Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Galaxy


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η φωτο δεν ανοιγει...

Χωρις σιμ σου ειπα για να δεις αν εχει σχεση το προβλημα που εχεις με τις σιμ.

Το κινητό απο που το πηρες? Απο Ελλαδα, εξωτερικο, αγγελεια?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

To πήρα απο cosmote on line. θα δοκιμάσω χωρίς sim

.....

το δοκίμασα χωρίς σιμ...και μου ζητάει ξανά κωδικό πρόσβασης όταν πάω να ανοίξω την οθόνη.

Μου γράφει "Εισαγωγή κωδικού πρόσβασης . Ο κωδικός πρόσβασης σας περιεχέι τουλάχιστον 4 χαρακτήρες , συμπεριλαμβανόμενου τουλάχιστον ενός γράμματος" βάζω πχ το πιν.. και λέει εσφαλμένος κωδικός πρόσβασης

 

https://www.flickr.com/photos/191621913@N05/shares/RTF4kT

Edited by sakaflias
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Μα στο λεει, θελει να ορίσεις καινουριο κωδικο για το κινητο που να περιλαμβανει ενα γραμμα.

Εσυ βαζεις το πιν σου που είναι μονο αριθμοί..

 

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι νέος κωδικός που πρέπει να βάλω.

γιατί βάζω ότι μου λέει και μου βγάζει εσφαλμένος κωδικός

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Βαζεις κωδικο που να εχει και γραμμα μεσα, οχι μονο νουμερα?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

ξεκαθαρα γραφει οτι εχει μπει κωδικός ξεκλειδώματος και πρέπει να τον βάλεις για να ξεκλειδώσεις την συσκευή το εβαλες χωρίς να το καταλάβεις προφανώς
Link to comment
Share on other sites

Είτε αυτό, είτε αυτό που αγόρασες δεν ειναι καινούριο, το είχαν τίποτα εκθεσιακό και στο πούλησαν για νέο.

όταν άνοιξες τη συσκευή πρέπει να περάσεις εναν οδηγό εγκατάστασης, αν το άνοιξες και σε έβγαλε σε αυτό το μενού με τη μια, μάντεψε, δεν είναι νέα η συσκευή, κάποιος την έχει χρησιμοποιήσει.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

ξεκάθαρα γράφει οτι εχει μπει κωδικός ξεκλειδώματος και πρέπει να τον βάλεις για να ξεκλειδώσεις την συσκευή το έβαλες χωρίς να το καταλάβεις προφανώς

αυτό πιστεύω κ εγω..... το έβαλα χωρίς να καταλάβω...

τώρα τι κάνω όμως;

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Για κανε ενα hard reset να δεις εαν διορθωθει.

 

Απενεργοποιησε την συσκευη .

 

Εφοσον εκλεισε πατα ταυτοχρονα το power και volume up.

Μολις βγαλει το logο samsung galaxy A41 αστα τα δαχτυλα. Ταυτοχρονα μη ξεχαστεις .

 

Θα σου βγαλει ενα κρυφο μενου . Βρες εκει που γραφει factory reset μπες και πατα yes . Μετα Κανε reboot system now απο το κρυφο μενου και περιμενε να αναψει .Κοιτα να δεις εαν ξαναβγαλει κωδικο.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις αποδειξη αγορας σε ενα σαμσουγκ μαγαχι σεντερ θα στο επαναφερουν δωρεαν...αρκει να εχεις ιμει κουτι αποδειξη αγορας...
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά

το Α21s το πήρα αρχικά στην γυναίκα μου όμως είχε πρόβλημα το touch στο πάνω μέρος της οθόνης ειδικά κάτω απο την κάμερα.

