Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Galaxy


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προχθές είχα την ρύθμιση δικτύων στο Αυτόματο (4G,3G,2G).Φεύγω από Παιανία και πάω Αγία Παρακευή.Κολλημένη η συσκευή να γράφει 4G αλλά να μην έχω καθόλου Internet.Δηλαδή άνοιγα μία σελίδα και μου έβγαζε μήνυμα λάθους.Πιστεύω πως λόγω μη καλού σήματος 4G στην περιοχή που μένω,κολλάει και δεν ψάχνει για 3G.Βέβαια στην Αγία Παρασκευή που έφθασα υποτίθεται πως έχει 4G.Αλλά εγώ συνέχιζα να μην έχω Internet...

 

 

Παιδιά το έχω βάλει σε 3G από χθες Σάββατο.Βλέπω πάει καλά μέχρι τώρα....Aλλά πρέπει να το τεστάρω τουλάχιστον για 7 μέρες για να μπορώ να μιλήσω με ασφάλεια.

Ναι έχω την τελευταία 4G SIM από Vodafone και η κάρτα είναι τοποθετημένη στην θέση SIM1.

Αν δουλέψει καλά,θα μείνω ως έχει. Άλλωστε οι διαφορές από H+ σε 4G στην περιοχή μου είναι ουσιαστικά αμελητέες στην πράξη καθώς δεν έχουμε καλό 4G στην Παιανία όπως μου είπαν από την Vodafone.Σε Cosmote που ήμουν μέχρι πριν 1 μήνα,ήταν ακόμα χειρότερα τα πράγματα.

μαλλον δεν καταλαβες αυτο που ειπα... αν το προβλημα ειναι υπαρκτο μετα απο καποιο καιρο θα σε αφισει παντελος χωρις σημα (ουτε κλισεις) καθος το baseband ic εχει θεμα

Link to comment
Share on other sites

μαλλον δεν καταλαβες αυτο που ειπα... αν το προβλημα ειναι υπαρκτο μετα απο καποιο καιρο θα σε αφισει παντελος χωρις σημα (ουτε κλισεις) καθος το baseband ic εχει θεμα

 

Αν μου δημιουργήσει πρόβλημα και στην ρύθμιση <ΜΟΝΟ 3G> , θα το πάω ξανά στο Service. Έχω εγγύηση μέχρι Μάιο του ...2020!

Ας ελπίσουμε να δουλέψει τουλάχιστον στο 3G. Οτιδήποτε λιγότερο,είναι μη αποδεκτό.

Link to comment
Share on other sites

Αν μου δημιουργήσει πρόβλημα και στην ρύθμιση <ΜΟΝΟ 3G> , θα το πάω ξανά στο Service. Έχω εγγύηση μέχρι Μάιο του ...2020!

Ας ελπίσουμε να δουλέψει τουλάχιστον στο 3G. Οτιδήποτε λιγότερο,είναι μη αποδεκτό.

 

το ποιο πιθανών μετα απο κάνα χρόνο θα αρχίσει το θέμα να χειροτερεύει

στην θεση σου πας αλλάζεις μητρικη το πουλας παιρνεις κατι αλλο της προκοπης

Link to comment
Share on other sites

Τον Μάιο αγόρασα το εν λόγω κινητό.Από την αρχή κατάλαβα πως είχε πρόβλημα.Το πάω στο Service πριν από 15 μέρες.Μου αλλάζουν την πλακέτα.

Και πάλι αντιμετωπίζω πρόβλημα. Τι σε κάνει να πιστεύεις πως μετά από 2 πλακέτες προβληματικές,η τρίτη θα δουλέψει?Πάλι το ίδιο θα γίνει φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Τον Μάιο αγόρασα το εν λόγω κινητό.Από την αρχή κατάλαβα πως είχε πρόβλημα.Το πάω στο Service πριν από 15 μέρες.Μου αλλάζουν την πλακέτα.

Και πάλι αντιμετωπίζω πρόβλημα. Τι σε κάνει να πιστεύεις πως μετά από 2 πλακέτες προβληματικές,η τρίτη θα δουλέψει?Πάλι το ίδιο θα γίνει φίλε μου.

 

απλα μήπως είσαι τυχερός... γνώμη μου πάντως ξεφορτώσου το.. samsung δεν πάει και πολύ καλά σε κινητά πέρα από high end όπου είναι βασιλιάς (η εκεί κοντά) στα χαμηλά απο την άλλη εχει τα θέματα της και δεν αξιζει

Link to comment
Share on other sites

Πες μου κάτι φίλε μου.

Όταν κολλάει και γράφει 4G,ενώ ουσιαστικά δεν έχω Ιντερνετ,μπορεί να βγάλει κλήσεις?Δεν μπόρεσα να το τεστάρω απλά σε ρωτάω γιατί έχεςι γνώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα τυχαία την περίπτωσή σου κι έχω να σου πω το εξής.

