Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Galaxy


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητό να το βρεις δεν υπάρχει καμία να καμία περίπτωση. Κανείς δεν πρόκειται να ασχοληθεί για μια συσκευή ακόμη και αν υπήρχε ο τρόπος

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ το καταλαβαίνω αυτό...απλά άμα θελήσει το κατάστημα που το αγόρασα να το βρει δεν μπορεί με τπτ να το βρει;όλο και κάποιος τρόπος θα υπαρχει
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δε θα γίνει. Θα μπλοκαριστεί το imei, ο επόμενος που θα το αγοράσει θα κλάψει τα λεφτά του και θα καταλήξει σπασμένο από τα νεύρα του στα σκουπίδια. Κανένας δε θα το παραδώσει γιατί αυτομάτως γίνεται κλεπταποδοχος και δε θα θελήσει να μπλέξει. Η αστυνομία θα αρχίσει τις ερωτήσεις από που το αγόρασε κτλ και κανένας δε θέλει τέτοιους μπελάδες.
Link to comment
Share on other sites

find my phone (search στο google)

γιατι δεν το δοκιμαζεις?

μπορει ο αλλος να ειναι χαζος και να μην εχει κανει restore το κινητο και να εχει μπει στο internet.

ΟΠοτε θα σου δειξει στο περιπου που βοσκει το κινητο σου ...και εαν εχεις ενεργοποιησει το gps να ειναι μονιμα ανοιχτο τοτε θα σου δειξει που ειναι με +- 10 μετρα.

Δεν χανεις τιποτα να το δοκιμασεις.

Link to comment
Share on other sites

find my phone (search στο google)

 

γιατι δεν το δοκιμαζεις?

 

μπορει ο αλλος να ειναι χαζος και να μην εχει κανει restore το κινητο και να εχει μπει στο internet.

 

ΟΠοτε θα σου δειξει στο περιπου που βοσκει το κινητο σου ...και εαν εχεις ενεργοποιησει το gps να ειναι μονιμα ανοιχτο τοτε θα σου δειξει που ειναι με +- 10 μετρα.

 

Δεν χανεις τιποτα να το δοκιμασεις.

Τι λες; Αφού ούτε από το κουτί του δεν το έχει βγάλει.

Φίλε ούτε με ΙΜΕΙ γίνεται κάτι καθώς δεν υποστηρίζεται από όλες τις εταιρείες κινητής στην Ελλάδα.

 

Sent from my Moto G (5S) using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

find my phone (search στο google)

 

γιατι δεν το δοκιμαζεις?

 

μπορει ο αλλος να ειναι χαζος και να μην εχει κανει restore το κινητο και να εχει μπει στο internet.

 

ΟΠοτε θα σου δειξει στο περιπου που βοσκει το κινητο σου ...και εαν εχεις ενεργοποιησει το gps να ειναι μονιμα ανοιχτο τοτε θα σου δειξει που ειναι με +- 10 μετρα.

 

Δεν χανεις τιποτα να το δοκιμασεις.

Χάνει τον χρόνο του καθώς το κινητό είναι καινούριο.

 

Θα ήθελα να μάθω πώς κλάπηκε πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ απλά.πηγε ο αδερφός μου ο μικρός 17 χρονών να αγοράσει κινητό μόνος του( γτ ως συνήθως τα μικρά τα ξέρουν όλα και δεν θέλουν την βοήθεια μας) και και ς γυρνούσε στο δρόμο τον μαγκωσαν δύο *******ια σε ένα στενάκι πιο κάτω από το σπίτι και του πήραν την σακούλα με το κινητό.τοσο απλο
Link to comment
Share on other sites

Τι λες; Αφού ούτε από το κουτί του δεν το έχει βγάλει.

Φίλε ούτε με ΙΜΕΙ γίνεται κάτι καθώς δεν υποστηρίζεται από όλες τις εταιρείες κινητής στην Ελλάδα.

 

Sent from my Moto G (5S) using Tapatalk

 

Εχεις δικιο ...δεν προσεξα οτι λεει για το κουτι....

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωσή ούτε να βρεθεί ούτε και να μπλοκαριστεί.

Φαντάζομαι η απόδειξη ήταν μαζί με το κινητό πού κλάπηκε.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone μέχρι πέρυσι μπλοκαριζε το imei. Και το έχω δει με τα μάτια μου. Μη λέμε χαζομάρες. Και φυσικά με αίτηση σου το ξεμπλοκαρουν αν το βρεις πάλι.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, εφόσον η συσκευή δεν ήταν ενεργοποιημένη ώστε να έχει συνδεθεί με κάποιο λογαριασμό email είναι αδύνατο να καταφέρεις να την εντοπίσεις. Αυτό θα μπορούσε να γίνει μόνο αν την άνοιγαν χωρίς να διαγράψουν τα πάντα από μέσα.

