Jump to content

Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 minutes ago, vfragos said:

Στο έχει ξανακάνει; Εάν όχι κάνε ένα restart και παρακολούθησε το στην ανάγκη κάνε και μία επαναφορά.

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, πρώτη φορά μου συμβαίνει. Το φόρτησα με άλλο φορτιστή... προς το παρόν βλέπω ότι καταναλώνει 10% σε 4 ώρες.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, πρώτη φορά μου συμβαίνει. Το φόρτησα με άλλο φορτιστή... προς το παρόν βλέπω ότι καταναλώνει 10% σε 4 ώρες.
Παρακαλώ. Από τη στιγμή που δείχνει να φορτίζει κανονικά δύσκολο μου φαίνεται να φταίει ο φορτιστής αλλά καλού-κακού εγώ στη θέση σου θα το φόρτιζα με τον ορίτζιναλ και θα έκανα αυτά που σου πρότεινα

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το παρατήρησα όταν άλλαξα συσκευή, Samsung όπως και πριν. Όταν έχω κλήση Viber απαντάω από το τηλέφωνο αλλά ο ήχος της κλήσης πάει στο ρολόι, κάθε φορά πρέπει να το αλλάζω χειροκίνητα. Το παθαίνει κάποιος άλλος; Εν τω μεταξύ έχω την εντύπωση ότι κλήσεις Viber δεν μπορούσες να απαντήσεις και να μιλήσεις από το ρολόι, πρέπει να μπήκε πρόσφατα.

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Το εχω αναφερει εδω και μηνες μιας και το έχω απ τις πρωτες μερες.....αλλα λυση στον οριζοντα δεν.....



🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Το εχω αναφερει εδω και μηνες μιας και το έχω απ τις πρωτες μερες.....αλλα λυση στον οριζοντα δεν.....



Εδώ και μήνες έχω και εγώ το ρολόι, όμως το πρόβλημα ξεκίνησε πριν κανένα 10ημερο όταν από Samsung A72 πήγα στο Samsung Galaxy Z fold 3

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά ο ήχος ακούγεται από το ρολόι αλλά μπορείς κανονικά να απαντήσεις στο τηλέφωνο. Το ρολόι μου συνεχίζει να μη μετράει ροχαλητό και λύση δεν έχω βρει.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Τι ακριβώς εννοείς, απαντάς στο τηλέφωνο και η κλήση πηγαίνει στο ρολόι...

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι μπορεί να χτυπάει το ρολόι αλλά μπορείς να απαντήσεις από το τηλέφωνο κανονικά

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό λέω και εγώ, απαντάω από το τηλέφωνο και αντί να πάρω την κλήση στο τηλέφωνο πηγαίνει στο ρολόι...

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μολιςαγορασα το galaxy 4 εχω ενα θεμα με τα βηματα εχω την εντυπωση οτι γραφει παραπανω..δοκιμασα την εφαρμογη του τηλ.μονο χωρις συνδεση με ρολοι και εχουν διαφορα 500 με 1000 βηματα παραπανω το ρολοι..ξερει κανεις γιατι?

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, costsa41 said:

Το ρολόι μου συνεχίζει να μη μετράει ροχαλητό και λύση δεν έχω βρει.

Και σε μενα το ιδιο συμβαινει. Αν και μου δουλεψε μερικες μερες στην αρχη. Μετα σταματησε.. Εκτοτε εχω προσπαθησει αρκετες φορες με ενεργοποιηση- απενεργοποηση αλλα τιποτα.. Και εχω 2 ρολογια.. Και στα 2 το ιδιο... Τηλεφωνο εχω το Galaxy note 10.

Ακρη δεν εχω βγαλει..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω δοκιμάσει πως δουλεύει στον ύπνο, γιατί δεν μπορώ να φοράω ρολόι, όταν κοιμάμαι. Μετά από τις παρατηρήσεις σας σκέφτομαι να το δοκιμάσω μια φορά. Αν το αντέξω.
Update: Ούτε εμένα ανίχνευσε ροχαλητό. Οκ. Ας δεχτώ ότι ήμουν ήσυχος απόψε. Γιατί το μικρόφωνο της συσκευής το είδα ενεργό όταν ξύπνησα. Ούτε στα δεδομένα οξυγόνου έχει καταγραφή. Εκεί έχει υποσημείωση "φορέστε το σφιχτά, στο κόκκαλο" κλπ. Μήπως να με δέσουν και στον ύπνο μου;
Πίεση δεν έχει μετρήσει ούτε μια φορά σωστά...
Μία χαρά. Βαρέθηκα. Δεν ασχολούμαι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Μολιςαγορασα το galaxy 4 εχω ενα θεμα με τα βηματα εχω την εντυπωση οτι γραφει παραπανω..δοκιμασα την εφαρμογη του τηλ.μονο χωρις συνδεση με ρολοι και εχουν διαφορα 500 με 1000 βηματα παραπανω το ρολοι..ξερει κανεις γιατι?

