Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Galaxy


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα φίλε μου

 

Αγόρασα το ίδιο κινητό για την κόρη μου και έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα.

Το έψαξα από εδω το έψαξα απο εκεί , ακόμα και σε ξένα forum αλλά δεν βρήκα λύση.

Έκανα ένα τηλέφωνο στην samsung και μου είπαν ότι το μοντέλο αυτό δεν έχει

αισθητήρα εγγύτητας και έτσι δεν υπάρχει η δυνατότητα να βγάλουμε το λουκέτο.

Περιττό να σου πω τι ψαλμωδίες άκουσαν από το τηλέφωνο.

huawei και πάλι huawei για μένα.

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε στα χέρια μου το ανωτέρω μοντέλο gt-s7583t ή Samsung Trend Plus το οποίο είναι αγορασμένο από Αυστραλία της εταιρείας κινητής Telstra.

Έβαλα κάρτα sim και με ζητάει κωδικό για ξεκλείδωμα δικτύου, υπάρχει rom για την Ευρώπη μήπως ξεκλειδώσει?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ενδιαφέρομαι για αγορα μεταχειρησμενου κινητου,κυρίως samsung,απλα δεν θελω για κανενα λογο να είναι ροοταρισμενο!πως μπορω κατα την αγορα να το ελενξω αυτο ώστε να ειμαι σιγουρος οτι δεν ειναι root.διαφερει αυτός ο έλεγχος απο εταιρια σε εταιρία?
http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρομαι για αγορα μεταχειρησμενου κινητου,κυρίως samsung,απλα δεν θελω για κανενα λογο να είναι ροοταρισμενο!πως μπορω κατα την αγορα να το ελενξω αυτο ώστε να ειμαι σιγουρος οτι δεν ειναι root.διαφερει αυτός ο έλεγχος απο εταιρια σε εταιρία?

 

Σε ενδιαφέρει το root μόνο ή και το θέμα εγγύησης;

Αν σε ενδιαφέρουν και τα δύο τότε θα πρέπει σε πρώτη φάση να εγκαταστήσεις κάποια εφαρμογή από το Play Store τύπου Root checker για να σου δείχνει αν είναι ή όχι rooted. Έπειτα για έλεγχο της εγγύησης να μπεις σε Download mode (πατημένα πλήκτρο έντασης κάτω και πλήκτρο κλειδώματος παρατεταμένα με κλειστή τη συσκευή - επιλέγεις Continue στην οθόνη που θα σου βγάλει) και να ελέγξεις αν σε περίπτωση Knox σου γράφει 0x0 ή σε περίπτωση παλαιότερης συσκευής στο Custom Binary σου γράφει Official. Αν ναι είσαι εντάξει, αν όχι η συσκευή είναι εκτός εγγύησης.

 

Ο έλεγχος αυτός όσον αφορά την εγγύηση διαφέρει από εταιρεία σε εταιρία, ο έλεγχος για root όμως είναι ίδιος για όλες τις συσκευές.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας, έχω το samsung galaxy s4 mini και έχω διαπιστώσει ότι η θερμοκρασία αυξάνεται αρκετά με τη χρήση δεδομένων. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα; Επίσης, είναι αργό σε κανέναν; Έχω παρατηρήσει ότι όταν έχω ανοιχτά τα δεδομένα, αρκετές εφαρμογές κολλάνε για να ανοίξουν ή καθυστερεί γενικότερα το κινητό. Γνωρίζεται τι μπορεί να συμβαίνει ή αν συμβαίνει και σε κάποιν άλλον;
Link to comment
Share on other sites

χαιρετω την ομαδα.εχω ερωτηση .αγορασα εδω και 6 μηνες το samsung galaxy s5 mini και απο χτες εμφανιζει στην οθονη το σηματακι οτι ειναι συνδεδεμενα τα ακουστικα επανω,χωρις να ειναι βεβαια.το αποτελεσμα ειναι να μην παιζουν οι ηχοι (οχι κλησης).

