Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Galaxy


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω ακριβώς αυτό το θέμα σε galaxy alpha, μόλις χτες μπήκα στην wind σε εταιρικό πρόγραμμ, η sim ειναι καινούργια (φαντάζομαι), τους ρώτησα, μου είπαν οτι το ξερουν, ειναι θέμα ασυμβατότητας wind-samsung, θα το λύσουν σε καμια 10αριά μέρες.. μπορώ να κάνω κάτι εγώ?
Link to comment
Share on other sites

Εχω ακριβώς αυτό το θέμα σε galaxy alpha, μόλις χτες μπήκα στην wind σε εταιρικό πρόγραμμ, η sim ειναι καινούργια (φαντάζομαι), τους ρώτησα, μου είπαν οτι το ξερουν, ειναι θέμα ασυμβατότητας wind-samsung, θα το λύσουν σε καμια 10αριά μέρες.. μπορώ να κάνω κάτι εγώ?

 

Το γράφω στο θέμα.

Πας στο μενού που λέω και βάζεις τις ρυθμίσεις όπως είναι στη φωτογραφία.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου παντως κινητο Wind η καρτα υποστηριζει 4G ειναι καινουργια οι ρυθμισεις ειναι οι παραπανω αλλα δεν βγαζει ενδειξη 4G-LTE στην επιλογη λειτουργια δικτυου!Μηπως θελει και κατι ακομη?
Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου παντως κινητο Wind η καρτα υποστηριζει 4G ειναι καινουργια οι ρυθμισεις ειναι οι παραπανω αλλα δεν βγαζει ενδειξη 4G-LTE στην επιλογη λειτουργια δικτυου!Μηπως θελει και κατι ακομη?

 

Δοκίμασε να βάλεις κάρτα άλλου παρόχου που να έχει 4g.

Δες αν εμφανίζεται η επιλογή.

Αν ναι, ξαναβάλε πίσω την δική σου.

Δες αν υπάρχει ακόμα η επιλογή.

Αν ναι, είσαι έτοιμος.

Αν όχι, περιμένεις την λύση 1 ή απαιτείς από τον πάροχο σου μια sim που να δουλεύει σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτην την ωρα δεν μπορω να βρω καρτα απο αλλο παροχο.Εβαλα μια καρτα Wind απο καποιον που την εχει σε LG και σε εμενα δεν βγαζει την επιλογη LTE.

Στο δικο του κινητο βγαζει κανονικα και με την δικη μου καρτα και με την δικη του.Αρα ειναι θεμα κινητου Το δικο του ειναι εκδοση 4.4.2 ενω το δικο μου 4.4.4 μαλλον αυτο εχει καποια σχεση!

Δοκιμασε καποιος αλλον παροχο και εβγαλε την επιλογη LTE?

Link to comment
Share on other sites

Πριν από τη wind ήμουν στην vodafone, με την ίδια συσκευή, με τη sim της vodafone εμφανίζεται η επιλογή LTE

τι συσκευη εχεις?

ποια εκδοση ειναι το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Αυτην την ωρα δεν μπορω να βρω καρτα απο αλλο παροχο.Εβαλα μια καρτα Wind απο καποιον που την εχει σε LG και σε εμενα δεν βγαζει την επιλογη LTE.

Στο δικο του κινητο βγαζει κανονικα και με την δικη μου καρτα και με την δικη του.Αρα ειναι θεμα κινητου Το δικο του ειναι εκδοση 4.4.2 ενω το δικο μου 4.4.4 μαλλον αυτο εχει καποια σχεση!

Δοκιμασε καποιος αλλον παροχο και εβγαλε την επιλογη LTE?

 

Ο προηγούμενος που πόσταρε.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ακριβώς αυτό το θέμα σε galaxy alpha, μόλις χτες μπήκα στην wind σε εταιρικό πρόγραμμ, η sim ειναι καινούργια (φαντάζομαι), τους ρώτησα, μου είπαν οτι το ξερουν, ειναι θέμα ασυμβατότητας wind-samsung, θα το λύσουν σε καμια 10αριά μέρες.. μπορώ να κάνω κάτι εγώ?

 

Είναι καθαρα θεμα update της συσκευης. Σε μενα εχει ερθει αυτό το update εδώ και πανω από δυο εβδομάδες και από τοτε εμφανίζεται η ενδειξη LTE. Οποτε είναι θεμα χρονου να ερθει και σε σενα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι καθαρα θεμα update της συσκευης. Σε μενα εχει ερθει αυτό το update εδώ και πανω από δυο εβδομάδες και από τοτε εμφανίζεται η ενδειξη LTE. Οποτε είναι θεμα χρονου να ερθει και σε σενα.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μας παντως(ΝΟΤΕ 4)δοκιμασα 4 καρτες Wind και σε καμμια δεν βγαζει επιλογη LTE.

Εβαλα καρτα sim vodafone και βγαζει την επιλογη κανονικα.

Αντε βγαλε ακρη τωρα τι φταιει η συσκευη οι 4 καρτες η ο στρατηγος ανεμος!

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μας παντως(ΝΟΤΕ 4)δοκιμασα 4 καρτες Wind και σε καμμια δεν βγαζει επιλογη LTE.

Εβαλα καρτα sim vodafone και βγαζει την επιλογη κανονικα.

Αντε βγαλε ακρη τωρα τι φταιει η συσκευη οι 4 καρτες η ο στρατηγος ανεμος!

