Jump to content

Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

9 minutes ago, costsa41 said:

Πάντως μη σε απασχολεί και τόσο. Εμένα έβγαζε στην αρχή μόλις 30 ώρες. Αφού είχα κι εγώ ανησυχήσει με αυτά που έγραφαν εδώ. Μετά από καιρό έστρωσε και πάντα να ξέρεις ότι καταναλώνει ανάλογα με το τι κάνεις. Αν έχεις 40 ώρες είναι εντάξει . Άλλωστε και η ίδια η Samsung τόσο δίνει. Αν δεν κσταναλωνε τόσο στον ύπνο θα ήταν ακόμα πιο καλά.

Στάλθηκε από το SM-A605FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι σίγουρα 40 ώρες με νορμαλ χρήση πιστεύω θα είναι καλά. Απλά με προβλημάτισε μήπως έπεσα σε ελλατωματικό και να το κοιτούσα τώρα που είναι νωρίς ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Στις ειδοποιήσεις του Viber στο ρολοι λαμβανω καποια PDF σαν προεπισκοπηση... αυτα μπορω να τα δω με καποιο προχειρο τροπο ? Ενα απλο ζουμ να κανει δηλαδή για μια γρηγορη ματια.

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω ψάξει γιατί δεν μου χρειάζεται αλλά εφόσον βασίζεται στο google wear os, κατέβασε καμιά εφαρμογή να το δοκιμάσεις. Θεωρώ ότι θα παίζει. 

Link to comment
Share on other sites

Στις ειδοποιήσεις του Viber στο ρολοι λαμβανω καποια PDF σαν προεπισκοπηση... αυτα μπορω να τα δω με καποιο προχειρο τροπο ? Ενα απλο ζουμ να κανει δηλαδή για μια γρηγορη ματια.
Τι θα κερδίσεις ακριβώς σε σχέση με το να ανοίξεις το κινητό και να το δεις σαν άνθρωπος; Γνώμη μου smartwatch είναι παιδιά μην το ξεχνάμε, δεν έχει σχεδιαστεί ούτε ο λογος ύπαρξης του ειναι για τέτοια πράγματα.

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, vfragos said:

Τι θα κερδίσεις ακριβώς σε σχέση με το να ανοίξεις το κινητό και να το δεις σαν άνθρωπος; Γνώμη μου smartwatch είναι παιδιά μην το ξεχνάμε, δεν έχει σχεδιαστεί ούτε ο λογος ύπαρξης του ειναι για τέτοια πράγματα.

Συμφωνω μαζι σου,κι εμενα αυτη ειναι η νοοτροπια μου....απλα μπορει να εχω το κινητο σε τσαντακι και θελω να δω το pdf για καποιο συγκεκριμενο σημειο για 2 δευτερολεπτα και οχι για διαβασμα φυσικα.

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Στη κατανάλωση μπαταρίας παίζει ρόλο και το κινητό που είναι συνδεδεμένο.
Το βασικό μου κινητό είναι note 20 ultra και μου βγάζει περίπου 2 μέρες.
Το βάζω και κάνα 20 λεπτό ενδιάμεσα στον φορτιστή όταν κάνω ντους και το διήμερο το έχω στάνταρ.
Το ειχα συνδέσει και με flip 3 για καμιά βδομάδα και με την ίδια χρήση έβγαζε εύκολα μισή μέρα παραπάνω.
Με xiaomi που το είχα συνδέσει για δύο μέρες μου ρουφαγε τη μπαταρία πιο γρήγορα....

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα για εφαρμογή email πια χρησιμοποιεί το ρολόι? στο κινητό έχω το samsung email που είναι προ εγκατεστημένο και στο watch 3 που έχω το ίδιο.
Βλέπω σε διάφορα video ότι δεν υπάρχει στο ρολόι η εφαρμογή samsung email θα πρέπει να χρησιμοποιήσω άλλη και στο ρολόι και στο κινητό?