τι μπορει να φταιει? τι προτεινεται? ακομα επειδη ειναι καινουργιο δε το εχω κανει root...ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα σας ειμαι καινουργια στην ομορφη παρεουλα θελω βοηθεια παρακαλω εχω το κιντο της samsung GT-C3520 LA FLEUR το οποιο μου κανει συνεχομενα εππανακηνησης και δεν ξερω τη να κανω σας παρακαλω αν ξερη καποιος ας μου πει αν υπαρχει κατι που μπορω να κανω μαρεση αυτο το κινητο και δεν θελω να παρω αλλο ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας ειμαι καινουργια στην ομορφη παρεουλα θελω βοηθεια παρακαλω εχω το κιντο της samsung GT-C3520 LA FLEUR το οποιο μου κανει συνεχομενα εππανακηνησης και δεν ξερω τη να κανω σας παρακαλω αν ξερη καποιος ας μου πει αν υπαρχει κατι που μπορω να κανω μαρεση αυτο το κινητο και δεν θελω να παρω αλλο ευχαριστω πολυ
Καλησπέρα και καλώς μας ήρθες :) Θα πρέπει να μας πεις μερικά πράγματα παραπάνω γιά να προσπαθήσουμε να σε βοηθήσουμε. Κατ αρχήν το κινητό ανοίγει ή κάνει μόνιμα επανεκίνηση; Οταν στο παρουσίασε θυμάσαι να έβαλες πρίν κάποια εφαρμογή, ή αν έγιναν κάποια updates σε κάποιες που ήδη έχεις;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια μηπως ξερεται πως κανουμε unroot?

Μέσα από την εφαρμογή η οποία σου προσφέρει root (superuser, SuperSU κλπ) δεν σου δίνει επιλογή για αφαίρεση του;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καταφερα να κανω unroot αλλα τωρα δεν μπορω να κανω τις ενημερωσεις για καινπυρηιες εκδοσεις απο το κινητο αλλα μονο απο τον υπολογιστη υπαρχει αναβαθμιση για 5.00 android?
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καταφερα να κανω unroot αλλα τωρα δεν μπορω να κανω τις ενημερωσεις για καινπυρηιες εκδοσεις απο το κινητο αλλα μονο απο τον υπολογιστη υπαρχει αναβαθμιση για 5.00 android?

Σου βγάζει ότι διαθέτεις την τελευταία έκδοση λογισμικού και πως δεν υπάρχει κάποια ενημέρωση ή πως δεν δέχεται ενημέρωση λόγω τροποποιημένου λογισμικού;

Αν υπάρχει μέσω υπολογιστή τότε κάνε την από εκεί.

 

Δεν έχω την λόγω συσκευή στη κατοχή μου οπότε δεν γνωρίζω ποια είναι η τελευταία επίσημη έκδοση που έχει δώσει η Samsung σε εσάς.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κάνε μια εκκαθάριση δεδομένων στο google services Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

επιβεβαίωση το κολπο με το root επιασε και σε εμενα s4 mini 4G!

:yahoo:

τσικι-τσικι τσικι-τσικι....ουαααα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπερα στην παρεα.θελω να θεσω ενα ερωτημα.ημουν κατοχος note3.και οταν λεω ημουν εννοω μεχρι που το εχασα.!!!

