Jump to content

Samsung Galaxy Watch 4 / 4 classic


doganos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εμένα έτσι λέει, αλλά δουλεύει μια χαρά. 
Κανένα επανεκκίνηση,  Uninstall και ξανά install to Google pay. Είσαι σε καλό δρόμο
Το έκανα αλλά δεν ανοίγει να προσθέσεις κάρτες αν δεν το ορίσεις default. Το ίδιο μήνυμα βγάζει.
Λοιπόν έχω και το samsung pay και το google pay απλά δεν έχω τικαρει την επιλογή payment app όπου είναι το samsung pay και έχω βάλει την άλλη επιλογή να πληρώνει με όποια εφαρμογή χρησιμοποιείται. Δουλεύει κανονικά. 
20220507_203741.thumb.jpg.7e4ac8425c291b6f2371f4c933175402.jpg
20220507_203734.thumb.jpg.7ee53ebcac4907d8560946df571a24f0.jpg
20220507_203749.thumb.jpg.687dacf7b6bbb545c2ef86cd2ab1e87d.jpg
20220507_203758.thumb.jpg.d6e6057d8c540fd0a90efed4708df203.jpg
Έτσι ακριβώς μου δούλευε με το πρώτο τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, RUSH said:

Το έκανα αλλά δεν ανοίγει να προσθέσεις κάρτες αν δεν το ορίσεις default. Το ίδιο μήνυμα βγάζει. Έτσι ακριβώς μου δούλευε με το πρώτο τηλέφωνο.

Άκου τι θα κάνεις θα διαγράψεις το google pay.Θα βάλεις στο κινητό σου VPN Αμερικής η Αγγλίας. Θα επανεγκαταστησεις το google pay αλλά δεν θα το ανοίξεις. Θα κλείσεις wifi και τοποθεσία. Θα κλείσεις το ρολόι. Θα το ανοίξεις με πάντα ανοιχτό το ,VPN. Θα ανοίξεις το GOOGLE PAY για να κάνεις την διαδικασία αν δεν στο εμφανίζει πάλι ως default payment θα κάνεις μια επανεκκίνηση το ρολόι και λογικά θα στο εμφάνιση. Θα το ορίσεις ως default απλά αυτό μετά από κάποιες ώρες θα εξαφανιστεί πάλι.Το αφήνεις ως εχει.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, RUSH said:

Το είχα διαβάσει αλλά δε το δοκίμασα. Το έχεις κάνει κ σου έχει δουλέψει?

Ναι δουλεύει γι αυτό στο έγραψα. 

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μία απέλπιδα προσπάθεια κάνoντας sideload ένα συγκεκριμένο APK του GPay και παρόλο που δεν μπορείς να το ορίσεις ως default, φαίνεται οτι λειτουργεί και πήρε αυτόματα και όλες τις κάρτες που έχω στο κινητό. Ελπίζω να μείνει έτσι!

Link to comment
Share on other sites

On 4/5/2022 at 9:54 ΜΜ, mpompa said:

Παιδια εχω ενα προβλημα..εγκατέστησα το google pay αλλά στην default επιλογη μου δειχνει μονο το samsung pay..επισης στο google pay εχω βαλει την καρτα curve και δεν την παιρνει.εχει κανεις αλλος θεμα?

Δυστυχώς η κάρτα curve δεν δουλεύει με ελληνική διεύθυνση. Πρέπει να δηλωθεί διεύθυνση Αγγλίας ώστε να έχει αγγλικό bin για να δουλεύει στο samsung pay. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μόλις έγινα κάτοχος του classic 46mm. Όμορφο αρκετά σαν πρώτη ματιά γρήγορο η οθόνη άψογη αλλά η μπαταρία πέφτει νερό. Ειδικά τώρα στο πρώτο σεταρισμα και την αναβάθμιση.
Όμως παραξενεύτηκα που η κάτω διαφανής ταινία στο κουτί ηταν διπλή και μπήκαν σκέψεις μήπως ξανά ανοίχθηκε. Εντωμεταξύ δεν είχε καθόλου μπαταρία ούτε καν για να ανοίξει οπότε χρειάστηκε να το βάλω να φορτίσει.
Τώρα κάτι άλλο.
Το galaxy store πώς το βάζω σε Xiaomi τηλέφωνο? Το heartreat monitor πως θα το εγκαταστησω?

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα τέρμα ξεφόρτιστο ήταν όταν το παρέλαβα.

Νομίζω το galaxy store δεν υπάρχει η δυνατότητα να το βάλεις σε non samsung τηλέφωνο!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα τέρμα ξεφόρτιστο ήταν όταν το παρέλαβα.
Νομίζω το galaxy store δεν υπάρχει η δυνατότητα να το βάλεις σε non samsung τηλέφωνο!
Το heartreat monitor?

