Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Galaxy


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν διαβάσετε τους όρους που διέπουν αυτές τις "προσφορές" αναφέρεται ξεκάθαρα ότι κάθε λογαριασμός μπορεί να δεχτεί τα "δωρεάν" GB μόνο μία φορά. Συνεπώς αν θέλετε δεύτερη δόση θα πρέπει να φτιάξετε νέο λογαριασμό. Το έχω πει πολλές φορές ότι τέτοιες "προσφορές" είναι δολώματα για να κλειδώσουν τον χρήστη στην υπηρεσία και μετά να τον αναγκάσουν να πληρώσει. Ακριβώς λόγω αυτού του σκεπτικού έχω επιλέξει να μην χρησιμοποιώ τέτοιου είδους "δωρεάν" υπηρεσίες.

 

Αυτό που έκανα με το Dropbox είναι να χρησιμοποιήσω το πρόγραμμα επιβράβευσης που σου προσθέτει 500 MB για κάθε χρήστη που συστήνεις να γραφτεί (πρόγραμμα referral). Έτσι κατάφερα να αποκτήσω σχεδόν 19 GB δωρεάν και ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ! Είναι υπεραρκετά για τη χρήση που κάνω. ;)

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μετά τα 2 χρόνια δεν σβήνετε τίποτα. Απλά δεν σε αφήνει να κάνεις upload άλλα αρχεία. Και για μένα η καλύτερη λύση είναι το mega με τα 50gb που δίνει στους free. Έχω αρχίσει σιγά σιγά και μεταφερομαι εκεί.
Link to comment
Share on other sites

Το mega κανει αυτοματο upload σε φωτογραφιες και βιντεο που τραβηξες οπως το dropbox;Αν ναι να παω εκει κι εγω σιγα σιγα..

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

το mega δεν εχει θεμα με το μεγιστο μεγεθος στο αρχειο που ανεβαζεις?

 

Εχω ανεβασει μεχρι 2gb αρχειο.Για παραπανω δεν γνωριζω αν υπαρχει οριο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το mega κανει αυτοματο upload σε φωτογραφιες και βιντεο που τραβηξες οπως το dropbox;Αν ναι να παω εκει κι εγω σιγα σιγα..

 

Για αυτοματο δεν ξερω αλλα μπορεις να επιλεξεις απο τη συλλογη ολες τις εικονες μαζι και να τις ανεβασεις στο mega.Λογικα αν προστεθουν καινουργιες και τις ανεβασεις παλι ολες μαζι πιστευω θα ανεβουν μονο οι νεες που δεν υπαρχουν στο mega.

Link to comment
Share on other sites

πάρτε έναν εξωτερικό δικτυακό δίσκο συνδέστε τον στον router σας ασφαλιστε τον και έχετε online προσβαση από όπου θέλετε και άπλετο χώρο
Link to comment
Share on other sites

Το mega κανει αυτοματο upload σε φωτογραφιες και βιντεο που τραβηξες οπως το dropbox;Αν ναι να παω εκει κι εγω σιγα σιγα..

 

ναι κανει.

http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

πάρτε έναν εξωτερικό δικτυακό δίσκο συνδέστε τον στον router σας ασφαλιστε τον και έχετε online προσβαση από όπου θέλετε και άπλετο χώρο

 

Μπορείς να το "αναπτύξεις" λιγο αυτό γιατί ειναι ενδιαφέρον?.... :cool:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

πάρτε έναν εξωτερικό δικτυακό δίσκο συνδέστε τον στον router σας ασφαλιστε τον και έχετε online προσβαση από όπου θέλετε και άπλετο χώρο

Το θέμα είναι ότι η ταχύτητα upstream των τυπικών 24 Mbps ADSL γραμμών είναι μόλις 1 Mbps (στην πράξη 900 Κbps ή λιγότερο). Αυτό σημαίνει ότι το κατέβασμα ή streaming των δεδομένων από τον σκληρό δίσκο στη συσκευή σου θα γίνεται με περίπου 100 KB/s στην καλύτερη περίπτωση, δηλαδή πολύ πιο αργά απ' τις ταχύτητες που προσφέρουν οι συνδέσεις H, Η+ και 4G.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Το mega κανει αυτοματο upload σε φωτογραφιες και βιντεο που τραβηξες οπως το dropbox;Αν ναι να παω εκει κι εγω σιγα σιγα..