Ευχαριστώ

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, andreas443 said:

Καλησπέρα για εφαρμογή email πια χρησιμοποιεί το ρολόι? στο κινητό έχω το samsung email που είναι προ εγκατεστημένο και στο watch 3 που έχω το ίδιο.
Βλέπω σε διάφορα video ότι δεν υπάρχει στο ρολόι η εφαρμογή samsung email θα πρέπει να χρησιμοποιήσω άλλη και στο ρολόι και στο κινητό?

Ευχαριστώ

Τι εννοείς? Εγώ έχω το gmail και το επαγγελματικό email στο email του κινητού και λαμβάνω κανονικά ειδοποιήσεις και για τα 2 και στο κινητό και στο ρολόι. Δεν χρειάστηκε να βάλω κάτι στο ρολόι. Μήπως δεν έχεις ενεργοποιήσει τις αντίστοιχες ειδοποιήσεις στο ρολόι?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gtaz said:

Τι εννοείς? Εγώ έχω το gmail και το επαγγελματικό email στο email του κινητού και λαμβάνω κανονικά ειδοποιήσεις και για τα 2 και στο κινητό και στο ρολόι. Δεν χρειάστηκε να βάλω κάτι στο ρολόι. Μήπως δεν έχεις ενεργοποιήσει τις αντίστοιχες ειδοποιήσεις στο ρολόι?

Συγγνώμη μπορεί να κάνω λάθος εγώ η να μην το εξήγησα καλά στο κινητό μου s21 ultra έχω την εφαρμογή samsung email εκεί έχω σεταρει τους λογαριασμούς μου δεν χρησιμοποιώ καμία άλλη εφαρμογή ούτε το gmail ούτε το Outlook στο κινητό.
Στο ρολόι τώρα πια εφαρμογή έχει για να βλέπεις τα email και να απαντάς?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Το lift to wake που ανοιγει την οθονη οταν σηκωσεις το χερι σου τρωει πολυ μπαταρια, πολυ λιγοτερη το πατημα της οθονης (το ιδιο και στα apple). Επισης αν το πατησεις να δεις την ωρα ή αν εχεις ειδοποιησεις, αν γυρισεις τον καρπο σου 90 μοιρες ωστε να κοιταει το ρολοι αντιθετα απο σενα κλεινει αμεσως η οθονη και γλυτωνεις μπαταρια.

Για εγκατασταση σε μη Samsung κινητα, μην πτοηθειτε απο το μηνυμα που βγαζει οτι δεν ειναι συμβατο με αυτο το κινητο. Βαλτε το Samsung Health στο κινητο και μετα πατε στα accessories να ψαξει να το βρει και οταν το βρει αρχιζει να κανει εγκατασταση το Samsung wearable:
https://www.youtube.com/watch?v=7-XtfyiqLos

Για το ΗΚΓ και τη μετρηση πιεσης, θα χρειαστειτε τα τροποποιημενα αρχεια apk του Dante63:

https://forum.xda-developers.com/t/restrictions-removed-samsung-health-monitor-wearos-1-1-1-181-root-age-country-device-restriction-removed-11th-february-2022.4322527/

Ειναι 2 αρχεια apk, το ενα ειναι η τροποποιημενη εκδοση του Samsung Health(το βαζετε στο κινητο) και το αλλο ειναι η τροποποιημενη εφαρμογη που μετραει ΗΚΓ και πιεση για το ρολοι. Στα αρχεια του google drive εχει αναλυτικες οδηγιες μεσα σε αρχειο .txt. Σβηστε τη γνησια εφαρμογη ΗΚΓ-πιεσης, δε δουλευει και το μονο που θα κανει θα ειναι να πιανει χωρο και να σας μπερδευει.

Το ρολοι το δοκιμασα και πληρωμη με NFC με καρτες Eurobank και Alpha με google pay, δουλευει μια χαρα, σε ενημερωνει με δονηση και ενα τικ οτι ολοκληρωθηκε η συναλλαγη μπορεις να διαλεξεις και καρτα αν εχεις πολλες, και αν κανεις ενα swipe στην οθονη προς τα δεξια να δεις ειδοποιησεις σου δειχνει αναλυτικα την τελευταια συναλλαγη.

