Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Galaxy


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας παιδια, ο πατερας μου εχει το sgh e840, κ εδω κ καιρο οταν ανοίγει την καμερα για να βγαλει φωτογραφια, λεει στην αρχη περιμενετε κ μετα απο λιγο λεει "ελεγξτε τις ρυθμισεις συστηματος" κ κλεινει η καμερα. τι παιζει?
Link to comment
Share on other sites

nfountou στείλτο για επισκευή.

arisR οι κωδικοί όταν πληκτρολογούνται δεν εμφανίζονται από όσο ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

εχω το Galaxy 3 εδω και 3 μερες,σημερα εκανα την δευτερη φορτιση απο προχτες το βραδυ.

Θα ηθελα να νωτησω τα εξης,

-παιζει ρολο αν θα φορτιστει η μπαταρια στα μισα η οταν ξεφορτιστει τελειως??(αν και οι λιθιου απ οτι ξερω δεν αντιμετοπιζουν τετοιο προβλημα,αφου στις μπαταριες πλέον παιζει ρολο ποσους κυκλους φορτισης θα κανουν)

-το κινητο πρεπει να ειναι κλέιστο οταν φορτιζει η δεν παιζει ρολο??αν ειναι ανοιχτο γινεται γρηγορη φορτιση με αποτελεσμα να ξεφορτισει πιο γρηγορα??

-παιζει ρολο ο φορτιστης αν ειναι ταξιδιου η κανονικος??

 

PDA: I5800XWJG8

PHONE: I5800XXJG3

CSC: I5800VGRJG1

Link to comment
Share on other sites

γεια σας , Εχω μολις αγορασει το samsung WAVE s8500 , τρεις μερες το εχω κ νομιζω οτι εχει προβλημα στη βιντεο κληση, σπανια εμφανιζει την εικονα μου . μεσο ορο , στις 10 βιντεο κλησεις , εδειξε την εικονα μου μονο 3 φορες. πριν λιγο επαναναλαβα τη κληση 4 φορες , κ στην τεταρτη φορα με εδειξε επιτελους, ενω τον συνομιλητη μου τον δειχνει καθε φορα . βλαβη δεν ειναι αυτο ????? :(
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια..εχω ενα samsung GT-s5230 και μου παρουσιαζει το εξης προβλημα κατα διαστηματα...παγωνει η οθονη αφης του..οσο και αν την πατησω δεν κανει τπτ..τα κουμπια βεβαια που εχει λειτουργουν..δηλαδη κλειδωνει μπαινει στις κλησεις ολα οκ απο θεμα κουμπιων..εχω παρατηρησει οτι οταν το παιθαινει αυτο ειναι οταν με εχει παρει πιο μπροστα καποιος τηλεφωνο...τις παλιοτερες φορες ξεκολλουσε μονο του μετα απο ωρα..τωρα δεν εκανε τπτ απο χθες το βραδυ...δοκιμασα να βγαλω την μπαταρια για αρκετη ωρα..την καρτα sim καθως και την καρτα μνημης..ειδα κατι σχετικα αρθρα στο ιντερνετ αλλα δεν εβγαλα ακρη..να φανταστειτε καποιοι λεγαν να βαλεις το κινητο για πεντε λεπτα στο ψυγειο σε πλαγια θεση και τετοιες μπουρδες αν θυμαμαι καλα...πως μπορω να λυσω το προβλημα αυτο; :(
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

κι εγώ το ίδιο και μπορώ να πώ οτι είναι εκνευριστικό! οπότε μάλλον δεν είναι εργοστασιακή βλάβη όλο και κάπου θα υπάρχει ρύθμιση γι αυτό, αν το βρεί κανείς ας το αναφέρει! :ninja:

 

Παιδιά θέλω τα φώτα σας. Εδώ και λίγες μέρες έχω στην κατοχή μου ένα κινητό C3300 Champ και με το που έβαλα το ακουστικό που ήταν μέσα στη συσκευασία το ringtone δεν ακούγετε παρά μόνο η δόνηση (εκτός και αν φοράς τα ακουστικά συνεχώς). Με το που βγάζω το ακουστικό είναι όλα εντάξη. Δεν μπορώ βρω κάποια λύση...Κοίταξα την ένταξη του ήχου και το προφίλ αλλά δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα...μήπως μπορεί κανείς να βοηθήσει; Ελπίζω να μην είναι χαλασμένο το κινητό μου!