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, cocous said:

Το heartreat monitor?

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ECG & blood pressure μόνο με galaxy τηλέφωνο.

Κατά καιρούς έχω διαβάσει στο reddit και όχι μόνο οτι  υπάρχουν διάφοροι τρόποι για να λειτουργήσουν αλλά ξεπερνάνε την υπομονή και τις γνώσεις μου!

 

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, cocous said:

Το heartreat monitor?

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

18 ώρες πριν, guy_fawkes said:

ECG & blood pressure μόνο με galaxy τηλέφωνο.

Κατά καιρούς έχω διαβάσει στο reddit και όχι μόνο οτι  υπάρχουν διάφοροι τρόποι για να λειτουργήσουν αλλά ξεπερνάνε την υπομονή και τις γνώσεις μου!

 

https://forum.xda-developers.com/t/restrictions-removed-samsung-health-monitor-wearos-1-1-1-191-root-age-country-device-restriction-removed-4th-may-2022.4322527/

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Ακολούθησα αυτό το βίντεο και όλα δουλεύουν άψογα.


Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 9/5/2022 at 9:23 ΠΜ, RUSH said:

Έκανα μία απέλπιδα προσπάθεια κάνoντας sideload ένα συγκεκριμένο APK του GPay και παρόλο που δεν μπορείς να το ορίσεις ως default, φαίνεται οτι λειτουργεί και πήρε αυτόματα και όλες τις κάρτες που έχω στο κινητό. Ελπίζω να μείνει έτσι!

Σε δοκιμή που έγινε, το ΡΟS πέταξε unknown error.

Link to comment
Share on other sites

ECG & blood pressure μόνο με galaxy τηλέφωνο.
Κατά καιρούς έχω διαβάσει στο reddit και όχι μόνο οτι  υπάρχουν διάφοροι τρόποι για να λειτουργήσουν αλλά ξεπερνάνε την υπομονή και τις γνώσεις μου!
 
Ακολούθησε τις οδηγίες από XDA που πόσταρε ο φίλος πιο πάνω.
Το έχω κάνει και λειτουργεί άψογα με Xperia 5II.

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησε τις οδηγίες από XDA που πόσταρε ο φίλος πιο πάνω.
Το έχω κάνει και λειτουργεί άψογα με Xperia 5II.

Στάλθηκε από το XQ-AS52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τις θεωρώ τόσο περίπλοκες

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Τις θεωρώ τόσο περίπλοκες

Στάλθηκε από το XQ-BC52 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δες το βίντεο που πόσταρα. Είναι πανεύκολο.
Πραγματικά. Θα τα καταφέρεις σίγουρα.
Απλά θα χρειαστεί να κατεβάσεις τις δύο εφαρμογές. Την μία του τηλεφώνου και την άλλη του ρολογιού. Και τέλος απο το Google play το εργαλείο που φλασάρει την εφαρμογή στο ρολόι. Κάτω από το βίντεο έχει link για όλα.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άσχετο αλλά θέλω να ρωτήσω. Στο νερό το βάζετε? Πχ για ντουζ ή οταν πλένουμε χέρια κτλ. Εννοείται ότι για θάλασσα δεν το συζητώ κάν. Αλλά γενικά βλέπω ότι πολλοί το βουτάνε.Τουλαχιστον σε πισίνες που μετράνε κολύμβηση.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άσχετο αλλά θέλω να ρωτήσω. Στο νερό το βάζετε? Πχ για ντουζ ή οταν πλένουμε χέρια κτλ. Εννοείται ότι για θάλασσα δεν το συζητώ κάν. Αλλά γενικά βλέπω ότι πολλοί το βουτάνε.Τουλαχιστον σε πισίνες που μετράνε κολύμβηση.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ναι φυσικά. Πολλές φορές . Εννοείται όχι σε θάλασσα!

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος όταν φορτίζει το ρολόι να σβήνει εντελώς η οθόνη χωρίς να το απενεργοποιήσεις? Γιατί τώρα δείχνει την ώρα κτλ και μόνο όταν πάει 100% σβήνει.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις > Οθόνη > Τελευταία ρύθμιση στο μενού
Αυτό που είπες δεν το βρίσκω. Αυτά μου βγάζει.151711c26a1cf79a425d1e489300431b.jpg

Εάν αναφέρεσαι στις πληροφορίες χρέωσης δοκίμασα να το απενεργοποιήσω αλλά δεν άλλαξε κάτι.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Εννοούσα στις ρυθμίσεις του ρολογιού.
Και στο ρολόι τα ίδια βγάζει. Μπορείς να στείλεις κάποια φώτο αν σου είναι εύκολο?

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...