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με διάφορες αστάθειες, αρχικά στο να μην χτυπάει το τηλέφωνο οι οποίες ως συνήθως έστρωναν με επανεκκίνηση είχα κι εγώ, στο j7 του 2017 και κατάληξε στο να μου αλλάξουν την πλακέτα. Μάταια όμως καθώς το πρόβλημα παρέμεινε με αστάθειες στο σήμα, κι ενώ έβριζα την συσκευή και την κακή μου τύχη, αποφάσισα να βάλω την κάρτα sim σε ένα iphone se που έχω ως δεύτερο και να στείλω το samsung ξανά στο σέρβις.

Μάντεψε τι έγινε.. και το iphone εμφάνισε την επόμενη ημέρα το ίδιο πρόβλημα! Το πρόβλημα ήταν στην συγκεκριμένη κάρτα sim, προφανώς κάτι με τις επαφές της. Την έβγαλα, την καθάρισα σχολαστικά με καθαρό οινόπνευμα και μπατονέτα στις επαφές και το πρόβλημα λύθηκε! Φυσικά μετά από μια εβδομάδα την άλλαξα για σιγουριά.

Είμαι σχεδόν σίγουρος πως έχεις το ίδιο πρόβλημα. Δεν φταίει η συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

Η Κάρτα SIM μου όμως είναι ολοκαίνουρια από την Vodafone! Και σε τεστάκι που έκανα με την SIM μου σε ένα J5 (2015) δούλευε μια χαρά!

Πάντως αυτό με το οινόπνευμα που αναφέρεις θα το κάνω! Έτσι για να πω πως εξάντλησα όλες τις πιθανότητες! Aλλά δύσκολο να φταίει αυτό!

Σε ευχαριστώ πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Πριν είχα Cosmote όπου το πρόβλημα ήταν πολύ χειρότερο.Με έπαιρναν,και συχνά πυκνά έλεγε πως το είχα απενεργοποιημένο.Αλλά κι άλλες φορές καλούσε κανονικά και δεν μπορούσα να απαντήσω.Πριν 1 μήνα άλλαξα και πήγα Vodafone.Εκεί δεν έχανα κλήσεις αλλά συνέβαινε αυτό που συνέβαινε και με την Cosmote. Με έπαιρναν,καλούσε κανονικά αλλά δεν μπορούσα να απαντήσω.

 

Μου άλλαξαν πλακέτα και παρατήρησα πως κατά καιρούς ενώ δείχνει 4G το τηλέφωνο ουσιαστικά είναι νεκρό.Δεν έχω Ιντερνετ και λογικά δεν θα βγάζω και κλήσεις.Αλλά το παθαίνει όποτε αυτό θέλει!

 

Προς το παρόν καθάρισα την SIM και ξαναέβαλα την ρύθμιση σε 4G/3G/2G.

Kαι το επόμενο βήμα είναι να τραβήξω video με το πρόβλημα.

Kαι ύστερα θα το προσκομίσω το πρόβλημα σε CD στο Service διοτί αυτοί μπορεί να δουν πως δουλεύει κανονικά και να με βγάλουν τρελό.

Edited by IBAGASA
Link to comment
Share on other sites

Οταν φευγεις απο την περιοχη που βρισκεσαι εχεις παει πουθενα αλλου καποιες ωρες και ειδες οτι και εκει εχεις το ιδιο προβλημα ;;;

 

EDIT: Μετα απο hard-reset μπορεις να το αφησεις χωρις να βαλεις καμια εφαρμογη απο αυτες που βαζεις εσυ , να δεις εαν παραμενει το προβλημα;;;

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει πάμπολλα Hard resets.Δεν το επηρεάζουν ακόμα και αν δεν βάλω καμιά εφαρμογή.

 

Πχ για να σου δώσω να καταλάβεις: Tώρα είμαι σπίτι μου με Wifi. Φεύγω τώρα (με ανοιχτά τα δεδομένα) και πάω κάπου που δεν έχει καλό σήμα. Aκόμα και να φύγω από αυτήν την περιοχή με το κακό σήμα και να βρεθώ σε περιοχή με καλό σήμα,το κινητό δεν επανέρχεται.

Γράφει 4G αλλά ουσιαστικά είναι Fake.Δεν ανοίγει καμία σελίδα.Ούτε καν καθυστερεί να την ανοίξει!Απλά βγάζει σφάλμα και δεν την ανοίγει καθόλου!

 

Για να επανέλθει το κινητό του βάζω 3G στις ρυθμίσεις δικτύου και όλα μια χαρά.Ίσως και αν ανοιγοκλείσω τα δεδομένα μπορεί να φτιάξει.

Πλέον έχω Compact camera μαζί μου.Θα το τραβήξω σε Video. Μακάρι να μην μου το ξανακάνει αλλά δεν είμαι αισιόδοξος.