Από ότι διάβασα στο internet το ίδιο πρόβλημα υπάρχει σε πολλά άλλα τηλέφωνα της ίδιας σειράς (Α21s)

Το άλλαξα με το A31 που έχει καλύτερα specs (οθόνη Super AMOLED με ανάλυση 1080 x 2400, πιο γρήγορο κλπ

Το Α41 είναι καλό αλλά έχει μικρότερη μπαταρία

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

ειχε η κορη μου το Α20 και φετος πηρε σε αντικατασταση το Α41. η μερα με την νυχτα.

to A41 σε σχεση με το Α21s εχει 4/64 χωρητικοτητα , amoled οθονη καλυτερο γενικα συνολο καμερων κλπ

 

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=10239&idPhone2=10138

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά,

 

Πριν λίγες μέρες "πέθανε" το αγαπημένο μου κινητό (HTC One m8, RIP) οπότε άρχισα τις έρευνες. Επειδή το budget είναι χαμηλό είδα πως το Samsung Galaxy a21s είναι κοντά σε αυτά που χρειάζομαι. Μήπως το έχει κάποιος να μου πει τα αρνητικά του κ αν αξίζει τον κόπο γιατί δεν έχω την πολυτέλεια να αλλάξω κινητό σε ένα χρόνο.

 

Η χρήση που το θέλω είναι απλή, λίγο σερφαρισμα, Viber - messenger, μερικές ακόμα εφαρμογές και σχετικά καλή κάμερα για φωτογραφίες

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά

το Α21s το είχα πάρει αρχικά στην γυναίκα μου όμως είχε πρόβλημα το touch στο πάνω μέρος της οθόνης ειδικά κάτω από την κάμερα.

Από ότι διάβασα στο internet το ίδιο πρόβλημα υπάρχει σε πολλά άλλα τηλέφωνα της ίδιας σειράς (Α21s)

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά

το Α21s το είχα πάρει αρχικά στην γυναίκα μου όμως είχε πρόβλημα το touch στο πάνω μέρος της οθόνης ειδικά κάτω από την κάμερα.

Από ότι διάβασα στο internet το ίδιο πρόβλημα υπάρχει σε πολλά άλλα τηλέφωνα της ίδιας σειράς (Α21s)

 

ευχαριστω για την απαντηση

Link to comment
Share on other sites

Για κανε ενα hard reset να δεις εαν διορθωθει.

 

Απενεργοποιησε την συσκευη .

 

Εφοσον εκλεισε πατα ταυτοχρονα το power και volume up.

Μολις βγαλει το logο samsung galaxy A41 αστα τα δαχτυλα. Ταυτοχρονα μη ξεχαστεις .

 

Θα σου βγαλει ενα κρυφο μενου . Βρες εκει που γραφει factory reset μπες και πατα yes . Μετα Κανε reboot system now απο το κρυφο μενου και περιμενε να αναψει .Κοιτα να δεις εαν ξαναβγαλει κωδικο.

 

Φιλε......σε ευχαριστω πολυ...... με εκπληξη ειδα οτι η λυση που μου εδωσες :blink:...λειτουργησε!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D

Σε ευχαριστω παρα πολυυυυυυ. Το κινητο ανοιξε μια χαρα!!!

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας κ καλη χρονιά με την ευκαιρια.

Εχω το iphone το 8.Για καποιο λογο πρεπει να παρω καποιο τηλ με Android.

Εχω μόνο κατι που μου αρεσει.Επειδη δεν θελω μεγαλη οθονη(το πολύ,6,2-6,3),θελω το s10.

Το βρισκω απο Κινα με Snapdragon,στα 370 ,καινουργιο βεβαια.

Παλια,ειχα το s7.Αξιζει αραγε,σημερα να το παρω;Δεν εχω πολλές γνωσεις κ απαιτησεις απο το κινητο.

Αλλά,μου αρεσει να ειναι ομορφο,να μην κολλαει,να βγαζει καλη φωτο.

Παιχνιδια δεν παιζω παντως.Χαζολογημα,social,κτλ.Οχι τρελη χρηση.Με το iphone,τη βγαζω τη μερα.

Απλα,για καποιο προσωπικο λογο,πρεπει να παρω Android κινητο.

Δεν εχω καποιο παραπονο απο το iphone.

Υ.Γ.Το 2021 ηθελα να πω στον τιτλο.Συγνωμη.Αν μπορει καποιος διαχειριστης,ας το διορθωσει.

Κ επειδη ειμαι 50+,θα ηθελα λιγο μεγαλυτερη οθονη απο τα 4,7 του Iphone.

Καλοδεχουμενη,οποια,γνωμη-συμβουλη σας.

Καλο σας βραδυ κ καλη δυναμη.

