Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Galaxy


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειμαι κατοχοσ ενος samsung galaxy core duos 8262 και μου εμφανιζει ενα ενοχλητικο μηνυμα αρκετα συχνα.το μηνυμα αναφερει:ούπς παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη λήψη φωνητικού μηνύματος. δοκιμάστε ξανά.τι κανω για να μην ξαναεμφανιστει;ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

ειμαι κατοχοσ ενος samsung galaxy core duos 8262 και μου εμφανιζει ενα ενοχλητικο μηνυμα αρκετα συχνα.το μηνυμα αναφερει:ούπς παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τη λήψη φωνητικού μηνύματος. δοκιμάστε ξανά.τι κανω για να μην ξαναεμφανιστει;ευχαριστω.

Σου απάντησα στο άλλο θέμα που έκανες την ίδια ερώτηση αφού έγινε συνένωση του με το νήμα της συσκευής σου.

 

Δεν ανοίγουμε καινούργια θέματα παρεμπιπτόντως για το παραμικρό, γι'αυτό υπάρχουν θέματα όπως αυτό αλλά και Επίσημα ξεχωριστά για κάθε συσκευή.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να επαναφέρω το κινητό μου στις εργοστασιακές ρυθμίσεις για να το δώσω?

Έψαξα στις ρυθμίσεις αλλά δεν βρήκα κάτι...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω ενα samsung s4 mini και αφου εκλεισε απο μπαταρια για να ανοιξει κανει δεκα προσπαθειες.δοκιμασα να κανω ανακτηση αλα με ζηταει κωδικο ανακτησης.ξερει κανεις το κωδικο η ειναι αλος σε καθε συσκευη;τσατιστηκα και πηρα το s5 mini αλα να θελω να φτιαξω και το s4.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο.Μόλις του έκανα την επαναφορά όλα δούλεψαν ρολοι.Να σαι καλα,ευχαριστω πολυ!

 

 

Τώρα που ξαναέβγαλε η viber την ενημερωση 5.0.1 ξαναεμφανιζεται το πρόβλημα αλλα σε πολυ μικροτερη συχνότητα.Έχεις κάποια λύση να προτείνεις?

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να επαναφέρω το κινητό μου στις εργοστασιακές ρυθμίσεις για να το δώσω?

Έψαξα στις ρυθμίσεις αλλά δεν βρήκα κάτι...

 

Κλείνεις τη συσκευή και κρατάς πατημένα το volume up, το home button και το power button. Μπαίνεις σε recovery mode και επιλέγεις wipe data - factory reset :)

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.Έχω ένα πρόβλημα.Είμαι κάτοχος ενός samsung s advance το έχω ούτε χρόνο και δεν πιάνει σήμα.πήρα τηλέφωνο στη samsung μου είπαν να το κάνω μπάκ απ όπως και έγινε.Βελτιώθηκε λίγο το σήμα του αλλά όχι όπως θα έπρεπε.Τι άλλο θα μπορούσα να κάνω εκτός από το να το στείλω στη samsoung?ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.Έχω ένα πρόβλημα.Είμαι κάτοχος ενός samsung s advance το έχω ούτε χρόνο και δεν πιάνει σήμα.πήρα τηλέφωνο στη samsung μου είπαν να το κάνω μπάκ απ όπως και έγινε.Βελτιώθηκε λίγο το σήμα του αλλά όχι όπως θα έπρεπε.Τι άλλο θα μπορούσα να κάνω εκτός από το να το στείλω στη samsoung?ευχαριστώ

 

Εάν ενώ δούλευε κανονικά ξαφνικά άρχισε να χάνεται το σήμα του τότε θέλει σίγουρα service, εάν ανέκαθεν αντιμετώπιζες αυτό το πρόβλημα θα σου συνιστούσα για αρχή μέσα από τις ρυθμίσεις της συσκευής να κάνεις εναλλαγή δικτύου από 3G σε 2G ή αλλιώς GSM.

