Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Galaxy


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ,ΕΧΩ 2 ΜΕΡΕΣ ΤΟ SAMSUNG S4 I9500,ΕΝΤΑΞΕΙ ΠΡΙΝ ΤΟ ΠΑΡΩ ΗΞΕΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΔΟΣΗ ΤΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ,ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΑΥΤΗ ΠΕΣΕΙ ΣΤΟ 15%ΑΡΧΙΖΕΙ Η ΟΘΟΝΗ ΚΑΙ ΤΡΕΛΑΙΝΕΤΑΙ,ΤΡΕΜΟΣΒΗΝΕΙ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ..ΕΠΙΣΗΣ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΧΩΡΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΧΡΗΣΗ,ΝΑ ΠΕΦΤΕΙ 10% Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΩΡΑ..ΜΕ ΜΙΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ ΘΑ ΛΥΘΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Η ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟΤΕΡΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by Superuser
Κεφαλαία Γράμματα
Link to comment
Share on other sites

γεια σας ! προσφατα πηρα το samsung core κ αντιμετωπιζω προβλημα με την συνταξη μηνυματων οταν υπερβει το οριο των λεξεων μου το μετατρεπει σε mms με αποτελεσμα να μην μπορω να στειλω πολλες λεξεις και να αναγκαζομαι να στλενω πολλα ή να μιλαω μονολεκτικα.. μηπως αλλος κατοχος του ιδιου κινητου εχει το ιδιο προβλημα? γινεται κατι να γινει?

 

[Επίσημο] Samsung Galaxy Core (I8260)

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ,ΕΧΩ 2 ΜΕΡΕΣ ΤΟ SAMSUNG S4 I9500,ΕΝΤΑΞΕΙ ΠΡΙΝ ΤΟ ΠΑΡΩ ΗΞΕΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΔΟΣΗ ΤΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ,ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΑΥΤΗ ΠΕΣΕΙ ΣΤΟ 15%ΑΡΧΙΖΕΙ Η ΟΘΟΝΗ ΚΑΙ ΤΡΕΛΑΙΝΕΤΑΙ,ΤΡΕΜΟΣΒΗΝΕΙ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ..ΕΠΙΣΗΣ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΧΩΡΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΧΡΗΣΗ,ΝΑ ΠΕΦΤΕΙ 10% Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΩΡΑ..ΜΕ ΜΙΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ ΘΑ ΛΥΘΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Η ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟΤΕΡΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

 

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το Galaxy S4

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΕΝΑ S4 ΚΑΙ ΧΑΝΕΙ ΤΟ ΣΗΜΑ ΚΑΜΙΑ ΓΡΑΜΜΗ ΤΟ ΕΧΩ ΔΥΟ ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by Superuser
Κεφαλαία Γράμματα
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ελέγξει και με άλλες κάρτες; Αν ναι και σου παρουσιάζει πρόβλημα τότε καλύτερα να το πας να το δουν στο Service.

Επίσης υπάρχει ενότητα για το Galaxy S4 όπου μπορείς να θέτεις τα ερωτήματά σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

υπάρχει τρόπος να μην λαμβάνω παλιές ενημερώσεις από facebook, skype κλπ ή ήδη διαβασμένες όταν ανοίγω το wifi?

έχω ένα samsung galaxy s4 mini

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζει κανεις πως μπορω να απενεργοποιησω την αποστολή μηνύματος στην οθόνη κλειδώματος, ύστερα από απόρριψη κλήσης γιατι εχει καταντησει ενοχλητικό?Μου το κανει στο galaxy s3 & s4 και δεν εχω βρει καποια ρυθμιση.Καλό θα ειναι να μην κατεβασω καποιο επιλεον app,ουτε να rootαρω το κινητο.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς το μήνυμα που σου έρχεται ότι έχασες μια κλήση? Αυτό είναι θέμα του παροχου κινητής τηλεφωνίας που έχεις (cosmote, Vodafone κτλ) και είναι για να μην χάνεις κλήσεις όταν είσαι χωρίς σήμα ή με κλειστό το κινητό..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

οχι εννοω το μηνυμα που ερχεται οταν απορριψεις μια κληση

 