 

 

**Τώρα φεύγω και πάω σε αυτό το μέρος που δεν έχει καλό σήμα.Θα ανεβάσω το βραδάκι video στο Youtube αν μου ξαναπαραουσιάσει το πρόβλημα,να το δείτε κι εσείς!Μπας και βρείτε τι έχει το σατανιασμένο κινητό μου!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ... Πως μπορώ να το κάνω αυτό?

 

μεσα απο τις ρυθμησεις στις εφαρμογες

...όσο τα smartphone γίνονται εξυπνότερα, τόσο πιο ηλίθιοι γινόμαστε εμείς!
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει πάμπολλα Hard resets.Δεν το επηρεάζουν ακόμα και αν δεν βάλω καμιά εφαρμογή.

 

Πχ για να σου δώσω να καταλάβεις: Tώρα είμαι σπίτι μου με Wifi. Φεύγω τώρα (με ανοιχτά τα δεδομένα) και πάω κάπου που δεν έχει καλό σήμα. Aκόμα και να φύγω από αυτήν την περιοχή με το κακό σήμα και να βρεθώ σε περιοχή με καλό σήμα,το κινητό δεν επανέρχεται.

Γράφει 4G αλλά ουσιαστικά είναι Fake.Δεν ανοίγει καμία σελίδα.Ούτε καν καθυστερεί να την ανοίξει!Απλά βγάζει σφάλμα και δεν την ανοίγει καθόλου!

 

Για να επανέλθει το κινητό του βάζω 3G στις ρυθμίσεις δικτύου και όλα μια χαρά.Ίσως και αν ανοιγοκλείσω τα δεδομένα μπορεί να φτιάξει.

Πλέον έχω Compact camera μαζί μου.Θα το τραβήξω σε Video. Μακάρι να μην μου το ξανακάνει αλλά δεν είμαι αισιόδοξος.

 

 

**Τώρα φεύγω και πάω σε αυτό το μέρος που δεν έχει καλό σήμα.Θα ανεβάσω το βραδάκι video στο Youtube αν μου ξαναπαραουσιάσει το πρόβλημα,να το δείτε κι εσείς!Μπας και βρείτε τι έχει το σατανιασμένο κινητό μου!

 

δεν έχει και πολλά πράγματα να βρούμε

1, είτε έχει θέμα περιοχή που πας (ασυμβατότητα με κυψέλη κλπ) (samung mid και low end έχουν προϊστορία με αυτα0

2. είτε φταίει η μητρική

 

στην πρώτη περίπτωση θες άλλο κινητό στην δεύτερη θες αλλαγή μητρικής

Link to comment
Share on other sites

Χθες τελικά δεν μου το έκανε!Δούλεψε απροβλημάτιστα!Είχα μάθημα Drums στην περιοχή αυτή που δεν έχει καλό σήμα αλλά μόλις έφυγα από την περιοχή αυτή είχα κανονικά σήμα!

Λες το Οινόπνευμα στην SIM να έκανε δουλειά ή απλά τυχαίο ήταν και θα το ξαναπάθει?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια. προσπαθω να καταλαβω επειδη θα αγορασω το samsung galaxy watch το πιο καινουργιο της samsung αν θα χω θεματα με εφαρμογες η συμδεση με το huawei p20 lite που εχω σα smartphone. οποιος μπορει να βοηθησει θα με εσωζε
sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

Κάνε λίγο υπομονή και πήγαινε για το s9 plus.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στις επιλογες προγραμματιστη και απενεργοποιησε το " Να διατηρουνται ενεργα τα δεδομενα κινητης" για να μη στο ξανακανει .

44846206_2103782883219107_5102853363091898368_o.jpg?_nc_cat=108&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=scontent.fath3-4.fna&oh=65373706b71e980cb54ed0ad9d615da0&oe=5C4EFF99

Link to comment
Share on other sites

Το s και υπαρχει ακομη και δουλευει αψογα εκτος του οτι ειναι και το πρωτο μοντελο της sammy:) Edited by tsantixrh
Link to comment
Share on other sites

Με δυσκόλεψε λίγο να εμφανίσω τις επιλογές προγραμματιστή αλλά το Googlara και το βρήκα.

Το απενεργοποίησα λοιπόν!Ευχαριστώ!Να δούμε πως θα πάει τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Με δυσκόλεψε λίγο να εμφανίσω τις επιλογές προγραμματιστή αλλά το Googlara και το βρήκα.

Το απενεργοποίησα λοιπόν!Ευχαριστώ!Να δούμε πως θα πάει τώρα.

 

Ε μια και το βρηκες πηγαινε στο ιδιο παλι(επ.προγραμματιστη) και δωσε και ενα πουσαρισμα βαλε τα τρια animation ετσι πως βλεπεις στην παρακατω φωτο και εισαι κυριλε:D

44939509_2104642566466472_1461646429607952384_o.jpg?_nc_cat=109&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=c6c4fe000ce65c0a5cb571ed0290ba5f&oe=5C7BFF08

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τα Samsung Galaxy Z flip Fold 3 5Γ
  • The title was changed to Samsung J1
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...