Νομιζω οτι το ΗΚΓ-πιεση και οι πληρωμες, και οι απαντησεις σε μηνυματα με voice to text ειναι αυτο που ξεχωριζει αυτο το ρολοι απο τα υπολοιπα, αν δε τα θες αυτα, τη βγαζεις και πιο οικονομικα με ενα Huawei GT2.

Link to comment
Share on other sites

παιδες γινεται να εχουμε ΗΚΓ χωρις να εχουμε κλειδωμα στο κινητο? εχω να το δοκιμασω καιρο αλλα το ειχα απορριψει καθως δε θελω να εχω κλειδωμα οθονης 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

παιδες γινεται να εχουμε ΗΚΓ χωρις να εχουμε κλειδωμα στο κινητο? εχω να το δοκιμασω καιρο αλλα το ειχα απορριψει καθως δε θελω να εχω κλειδωμα οθονης 
Μα το ΗΚΓ δεν χρειάζεται κλείδωμα οθόνης. Αυτό που χρειάζεται κλείδωμα είναι το Goggle pay το οποίο αν το χρησιμοποιείς αναγκαστικά θα έχεις και κλείδωμα οθόνης.

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα πρόσφατα αγόρασα το smartwatch samsung 4 classic και το κινητο ειναι το note 10 plus , οταν κατεβάζω την εφαρμογή samsung health δεν ανοιγει και παιρνω error

Quote

Δεν υπάρχουν εφαρμογές οι οποίες μπορούν να εκτελέσουν αυτή την ενέργεια.

γνωρίζει κανεις τι συμβαίνει ή αν έχει αναφερθεί κάπου η λύση ή εχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα και πως το έλυσε ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα πρόσφατα αγόρασα το smartwatch samsung 4 classic και το κινητο ειναι το note 10 plus , οταν κατεβάζω την εφαρμογή samsung health δεν ανοιγει και παιρνω error
Δεν υπάρχουν εφαρμογές οι οποίες μπορούν να εκτελέσουν αυτή την ενέργεια.
γνωρίζει κανεις τι συμβαίνει ή αν έχει αναφερθεί κάπου η λύση ή εχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα και πως το έλυσε ?
Αρχικά γιατί κατεβάζεις το shealth? Αφού είναι προεγκατεστημένο και στο τηλ και στο ρολόι. Άρα δεν χρειάζεται να κατεβάσεις τίποτα.

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, gnkgr said:

Μα το ΗΚΓ δεν χρειάζεται κλείδωμα οθόνης. Αυτό που χρειάζεται κλείδωμα είναι το Goggle pay το οποίο αν το χρησιμοποιείς αναγκαστικά θα έχεις και κλείδωμα οθόνης.

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εχεις δοκιμασει να το ανοιξεις στο κινητο χωρις να εχεις κλειδωμα οθονης? εμενα μου ζηταει να βαλω με αποτελεσμα να μην εχει νοημα να το δουλευω στο ρολοι αφου στο κινητο βλεπεις τα δεδομενα καλυτερα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, gnkgr said:

γνωρίζει κανεις τι συμβαίνει ή αν έχει αναφερθεί κάπου η λύση ή εχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα και πως το έλυσε ?
Αρχικά γιατί κατεβάζεις το shealth? Αφού είναι προεγκατεστημένο και στο τηλ και στο ρολόι. Άρα δεν χρειάζεται να κατεβάσεις τίποτα.

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Θα σου πώ τι έγινε , καπου καπως κάποτε ειχα απενεργοποιήσει μαλλον τις εφαρμογές της samsung και καπου τρίγκαρε , κάτι έσβησα δεν ξέρω τελικά έκανα hard reset το κινητό και ησύχασα όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Νεός χρήστης. Προσπαθώ να ενεργοποιήσω το Google Pay και λαμβάνω το μήνυμα "Couldn't finish setup to pay in stores". 

Το GPay δουλεύει κανονικά στο τηλέφωνο.