Και πάλι ισχύει ότι σου έγραψε ο @Sol_Ballads, έχει να κάνει με τον πάροχο σου και όχι με τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μπορω στο samsung galaxy tab 3(t210) να του βαλω ενα usb wifi απο οποιαδηποτε εταιρια ωστε να εχει ιντερνετ μεσω usb γιατι στη περιοχη που θα δουλευει κατα κυριο λογο το tablet δεν εχει κανενα wifi σημα.
Link to comment
Share on other sites

Μπορω στο samsung galaxy tab 3(t210) να του βαλω ενα usb wifi απο οποιαδηποτε εταιρια ωστε να εχει ιντερνετ μεσω usb γιατι στη περιοχη που θα δουλευει κατα κυριο λογο το tablet δεν εχει κανενα wifi σημα.

 

Μπορείς να πάρεις μια συσκευή που λέγεται mifi από το δίκτυο της επιλογής σου η οποία παίρνει μια κάρτα σιμ και μετατρέπει το 3g σε wifi..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

 

εχω βαλει την custom kitkat CM11 και εχω το εξης προβλημα,δεν λειτουργει το gps ουτε με το sugic ουτε με το don't panic βρισκει για λιγο και το χανει και γινεται αυτο το πραγμα συνεχεια,το καλο ειναι οτι το τηλεφωνο παει σφαιρα με αυτο το λογισμικο (πραγμα που δεν το κανει για κανενα λογο με της "μαμας" λογισμικο και θελω να βρω μια λυση

Link to comment
Share on other sites

:!:Ενημέρωση

Θα παρακαλέσω να απευθύνεστε στα θέματα της συσκευής σας για οποιαδήποτε απορία έχετε που να αφορά αποκλειστικά τη συσκευή σας.

Το παρόν θέμα είναι για γενικού τύπου ερωτήσεις και για όσες συσκευές δεν έχουν αποκλειστικό θέμα.

 

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

please helppppppppppppp ..μετα απο συνδεση με το kies για αναβαθμιση λογισμικου το τηλεφωνο δεν αντιδρα καθολου και μετα hard reset που κανω.. ακομη και την μπαταρια του εβγαλα και το τηλ. τιποτα.... και μου εμφανιζεται στην οθονη αυτο και παπαλα :mad::mad::mad: τι να κανω...καμοια ιδεα :(

 

σημειωτεων για το s iii μιλαω

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

please helppppppppppppp ..μετα απο συνδεση με το kies για αναβαθμιση λογισμικου το τηλεφωνο δεν αντιδρα καθολου και μετα hard reset που κανω.. ακομη και την μπαταρια του εβγαλα και το τηλ. τιποτα.... και μου εμφανιζεται στην οθονη αυτο και παπαλα :mad::mad::mad: τι να κανω...καμοια ιδεα :(

 

σημειωτεων για το s iii μιλαω

 

Αν δεν έχεις βρει ακόμα άκρη θα σου συνιστούσα να ρωτήσεις στο Θέμα της συσκευής σου μιας και σίγουρα εκεί θα πάρεις περισσότερες απαντήσεις.

Μία λύση πάντως είναι να βρεις το λογισμικό της συσκευής σου και να το περάσεις πάλι μέσω Download Mode και Odin και μία δεύτερη λύση είναι να ψάξεις λίγο στο google για software brick. Θα σου βγάλει ένα patchaki που το τρέχεις και σου "ξεκολλάει" τη συσκευή, δεν είναι κάτι το ανησυχητικό πάντως.

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ, ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΕΧΑΣΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΤΟ ΒΡΩ.

ΕΧΩ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΒΡΩ ΜΕΣΩ ΤΟΥ GOOGLE PLAY ACCOUNT ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΛΛΑ Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΕΙ ΣΤΟ INTERNET ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΑΚΟΜΑ.

ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΑ ΤΟΠΟΘΕΤHΜΕΝΩ CHIP ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΑΝΙΧΝΕΥΣΕΙ ΤΟΥ

'Η ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by Superuser
Κεφαλαία Γράμματα
Link to comment
Share on other sites

Κάτι έλεγαν οτι από 31 μαρτίου θα μπορούν οι πάροχοι να κλειδώνουν τις κλεμένες συσκευές.

