Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Galaxy


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν μου έχει τύχει αυτό που λες και δεν μπορώ να είμαι 100% σίγουρος. πχ σε μένα το titanium πήρε μια χαρά δικαιώματα με το superSU.

πάντως αν πάρουμε παράδειγμα από τα λεγόμενα άλλων παιδιών που είχαν το super user και ήθελαν το superSU, Αφού κατέβαζαν το δεύτερο και έπαιρνε root δικαιώματα έκαναν απεγκατάσταση το πρώτο. δε βλέπω το λόγο λοιπόν γιατί να μην μπορεί να γίνει το αντίστροφο. ένα από τα δύο πάντως καλό είναι να φύγει!!

 

Tελικα εβγαλα το superuser και κρατησα το superSU μιας και ειναι πιο φρεσκο και ολα καλα και με το titanium!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Και ΄κει που νομιζα οτι μονο οι αλλοι ειχαν θεματα με την 4.2, ηρθε η στιγμη να βαλω σε λειτουργει το ναβι (σιτζικ) και μετα το χαος.Το ενεργοποιησα πλ. ελευθερίας κορρυδαλο και κλείδωσε μολις μπηκα εθνική!Αναμενω να δωθει δωρεαν το τοολκιτ που κανει ροοτ την 4.2 και θα τα ξηλωσω ολα.
Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Και ΄κει που νομιζα οτι μονο οι αλλοι ειχαν θεματα με την 4.2, ηρθε η στιγμη να βαλω σε λειτουργει το ναβι (σιτζικ) και μετα το χαος.Το ενεργοποιησα πλ. ελευθερίας κορρυδαλο και κλείδωσε μολις μπηκα εθνική!Αναμενω να δωθει δωρεαν το τοολκιτ που κανει ροοτ την 4.2 και θα τα ξηλωσω ολα.

 

Μια και το δοκίμασα χθες βράδυ συγκεκριμένα δούλευε άψογα

Σε 4.2 με root

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

και γω αυτά που λες τα έχω όλα. Τρελή η διαφορά από την 4.1.2 σε αυτό το θέμα... τέρμα το βούτυρο στην 4.2...

κρίμα...

άντε τώρα να παίρνω backup και να περνάω την 4.2 από factory image, και πάλι δεν είναι σίγουρο ότι θα στρώσει...

 

φλασαρισμα απο την αρχη στρωνει το κινητο αρκετα, το βουτυρο δεν χαθηκε, λοξυγκα εχει εδω και εκει περιστασιακα :lol:

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Ανηκω στους ευχαριστημενους με την 4.2! Εχω κανει με toolkit την μετατροπη σε yakju παλιοτερα, εκανα OTA το update κανονικα. Απλως πριν το κανω επειδη ειχα αλλα θεματα (bug διαγραφη cache στην 4.1.2, δειτε στο θεμα το κανονικο που το λεω) εκανα επαναφορα ρυθμισεων και μετα την αναβαθμιση.

 

Εχω αγοράσει και ενα note2 και το συγκρινω αμεσα με το gnexus με την 4.2. Επίσης μικρη καθυστερηση στο rotation της καμερας υπηρχε ανεκαθεν... 1s δεν ειναι στην καμια ομως που λενε μερικοι, ουτε για αστειο. Δεν εχω δει καθυστερησεις ή κολληματα στην αποκριση στο gnexus. Δεν ειχα βαλει ομως custom rom, και τωρα το συγκρίνω με το Note2 με την επίσημη ρομ του και τα λεω αυτα.

 

Ειχα φτασει τις 180 εφαρμογες, δεν εχω τοσο πολλες γιατι εκανα καθαρισμα και το εχω γεμισει μουσικη αλλα δεν κολλαει καθολου. Εχω πλεον 1,28γιγα χωρο μονο ελευθερα και ειμαι αρκετα εντυπωσιασμενος με την αποκριση στην 4.2.

 

Μπαταρια δεν ξερω, μου φαινεται τα ιδια. Απλως το μονο σιγουρο που μπορω να πω ειναι οτι δεν κολλαει.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, όσοι χρησιμοποιείτε Beautiful Widgets το νου σας, γιατί τρώνε πολλή μπαταρία στην 4.2! Εγώ τα έβγαλα εντελώς, μιλάμε σε κατάσταση idle μου έπεφτε κάπου 30-40% μέσα σ' ένα βράδυ. Κι απ' ό,τι τσέκαρα, μετά από 2-3 μέρες, είχαν περίπου το 50% χρήσης της μπαταρίας, πράγμα αδιανόητο.

