Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Galaxy


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε να κάνεις ένα καθαρισμό δεδομένων στον Player ώστε να επανέλθει στις αρχικές ρυθμίσεις μήπως και με αυτό που έγινε άλλαξε κάποια ρύθμιση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Πρόσφατα πήρα το Samsung Galaxy Pocket Neo , GT-S5310 , Android 4.1.2

Το πήρα για μια συγκεκριμένη δουλειά μόνο. Για να εγκαταστήσω πρόγραμμα ηχογράφησης κλήσεων. Αφού δοκίμασα όλα σχεδόν τα προγράμματα που κυκλοφορούν, σε ένα από αυτά και ενώ προσπαθούσα να το ρυθμίσω, μου έβγαλε το εξής μήνυμα: "Unfortunately, your phone does not support recording other party voice". Το πρόβλημα είναι ότι οι ηχογραφήσεις είναι εντελώς χάλια, ακούγεται μόνο ένα τσιριχτό. Γνωρίζει κανείς αν και με ποιον τρόπο θα μπορούσα να λύσω αυτό το πρόβλημα; rootάρισμα ίσως και αν ναι πως; !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά για root και custom roms εδώ:

http://bbs.romup.com/forum-177-1.html

 

Η Ιαπωνική έκδοση έχει πάρει ήδη kitkat 4.4 και από ότι διάβασα σε μια δημοσίευση του ιαπωνικού παρόχου DoCoMo θα πάρει και το Android L.

 

Σε λίγες μέρες θα αναβαθμιστεί και η έκδοση της Ταϊβάν σε 4.4 οπότε αναμονή....

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για root και custom roms εδώ:

http://bbs.romup.com/forum-177-1.html

 

Η Ιαπωνική έκδοση έχει πάρει ήδη kitkat 4.4 και από ότι διάβασα σε μια δημοσίευση του ιαπωνικού παρόχου DoCoMo θα πάρει και το Android L.

 

Σε λίγες μέρες θα αναβαθμιστεί και η έκδοση της Ταϊβάν σε 4.4 οπότε αναμονή....

να σε ρωτησω. το recovery που ειναι για το ιαπωνικο κανει και για το ταιβανεζικο?? αν εχεισ κανει root σε παρακαλω πες μου οδηγειες για το ταιβανεζικο γιατι δεν καταλαβαινω γρι. ! ευχαριστω εκ των πρωτερων! :)

Edited by galileo1995
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά,

πήρα από το εξωτερικό ένα SAMSUNG GT-B2100I αλλά δεν έχει ελληνικά...

ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος να προσθέσω ελληνικά στο συγκεκριμένο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά χάρισε μια ξένη στη μάνα μου το Samsung c3300k αλλά δεν έχει ελληνικά υπάρχει τρόπος να του βάλουμε?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αγορασα πριν 15 μερες ενα samsunggalaxy grand neo απο το public . Οταν παει να ανοιξω καποθα εφαρμογη πχ τις εικονες αργει λιγακι να φορτωσει .. υο ιδιο κανει και μρ τις επαφες κτλ μαλιστα στα δικτυα κοινωνικης δικτυωσης κολλαει λιγακι μεχρι να φορτωσει . Δηλαδη δεν κατεβαινει απευθειας προς ρα κατω . Να αω στα public να το κοιταξω η ειναι κατι φυσιολογικο; εευχαριστώ εκ των προτερων :-)
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα πριν 15 μερες ενα samsunggalaxy grand neo απο το public . Οταν παει να ανοιξω καποθα εφαρμογη πχ τις εικονες αργει λιγακι να φορτωσει .. υο ιδιο κανει και μρ τις επαφες κτλ μαλιστα στα δικτυα κοινωνικης δικτυωσης κολλαει λιγακι μεχρι να φορτωσει . Δηλαδη δεν κατεβαινει απευθειας προς ρα κατω . Να αω στα public να το κοιταξω η ειναι κατι φυσιολογικο; εευχαριστώ εκ των προτερων :-)

Για την καλύτερη εξυπηρέτηση σου θα σου συνιστούσα να ρωτήσεις στο θέμα της συσκευής σου όπου φαντάζομαι θα λάβεις και περισσότερες απαντήσεις. :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αν και λίγο καθυστερημένα ήρθε η αναβάθμιση Kitkat 4.4.2 μέσο OTA.