Κάτι τέτοιο βέβαια θα έχει επίπτωση στη ταχύτητα του ίντερνετ με δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.Εχω ενα samsung galaxy s5 και ανα διαστηματα μου γραφει στης ειδοποιησεις συνδεθηκαν ακουστικα χωρις να συνδεω ομως κατι και χανω τον ηχο απο το κεντρικο ακουστικο και δεν βρισκω και στις ρυθμισεις πως να ακυρωσω αυτη την ενεργεια.Ετσι η μονη λυση ειναι να κουβαλαω παντα μαζι μου ακουστικα γιατι μονο αν τα συνδεσω και τα αποσυνδεσω απο το τηλεφωνο ειναι ενταξει.Τι μπορω να κανω και γιατι ενω δεν συνδεω ακουστικα αυτο ξαφνικα μου λεει οτι συνδεθηκαν???Ευχαριστω πολυ για οποια βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.Εχω ενα samsung galaxy s5 και ανα διαστηματα μου γραφει στης ειδοποιησεις συνδεθηκαν ακουστικα χωρις να συνδεω ομως κατι και χανω τον ηχο απο το κεντρικο ακουστικο και δεν βρισκω και στις ρυθμισεις πως να ακυρωσω αυτη την ενεργεια.Ετσι η μονη λυση ειναι να κουβαλαω παντα μαζι μου ακουστικα γιατι μονο αν τα συνδεσω και τα αποσυνδεσω απο το τηλεφωνο ειναι ενταξει.Τι μπορω να κανω και γιατι ενω δεν συνδεω ακουστικα αυτο ξαφνικα μου λεει οτι συνδεθηκαν???Ευχαριστω πολυ για οποια βοηθεια

 

Αν έχεις το χρόνο και τη διάθεση κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών (:!:προσοχή : Θα χάσεις όλα σου τα δεδομένα). Αν δεν το φέρει στα ίσα του η επαναφορά, μάλλον είναι hardware το θέμα και πας για service..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας έχω μια ερώτηση σχετικά με το samsung galaxy s5.Το έχω αγοράσει 3 μέρες τώρα και έχω το εξής πρόβλημα.Σβήνει χωρίς λόγο,εκεί που το έχω και κάθεται μετά απο κάποιες ώρες χωρίς να το έχω πειράξει (να θέλει τα χάδια του σα γκόμενα:lol: δεν νομίζω) απλά το βρίσκω κλειστό και πρέπει να το ανοίξω να δώσω pin κλπ...Έχετε κάποια ιδέα είναι κάποια ρύθμιση που χρειάζεται ίσως; γενικά συμβαίνει και σε άλλους μου είναι λίγο δύσκολο να μετακινηθώ σε servise ή εταιρεία κινητής.Η μπαταρία το έχω τσεκάρει είναι τουλάχιστον 80% οπότε κάτι άλλο συμβαίνει.Αν γνωρίζει κάποιος και θέλει ας βοηθήσει ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας έχω μια ερώτηση σχετικά με το samsung galaxy s5.Το έχω αγοράσει 3 μέρες τώρα και έχω το εξής πρόβλημα.Σβήνει χωρίς λόγο,εκεί που το έχω και κάθεται μετά απο κάποιες ώρες χωρίς να το έχω πειράξει (να θέλει τα χάδια του σα γκόμενα:lol: δεν νομίζω) απλά το βρίσκω κλειστό και πρέπει να το ανοίξω να δώσω pin κλπ...Έχετε κάποια ιδέα είναι κάποια ρύθμιση που χρειάζεται ίσως; γενικά συμβαίνει και σε άλλους μου είναι λίγο δύσκολο να μετακινηθώ σε servise ή εταιρεία κινητής.Η μπαταρία το έχω τσεκάρει είναι τουλάχιστον 80% οπότε κάτι άλλο συμβαίνει.Αν γνωρίζει κάποιος και θέλει ας βοηθήσει ευχαριστώ.

Έχεις δοκιμάσει να πάρεις τηλ το κινητό σου ενώ δεν ανοίγει να δεις μήπως απλά κολλάει η οθόνη, χτυπάει κανονικά και είναι αλλού το πρόβλημα?