Edited by janko
Link to comment
Share on other sites

Σε κινητό φίλου μου (Α21S) δεν μπορεί να λειτουργήσει το wificall. Εχει έκδοση που τελειώσει σε VGR λογικά vodafone, αλλέ εκείνος χρησιμοποιεί κοσμοτέ. Επίσης σε απαντητικό μήνυμα της κοσμοτέ όταν στέλνει για ενεργοποίηση της υπηρεσίας του λέει ότι η συσκευή δεν το υποστηρίζει. Προφανώς θα πρέπει να φλασάρω άλλη έκδοση λογισμικού?τι λέτε?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Πηρα σημερα τη συσκευη και βλεπω οτι εχει τελευταιο update security Σεπτεμβριο 2020. Το Galaxy j5 2017 εχει Δεκεμβριου 2020. Γιατι τοσο πισω ρε παιδια;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει περίπτωση να μη λειτουργεί η αυτόματη περιστροφή μετά από αντικατάσταση της οθόνης (η αντικατάσταση έγινε στη Samsung). Το πρόβλημα αφορά σε ένα A71.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει περίπτωση να μη λειτουργεί η αυτόματη περιστροφή μετά από αντικατάσταση της οθόνης (η αντικατάσταση έγινε στη Samsung). Το πρόβλημα αφορά σε ένα A71.

 

Η περιστροφή ελέγχεται από το επιταχυνσιόμετρο, όχι από την οθόνη. Αν άλλαξες οθόνη πιθανόν να στο κατέστρεψαν στη διαδικασία αντικατάστασης από ατσαλιά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω, αλλά απαντώ επειδή κατά καιρούς το σκεφτόμουν κι εγώ, είμαι σε παρόμοια ηλικία, δεν θέλω κι εγώ πιο μεγάλο μέγεθος από τις τωρινές 6.2-6.3 ίντσες και χρησιμοποιώ καθημερινά κι ένα iPhone 8.

Κατα τη γνώμη μου λοιπόν αξίζει, αν δεν θέλεις 5G. Γιατί το 5G είναι πολύ κοντά πια και από την άλλη αν πάρεις κάτι σαν το s10, φαντάζομαι πως δε θα το αλλάξεις μετά σε ένα χρόνο. Όμως μετά από ένα χρόνο ίσως να θέλεις 5G.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός του 5G νομίζω ότι θα καλύψει όλες τις υπόλοιπες ανάγκες σου με άνεση!

Ερώτηση: από Κίνα πού το βρίσκεις σε τέτοια τιμή; από το eglobal; έχει ασφαλή μέθοδο αποστολής;:)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας κ καλη χρονιά με την ευκαιρια.

Εχω το iphone το 8.Για καποιο λογο πρεπει να παρω καποιο τηλ με Android.

Εχω μόνο κατι που μου αρεσει.Επειδη δεν θελω μεγαλη οθονη(το πολύ,6,2-6,3),θελω το s10.

Το βρισκω απο Κινα με Snapdragon,στα 370 ,καινουργιο βεβαια.

Παλια,ειχα το s7.Αξιζει αραγε,σημερα να το παρω;Δεν εχω πολλές γνωσεις κ απαιτησεις απο το κινητο.

Αλλά,μου αρεσει να ειναι ομορφο,να μην κολλαει,να βγαζει καλη φωτο.

Παιχνιδια δεν παιζω παντως.Χαζολογημα,social,κτλ.Οχι τρελη χρηση.Με το iphone,τη βγαζω τη μερα.

Απλα,για καποιο προσωπικο λογο,πρεπει να παρω Android κινητο.

Δεν εχω καποιο παραπονο απο το iphone.

Υ.Γ.Το 2021 ηθελα να πω στον τιτλο.Συγνωμη.Αν μπορει καποιος διαχειριστης,ας το διορθωσει.

Κ επειδη ειμαι 50+,θα ηθελα λιγο μεγαλυτερη οθονη απο τα 4,7 του Iphone.

Καλοδεχουμενη,οποια,γνωμη-συμβουλη σας.

Καλο σας βραδυ κ καλη δυναμη.

 

και πως θα το παρεις απο την κινα χωρις τελωνειο?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τα Samsung Galaxy Z flip Fold 3 5Γ
  • The title was changed to Samsung J1
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...