Αισθητή η διαφορά σε απόδοση της συσκευής και λίγο καλύτερη αυτονομία.

Επίσης η RAM πήγε 2,78 GB από εκεί που έβλεπε 2,38GB στην 4.3.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εχω το samsung gt-s3510 ποιο προγραμμα μπορω να περασω μαζι με ελληνικουσ χαρτες,ευχαριστω

 

Από το play store έχεις πολλές επιλογές για χάρτες. Για κάτι πιο συγκεκριμμένο καλύτερα να απευθυνθείς εδώ. :)

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα πήρα το Samsung Galaxy Pocket Neo , GT-S5310 , Android 4.1.2

Το πήρα για μια συγκεκριμένη δουλειά μόνο. Για να εγκαταστήσω πρόγραμμα ηχογράφησης κλήσεων. Αφού δοκίμασα όλα σχεδόν τα προγράμματα που κυκλοφορούν, σε ένα από αυτά και ενώ προσπαθούσα να το ρυθμίσω, μου έβγαλε το εξής μήνυμα: "Unfortunately, your phone does not support recording other party voice". Το πρόβλημα είναι ότι οι ηχογραφήσεις είναι εντελώς χάλια, ακούγεται μόνο ένα τσιριχτό. Γνωρίζει κανείς αν και με ποιον τρόπο θα μπορούσα να λύσω αυτό το πρόβλημα; rootάρισμα ίσως και αν ναι πως; !!!

 

 

Δυστηχως φιλέ μου θέλει να ψαξεις το μοντέλο σου στο google γράφοντας απο δίπλα how to flash official rom! Το πρόγραμμα απλα απενεργοποιησε το μικροφονο. Το ίδιο ειχα και εγώ σε ενα samsung galaxy s2 και το πρόβλημα λύθηκε επιτυχώς.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θελω τη βοηθεια σας. Εχει κολλησει ενα πιξελ στη καμερα του κινητου εχει μια μπλε καθετη γραμμη τη βλεπω μονο οταν μπαινω στη καμερα και πανω στη φωτογραφια κ οχι γενικα στην οθονη. Γνωριζει κάποιος πως διορθώνετε?
Link to comment
Share on other sites

Θελω τη βοηθεια σας. Εχει κολλησει ενα πιξελ στη καμερα του κινητου εχει μια μπλε καθετη γραμμη τη βλεπω μονο οταν μπαινω στη καμερα και πανω στη φωτογραφια κ οχι γενικα στην οθονη. Γνωριζει κάποιος πως διορθώνετε?

Δυστυχώς δεν πιστεύω πως διορθώνεται με κάποιον τρόπο εφόσον φαίνεται και στη φωτογραφία..

Μπορείς να δοκιμάσεις μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (κάτι το οποίο βέβαια θα σου σβήσει σχεδόν τα πάντα από τη συσκευή επαφές, μηνύματα κλπ) μήπως και είσαι τυχερή ειδάλλως μόνο στο service για αλλαγή module της κάμερας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,αγόρασα εχθές το Samsung Galaxy S5...

Πως απενεργοποιήτε η φωνητική ειδοποίηση (εισερχόμενη κλήση από τάδε) στις εισερχόμενες κλήσεις που ακούγετε παράλληλα με τον ήχο κλήσης?

Νέος χρήστης Android...:(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Εχω μια ερωτηση να κανω αν γνωριζει κανεις θα βοηθησει παρα πολύ .. εχω ένα samsung note 8.0 3G το οποιο μου παρουσιαζει το εξης πρόβλημα και δεν μπορω να καταλαβω τι είναι..

 

εκει που το χρησιμοποιείς ειτε με την πενα ειτε με τα δάκτυλα κλειδωνει η οθονη .. παταω να ξεκλειδωσει και η αφη δεν λειτουργει παρα μονο πανω πανω μονο... αν όμως χρησιμοποιησω το στυλο του πιανει παντου.. μετα από λιγα λεπτα επανερχετε και παιζει και με το χερι..