Αφού σου σβήσει και το ανοίξεις ξανά η μπαταρία παραμένει κοντά στο ποσοστό που ήταν πριν σβήσει?

Για αρχή και σε αυτή τη περίπτωση θα συνιστούσα Επαναφορά Εργοστασιακών Ρυθμίσεων μέσα από τις ρυθμίσεις της συσκευής (προσοχή θα σου σβήσει τα όποια προσωπικά σου δεδομένα όπως επαφές, μηνύματα κλπ.).

Εάν το πρόβλημα συνεχιστεί δυστυχώς χρειάζεται service η συσκευή.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει να πάρεις τηλ το κινητό σου ενώ δεν ανοίγει να δεις μήπως απλά κολλάει η οθόνη, χτυπάει κανονικά και είναι αλλού το πρόβλημα?

Αφού σου σβήσει και το ανοίξεις ξανά η μπαταρία παραμένει κοντά στο ποσοστό που ήταν πριν σβήσει?

Για αρχή και σε αυτή τη περίπτωση θα συνιστούσα Επαναφορά Εργοστασιακών Ρυθμίσεων μέσα από τις ρυθμίσεις της συσκευής (προσοχή θα σου σβήσει τα όποια προσωπικά σου δεδομένα όπως επαφές, μηνύματα κλπ.).

Εάν το πρόβλημα συνεχιστεί δυστυχώς χρειάζεται service η συσκευή.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.Νομίζω έχει στρώσει το θέμα.Δύο πράγματα παίζουν τώρα ή η μπαταρία είχε θέμα (έγινε άμεση αντικατάσταση με νέα) ή βοήθησε ένα application που μου συνέστησε ένας φίλος να εγκαταστήσω απο το play store.Λέγεται LOAD MONITOR απ ότι κατάλαβα δεν αφήνει την οθόνη να σβήσει κάτι τέτοιο τέλος πάντων τεχνικός δεν είμαι και τους όρους δεν τους καταλαβαίνω,στη δική μου περίπτωση πάντως δείχνει να δουλεύει μιας και 48 ώρες τώρα τουλάχιστον δεν είχα απενεργοποίηση τηλεφώνου.Δεν θα ρισκάρω να σβήσω το app να δω αν όντως αυτή ήταν η λύση ή οχι ελπίζω να ταν το πρώτο και τελευταίο πρόβλημα του κινητού.

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω το galaxy grand to neo

και δεν ξερω για πιο λογο δεν μου το αναγνωριζει ο υπολογιστης win 7

το βλεπει σαν unknown device

ενω παλια ολα καλα το διαβαζε

δοκιμασα με τρια διαφορετικα καλωδια :ninja::ninja::ninja:

μπορει να βοηθησει καποιος??

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω το galaxy grand to neo

και δεν ξερω για πιο λογο δεν μου το αναγνωριζει ο υπολογιστης win 7

το βλεπει σαν unknown device

ενω παλια ολα καλα το διαβαζε

δοκιμασα με τρια διαφορετικα καλωδια :ninja::ninja::ninja:

μπορει να βοηθησει καποιος??

 

Δοκίμασε να διαγράψεις από τον υπολογιστή σου το KIES της Samsung και να το ξαναεγκαταστήσεις για να πάρει τους drivers..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχει ακουστεί τίποτα για το update 4.4.4???? Πότε θα βγει? γιατί θα μοιάζει με του galaxy s5 και θα είναι γ***τοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!! εχω δει βιντεακια απο το ιαπωνικο της docomo που εχει παρει αυτο το update. παιδια αν το δειτε ρολλαρει γ***τααααααααααα! Σκαλες ανωτερο απο το s5 Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

1. Αρκετά συχνά στο S5 εμφανίζεται το μήνυμα DCM Provider stop working.

2. Επίσης θέλω να ξηλώσω την διαφήμιση της COSMOTE στην αρχή ανοίγοντας της συσκευή.

3. Τέλος μερικές φορές η κάμερα κολλάει και δεν ανοίγει. Είναι θέμα firmware ή hardware και πρέπει να πάει στο service?