 

το ίδιο και στο δικό μου και μπορώ να πώ οτι είναι εκνευριστικό! οπότε μάλλον δεν είναι εργοστασιακή βλάβη. όλο και κάπου θα υπάρχει ρύθμιση γι αυτό, αν το βρεί κανείς ας το αναφέρει! :ninja:

 

SOS! όποτε πάω να κατεβάσω app μέσω internet απο το samsung champ μου (μέσω Samsung Apps -> τι νέο υπάρχει) και ενώ επιλέγω app και δείχνει οτι το κατεβάζει και το αποθηκεύει μετά κάνει ακύρωση και εμφανίζει "αποτυχία λήψης. αποτυχία ελέγχου ταυτότητας" τι είναι αυτό? μήπως φταίει το γεγονός οτι έχω διαγράψει όλα τα (demos) παιχνίδια Java απο τη συσκευή?

 

επίσης, πόσο κοστίζει και απο που μπορώ να αγοράσω καλώδιο για σύνδεση με laptop για το Samsung Champ μου για να μην τυρρανιέμαι με την ασύρματη σύνδεση μέσω Bluetooth για μεταφορά αρχείων?

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Αγόρασα πριν από λίγες μέρες το Samsung Galaxy 500 και ομολογώ ότι είμαι ικανοποιημένος. Καλό για την τιμή του και σχετικά γρήγορο. Αντιμετωπίζω όμως ένα πρόβλημα με το wifi. Τόσο καιρό το δοκίμαζα σε μέρος που το modem βρισκόταν κάποια μέτρα μακριά. Τα disconnects και το αδύναμο σήμα το απέδιδα εκεί. Πριν από λίγο όμως, το δοκίμασα και σε καλύτερες συνθήκες (το modem στο μισό μέτρο) και έχω πάλι προβλήματα. Χωρίς λόγο διακόπτεται η wifi σύνδεση (το σήμα ευτυχώς είναι καλό). Σε μικρότερη συχνότητα αλλά οκ. Είναι σπαστικό.

 

Μήπως ξέρετε αν μπορώ να κάνω κάτι για αυτό;;;

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω φάει φρίκη, το κινητό μου (Samsung d880) έπεσε κ χάλασε η οθόνη του με αποτέλεσμα να μην μπορώ να δώ τίποτα, παρά μόνο να απαντάω σε τυχών κλήσεις κλπ. Το πήγα σε κατάστημα υπεύθυνο για κινητά κλπ. κ ο τεχνικός με ευκολία μου απάντησε πως δεν φτιάχνεται κλπ κλπ. κ πως οι επαφές μου έχουν χαθεί. Δεν υπάρχει τρόπος να συνδεθώ μέσω Windows ή MacOSX και να τις ανακτήσω;
Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδια καλησπερα σας.Συγχαρητηρια για την ολη προσπαθεια και καλη συνεχεια.

Ειμαι καινουριος στο forum και γενικα δεν γνωριζω πολλα για κινητα.Θα ηθελα την βοηθεια σας.

Μια φιλη μου εχει SAMSUNG S5260 και του εβαλε κωδικο ασφαλειας(στη συσκευη).Περασε καιρος και χρειαστηκε να το χρησιμοποιησει αλλα εχει ξεχασει τον κωδικο.Υπαρχει καποιος τροπος να το ξεκλειδωσει ή να βρει τον κωδικο ΧΩΡΙΣ να πρεπει να κανει αναβαθμιση?Θελει να κρατησει τα αρχεια που ηδη εχει.

