Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Galaxy


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους,

ενδιαφερομαι να αγορασω ενα κινητο με πολυ καλη καμερα, οσο το δυνατον χαμηλο sar και λογισμικο android. please help!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το πανω τηλ απο Αγγλια Vodafone και δεν μπορω να το χρησιμοποιησω με wind. Με vodafone καποιου φίλου παιρνω τηλεφωνα αλλα δεν μπαινει στο 360 για να κατεβασω εφαρμογες.

Εχει κανεις καμια ιδεα για να το ξεκλειδώσω? Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

εχω το εξεις προβλημα εχασα την καρτα μνημης και δεν μου δουλεβει τωρα η πλοηγηση τη μπορω να κανω:(
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα!

Ξέρετε πως βγαίνει το εικονιδιο του τηλεφωνητή από το samsung s3550? είναι μόνιμο στην οθόνη αναμονής από τοτε που το πήρα.. Επίσης προσπάθησα να κάνω επαναφορά αλλά δεν πόρεσα γιατί ζητά εναν κωδικό πρόσβασης.

Το manual δεν γράφει κάτι.. έχω δοκιμάσει 1234, 0000, 00000000, 12345678 αλλά τίποτα δεν έκανε.

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εμένα μου κρατάει 1 ~ 2 μέρες το πολύ.

 

Έχω αυτό το firmware:

PDA: I5800XWJG8

PHONE: I5800XXJG3

CSC: I5800COSJH1

 

Εσάς πόσο σας κρατάει και τι firmware έχετε??

(πατήστε *#1234# για να δείτε)

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

Moy κρατάει 1 ~ 2 μέρες το πολύ.

 

Έχω αυτό το firmware:

PDA: I5800XWJG8

PHONE: I5800XXJG3

CSC: I5800COSJH1

 

και μιλαμε για νορμαλ χρηση (15 λεπτα ομιλια, 20 λεπτα ιντερνετ, κλειστο gps, μειωμενη φωτεινοτητα).δικτυο cosmote

Link to comment
Share on other sites

Έχω αυτό το firmware:

PDA: I5800XWJG8

PHONE: I5800XXJG3

CSC: I5800COSJH1

 

Με το τελευταίο firmware πάω στις 3 μέρες, αλλά κατά βάση 1 εως 2 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Τι δικτυο εισαι γιατι αυτο το firmware δεν το χω ξαναδει.

 

μάλλον από wind είναι

Link to comment
Share on other sites

Τι δικτυο εισαι γιατι αυτο το firmware δεν το χω ξαναδει.

 

cosmote ειμαι αλλα τη συσκευη την ειχα παρει απο το public

Link to comment
Share on other sites

Αν το PDA και το PHONE είναι ίδια, όπως στις παραπάνω περιπτώσεις, δεν υπάρχει διαφορά στο firmware. Το CSC περιέχει μόνο τοπικές ρυθμίσεις (APN για παρόχους, κάποια προγράμματα για συγκεκριμένες χώρες κτλ.)

 

Δεν έχει καμία σχέση με την κατανάλωση της μπαταρίας το αν έχεις EUR ή COS, αν τα υπόλοιπα είναι ίδια. Αν θέλετε να συγκρίνετε τη μπαταρία, κάντε το με διαφορετικά firmwares.

 

To τελευταίο generic firmware για το Galaxy 3 είναι το Ι5800ΧWJΚ1, Οκτωβρίου. Τo επίσημο JG8 που έχετε, είναι Ιουλίου.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εμένα 4 μέρες γεμάτες. Ημερήσια χρήση: από μισή μέχρι μια ώρα εισερχόμενες - εξερχόμενες, τρεις με τέσσερις ώρες wifi, internet και mail διαρκώς και αρκετό πείραγμα. Καθόλου sms, mms. Μουσική ελάχιστα.

 

PDA: I5800XWJG6

PHONE: I5800XXJG3

CSC: I5800VGRJG1

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κρατάει 3 μέρες το πολύ (χωρίς να το κλείνω βράδυ βέβαια). Καθημερινά: τηλέφωνα 1/2 -1 ώρα , 1 ώρα wifi-net, 1 ώρα 3G (τις υπόλοιπες το γυρνάω σε 2G) και 1/2 ώρα μουσική ή ραδιόφωνο. Το φορτίζω πάντα βράδυ κλειστό να δείξει το 100% η μπαταρία.