 

εχω κανει update επαναφορά ... τπτ όμως παλι τα ιδια προβλήματα καμια ιδεα τι μπορει να φταει ?

 

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά, κάτοχος ενός note 3 εδώ και ένα 6-μηνο. το τελευταίο διάστημα έχω ένα πρόβλημα με το κουμπί του home button, όταν είμαι μέσα σε μια εφαρμογή και το πατάω για να επιστρέψω στην αρχική οθόνη αυτό μου ανοίγει την σελίδα των εργασιών δηλαδή εκεί που βλέπουμε ποίες εφαρμογές είναι ανοιχτές. λογικά έχει κάποιο πρόβλημα το home button και καθώς το πατάω κολλάει και μου το κάνει αυτό. γνωρίζει κανείς αν μπορώ να το πάω κάπου για να το φτιάξω και πόσο θα μου κοστίσει; ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εχω ενα προβλημα με το s3 mini κανει μονο του επαννεκινηση..μολις ανοιγει μετα απο 1-2 λεπτα..ξερει κανεισ τι πρεπει να κανω???

καπου διαβασα για ενα συνδιασμο κουμπιων...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,αγόρασα εχθές το Samsung Galaxy S5...

Πως απενεργοποιήτε η φωνητική ειδοποίηση (εισερχόμενη κλήση από τάδε) στις εισερχόμενες κλήσεις που ακούγετε παράλληλα με τον ήχο κλήσης?

Νέος χρήστης Android...:(

 

Υποθέτω πως είναι στις επιλογές Προσβασιμότητας μέσα από τις ρυθμίσεις τις συσκευής.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να απευθυνθείς στο επίσημο νήμα της συσκευής σου - [Επίσημο] Samsung Galaxy S5 (G900F) -.

 

Εχω μια ερωτηση να κανω αν γνωριζει κανεις θα βοηθησει παρα πολύ .. εχω ένα samsung note 8.0 3G το οποιο μου παρουσιαζει το εξης πρόβλημα και δεν μπορω να καταλαβω τι είναι..

 

εκει που το χρησιμοποιείς ειτε με την πενα ειτε με τα δάκτυλα κλειδωνει η οθονη .. παταω να ξεκλειδωσει και η αφη δεν λειτουργει παρα μονο πανω πανω μονο... αν όμως χρησιμοποιησω το στυλο του πιανει παντου.. μετα από λιγα λεπτα επανερχετε και παιζει και με το χερι..

 

εχω κανει update επαναφορά ... τπτ όμως παλι τα ιδια προβλήματα καμια ιδεα τι μπορει να φταει ?

 

Δυστυχώς εάν το πρόβλημα δεν διορθώνεται με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δεν μπορώ να σε βοηθήσω.

Για περισσότερες πληροφορίες όμως θα σου συνιστούσα να απευθυνθείς στο θέμα της συσκευής σου μήπως κάποιος με αντίστοιχο πρόβλημα έχει τη λύση - [Επίσημο] Galaxy Note 8 (N5100 / N5110) -.

 

καλημέρα παιδιά, κάτοχος ενός note 3 εδώ και ένα 6-μηνο. το τελευταίο διάστημα έχω ένα πρόβλημα με το κουμπί του home button, όταν είμαι μέσα σε μια εφαρμογή και το πατάω για να επιστρέψω στην αρχική οθόνη αυτό μου ανοίγει την σελίδα των εργασιών δηλαδή εκεί που βλέπουμε ποίες εφαρμογές είναι ανοιχτές. λογικά έχει κάποιο πρόβλημα το home button και καθώς το πατάω κολλάει και μου το κάνει αυτό. γνωρίζει κανείς αν μπορώ να το πάω κάπου για να το φτιάξω και πόσο θα μου κοστίσει; ευχαριστώ.

 

Πιστεύω πως απλά με κάποια ρύθμιση απλά άλλαξες τη λειτουργία του αλλά δεν έχω τη συσκευή για να το επιβεβαιώσω. Η αμέσως επόμενη πρόταση σου θα ήταν επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (με ότι αυτό συνεπάγεται = διαγραφή επαφών, λογαριασμών, μηνυμάτων κλπ.).