Ευχαριστώ.

www.talosdefense.com
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχω το sumsung s2 και μου βγαζει συνεχεια το voice talk και δεν μπορω να κανω τιποτα.. Το απεναργοποιω και παλι τα ιδια εκανα επαναφορα εργαστασιακων ρυθμισεων και συνεχιζει το προβλημα.. Μηπως μπορει να βοηθησει καποιος? Σε μηνυμα παρακαλω για να το δω σιγουρα! Ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

1. Αρκετά συχνά στο S5 εμφανίζεται το μήνυμα DCM Provider stop working.

2. Επίσης θέλω να ξηλώσω την διαφήμιση της COSMOTE στην αρχή ανοίγοντας της συσκευή.

3. Τέλος μερικές φορές η κάμερα κολλάει και δεν ανοίγει. Είναι θέμα firmware ή hardware και πρέπει να πάει στο service?

Ευχαριστώ.

 

Αν και καθυστερημένα..

1. Δοκιμάζεις για αρχή επανεκκίνηση, αν στο εμφανίσει ξανά πηγαίνεις στις Ρυθμίσεις της συσκευής, Διαχείριση Εφαρμογών, καρτέλα τέρμα δεξιά "Όλα" και ψάχνεις για εφαρμογή DCM Provider, κάνεις εκκαθάριση δεδομένων και Cache και κάνεις επανεκκίνηση. Αν ούτε και αυτό γίνεται τότε πας για Επαναφορά Εργοστασιακών Ρυθμίσεων.. (Προσοχή, αυτή η επιλογή θα σου σβήσει επαφές, μηνύματα, λογαριασμούς και γενικότερα προσωπικά δεδομένα).

2. Χρειάζεται Root για να πειράξεις αρχεία συστήματος.

3. Θα σου πρότεινα ότι και στο βήμα 1, δηλαδή εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής της κάμερας. Αν δεν διορθωθεί Επαναφορά Εργοστασιακών Ρυθμίσεων.. και αν δεν διορθωθεί πηγαίνεις δυστυχώς για Service.

 

Περισσότερες πληροφορίες και απαντήσεις θα βρεις είτε στην υποενότητα της συσκευής σου - εδώ - είτε στο επίσημο νήμα της εδώ νήμα της συσκευής σου - εδώ -.

 

Εχω το sumsung s2 και μου βγαζει συνεχεια το voice talk και δεν μπορω να κανω τιποτα.. Το απεναργοποιω και παλι τα ιδια εκανα επαναφορα εργαστασιακων ρυθμισεων και συνεχιζει το προβλημα.. Μηπως μπορει να βοηθησει καποιος? Σε μηνυμα παρακαλω για να το δω σιγουρα! Ευχαριστω!!

 

Είσαι σίγουρος πως το έχεις απενεργοποιήσει μέσω Προσβασιμότητας? Επίσης νομίζω η Samsung έχει αυτόματη ρύθμιση πατώντας το Πλήκτρο Home αρκετές φορές να βγαίνει παρ' όλα αυτά αλλά θα σε γελάσω ως προς το πως να το απενεργοποιήσεις.

Για περισσότερες πληροφορίες θα σου συνιστούσα να απευθυνθείς στο επίσημο θέμα της συσκευής σου - εδώ -.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδα,

 

Εχω ενα θεμα με το Samsung S3 mini που εχω εδω και 2 χρονια περιπου.

Τις τελευταιες μερες βλεπω το παρακατω προβλημα.

Ενω η μπαταρια ειναι γεματη (100%) ,μου κανει παρα πολλες επανεκινησεις ΚΑΙ χανει ολη της την φορτιση.Πεφτει απο το 90% στο 2-5% με αποτελεσμα να κλεινει.

Το προβλημα το παρατηρησα οταν η κορη μου βαζει να παιξει καποιο (οποιο) παιχνιδι εχει κατεβασει απο το store και ξαφνικα κλεινει Η κανει επανεκινησεις.

 

Του εκανα hard reset και με το που ανοιξε μου εκανε το ιδιο ,.....και δεν ειχα καποιο παιχνιδι μεσα.Μου το εκανε την ωρα που του περναγα τις επαφες μου!!