 

Βέβαια κάνει. Και επίσης έχεις και την επιλογή να κάνεις upload μόνο όταν το συνδέσεις με τον φορτιστή. Πολύ σημαντικό γιατί δεν σου τρώει μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι η ταχύτητα upstream των τυπικών 24 Mbps ADSL γραμμών είναι μόλις 1 Mbps (στην πράξη 900 Κbps ή λιγότερο). Αυτό σημαίνει ότι το κατέβασμα ή streaming των δεδομένων από τον σκληρό δίσκο στη συσκευή σου θα γίνεται με περίπου 100 KB/s στην καλύτερη περίπτωση, δηλαδή πολύ πιο αργά απ' τις ταχύτητες που προσφέρουν οι συνδέσεις H, Η+ και 4G.

 

Συν την φθορά που έχει ένας σκληρός αν τον έχεις όλη μέρα ανοιχτό.

http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Και το δικο μου απο το s3 σε 4 εβδομαδες καπουτ.

Καποιος ειχε στακαρει 50+50gb απο προσφορες στο db τελευταια (ειδα ss). Ουτε ξερει γιατι, ουτε του φανηκε περιεργο (σε αλλο φορουμ).

Οποτε καποιο κενο υπαρχει σιγουρα για τις προσφορες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εχω 11 gb για πάντα. Θα αφαιρέσω τα περισσότερα βίντεο που έτσι κι αλλιώς δεν τα χρειάζομαι on line και θα πάω στα 6γιγα, έχοντας περιθώριο 5 για νέες φωτογραφίες.

Δεν πρόκειται να τους δώσω χρήματα.

Οτι άλλο θέλω να υπάρχει σε καποιον σερβερ για ασφάλεια μπορώ να το ανεβασω αλλού.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τους ειχα ρωτησει και το εχω ποσταρει απ το Φλεβαρη στου νοτε το νημα

John, Feb 18 02:08 AM:

Hi Manos,

 

Thank you for writing in.

 

Unfortunately, multiple promotions of the same type cannot be stacked on one account.

 

We cannot redeem multiple credits for one account, but you are welcome to give the credit to a friend or family member so that they can redeem the promotional space. They can do so by logging into their account from the eligible device.

 

I am sorry for the inconvenience.

 

Best,

John

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

manos, Feb 17 01:34 PM:

Feedback from: "manos" <manos>

 

Info: 2.3.12.10 SM-N9005 4.4.2

 

Hallo.

I have 50gb from the Samsung offer and after few months will expire the initial offer.

But at the middle I have bought many others devices from Samsung.

I want to ask you what it will become with my Dropbox account and if i continue have 50gb storage because as I said u i bought many Samsung devices at the period after my first account activator or must create a new Dropbox account each time i bought a new Samsung device with Dropbox offer(like note3 that I have now).

Thank you for sport and i waiting for your answer.

Manos Greece

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα παιδες με το mega ομως ειναι οτι οταν θες να κανεις share κατι για να το ανοιξει ο αλλος στο smartphone του πρεπει να εχει και αυτος την εφαρμογη. ενω με το dropbox ολα ειναι ευκολα και απλα. το ιδιο θεμα υπαρχει και με το drive που πρεπει να κανεις public το λινκ και δεν γινεται μεσα απο την εφαρμογη παρα μονο σε συγκεκριμενα email μπορεις να δωσεις προσβαση. εγω αν και τα εχω και τα τρια θεωρω το dropbox το πιο user friendly στην καθημερινη μας χρηση.

 

καθαρα και μονο για backup ανετα το mega παντως που εχει και επιλογη να συχρονιζει αυτοματα τις φωτο και τα βιντεο οταν συνδεεις το κινητο για να φορτισει,ετσι ωστε να μην σου τρωει και μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις ssd

 

Οι ssd Μπορεί να μην έχουν κινούμενα μέρη άλλα έχουν ημερομηνία λήξης (όπως και οι άλλοι) συν το ότι είναι ακριβοί και κανείς δεν βάζει ssd για backup.

http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Ssd raid 3, δικό σου server, business account στο dropbox. Λύσεις υπάρχουν για άτομα σαν εμένα πχ που ανταλλάζουμε συνέχεια αρχεία λόγο δουλειάς.

 

Αλλά όχι ρε παιδιά για όλους.. Ο απλός χρήστης μιας υπηρεσίας cloud δηλαδή έχει σαν εναλλακτική να κουβαλάει σκληρούς ή να νοικιάζει servers??!

Θα πάει απλά σε αλλο cloud, η θα πληρώσει για μερικά gb, η θα κάνει προσκλήσεις και θα πάρει έξτρα χώρο.

Link to comment
Share on other sites

Αν και οριακα ελαφρώς offtopic, δε χρειάζεται να αγχωνεστε για το dropbox. Δίνει αυτες τις μερες 3 GB's εξτρα δωρεάν για πάντα αν βάλετε το Carousel. To βαζετε, κάνετε login με τα dropbox credentials και το κανετε στα καπακια uninstall :lol:.

