουρα πριν βγει το 4, μετά από κάποιο update, άρχισε να παρουσιάζει αυτό το θέμα της καθυστέρησης. Όχι πάντα, αλλά μερικές φορές.

Και συνεχίζεται το ίδιο θέμα και στο 4.
Λοιπόν αυτό που πρόσεξα είναι πως κάτι άλλαξαν με το GPS οπότε πλέον πρέπει πριν αρχίσεις τη διαδρομή να σιγουρευτείς ότι το GPS είναι έτοιμο. Ότι γίνεται περίπου και στα ρολόγια της Garmin δηλαδή. Πριν ξεκινήσουν περιμένουν λίγο να πιάσει το δορυφόρο.

Θα δεις μετα το 3,2,1 που κάνει το ρολόι στο πάνω μέρος αναβοσβηνει το σηματακι του GPS. Όταν σταθεροποιηθεί και δεν αναβοσβήνει, τότε ξεκινάς και όλα μια χαρά. Σου δείχνει πλέον ολόκληρη τη διαδρομή.



Sent from my SM-G770F using Tapatalk


 

Ακριβώς το ίδιο παρατήρησα και εγώ, αναβοσβήνει το πράσινο σηματάκι για κάποια ώρα και σταθεροποιείται μετά. Οπότε αυτό που κάνω είναι να ξεκινήσω μια μέτρηση και μόλις το δω να κλειδώνει, ξεκινάω μια καινούργια για να έχω τις σωστές τιμές... (όχι ότι παίζει και μεγάλο ρόλο για το περπάτημα που κάνω, αλλά έτσι για το γ@μτο...

Link to comment
Share on other sites

Χθες είπα να αφήσω το κινητό σπίτι και πήγα βόλτα το σκύλο αργά απόγευμα και παράλληλα μίλαγα στο τηλέφωνο μέσω του ρολογιού. Μετά από 35-40 λεπτά ταυτόχρονης καταγραφής άσκησης και κλήσης, μπήκε μόνο του σε λειτουργία πτήσης λόγω υπερθέρμανσης. Έμεινε έτσι για 3 λεπτά και μετά επανήλθε. 

Προφανώς ήταν ένα stress test για το ρολόι και ευτυχώς που έχουν υλοποιήσει την συγκεκριμένη προστασία υπερθέρμανσης. Πάντως παρόλο που έφτασε στο σημείο να μπει σε λειτουργία πτήσης για να ρίξει θερμοκρασία, δεν είχε ζεσταθεί τόσο όσο έχουν αναφέρει κάποιοι οτι όταν το δουλεύουν σε LTE χωρίς κινητό πως ανεβάζει θερμοκρασία σε σημείο να τους ενοχλεί στο χέρι. 

Βέβαια την μπαταρία την κατάπιε... 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, argp74 said:

Έσκασε και σ εμάς η ενημέρωση.582bc8450362b860340c9e638149f619.jpg

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλημέρα! Ποια έκδοση έχεις? Σε εμένα, που έχω το SM R890, δεν έχει έρθει ακόμα 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, argp74 said:


To sm r870


Sent from my iPad using Tapatalk

και σε μένα σε 870 ήρθε το πρωί

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,
Ενδιαφέρομαι για το Galaxy watch 4 44m LTE.τι γνώμη έχετε;
Βλέπω ότι δεν το εισάγουν επίσημα στην Ελλάδα.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος εδώ και ένα μήνα περίπου. Κανένα παράπονο/πρόβλημα.

Το θέμα με το LTE είναι όπως είπες ότι δεν εισάγεται επίσημα. Σε τι δίκτυο θα το δουλέψεις? Μόνο η Vodafone το έχει στις υποστηριζόμενες συσκευές με eSIM. Αν έχεις cosmote υπάρχει περίπτωση να μην λειτουργεί σωστά (έτσι έχουν αναφέρει άλλοι χρήστες).

Αν έχεις σκοπό να το δουλεύεις αρκετά σε LTE ίσως να σκεφτοσουν το 46αρι λόγω μεγαλύτερης μπαταρίας. Όταν δουλεύει χωρίς το κινητό η μπαταρία πέφτει αρκετά γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος εδώ και ένα μήνα περίπου. Κανένα παράπονο/πρόβλημα.

Το θέμα με το LTE είναι όπως είπες ότι δεν εισάγεται επίσημα. Σε τι δίκτυο θα το δουλέψεις? Μόνο η Vodafone το έχει στις υποστηριζόμενες συσκευές με eSIM. Αν έχεις cosmote υπάρχει περίπτωση να μην λειτουργεί σωστά (έτσι έχουν αναφέρει άλλοι χρήστες).

Αν έχεις σκοπό να το δουλεύεις αρκετά σε LTE ίσως να σκεφτοσουν το 46αρι λόγω μεγαλύτερης μπαταρίας. Όταν δουλεύει χωρίς το κινητό η μπαταρία πέφτει αρκετά γρήγορα.


Το 46ρι βγαίνει +100.Κοσμοτε έχω και έλεγα να βάλω τον ίδιο αριθμό με αυτόν που έχω σε esim και να το χρησιμοποιώ παράλληλα. Τι θέματα παίζουν με κόσμοτε;

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην λειτουργεί σωστά η eSiM. Έχει τύχει σε χρήστες να δέχονται κλήσεις αλλά να μην μπορούν να κάνουν. Σε άλλους δεν έχει λειτουργήσει καθόλου. Επειδή δεν είναι επίσημα συμβατή με το δίκτυο της Cosmote, δε θα μπορέσεις να στραφείς εκεί για λύση.

Δε θέλω να σε αποτρέψω από την αγορά, σε εμένα πχ δουλεύει κανονικά αλλά να ξέρεις ότι ενέχει ένα μικρό ρίσκο το LTE με Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, mckaibomber said:

Το 46ρι βγαίνει +100.Κοσμοτε έχω και έλεγα να βάλω τον ίδιο αριθμό με αυτόν που έχω σε esim και να το χρησιμοποιώ παράλληλα. Τι θέματα παίζουν με κόσμοτε;

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 

Δεν γίνεται esim cosmote 2 αριθμοί παράλληλα

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, doganos said:

Δεν γίνεται esim cosmote 2 αριθμοί παράλληλα

Σωστά, 2 eSIM δεν λειτουργούν παράλληλα. Προϋπόθεση να υπάρχει φυσική SIM και να είναι ενεργοποιημένο το VoWiFi για να ενεργοποιηθεί η multisim υπηρεσία στην SIM και να κρεμάσεις από κάτω μέχρι 3 eSIM.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα έχω twinsim. 2 φυσικές σε 2 κινητά.
Στο Γερμανό η υπάλληλος μου είπε ότι μπορώ να έχω αυτές τις 2 + μια esim.
Το multisim είναι άλλο το έχει μόνο για συμβόλαια.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αυτούς που έχουν την LTE version, η GSM (η κινητή τεσπά...) στο ρολόι απενεργοποιείται όταν συνδεθεί με το κινητό μέσω bluetooth; Αυτόματα ή χειροκίνητα;
Ρωτάω για την κατανάλωση της μπαταρίας, αλλά και για λόγους υγείας..

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...