Link to comment
Share on other sites

Όταν είσαι σπίτι ή στη δουλειά γραφείο έχεις το τηλέφωνο συνέχεια πάνω σου αν όχι από εκεί μπορεί να είναι η διαφορά

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το χω παντα μαζι για να τσεκαρω τις διαφορες
Στην εφαρμογή Samsung health τι έχεις επιλέξει για την μέτρηση βημάτων; Ουσιαστικά αν έχεις επιλέξει και το ρολόι και το τηλέφωνο τα βήματα μετρώνται από το ρολόι. fd9cdf4c0cd660f927120ca1bad7a740.jpg

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, vfragos said:

Στην εφαρμογή Samsung health τι έχεις επιλέξει για την μέτρηση βημάτων; Ουσιαστικά αν έχεις επιλέξει και το ρολόι και το τηλέφωνο τα βήματα μετρώνται από το ρολόι. fd9cdf4c0cd660f927120ca1bad7a740.jpg

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

26 minutes ago, vfragos said:

Όταν είσαι σπίτι ή στη δουλειά γραφείο έχεις το τηλέφωνο συνέχεια πάνω σου αν όχι από εκεί μπορεί να είναι η διαφορά

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας 

 

Ολα τα βηματα εχω καταχωρ. Απλα τα σωστα βηματα ειναι του ρολογιου 'η του τηλεφ. Απλα μου φαινονται πολλα του ρολογιου..μηπως επηρεαζονται απο την οδηγηση

 

Link to comment
Share on other sites

On 4/2/2022 at 11:25 ΠΜ, noisex said:

Εγώ δεν έχω δοκιμάσει πως δουλεύει στον ύπνο, γιατί δεν μπορώ να φοράω ρολόι, όταν κοιμάμαι. Μετά από τις παρατηρήσεις σας σκέφτομαι να το δοκιμάσω μια φορά. Αν το αντέξω.
Update: Ούτε εμένα ανίχνευσε ροχαλητό. Οκ. Ας δεχτώ ότι ήμουν ήσυχος απόψε. Γιατί το μικρόφωνο της συσκευής το είδα ενεργό όταν ξύπνησα. Ούτε στα δεδομένα οξυγόνου έχει καταγραφή. Εκεί έχει υποσημείωση "φορέστε το σφιχτά, στο κόκκαλο" κλπ. Μήπως να με δέσουν και στον ύπνο μου;
Πίεση δεν έχει μετρήσει ούτε μια φορά σωστά...
Μία χαρά. Βαρέθηκα. Δεν ασχολούμαι άλλο.

 Χαχα ! Γελάω με τα σχόλια.  Σωστός!  έχω βαρεθεί τα health χαρακτηριστικά και τα έχω κλείσει όλα.  Από τότε έχω ένα ρολόι που με βγάζει με μια φόρτιση όλο το σκ  και σχεδόν μια μέρα 

Link to comment
Share on other sites

Λέγεται ότι στο galaxy unpacked θα ανακοινωθεί νέο firmware, που ίσως περιέχει Google assistant.
Από την άλλη εδώ λένε άλλα https://9to5google.com/2022/02/07/google-assistant-for-the-galaxy-watch-4-is-still-months-away/
Να είχαμε να λέγαμε βέβαια... Εμένα δεν με ενδιαφέρει. Μια χαρά κάνω 2-3 ενέργειες με το Bixby. Η φωνητική πληκτρολόγηση είναι ότι πιο σημαντικό στο ρολόι. Τα υπόλοιπα είναι gimmicks.