Περισσότερα δεν γνωρίζω.

Καλύτερα να πάρεις ένα τηλ στην εταιρία που ανήκεις και αν ισχύει κάτι τέτοιο τότε να το δηλώσεις ως κλεμένο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο Note 2 μου τελευταία συνειδητοποίησα εμπειρικά μεγάλο battery drainage. Έβαλα το Battery stats που δείχνει πολύ μεγάλο ποσοστό να καταναλώνουν οι "υπηρεσίες ανταλλαγής" και από δίπλα έχει ένα εικονίδιο σαν του email. Χωρίς να έχω εγκαταστήσει πρόσφατα κάποια εφαρμογή η κάτι τέτοιο. Τι μπορεί να είναι και τι μπορώ να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους να εχετε ένα καλο πασχα ευχομαι,παρακαλω θα ηθελα μια βοηθεια ,πηρα τον γαλαξια ς4 όλα καλα ,θελω την βοηθεια σας για κατι ,στο εικονιδιο που λεγετε ΣΥΛΛΟΓΗ εκει εχω τις φωτο και τα βιντεο (όπως τα ειχα και στο ς3),εκει όταν παταω και πηγαινω στις ρυθμισεις του επανω εχει τον λογαριασμο μου στο gmail και από κατω στη διαχειριση δεδομενων SNS εχει συγχρονισμο μονο μεσω wifi το οποιο το εχω ξετσεκαρισμενο,πατωντας πανω στον λογαριασμο του gmail βγαζει τσεκαρισμενα το drive-gmail-google+-βιβλια google-επαφες-δεδομενα εφαρμογών-ημερολογιο-λευκωματα picasa-περιπτερο-στοιχεια-φωτο......Επειδή στο s3 δεν τα ειχε αυτά εκει ,αν αφαιρεσω τον λογαριασμο τελειως μετα δεν παιζει το playstore και κατι αλλα ,από την άλλη μολις τον δημιουργω στην συλλογη μου ζηταει ΑΙΤΗΜΑ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΑΔΕΙΑ η google για τα λευκωματα ιστου picasa...συγνωμη που σας ζαλισα αν μπορει καποιος να με βοηθησει ευχαριστω πολύ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας ανοίγω ένα θέμα για άτομα που ενδιαφέρονται να αγοράσουν αυτήν την καταπληκτική συσκευή (πιστεύω είμαι στο σωστό νήμα) που κυκλοφορεί μόνο Ασία και κακός που δεν ήρθε στα μέρη μας, αλλά υπάρχει τρόπος κάποιος να την αποκτήσει βέβαια μην περιμένει εγγύηση.

 

Τα χαρακτηριστικά του Samsung Galaxy J της έκδοσης Taiwan είναι:

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_j-5887.php

 

http://cdn2.gsmarena.com/vv/pics/samsung/samsung-galaxy-j-SGH-N075T-white.jpg

http://cdn2.gsmarena.com/vv/pics/samsung/samsung-galaxy-j-SGH-N075T-red.jpg

 

Έκανα ένα video unboxing της συσκευής και αργότερα ίσως κάνω ένα mini review να δείξω 5 πράματα παραπάνω.

Κάτι που ξέχασα να αναφέρω στο video είναι ότι η μπαταρία είναι αποσπώμενη και ταιριάζει να βάλεις αυτήν του S4 είναι ίδιες και δέχεται μέχρι microSD 64GB. Εγώ παράγγειλα την μπαταρία της Mugen που είναι 2750mah για καλύτερη αυτονομία.

 

To video εδώ:

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι οντως ομορφο τηλεφωνο οσοι το ειδαν απο κοντα τους αρεσε πολυ.

Μαλιστα με ειπαν 2 ατομα σαν να βλεπω Iphone με μεγαλη οθονη:X

Οσοι μπορουν να το παρουν μετρητοις δεν θα το μετανιωσουν το μονο σιγουρο.:)

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται τρομερή συσκευή με top hardware. Πόσο σου κόστισε,αν επιτρέπεται?

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τα Samsung Galaxy Z flip Fold 3 5Γ
  • The title was changed to Samsung J1
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...