 

Χαρακτηριστικά έκδοσης firmware:

 

PDA: I5800XWJG6

PHONE: I5800XXJG3

CSC: I5800VGRJG1

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Κραταει 2 μερες αλλα δεν το αφηνω σε ησυχια καθολου ουτε το κλεινω το βραδυ. Δηλαδη αν δεν το χρησιμοποιουσα τοσο πολυ μαλλον θα κραταγε 4 μερες; ... Τι να ψηφισω ;

PDA: I5800XWJG8

PHONE: I5800XXJG3

CSC: I5800VGRJG1

Link to comment
Share on other sites

Κραταει 2 μερες αλλα δεν το αφηνω σε ησυχια καθολου ουτε το κλεινω το βραδυ. Δηλαδη αν δεν το χρησιμοποιουσα τοσο πολυ μαλλον θα κραταγε 4 μερες; ... Τι να ψηφισω ;

PDA: I5800XWJG8

PHONE: I5800XXJG3

CSC: I5800VGRJG1

 

ψήφισε ότι νομίζεις ότι είναι πιο κοντά. 3+ :)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση. Τώρα έχω

PDA: I5800XWJG8

PHONE: I5800XXJG3

CSC: I5800VGRJG1

 

Άντε να δούμε πως θα πάει τώρα η μπαταρία. Αν χειροτερέψει θα το σπάσω... ;)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση. Τώρα έχω

PDA: I5800XWJG8

PHONE: I5800XXJG3

CSC: I5800VGRJG1

 

Άντε να δούμε πως θα πάει τώρα η μπαταρία. Αν χειροτερέψει θα το σπάσω... ;)

 

ahahahah δεν νομίζω. πάντως ενημέρωσε μας. Σκέφτομαι να flasharw το firmware της vodafone... 4 μέρες γεμάτες δεν μου κρατάει με καμία παναγία (ουτε 2 δεν μου κρατάει). αα και αν μπορείς βάλε ένα windget να ελένξω κάτι. batterylife λέγετε. μόλις το βάλεις πάτα πάνω του --> settings --> show extended info και πες μου μόλις σου πηγαίνει η μπαταρία 15% τι τετραψήφιο σου δείχνει αριστερά από την μπαταρία (το widget).

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

ahahahah δεν νομίζω. πάντως ενημέρωσε μας. Σκέφτομαι να flasharw το firmware της vodafone... 4 μέρες γεμάτες δεν μου κρατάει με καμία παναγία (ουτε 2 δεν μου κρατάει). αα και αν μπορείς βάλε ένα windget να ελένξω κάτι. batterylife λέγετε. μόλις το βάλεις πάτα πάνω του --> settings --> show extended info και πες μου μόλις σου πηγαίνει η μπαταρία 15% τι τετραψήφιο σου δείχνει αριστερά από την μπαταρία (το widget).

 

Μόλις το έβαλα. Προς το παρόν δείχνει 70% και 3879mV. Μόλις φτάσει 15% θα σου πω. Εσένα τί λέει όταν φτάνεις στο 15% ?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έβαλα. Προς το παρόν δείχνει 70% και 3879mV. Μόλις φτάσει 15% θα σου πω. Εσένα τί λέει όταν φτάνεις στο 15% ?

 

hm κάπου 3600mV αλλά εμένα πέφτει από 50% σε 15% μέσα σε καμιά ώρα

Link to comment
Share on other sites

hm κάπου 3600mV αλλά εμένα πέφτει από 50% σε 15% μέσα σε καμιά ώρα

 

Από το πρωί είναι στο 50%. Έχω μιλήσει πάνω από μιάμιση ώρα μέχρι στιγμής και ίντερνετ και wifi κι εξακολουθεί να είναι στο 50%. Δείχνει 3757mv. :D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τα Samsung Galaxy Z flip Fold 3 5Γ
  • The title was changed to Samsung J1
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...