Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Galaxy


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Έχω κάνει προπαραγγελία το S10, και χθες παρέλαβα το δώρο που υπήρχε λόγω προπαραγγελίας, δηλαδή τα buds.Το πρόβλημα? Είναι σε λευκό χρώμα το οποίο και μόνο που βλέπω βγάζω σπυριά, ενώ θεωρούσα ότι θα έρθουν σε μαύρο, όπως και το κινητό. Άραγε ξέρει κανείς κάποιον τρόπο να τα αλλάξω με τα μαύρα είτε μέσω Samsung είτε μέσω τρίτου? Εννοώ κατάστημα ή ιδιώτη. Εννοείται ότι είναι σφραγισμένα. Ευχαριστώ εκ των προτέρω.
Link to comment
Share on other sites

Το εγραφε στο promo(τα ειχε και στην εικονα)οτι μονο τα ασπρα ακουστικα δινονται.

 

Και εγω σε μαυρα τα ηθελα αλλα δεν μπορει να γινει κατι. Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι

 

1)Να τα κρατησεις και να τα χρησιμοποιησεις(δεν ξερω για βαψιμο τι παιζει σε ακουστικα αρα δεν μπορω να πω κατι)

2)Να τα πουλησεις σαν αγγελια καπου και να αγορασεις ξεχωριστα τα μαυρα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι την είδα την εικόνα, είχα την ελπίδα ότι ήταν απλά ενδεικτική... τις επιλογές αυτές τις σκέφτηκα κι εγώ, έλεγα αν υπήρχε κάτι πιο συγκεκριμένο...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Πηρα το S10 και ξαφνικά χανει την έγχρωμη κάμερα και όπως το κοιτάω είναι ασπρόμαυρο επισεις κάθε 2 μέρες περίπου κλείνει μονο του κάνει επαναλειτουργία ανοίγει κ θελουν ρυθμιση από την αρχή .

 

Τι λέτε να κάνω επιστροφή ??

Αν είναι εντός DOA ζητάς αντικατάσταση από το κατάστημα που το αγόρασες, διαφορετικά πηγαίνεις για χρήση της εγγύησης σε κάποιο εξουσιοδοτημένο service.

Θα σου πρότεινα να μην το καθυστερήσεις άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Λοιπόν έχω το S9 Plus και πήρα έναν ασύρματο φορτιστή από έξω.

Τον έχω συνδέσει με τον φορτιστή του κινητού μου στο ρεύμα,άλλα παρατήρησα ότι όταν βάζω το κινητό πάνω φορτίζει μόνο με την κανονική(αργή) φόρτιση,και δεν μου εμφανίζει στο μενού κάπου επιλογή για γρήγορη ασύρματη φόρτιση όπως γίνεται με την ενσύρματη.

Το έψαξα λίγο στον internet και λένε ότι αν βάλεις το κινητό πρώτη φορά σε γρήγορο ασύρματο φορτιστή τότε εμφανίζεται και η επιλογή για γρήγορη φόρτιση.

Ο ασύρματος φορτιστής είναι fast charge και ένας φίλος μου που έχει το s7, του φόρτιζε γρήγορα,ξέρετε τι μπορεί να φταίει,έχει τύχει σε κανέναν άλλον?

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά νομίζω,πως οι ευρωπαϊκές χώρες που προμηθεύονται τα δικαρτα κινητά έχουν χαμηλότερο ΦΠΑ.

Οπότε αφού τα προμηθεύονται από εκείνες τις χώρες που είναι ήδη πιο φθηνά τα πουλάνε και ποιό λίγο εδώ.

Από θέμα παντος εγγύησης δεν θα έχεις θέμα αν το πάρεις,ούτε πρόκειται για κάποια "παγίδα".

Βέβαια πάντα να κοιτάς αξιολογήσεις των καταστημάτων πριν προχωρήσεις σε αγορά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια, εχω ενα Galaxy Note3 N9005.

Ειπα να του κανω ενα hard reset για να το δωσω σε συγγενη. ενεργοποιω τη συσκευη κ κ εχω κολλησει στο smsung account. μου λεει πως εγινε μη αναμενομενο hard reset κ πρεπει να συνδεθω στο samsung account, οτι ειναι δικο μου κτλ. βαζω εμειλ, κωδικο κ μου λεει αποτυχια επεξεργασιας. στο πισι συνδεομαι κανονικα ομως!! Καποια ιδεα καποιος?:(:(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Πρόσφατος χρήστης s9 και με μεγάλη μου λύπη διαπιστώνω ότι πρέπει να γίνω τεχνικός για να χωρέσω 2 sim και 1 micro sd στο κινητό.

Εάν πάω Γερμανό ή Cosmote ή κάπου αλλού έχουν κάποιο σχετικό τρόπο ώστε να μην κάψω την Sim?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by zeovani
Link to comment
Share on other sites

Μια και κυκλοφόρησε, ας ανοίξουμε θέμα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=474988

"To Samsung Galaxy M20, από την πλευρά του, έρχεται με οθόνη 6,3" και IPS panel, οκταπύρηνο επεξεργαστή Exynos 7904, 3 ή 4GB RAM, 32 ή 64GB επεκτάσιμου αποθηκευτικού χώρου, dual camera 13+5MP, selfie camera 8MP, οπίσθιο αισθητήρα δακτυλικών αποτυπωμάτων και μπαταρία 5000mAh.