 

Να 'ναι καλά τα HD widgets...

 

 

Πέραν αυτού, στην 4.2.1 έχω ένα θέμα με τα notifications, θα το κοιτάξω. Πάντως το GOSMS με κρέμασε και παραλίγο να χάσω και δουλειά...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Προσφατα αγορασα ενα GALAXY S3.Δεν λειτουργει το Wifi.Λεει "Το σημα της συνδεσης δεν ειναι καλο.Παρακαλω προσπαθηστε ξανα."Τι μπορω να κανω?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

υπάρχει ολόκληρη ενότητα για το Galaxy SIII στην οποία θα βρεις το κατάλληλο θέμα για να κάνεις την ερώτηση σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

έκανα φορμάτ στο κινητό μου γιατί δεν άνοιγε διαβάζοντας ένα θέμα εδώ και σκεπτόμενη ότι ίσως επανακτήσω τις φωτογραφίες τουλάχιστον και τα video.

έψαξα στο νετ κατέβασα ένα πρόγραμμα το Yodot Android Data αλλά δεν τα κατάφερα

έχετε να μου συστήσετε κάτι άλλο γιατί είναι σημαντικό για μένα να ξαναβρώ τα αρχεία μου

ευχαριστώ!

 

μηπως το εβαλα σε λαθος ενοτητα;

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Βασικά ναι, είναι σε λάθος θέμα.

Υπάρχει ολόκληρη ενότητα για το Galaxy SII.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τις καλημέρες μου στο forum! Μου χάρισε πριν 1-2 μέρες ένας φίλος μου χάρισε ένα GT-S5600 που το είχε καιρό στο ντουλάπι του. Ήξερα ότι η συσκευή ήταν κλειδωμένη από κάποιο λάθος του χρήστη. Το γνώριζα αυτό και πίστευα ότι θα το αντιμετώπιζα εύκολα, όμως παρά τα tutorials που βρήκα στο youtube και σε διάφορα links δε κατάφερα να βρω άκρη. Μήπως γνωρίζει κανείς κανέναν κωδικό (ή κάποιον άλλο τρόπο) για ξεκελείδωμα; Ελπίζω να μη χρειάζεται format.. :( Δεν θέλω να το πάω σε μαγαζί, γιατί και λεφτά δε βρίσκονται τώρα και προτιμώ να το παλέψω μόνος μου. Ευχαριστώ για κάθε βοήθεια! :p

Παρακάτω σας δείχνω την οθόνη τι δείχνει. Αυτό εμφανίζεται ακόμα και αν βάλω τη sim μου μέσα:

 

http://i1157.photobucket.com/albums/p582/teitzis_1980/DSC_0110.jpg

Edited by teitzis
Link to comment
Share on other sites

Κλαησπέρα !! Παιδια θα ηθελα να ρωτησω κατι εχω το Η1 και εχω καιρο και μου εκλεισε και δεν θυμαμαι τον κωδικο ασφαλειας....Και κατι ακομα αν πατησω πατημενη την διεση δεν μου βγαζει καθολου το πληκτρολογια.....Θελω βοηθεια. Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά... ένας φίλος της αδελφής μου ήρθε από γερμάνια και της έφερε δώρο ένα Samsung Galaxy Young... Αλλά το θέμα είναι ότι όταν βάζω την Sim και πατάω τον κωδικό μου βγάζει το εξής "Εισαγωγή αριθμού-κλειδιού ελέγχου κλειδώματος δικτύου". Γιατί και όταν πάω μέσω των ρυθμίσεων να ψάξω δίκτυο μου βγάζει "Εισάγεται την κάρτα Sim" Τι κάνω σε αυτήν την περίπτωση??

 

θέλει ξεκλείδωμα.. υπάρχει κάποιος δωρεάν τρόπος μέσο ΙΜΕΙ ?? όπου έψαξα είναι με χρήματα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, ειμαι νεος σε αυτην την ενωτητα, και θα ηθελα λιγο τα φωτα σας. Ψαχνω μια συσκευη για την νεα δουλια μου, οπου χρειαζομαι να στελνω και να λαμβανω e-mails, καλης ποιοτ. φωτο, ευκολη διαχειρ. αρχειων κ.λ.π. Καλο να ειναι και dual sim. Δηλαδη δυνατοτιτες του i-phone, στην πολυ χαμηλοτερη τιμη...

Ευχαριστω εκ' των πρωτερον.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

η κατάλληλη ενότητα να ρωτήσεις είναι η Επιλογή συσκευής.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

η κατάλληλη ενότητα να ρωτήσεις είναι η Επιλογή συσκευής.