Τώρα, όσον αφορά το μπλοκάρισμα, αυτό μπορεί να γίνει γιατί έχεις την απόδειξη, η οποία υποθέτω πως αναφέρει το IMEI. Αυτό που θα χρειαστεί να κάνεις είναι να δηλώσεις την κλοπή της συσκευής στο αστυνομικό τμήμα της περιοχής σου, θα τους αναφέρεις και το imei ώστε να το σημειώσουν πάνω στην αναφορά συμβάντος. Θα σου δώσουν ένα αντίγραφο της αναφοράς αυτής και στη συνέχεια θα χρειαστεί να πας σε ένα κατάστημα παρόχου (cosmote, ή Vodafone, ή wind) με την ταυτότητα σου και την αναφορά από την αστυνομία, και αυτοί θα το καταχωρήσουν ως κλεμμένο (blacklisted). Η βάση δεδομένων όπου καταχωρείται είναι κοινή για όλους τους παρόχους, οπότε ότι κάρτα sim και αν έχει, οποιασδήποτε εταιρίας (ελληνικής), δεν θα μπορέσει να λειτουργήσει.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

1)Το κουμπι ηχου απο την πανω μερια.

2)το κουμπι on/off.

3)το κεντρικο κουμπι που ειναι μπροστα στην οθονη.

 

Θα πατησεις "ταυτοχρονα" και παρατεταμενα τα τρια κουμπια μαζι μεχρι να βγει το λογοτυπο samsung για 3-4 δευτερολεπτα μετα αφησετα :

μπες στο μενου που θα βγαλει και κανε hard-reset.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Το κινητό ήταν σε αδράνεια το βράδυ. Χωρίς να κάνω οτιδήποτε ξαφνικά το πρωί είδα ότι είχα χάσει κάποιες από τις επαφές μου είτε παλιές είτε καινούργιες καθώς επίσης την εφαρμογή Viber και ότι δεδομένα είχα στην εφαρμογή splanner. Επίσης εμφανίζει μήνυμα όταν ανοίγω το κινητό internet διακόπηκε παρόλο που είναι κανονικά συνδεδεμένο στο WiFi και ανοίγει σελιδα στον browser. Στην vCard δεν υπάρχουν επαφές και έχω ρυθμισμένο το κινητό να βλέπει τις επαφές της sim και όσες είναι αποθηκευμένες στη συσκευή. Έχω δοκιμάσει reboot και αντίγραφο ασφαλείας δεν υπάρχει καθώς επίσης στις επαφές Gmail δεν έχω τίποτα αποθηκευμένο.

 

Το μοντέλο είναι το J320f

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μιας φίλης έχει ένα θέμα με το σήμα κινητής τηλεφωνίας. Δεν έχει σήμα καθόλου κάποια στιγμή ανοίγοντας το wifi ήρθε για λίγο το σήμα έκανα κλήσης αλλά μετά τα ίδια πάλι. Μερικές φορές δείχνει ότι έχει σήμα αλλά όταν πας να κάνεις κλήση βγαίνει μήνυμα που λέει "μη εγγεγραμμένο στο δυτικό". Ξέρει κανείς να βοηθήσει?

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν έχει καλή κάλυψη η εταιρεία της στο συγκεκριμένο σημείο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι έχει κανονικά, σε άλλο κινητό η κάρτα δουλεύει απροβληματιστα.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να έχει βλάβη η κεραία του κινητού ή να μην κάθεται καλά η SIM, δεν μου έρχεται κάτι άλλο στο μυαλό.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δείχνει σήμα κανονικά αλλά δεν κάνει κλήσεις!! Μόλις πας να κάνεις κλήση λέει μη εγγεγραμμένο στο δυκτιο. Τι είναι αυτό το μήνυμα?

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σημαίνει ότι δεν έχει σήμα, και επειδή δείχνει ότι έχει σήμα είναι επειδή συνδέεται σε κεραία άλλης εταιρείας για κλήσεις έκτακτης ανάγκης.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω ενα j5 samsung και κολουσε στο logo .Κατεβασα την ιδια ρομ ακριβως πηγα να την περασω με το odin με εβγαλε στα μισα μυνημα fail και εκτοτε νεκρωσε το τηλεφωνο ,δηλαδη δεν εανοιγει τωρα καθολου και ουτε καν δειχνει την φορτιση.....Καμια ιδεα???
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα

Πηρα το S10 και ξαφνικά χανει την έγχρωμη κάμερα και όπως το κοιτάω είναι ασπρόμαυρο επισεις κάθε 2 μέρες περίπου κλείνει μονο του κάνει επαναλειτουργία ανοίγει κ θελουν ρυθμιση από την αρχή .

Τι λέτε να κάνω επιστροφή ??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τα Samsung Galaxy Z flip Fold 3 5Γ
  • The title was changed to Samsung J1
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...