 

 

Όσον αφορά την τιμολόγηση, το Galaxy M20 κοστίζει $155 στην έκδοση 3GB RAM/32GB storage και $180 στην έκδοση 4GB RAM/64GB."

https://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_m20-9506.php

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

για αυτό τον λόγο βγαίνουν συσκευές με 2 σιμ + καρτα μνήμης εδώ και λίγο καιρό. Κανείς σε τέτοια καταστήματα δεν θα σου βάλει το module (αν εχει βγει για το συγκεκριμένο) που μπορεις να χρησιμοποιήσεις και τα 3 πραγματα μαζί.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Μην το επιχειρήσεις καλύτερα, διότι μπορεί να κάνεις ζημιά στη συσκευή.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παρακολούθησα κι εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με ένα ασύρματο φορτιστή-stand αυτοκινήτου που είναι QC3 fast wireless και μου βγάζει κι εμένα την απλή φόρτιση. Να σημειωθεί ότι αυτό το δοκίμασα παίρνοντας ρεύμα από το κανονικό fast charge φορτιστή του S9+ που έχει η συσκευασία για να το δοκιμάσω. Έψαξα κι εγώ στο internet και είδα ότι δεν υπάρχει ούτε εμένα η επιλογή. Αν έχεις κάποιο νέο θα ήθελα αν μπορείς να με πληροφορήσεις. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Πήρε η μητέρα μου το συγκεκριμένο κινητό.

Υπάρχει τρόπος να το ανοίγει από την οθόνη και όχι από το πλαϊνό κουμπί;

Για παράδειγμα το redmi note 5 που έχω εγώ το ανοίγω με διπλό tap στην οθόνη.

Ευχαριστώ!

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Πήρε η μητέρα μου το συγκεκριμένο κινητό.

Υπάρχει τρόπος να το ανοίγει από την οθόνη και όχι από το πλαϊνό κουμπί;

Για παράδειγμα το redmi note 5 που έχω εγώ το ανοίγω με διπλό tap στην οθόνη.

Ευχαριστώ!

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.luutinhit.sensorsforconver

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλή Ανάσταση με υγεία !!!!

Έχω ένα samsung S7 EDGE,το οποίο ήταν από προηγούμενο χέρι,και όταν του έκανα factory reset,έβγαλε ότι έχει ενεργό το FRP lock,και δεν θα προχωρήσει στο ανοιγμα του κινητου,αν δεν βαλεις το πρωτο μαιλ google που ειχε η συσκευή. Επειδή το μαιλ κανείς δεν το θυμάται,υπάρχει άλλος τρόπος να γίνει bypass το FRP lock και να ανοιξει το τηλεφωνο; αλλιως πρακτικα ειναι αχρηστο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλή Ανάσταση με υγεία !!!!

 

Έχω ένα samsung S7 EDGE,το οποίο ήταν από προηγούμενο χέρι,και όταν του έκανα factory reset,έβγαλε ότι έχει ενεργό το FRP lock,και δεν θα προχωρήσει στο ανοιγμα του κινητου,αν δεν βαλεις το πρωτο μαιλ google που ειχε η συσκευή. Επειδή το μαιλ κανείς δεν το θυμάται,υπάρχει άλλος τρόπος να γίνει bypass το FRP lock και να ανοιξει το τηλεφωνο; αλλιως πρακτικα ειναι αχρηστο

Καλημέρα, Χριστός Ανέστη και Χρόνια Πολλά.

 

Επειδή πρακτικά ζητάς συμβουλή για κάτι το οποίο εύκολα μπορεί να παρεξηγηθεί, δοκίμασε τις πρώτες προτάσεις που σου εμφανίζει η Google για FRP lock bypass και λογικά θα τα καταφέρεις και ο ίδιος.

 

Sent from my Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Χριστός Ανέστη και Χρόνια Πολλά.

 

Επειδή πρακτικά ζητάς συμβουλή για κάτι το οποίο εύκολα μπορεί να παρεξηγηθεί, δοκίμασε τις πρώτες προτάσεις που σου εμφανίζει η Google για FRP lock bypass και λογικά θα τα καταφέρεις και ο ίδιος.

 

Sent from my Galaxy S10

 

Καλησπέρα,τελικά ευτυχώς μπόρεσε ο προηγούμενος ιδιοκτήτης και βρήκε το email του που είχε βάλει,οπότε δε χρειάζεται κάτι περαιτέρω. Ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,τελικά ευτυχώς μπόρεσε ο προηγούμενος ιδιοκτήτης και βρήκε το email του που είχε βάλει,οπότε δε χρειάζεται κάτι περαιτέρω. Ευχαριστώ πάντως.
Μια χαρά, να χαρείς τη νέα σου συσκευή.

Για την ιστορία, αν η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων γίνει εντός του λογισμικού και όχι από recovery και έχει την αντίστοιχη ρύθμιση απενεργοποιημένη, τότε δεν χρειάζεται το mail, διαφορετικά δε σου επιτρέπει όντως η συσκευή εύκολα να πας παρακάτω.

 

Sent from my Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά, να χαρείς τη νέα σου συσκευή.

Για την ιστορία, αν η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων γίνει εντός του λογισμικού και όχι από recovery και έχει την αντίστοιχη ρύθμιση απενεργοποιημένη, τότε δεν χρειάζεται το mail, διαφορετικά δε σου επιτρέπει όντως η συσκευή εύκολα να πας παρακάτω.

 

Sent from my Galaxy S10

 

Ναι ισχύει αυτό που λες. Για αυτό και πάλεψε να βρει το μαιλ του,γιατί αν δεν το έβρισκε θα μου έστελνε την απόδειξη αγοράς να παω στην Samsung και για επαναφέρουν τη συσκευή,θα με ξεφραγκιάζανε. Ευτυχώς που βρήκε το μαιλ και δε χρειαστηκε τιποτα αλλο. Σε ευχαριστώ να σαι καλα. Φοβερή η συσκευή επι την ευκαιρία!!!

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ πολύ!

Θα το δοκιμάσω!

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τα Samsung Galaxy Z flip Fold 3 5Γ
  • The title was changed to Samsung J1
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...