τωρα λοιπον οπως ειναι τα πραγματα και εννοω καινουρια μοντελα με μεγαλυτερες καμερες και τα σχετικα....ειμαι μεταξυ 2 πολυμηχανηματων.note 3 και note 4 οχταπυρηνο.Ξερω οτι ειναι 2 διαφορετικα κινητα.αυτο οφειλετε στους 4 παραπανω πυρηνες που εχει το note4 απο το 3????επειδη εχει τους 4 παραπανω πυρηνες δεν (υπερθερμενετε) οπως το 3???εκτος απο την καμερα που καταλαβαινω την διαφορα των 3 megapixel η αναλυση ομως της οθονης π.χ. του 3 ειναι 1920 x 1080 pixels και του 4 1440 x 2560 pixels.ειναι ομως εμφανης η διαφορα??θελω να πω οτι... πρεπει να ξερεις για να ανγνωρισεις την διαφορα?? η το καταλαβαινεις με την μια??οταν ειχα το 3 η χρηση που του εκανα (λογω και της δουλειας μου) ηταν ανεκτη οχι σκληρη.δηλ τηλεφωνα και μαιλ ταυτοχρονα αντε και κανα μυνημα περιηγηση στο ιντερνετ και κανα παιχνιδι καπου καπου.ολα αυτα χωρις να παιζω με ανοιχτα παραθυρα οπως διαβαζω σε αλλες ενοτητες!!!και ενα τελευταιο το note4 εχει Air Gesture???

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα.θελω να θεσω ενα ερωτημα.ημουν κατοχος note3.και οταν λεω ημουν εννοω μεχρι που το εχασα.!!!

τωρα λοιπον οπως ειναι τα πραγματα και εννοω καινουρια μοντελα με μεγαλυτερες καμερες και τα σχετικα....ειμαι μεταξυ 2 πολυμηχανηματων.note 3 και note 4 οχταπυρηνο.Ξερω οτι ειναι 2 διαφορετικα κινητα.αυτο οφειλετε στους 4 παραπανω πυρηνες που εχει το note4 απο το 3????επειδη εχει τους 4 παραπανω πυρηνες δεν (υπερθερμενετε) οπως το 3???εκτος απο την καμερα που καταλαβαινω την διαφορα των 3 megapixel η αναλυση ομως της οθονης π.χ. του 3 ειναι 1920 x 1080 pixels και του 4 1440 x 2560 pixels.ειναι ομως εμφανης η διαφορα??θελω να πω οτι... πρεπει να ξερεις για να ανγνωρισεις την διαφορα?? η το καταλαβαινεις με την μια??οταν ειχα το 3 η χρηση που του εκανα (λογω και της δουλειας μου) ηταν ανεκτη οχι σκληρη.δηλ τηλεφωνα και μαιλ ταυτοχρονα αντε και κανα μυνημα περιηγηση στο ιντερνετ και κανα παιχνιδι καπου καπου.ολα αυτα χωρις να παιζω με ανοιχτα παραθυρα οπως διαβαζω σε αλλες ενοτητες!!!και ενα τελευταιο το note4 εχει Air Gesture???

 

Για αρχή καλό θα ήταν να ρωτήσεις στην ενότητα της επιλογής συσκευής. :-)

 

Έπειτα καλό θα ήταν να περάσεις από κάποιο κατάστημα και να τα πιάσεις και τα δύο στα χέρια σου μιας και η εξωτερική εμφάνιση τους λόγω υλικών είναι διαφορετική.

Καλύτερος επεξεργαστής το Note 4 (κανένα μοντέλο δεν έχει υπερθέρμανση), καλύτερη οθόνη (εμφανής η διαφορά κατ'εμέ), καλύτερη κάμερα, θα πάρει και το επόμενο λογισμικό android και γενικότερα είναι πιο νέα συσκευή με ό,τι αυτό συνεπάγεται.

 

Τις air gestures του Note 3 όχι δεν τις έχει όλες, μπορείς να τις προσθέσεις με έναν τρόπο αλλά δεν είναι σίγουρο πως θα σου δουλέψουν κιόλας.

Αυτή τη στιγμή έχει Απευθείας κλήση, Έξυπνη ειδοποίηση, Σίγαση/παύση, κίνηση παλάμης για λήψη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα είμαι σύντομος. Εχω ένα 9506 με οποίο αντιμετωπίζω τα ακόλουθα προβλήματα:

 

Λαγκάρει έντονα και τακτικά.

 

Οταν βάζω ακουστικά για να το χρησιμοποιήσω ως mp3 player δε τα αναγνωρίζει πάντα. Πολύ συχνά με το original hands free(ενσυρματο) ξεκινά να παίζει μουσική.