Αν πρεπει υποχρεωτικα να κανει αναβαθμιση πως μπορει να σωσει τα αρχεια?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασέ το σε φίλο σου που έχει PC. ;):p

όσο απίστευτο κι αν ακούγεται δεν υπάρχει κανείς με pc, αλλά για mac δεν θα υπάρχει αντίστοιχο πρόγραμμα;

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα samsung s5620 monte το οποιο μετα απο χρηση 3 μηνων οταν συνομιλω ενω εγω ακουω τον αλλον τζαμι αυτοσ μου λεει οτι με ακουει εμενα με παρασιτα και οτι κανει πολυ θορυβο και χανεται η φωνη μου. οτι και να το εκανα τα ιδια. ενω εγω ακουω καμπανα πολυ καθαρα. ειναι προβλημα μικροφωνου? απαντηστε καποιος, ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχω το Samsung E2550 Monte Slider.

Μήπως ξέρετε πώς μπορώ να το κάνω debrand...?

Επίσης, θα ήθελα να βγάλω από την αρχική οθόνη την επιλογή "my view" και δεν ξέρω πώς...

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση όποιος μπορεί να απαντήσει,για το samsung chat 335,για να ακούσω ιντερνετικούς ραδιοσταθμούς με το wifi,χρειάζεται κάποιο πρόγραμμα να έχει το κινητό η όπως είναι από το εργοστάσιο μπορώ;
Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Μια απλή παρατήρηση, όταν υπάρχει ολόκληρο θέμα αφιερωμένο στη συσκευή σας, είναι πολύ πιο εύκολο να βρείτε απαντήσεις εκεί, από τους άλλους χρήστες της ίδιας συσκευής. Λογικό δεν είναι; :)
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το Samsung Nexus S. Ανακάλυψα ότι δεν έχει ελληνικό πληκτρολόγιο, υπάρχει καμία πρόταση? υπάζρχει κάποιο δοκιμασμένο ελληνικο πληκτρολόγιο που μπορώ να κατεβάσω?
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το Samsung Nexus S. Ανακάλυψα ότι δεν έχει ελληνικό πληκτρολόγιο, υπάρχει καμία πρόταση? υπάζρχει κάποιο δοκιμασμένο ελληνικο πληκτρολόγιο που μπορώ να κατεβάσω?

 

Bλέπε ακριβώς από πάνω από την ερώτησή σου.

 

(http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=289661)

 

Aπο δω και στο εξής μηνύματα για συσκευές που έχουν δικό τους θέμα, θα μεταφέρονται off topic.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
αυτό το θέμα με το Samsuνg Champ και το handsfree του που όταν είναι συδεδεμένο και δέχεσαι κλήση δεν ακούγεται το ringtone, μόνο δόνηση και ένας ανεπαίσθητος ήχος όταν φοράς τα ακουστικά... να στείλω στην εταιρεία mail να δω πως μπορώ να το αλλάξω? το μενού ρυθμίσεών του μου φάνηκε πολύ φτωχο...
Link to comment
Share on other sites

αυτό το θέμα με το Samsuνg Champ και το handsfree του που όταν είναι συδεδεμένο και δέχεσαι κλήση δεν ακούγεται το ringtone, μόνο δόνηση και ένας ανεπαίσθητος ήχος όταν φοράς τα ακουστικά... να στείλω στην εταιρεία mail να δω πως μπορώ να το αλλάξω? το μενού ρυθμίσεών του μου φάνηκε πολύ φτωχο...

Πάρε τηλ στο 80111samsung

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω το corby 2 και το τελευταίο δεκαήμερο μου κολλάει η οθόνη δεν μπορώ με τίποτα να πάω στο μενού, όταν με καλούν κάποιες φορές χτυπάει με δόνηση & μετά ήχος και κάποιες φορές χτυπάει χωρίς ήχο & δόνηση.

Δεν το κλείνω καθόλου ,μόνο όταν κολλάει για να επανέλθει.

Μήπως να του κάνω αναβάθμιση λογισμικού?

Edited by Tyxerakias
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Να υπενθυμίσω ότι τα Greeklish απαγορεύονται ρητά στο myphone.gr . Tα σχετικά μηνύματα αφαιρέθηκαν.
- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τα Samsung Galaxy Z flip Fold 3 5Γ
  • The title was changed to Samsung J1
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...