 

Επίσης, υπάρχει ο κλασικός τρόπος για 16 εξτρα GB's για πάντα . Συν τα 2 που δινει αρχικα με την εγγραφη το dropbox , φτάνεις ανετα τα 21 GB's για πάντα δωρεάν. Νομιζω οτι αρκούν για το 99+ % των οικιακών χρηστών :).

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

kalispera paidia endiaferomai k go na paro to galaxy J... vwbestakos mporeis na mou steileis ti selida pou to parrigeiles ??euxarsito

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης :!:

Σύμφωνα με τους Ο.Π.Χ. απαγορεύεται αυστηρά η μεταγραφή των ελληνικών με την χρήση του λατινικού αλφαβήτου (πρακτική ευρέως γνωστή ως greeklish). Τα επόμενα μηνύματα που θα διατυπωθούν σε αυτήν τη μορφή δύναται να αφαιρεθούν από την ομάδα διαχείρισης του*myphone.gr*χωρίς προειδοποίηση.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το έχουν πολλοί sellers στο eBay δες εδώ:

http://www.ebay.com/sch/i.html?_sacat=0&_from=R40&LH_BIN=1&_nkw=Samsung+galaxy+J&_sop=16

 

Εγώ από τον seller που το πήρα ανέβασε την τιμή στα 650€.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παρεα, εχω το νεο και το εχω κανει ροοτ και καταλαθος με το systemcleanup εσβησα το gallery....ok εχω αλλο προγραμμα αλλα δε με αφηνει να βαλω φοντο κλειδωματος οθονης...θελει το δικο του γκαλλερι...κανενα αλλο..μπορουμε να βρουμε το γκαλλερι ειτε σε zip για φλασαρισμα ειτε σε apk;;; η εκδοση π εχω ειναι 4.1.2

ευχαριστω.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Έχω δυο διαφορετικά Sumsung Android κινητά και αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα! Τοποθετώντας το Hands free κι ενώ μιλώ, ενεργοποιείται από μόνο του το Mp3 Player, τερματίζοντας την κλήση! Απενεργοποιώ το Mp3 Player (πατώντας λήξη) κι αυτό το ξανακάνει! τι να κάνω;;;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα, έχω ένα galaxy s3 και ύστερα από πτώση δεν το αναγνωρίζει ο υπολογιστής ούτε το samsung kies..δοκίμασα πολλές φορές αλλά και πάλι τίποτα ράγισε η οθόνη και πιθανόν να είναι ανοιχτό και να μην δείχνει τίποτα, τι μπορώ να κάνω για να πάρω τα αρχεία μου από μέσα(φωτο κτλ)?
Link to comment
Share on other sites

Έχω δυο διαφορετικά Sumsung Android κινητά και αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα! Τοποθετώντας το Hands free κι ενώ μιλώ, ενεργοποιείται από μόνο του το Mp3 Player, τερματίζοντας την κλήση! Απενεργοποιώ το Mp3 Player (πατώντας λήξη) κι αυτό το ξανακάνει! τι να κάνω;;;

 

Περίεργο αυτό που λες. Συνήθως όταν ακούμε μουσική και μας πάρουν τηλέφωνο κλείνει ο Player για να μιλήσουμε.

Έχεις περάσει κάποιον άλλον Player ή χρησιμοποιείς αυτόν που έχουν τα κινητά σου;

Το είχες παρατηρήσει από την αρχή ή ξαφνικά ξεκίνησε; Σε ρωτάω μήπως έχεις περάσει κάποια εφαρμογή που σου δημιουργεί αυτό το πρόβλημα.

 

καλησπέρα στην παρέα, έχω ένα galaxy s3 και ύστερα από πτώση δεν το αναγνωρίζει ο υπολογιστής ούτε το samsung kies..δοκίμασα πολλές φορές αλλά και πάλι τίποτα ράγισε η οθόνη και πιθανόν να είναι ανοιχτό και να μην δείχνει τίποτα, τι μπορώ να κάνω για να πάρω τα αρχεία μου από μέσα(φωτο κτλ)?

 

Αν δεν μπορείς να το συνδέσεις ούτε ως απλό μέσο αποθήκευσης με τον υπολογιστή δεν νομίζω πως υπάρχουν και πολλά πράγματα που μπορείς να κάνεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το mp3 player που είναι προεγκατεστημένο και σπανίως το χρησιμοποιώ... Δε συνέβαινε από την αρχή και στα δύο αλλά το παρατήρησα από το σημείο που μάλλον κατά λάθος πατήθηκε παρατεταμένα το κουμπάκι του hands free μέσα στην τσάντα μου ενώ αυτό ήταν ήδη συνδεδεμένο με το τηλέφωνο...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τα Samsung Galaxy Z flip Fold 3 5Γ
  • The title was changed to Samsung J1
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...