 

Καποια ιδεα?

 

Ελπιζω σε καποια απαντηση σας....

 

Μολις τωρα παρατηρησα οτι μου το κανει και οταν παω να τραβηξω φωτογραφια!!!

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδα,

 

Εχω ενα θεμα με το Samsung S3 mini που εχω εδω και 2 χρονια περιπου.

Τις τελευταιες μερες βλεπω το παρακατω προβλημα.

Ενω η μπαταρια ειναι γεματη (100%) ,μου κανει παρα πολλες επανεκινησεις ΚΑΙ χανει ολη της την φορτιση.Πεφτει απο το 90% στο 2-5% με αποτελεσμα να κλεινει.

Το προβλημα το παρατηρησα οταν η κορη μου βαζει να παιξει καποιο (οποιο) παιχνιδι εχει κατεβασει απο το store και ξαφνικα κλεινει Η κανει επανεκινησεις.

 

Του εκανα hard reset και με το που ανοιξε μου εκανε το ιδιο ,.....και δεν ειχα καποιο παιχνιδι μεσα.Μου το εκανε την ωρα που του περναγα τις επαφες μου!!

 

Καποια ιδεα?

 

Ελπιζω σε καποια απαντηση σας....

 

Το έκανε και σε κάποιον φίλο μου που είχε το ίδιο και γίνεται λόγο μπαταρίας άλλαξε την και θα γίνει καινούριο.

Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ποιό ήταν, κατά τη γνώμη σας, το καλύτερο βασικό μοντέλο της σειράς Samsung Gallaxy S, για την εποχή στην οποία κυκλοφόρησε;

 

Προσοχή! Δε μιλάω για το καλύτερο ανεξαρτήτως εποχής, καθώς τότε το καλύτερο θα ήταν, προφανώς, το 5ο και η δημοσκόπηση δε θα είχε νόημα.

Edited by Black_Drag0n
Link to comment
Share on other sites

κουβέντα να γίνεται,ψήφισα το s2.

Πιστεύω ότι αν το πρώτο galaxy s ερέθισε τα θέλω του κόσμου (ωραίο αντίγραφο γνωστής εταιρείας),το δεύτερό έφερε επανάσταση!

Καλή οθόνη,καλή κάμερα,ανώτερα τεχνικά χαρακτηριστικά έναντι του ανταγωνισμού και με διαφορά μάλιστα,μεγαλύτερο μέγεθος από το πρώτο galaxy,όμως πιο κομψό...

Πολλά προβλήματά με τις οθόνες.

Εμένα μου έκατσε καλό πάντως όσες φορές το πήρα εν αντίθεση με το επόμενό galaxy πού ήταν αναβαθμισμένο μεν,απαράδεκτο δε....4 συσκευές πήρα,οι 3 είχαν προβλήματά.

Το s4 για μένα ήταν καλό παρά τα πολλά lag του.

Το s5 αν και καλό από χαρακτηριστικά το πέρασα απαρατήρητο.τι κινεζια ήταν αυτή.ειδικά το περίβλημα του.απαράδεκτο.

S2 λοιπόν από μένα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αν και ευχαριστημένος κάτοχος του S4 (aosp based ρομ κλπ) συνεχίζω να πιστεύω πως ακόμη και σήμερα το S2 βγάζει μάτια με το σωστό στήσιμο, τόσα χρόνια μετά.

Την εποχή του απλά ήταν πολύ μπροστά σε όλα του. ;)

 

Από S5 και πέρα θεωρώ πως η Samsung άρχισε να μπαίνει στο σωστό δρόμο γενικότερα χωρίς βέβαια το μπαμ του S2 στην εποχή του. Πλέον μιλάμε και για διαφορετικό ανταγωνισμό άλλωστε οπότε το βρίσκω λογικό.

Κρίσιμες αλλαγές που χρειάζονται θεωρώ τον καταδικασμένο TouchWiz αλλά και τον νέο "φίλο" μας τον Mr. Knox.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τα Samsung Galaxy Z flip Fold 3 5Γ
  • The title was changed to Samsung J1
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...