 

Δε το έχω ρουτάρει αλλά αν υπάρχει κάποια rom καλύτερη δε θα διστάσω να το κάνω.

 

Αν είναι θέμα rom θα προτιμούσα μια που να δουλεύει και το gps.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια σας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα είμαι σύντομος. Εχω ένα 9506 με οποίο αντιμετωπίζω τα ακόλουθα προβλήματα:

 

Λαγκάρει έντονα και τακτικά.

 

Οταν βάζω ακουστικά για να το χρησιμοποιήσω ως mp3 player δε τα αναγνωρίζει πάντα. Πολύ συχνά με το original hands free(ενσυρματο) ξεκινά να παίζει μουσική.

 

Δε το έχω ρουτάρει αλλά αν υπάρχει κάποια rom καλύτερη δε θα διστάσω να το κάνω.

 

Αν είναι θέμα rom θα προτιμούσα μια που να δουλεύει και το gps.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια σας

Καλύτερα να υποβάλεις την ερώτηση σου στο κατάλληλο θέμα της συσκευής σου και θα βρεθεί λύση ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ένα θέμα με το κεντρικό κουμπί του s4. Όταν το πατάω ακούγεται σαν να έχει άμμο από κάτω. Το πήγα σε ένα κατάστημα εδώ στην Καρδίτσα αλλά μου είπαν πως απ την εταιρία δε θα δεχθούν να το αλλάξουν επειδή δεν έχει λειτουργικό πρόβλημα. Είχε κάποιος παρόμοιο πρόβλημα? ?
Link to comment
Share on other sites

SOS!!!

Καλησπέρα σας, έχω ένα SAMSUNG GALAXY NOTE 3 4G και ένα συμβόλαιο της WIND με MULTI-SIM μέχρι προήχθες λειτουργούσε κανονικά ή λειτουργεία LTE και επόμενός και το 4G. Χρειάστηκε να μεταφέρω την κάρτα μου σε άλλη συσκευή και μόλις την ξανεγκατέστησα στο δικό μου σταμάτησε να μου εμφανίζει την επιλογή για LTE ενώ εάν τοποθετήσω COSMOTE λειτουργεί κανονικά. Οι ρυθμίσεις είναι ίδιες με τις παραπάνω. Τι πρέπει να κάνω;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Ψάχνω οθόνη για samsung galaxy s4 i9505.Όποιος ξέρει κάτι ας μου στείλει πμ.....ευχαριστώ.
Αν εννοείς για αγορά καινούριας, τότε ρώτησε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=363548
Link to comment
Share on other sites

Sorry που χρησιμοποιώ το δικό σου θέμα, αλλά μόλις ετοιμαζόμουν να ανοίξω παρόμοιο για δική μου απορία και είδα αυτό. Ίσως είναι καλύτερα έτσι, από το να ανοίγουμε πολλαπλά.

 

Λοιπόν εμένα μου δώσανε αυτό το τηλέφωνο από τη δουλειά (και καλά ως ανθεκτικό, αδιάβροχο κλπ). Κατέβασα και το Kies για να περάσω πιο εύκολα τις επαφές μου (χειροκίνητα). Ενώ το kies λοιπόν δέχεται όνομα και επώνυμο χωριστά, στο τηλέφωνο περνάνε σε ένα πεδίο. Και γενικά φαίνεται να υπάρχει ένα μόνο παιδίο για όνομα της επαφής. Δηλαδή εγώ στο kies δίνω π.χ. όνομα Γιάννης και επώνυμο Παπαδόπουλος, στο τηλέφωνο περνάνε σε ένα πεδίο Γιάννης Παπαδόπουλος.

 

Οπότε το ερώτημά μου είναι πώς μπορώ να ψάξω στις επαφές μου με βάση το επώνυμο; Μη μου πείτε ότι δεν γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τα Samsung Galaxy Z flip Fold 3 5Γ
  • The title was changed to Samsung J1
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...