Link to comment
Share on other sites

Λέγεται ότι στο galaxy unpacked θα ανακοινωθεί νέο firmware, που ίσως περιέχει Google assistant.
Από την άλλη εδώ λένε άλλα https://9to5google.com/2022/02/07/google-assistant-for-the-galaxy-watch-4-is-still-months-away/
Να είχαμε να λέγαμε βέβαια... Εμένα δεν με ενδιαφέρει. Μια χαρά κάνω 2-3 ενέργειες με το Bixby. Η φωνητική πληκτρολόγηση είναι ότι το πιο σημαντικό στο ρολόι. Τα υπόλοιπα είναι gimmicks.


Να υποστήριζε Ελληνικά να πω ότι είναι πρόβλημα, από την στιγμή που δεν υποστηρίζει άχρηστος είναι, να δούμε πότε θα αξιωθεί η Google να υποστηρίξει και τα Ελληνικά..

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, noisex said:

Λέγεται ότι στο galaxy unpacked θα ανακοινωθεί νέο firmware, που ίσως περιέχει Google assistant.
Από την άλλη εδώ λένε άλλα https://9to5google.com/2022/02/07/google-assistant-for-the-galaxy-watch-4-is-still-months-away/
Να είχαμε να λέγαμε βέβαια... Εμένα δεν με ενδιαφέρει. Μια χαρά κάνω 2-3 ενέργειες με το Bixby. Η φωνητική πληκτρολόγηση είναι ότι το πιο σημαντικό στο ρολόι. Τα υπόλοιπα είναι gimmicks.
 

Αντε να δούμε και καμμιά αναβάθμιση, εμείς οι εθισμένοι... 😉 Από το Νοέμβριο και είναι καινούργιο εργαλείο στην αρένα των σοβαρών smartwatch.  Για την ώρα ποιο συχνά είχε το Tizen, που δεν ήταν και Google... ούτε καν ένα security update... να μην πω για το store που περίμενα χιονοστιβάδες από watchfaces και app... 🙂

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, pchrono said:

Αντε να δούμε και καμμιά αναβάθμιση, εμείς οι εθισμένοι... 😉 Από το Νοέμβριο και είναι καινούργιο εργαλείο στην αρένα των σοβαρών smartwatch.  Για την ώρα ποιο συχνά είχε το Tizen, που δεν ήταν και Google... ούτε καν ένα security update... να μην πω για το store που περίμενα χιονοστιβάδες από watchfaces και app... 🙂

Τεράστια ενημέρωση λογισμικού στα Samsung Galaxy Watch 4 με ενδιαφέροντα νέα χαρακτηριστικά

https://techmaniacs.gr/terastia-enimerosi-logismikoy-sta-samsung-galaxy-watch-4-me-endiaferonta-nea-charaktiristika/?fbclid=IwAR2IYd2eE3xhUwJN5o52bSKwDzu8wU6fQYZC8c-PRwr0W8RAsgYjN60va30

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, costsa41 said:

Δεν περιμέναμε αυτόν που το βρήκε μάλλον αδιάφορο και κατώτερο από το Huawei, εδώ γελάμε δυνατά, να μας πληροφορήσει. Υπάρχει και εδώ άρθρο.

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

δεν κατάλαβα το σχόλιο,σε που εχω πει οτι ειναι κατώτερο από το Huawei.

Edited by spiros1001
Link to comment
Share on other sites

Μολις εσκασε το update.... 670,32 ΜΒ.

Ελληνικο αλλα στην ενεργοποιηση εχω δωσει σαν χωρα την Αγγλια. Δεν ξερω αν αυτο παιζει καποιο ρολο.

 

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

On 3/2/2022 at 10:27 ΠΜ, steliosk said:

Καλημέρα παιδιά.

Μάλλον εχω θέμα με την μπαταρία (από πλήρη φόρτιση εφτασε σε 6% μεσα σε 10 ώρες). Υπάρζει περίπτωση να φταίει ο φορτιστής? (δεν ειναι samsung). Τι μπορώ να κάνω πριν το πάω στο service?

 

εχεις εγκαταστήσει το keyboard της google? αν ναι βγαλτο και ξανα βαλτο, μερικες φορες τρωει σκαλωμα και τρωει ολη τη μπαταρια. Μια μερα ειχα μπει στο σουπερμαρκετ με 80% και βγηκα με το ρολοι άδειο.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αδιάφορη δεν θα την χαρακτήριζα προσωπικά...c2af14b50087bdb6e0c45e4eb9c092c1.jpg

Στάλθηκε από το SM-F926B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...