Τι μπορεί να φταίει;

 

 

OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, coolnetgr said:

Είναι γνωστό πρόβλημα του τελευταίου update (EVA8). Αναμένουμε.

Ευχαριστώ. Μπορώ να γυρίσω σε προηγούμενο firmware?

 

OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Διάβασα σε άλλο forum για επιτυχημένη προσπάθεια πριν 1-2 ώρες. Έκανα πάλι την διαδικασία και πέρασε κάρτα της Alpha Bank. Κάνε πάλι μία δοκιμή.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, coolnetgr said:

Λοιπόν. Διάβασα σε άλλο forum για επιτυχημένη προσπάθεια πριν 1-2 ώρες. Έκανα πάλι την διαδικασία και πέρασε κάρτα της Alpha Bank. Κάνε πάλι μία δοκιμή.

Και εγώ μόλις τα κατάφερα μετά από reset. 

Μετά το reset το πρώτο που έκανα ήταν να εγκαταστήσω το google pay και έπιασε τελικά.

OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα , αν μπορει να βοηθίσει καποιος με καποια προβληματάκια που έχω εντοπίσει στο ρολόι , συγκεκριμένα 

  1. Παρατηρώ οτι δεν μετράει καθολου σωστά τα βήματα 
  2. Ενω καταφερα να περάσω στο google pay την καρτα μου , δεν με βολεψε καθόλου το οτι πρέπει να κλειδώσεις όλο το ρολόι , δηλαδή θα ήθελα να κλειδώνει μονο η εφαρμογή ή τελος παντων να εχει δαχτυλικό αποτυπωμα , η φαση με το pin και ειδικά με μοτιβο κλειδωμα δεν βολευει καθολου στο ρολόι ,
  3. Αν υπαρχει τρόπος καποια εφαρμογη να μπει στα tiles και ειδικα αντιστροη μέτρηση.      
Link to comment
Share on other sites

Παιδες να ρωτήσω κατι... κατάφερα μια φορα να συγχρονίσω τα αποτελέσματα μετρήσεις τις πίεσης στο samsung helath...εκτοτε ενω συνχρονιζει απο το samsung monitor δεν ενημερώνετε το samsung health...μου διαφεύγει κάποια επιπλέον ρύθμιση?

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, puntix said:

καλησπέρα , αν μπορει να βοηθίσει καποιος με καποια προβληματάκια που έχω εντοπίσει στο ρολόι , συγκεκριμένα 

  1. Παρατηρώ οτι δεν μετράει καθολου σωστά τα βήματα 
  2. Ενω καταφερα να περάσω στο google pay την καρτα μου , δεν με βολεψε καθόλου το οτι πρέπει να κλειδώσεις όλο το ρολόι , δηλαδή θα ήθελα να κλειδώνει μονο η εφαρμογή ή τελος παντων να εχει δαχτυλικό αποτυπωμα , η φαση με το pin και ειδικά με μοτιβο κλειδωμα δεν βολευει καθολου στο ρολόι ,
  3. Αν υπαρχει τρόπος καποια εφαρμογη να μπει στα tiles και ειδικα αντιστροη μέτρηση.      

Καλησπέρα,  εγώ για το 2 θέλω να σε ρωτήσω κάτι από περιέργεια και μόνο:

Το έχεις δουλέψει με το κλείδωμα και δε σε βολεύει.? Βάζεις pin μια φορά όταν το ανοίξεις και δεν χρειάζεται πάλι παρά μόνο αν το βγάλεις από το χέρι σου.

Που ακριβώς σε δυσκολεύει?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος του watch3 classic και σκέφτομαι την μετάβαση στο αντίστοιχο 4.

Δεν με ενδιαφέρει το fitness κομμάτι, πιο πολύ smart χρήση, και ειδοποιήσεις. 

Αν πάω στο 4, που θα κερδίσω και που θα χασω?

Ειμαι πολυ ευχαριστημένος από το 3, θα ήθελα πχ ένα Google pay η Google voice search, να φαίνονται τα μηνύματα του viber και τίποτα ψιλά ακόμα. 

Edited by vadergr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...