Επίσης θα σου συνιστούσα να ρωτήσεις και στο επίσημο θέμα της συσκευής σου για να πάρεις σίγουρα και μία άποψη από χρήστες της ίδιας συσκευής - [Επίσημο] Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005) -.

 

εχω ενα προβλημα με το s3 mini κανει μονο του επαννεκινηση..μολις ανοιγει μετα απο 1-2 λεπτα..ξερει κανεισ τι πρεπει να κανω???

καπου διαβασα για ενα συνδιασμο κουμπιων...

 

Και σε' σένα όπως γράφω παραπάνω θα συνιστούσα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μέσα από τις ρυθμίσεις της συσκευής.

Εάν σου κάνει επανεκκίνηση τόσο γρήγορα που δεν προλαβαίνεις ο συνδυασμός κουμπιών που αναφέρεις είναι Κουμπί κλειδώματος - Κουμπί έντασης επάνω και Κουμπί Home, τα κρατάς παρατεταμένα μέχρι να μπεις σε recovery mode. Εκεί θα βρεις την επιλογή Factory Reset, κάνει ακριβώς την ίδια δουλειά.

Επίσης θα σου συνιστούσα και εσένα για περισσότερες πληροφορίες να απευθυνθείς στο νήμα της συσκευής σου - [Επίσημο] Samsung Galaxy S III Mini (I8190) -.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΟ CORE TO ΜΟΝΟΚΑΡΤΟ.ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ UPDATE TO VIBER 5.0 ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΜΗΝΥΜΑ FAILED TO INITIALIZE CAMERA.ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ?ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΣΩ ΓΙΑΤΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΣΚΑΜΠΑΖΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΟ CORE TO ΜΟΝΟΚΑΡΤΟ.ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ UPDATE TO VIBER 5.0 ΜΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ ΜΗΝΥΜΑ FAILED TO INITIALIZE CAMERA.ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ?ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΣΩ ΓΙΑΤΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΣΚΑΜΠΑΖΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Αν είσαι σίγουρος ότι φταίει το viber κάνε μια απεγκατάσταση. Αν δεν διορθωθεί, πας για επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων..

 

Δοκίμασε επίσης πριν κάνεις επαναφορά να μπεις στις ρυθμίσεις - διαχείριση εφαρμογών - όλες στην κάμερα και να κάνεις διαγραφή της cache και των δεδομένων.

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Αν είσαι σίγουρος ότι φταίει το viber κάνε μια απεγκατάσταση. Αν δεν διορθωθεί, πας για επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων..

 

Δοκίμασε επίσης πριν κάνεις επαναφορά να μπεις στις ρυθμίσεις - διαχείριση εφαρμογών - όλες στην κάμερα και να κάνεις διαγραφή της cache και των δεδομένων.

 

Εχω δοκιμασει αυτα που μου λες εκτος απο την επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.νομιζεις μπορει να κανει δουλεια η ειναι προβλημα του hardware αυτο?

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

Εχω δοκιμασει αυτα που μου λες εκτος απο την επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.νομιζεις μπορει να κανει δουλεια η ειναι προβλημα του hardware αυτο?

 

Φίλε μου αν δεν στρώσει και με επαναφορά, πας για service.. Αλλά επειδή αναφέρεις ότι στο έκανε μόνο του μετά από κάποιες ενημερώσεις, θέλω να πιστεύω ότι θα διορθωθεί ;)

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αν δεν στρώσει και με επαναφορά, πας για service.. Αλλά επειδή αναφέρεις ότι στο έκανε μόνο του μετά από κάποιες ενημερώσεις, θέλω να πιστεύω ότι θα διορθωθεί ;)

 

 

Έχεις δίκιο.Μόλις του έκανα την επαναφορά όλα δούλεψαν ρολοι.Να σαι καλα,ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τα Samsung Galaxy Z flip Fold 3 5Γ
  • The title was changed to Samsung J1
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...