 

Σε επομένη αναβάθμιση λογικά δεν θα έχεις θέμα θα έχεις την επιλογή. Κάτι παίζει με την wind και με fw κάποιον συσκευώ που δεν είναι ελληνικής εταιρίας αλλά διαφόρων ευρωπαϊκών χωρών.

Link to comment
Share on other sites

Σε επομένη αναβάθμιση λογικά δεν θα έχεις θέμα θα έχεις την επιλογή. Κάτι παίζει με την wind και με fw κάποιον συσκευώ που δεν είναι ελληνικής εταιρίας αλλά διαφόρων ευρωπαϊκών χωρών.

 

Ελληνικο ειναι το δικο μου απο Vodafone αλλα δεν νομιζω ναχει σχεση η αναβαθμιση.Παντως ειναι κουφο αυτο με αλλους παροχους να δουλευει!

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικο ειναι το δικο μου απο Vodafone αλλα δεν νομιζω ναχει σχεση η αναβαθμιση.Παντως ειναι κουφο αυτο με αλλους παροχους να δουλευει!

Vodafone (vgr )fw έχεις τότε που ενδεχομένως εχει κάποιο θέμα με την wind .Εμένα είναι από Ουγγαρία και έχουμε ακριβώς το ίδιο (πρόβλημα ) με Vodafone έχω 4g με wind δεν εμφανίζεται το lte.

Link to comment
Share on other sites

Η αναβαθμιση αυτη πως ερχεται? Μιλατε για νεο os (android 5) η κατι αλλο?

 

Αναβαθμιση του 4.4 είναι . Διορθωνει καποια θεματα ασφαλειας και εχει και αναβαθμίσεις των εφαρμογών. Μετα από αυτή την αναβαθμιση εμφανίζεται και το LTE.

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμιση του 4.4 είναι . Διορθωνει καποια θεματα ασφαλειας και εχει και αναβαθμίσεις των εφαρμογών. Μετα από αυτή την αναβαθμιση εμφανίζεται και το LTE.

 

α οκ, θα μου έρθει αυτόματα κάποια ειδοποίηση στο κινητό ότι υπάρχει νέα αναβάθμιση διαθέσιμη, ή πρέπει να το κάνω manual εγώ κάπως?

Link to comment
Share on other sites

Κ όσοι το έχουν πάρει από σκρουτζ κ δεν είναι ελληνικό το κινητό? Καλή lollipop? Γιατί φαντάζομαι η Samsung hellas διορθώνει το πρόβλημα αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Κ όσοι το έχουν πάρει από σκρουτζ κ δεν είναι ελληνικό το κινητό? Καλή lollipop? Γιατί φαντάζομαι η Samsung hellas διορθώνει το πρόβλημα αυτό.

 

Ωχ, μη μου λες τέτοια, κι εμένα από skroutz είναι, νομίζω από Ρουμανία, όταν ανοίγει βγάζει το σήμα της T-Mobile

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απάντηση της Samsung από το online chat:

 

Αρχικά θα ήθελα να σας ενημερώσω πως γνωρίζουμε το θέμα σας και δεν χρειάζεται να ανησυχείτε καθόλου.

11:03

Σύμφωνα με ενημέρωση από την Samsung, αναμένεται αναβάθμιση του λογισμικού (Kernel) των συσκευών για να είναι συμβατές με το σήμα 4G της Wind.

11:03

Δεν έχουμε επίσημη ενημέρωση πότε θα γίνει.

11:04

Το μόνο που χρειάζεται, είναι να έχετε την αυτόματη αναβάθμιση ενεργοποιημένη.

11:04

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Κ όσοι το έχουν πάρει από σκρουτζ κ δεν είναι ελληνικό το κινητό? Καλή lollipop? Γιατί φαντάζομαι η Samsung hellas διορθώνει το πρόβλημα αυτό.
Δεν ισχύει το ίδιο για όλες τις χώρες μπορεί ενα γερμανικό να παίζει κανονικά με wind και ένα γαλλικό όχι.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει το ίδιο για όλες τις χώρες μπορεί ενα γερμανικό να παίζει κανονικά με wind και ένα γαλλικό όχι.

 

Το δικό μου πχ είναι από Ουγγαρία κ δεν έχει επιλογή για lte φαντάζομαι η Samsung Ελλάδας δε μπορεί να κάνει κάτι γιαυτό. Όπως είπα προηγουμένως καλή lollipop που μπορεί να κάνει κάνα μήνα να έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου πχ είναι από Ουγγαρία κ δεν έχει επιλογή για lte φαντάζομαι η Samsung Ελλάδας δε μπορεί να κάνει κάτι γιαυτό. Όπως είπα προηγουμένως καλή lollipop που μπορεί να κάνει κάνα μήνα να έρθει.

 

Δες το ποστ μου πιο πάνω, δεν έχει να κάνει με το OS, μίλησα με την Samsung, είναι ένα update που θα βγει συγκεκριμένα για τo 4g της wind

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το δικό μου δεν έχει επιλογή LTE όμως σε περιοχή (Αθήνα) που καλύπτει δίκτυο 4g βγάζει ένδειξη δίπλα από το σήμα 4g άρα είναι οκ??
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τα Samsung Galaxy Z flip Fold 3 5Γ
  • The title was changed to Samsung J1
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...