 

Καλησπερα, θα δω και εκει, αλλα ηθελα συσκευη απο samsung :)

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε ένα θέμα εκεί με έναν σύντομο αλλά κατατοπιστικό τίτλο και στο πρώτο μήνυμα γράψε τι ζητάς.

Η ενότητα της Επιλογής συσκευής έχει δημιουργηθεί με αυτόν τον σκοπό.;)

Εδώ, όπως παρατηρείς και από τον τίτλο, δεν είναι το κατάλληλο θέμα για αυτό που ζητάς.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά το κινητό μου μετά την τελευταία επίσημη αναβάθμιση σε jb μου έκανε που και που κάποια restart μόνο του.

Χτες μου ξαναέκανε ένα restart και όταν πήγε να ξανανοίξει κόλλησε στο αρχικό σημείο που γράφει το ''samsung galaxy s3''.Απο εκεί και πέρα το ότι και να έχω κάνει,πάντα κολλάει στο ίδιο σημείο.

 

πάω να βάλω μέσω odin την official rom άλλα πάντα κολλάει σε ένα σημείο που λέει cant ΄΄open serial port΄΄.

 

ξέρει κανείς τι να κάνω?

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

παιδιά είμαι σε απόγνωση.Εχω δοκιμάσει να περάσω την official greek 15 φορές μέσω odin και πάντα μου κολλάει σε αυτό το σημείο.

cant open the serial (com)port.

και πολλές φορές πριν απο αυτό βγάζει και error στο pit partition.

βοήθεια κανείς?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ολόκληρη ενότητα για το Galaxy SIII όπου μπορείς να γράψεις τις ερωτήσεις σου στα ανάλογα θέματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα σοβαρο προβλημα και χρειαζομαι βοηθεια!!!

Σημερα το πρωι πηγα να στειλω ενα SMS και ξαφνικα δεν μπορουσα να μπω στα μηνυματα..

Μου εβγαζε σφαλμα: "Υπηρξε μη αναμενωμενη διακοπη της εφαρμογης μηνυματα (διαδικασία com.android.mms)."

Και φυσικα εκλεινε!!!!

 

Εχω σκασει εχω μεσα μηνύματα που δεν γινεται και δεν θελω να χαθουν με τιποτα!!!!!

τωρα δεν μπορω ουτε SMS να λαβω.. δεν λειτουργει καθολου το θεμα..

Ιντερνετ κτλπ λειτουργουν κανονικα..

Εδω και λιγες εβδομαδες ειχα προβλημα με την μπαταρια, εκλεινε γρηγορα το κινητο μου..

 

Το θεμα ειναι τι μπορω να κανω τωρα; Εψαξα λιγο στο google αλλα επειδη δεν ξερω αγγλικα δεν εβγαλα ακρη.

Δεν θελω να χαθουν με τιποτα τα μηνυματα παιδια, σας παρακαλω βοηθηστε με! :(

Μαγκιά μου..
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μία επανεκκίνηση του κινητού σου να δεις μήπως και φτιάξει.

Επίσης καλύτερα θα ήταν να γράψεις την ερώτηση σου στο θέμα του κινητού που έχεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου 1ον ευχαριστω πολυ!

2ον, το εχω κλεισει και το εχω ξανανοιξει πανω απο 5-6 φορες... :(

Παιδια καποιος που ξερει.. καιγομαι οποιος με βοηθησει οτι θελει απο μενα..

ειναι πολυ συμαντικα αυτα τα μηνυματα που εχω μεσα και αν τα χασω δεν ξερω

τι θα κανω.... Τωρα ειμαι και σε φαση που δεν μπορω ουτε να δεχτω sms γιατι δεν δουλευει τπτ..

Μαγκιά μου..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, εδώ και 2 ημέρες όταν φορτίσω πλήρως το κινητό και αφαιρέσω τον φορτιστη. η μπαταρία πάνω δεξιά αρχίζει να αναβοσβήνει. Όταν φτάσει περίπου στο 50% η μπαταρία σταματάει. Ξέρει κάποιος γιατί συμβαίνει αυτό; Edited by s_sty89
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μου είχε στειλει καποιος φιλος μου μια φωτογραφια του και ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΙΑΤΙ μπηκε σαν εικονα στο Αλμπουμ στο bluetooth!!! Πως γινεται να βγαλω την εικονα να μην φαινεται? Την διεγραψα να δω αν γινει τιποτε, αλλα ΔΕΝ!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τα Samsung Galaxy Z flip Fold 3 5Γ
  • The title was changed to Samsung J1
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...