Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Galaxy


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα δε μου εβγαζε καποια ειδοποιηση και ηταν κ η δικη μου καρτα καινουργια..ισως οι ρυθμισεις που εχει ενσωματωμενες να μη συμβαδιζουν με τη συσκευη σου.

Καλυτερα να κανεις ενα κοπο να επικοινωνησεις με τον παροχο κ να τα αναφερεις ολα αυτα..ισως σου δωσουν λυση οπως στη δικη μου περιπτωση.

 

Επισης καλα θα ηταν ετσι απο περιεργεια να δοκιμαζες καποια αλλη σιμ που ξερεις οτι ενωνεται με 4g,ετσι για να βεβαιωθεις οτι δεν ειναι θεμα συσκευης.

 

Ισως να ειναι κ θεμα μπαντας εκπομπης σηματος,απο τη στιγμη που λες οτι ειναι απο το εξωτερικο η συσκευη σου.

 

Παντως αν με το καλο βρεθει λυση,θα ηταν ευγενικο εκ μερους σου να μας ενημερωσεις για το αποτελεσμα κ για το τι εφταιξε,ετσι προς πληροφορηση και αλλων μελλοντικα ενδιαφερομενων.

Επικοινωνησα με τον παροχo και περιμενω κληση απο το τεχνικο τμημα τους. Δοκιμασα με αλλη καρτα sim και εχει κανονικα 4G.

Aν δεν μου δωσουν λυση θα παω Δευτερα να αλλαξω sim και βλεπουμε..

Ωστοσο αν εχετε καποια αλλη ιδεα ευπροσδεκτη!!!

Θα ενημερωσω οπως και ναχει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λογική αυτή!

 

Δε θέλω άλλη μια εφαρμογή τα τρέχει στο background συνέχεια.

Η μία έχει διαφημίσεις, η άλλη θέλει περίεργα διακαιώματα, η άλλη δε λειτουργεί στη lock-screen, η άλλη στη status bar..

Δε μπορώ να κάτσω να τις ελένξω όλες.

Κι εν πάση περιπτώσει, είναι feature του Oreo.

Η συσκευή μου τρέχει Oreo οπότε δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν υποστηρίζεται!

Αν είναι να τρέχουμε extra εφαρμογές για εργοστασιακές λειτουργίες, τότε ποιος ο λόγος που το δίνει στα galaxy s;

Ας έλεγε και στους χρήστες galaxy s, να κατεβάσουν μία εφαρμογή.

Έχω την εντύπωση ότι απλά προσπαθεί να δικαιολογήσει τις τιμές των galaxy s, πλασάροντας ως premium, χαρακτηριστικά του λειτουργικού.

Τέτοιες πρακτικές, θυμίζουν άλλη εταιρία.. (Η οποία προσφέρει το εν λόγω χαρακτηριστικό στο 5s. Συσκευή του 2013!!!)

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ σκέφτομαι να αγοράσω το Samsung galaxy s9 μιας & η τιμη δεν ειναι απαγορευτική πια.Παρατήρησα στο γνωστο ψαχτηρι με πιο φθηνα κινητα (με ευρωπαϊκές προδιαγραφές) & ειδα το s9 dual ειναι πιο οικονομικό από οτι το s9 μονόκαρτο!Πρέπει να μαθω κάτι που δεν γνωρίζω?Υπάρχει καποια παγίδα?Γραφει ευρωπαϊκών προδιαγραφών τονίζω.Αν εχετε κατι κατα νου παρακαλω θα ηθελα να το μοιραστείτε μαζι μου.Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
"Don't be sad because of people, they will all die"
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ σκέφτομαι να αγοράσω το Samsung galaxy s9 μιας & η τιμη δεν ειναι απαγορευτική πια.Παρατήρησα στο γνωστο ψαχτηρι με πιο φθηνα κινητα (με ευρωπαϊκές προδιαγραφές) & ειδα το s9 dual ειναι πιο οικονομικό από οτι το s9 μονόκαρτο!Πρέπει να μαθω κάτι που δεν γνωρίζω?Υπάρχει καποια παγίδα?Γραφει ευρωπαϊκών προδιαγραφών τονίζω.Αν εχετε κατι κατα νου παρακαλω θα ηθελα να το μοιραστείτε μαζι μου.Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Λόγο μεγαλύτερης ζήτησης είναι πιο φτηνό το δικαρτο...Αν δεις παντού αυτό ισχύει...

Link to comment
Share on other sites

Λόγο μεγαλύτερης ζήτησης είναι πιο φτηνό το δικαρτο...Αν δεις παντού αυτό ισχύει...

 

 

Δεν ισχύει σε ολα..ας πουμε στο s7 edge δεν ισχυει ουτε στο s9 plus που εχω κοιτάξει τελευταία.

"Don't be sad because of people, they will all die"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και καλό σουκου σε όλους μας.

 

Σήμερα αγόρασα το S9 plus και θα ήθελα να μάθω αν παρά το γεγονός ότι έχει Gorilla Glass πρέπει να πάρω και Tempered Glass για το τηλέφωνο.

Γενικά δεν μου πέφτει το κινητό αλλά έχω και ένα τρίχρονο ζουζούνι το οποίο έχει σπάσει 2 τηλέφωνα αυτό το 6μηνο.

Αν όντως πρέπει μήπως θα μπορούσατε να μου πείτε ποιό τζαμάκι να πάρω παρακαλώ πολύ?

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για τον χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

whitostone το καλυτερο τζαμακι.

υπαρχουν και αντιγραφες , πηρα και εγω απο alliexpress αλλα προχθες παρελαβα και δεν το εχω βαλει ακομη πανω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Έχω το samsung s8 εδώ και μερικούς μήνες! Έχετε να μου προτείνεται μια καλή θήκη προστασίας που να μην κάνει το κινητό τεράστιο αλλά να είναι ανθεκτικό όσο γίνεται σε πτώσεις;

Έχω μια αδυναμία στις θηκες της spigen, έχω πάρει την Rugged Armor Extra αλλά θέλω και μια εναλλακτική, την θεωρώ πολύ καλή αλλά δεν είμαι σίγουρος τι θα γίνει σε μια ενδεχόμενη πτώση.

Φιλικά,

Άγγελος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όλα χρειάζονται προστασία οθόνης... Όσον αφορά τις επιλογές τύπου σαν dome... Δεν το συνιστώ... Το ρισκάρεις να ρίξεις το αμφιβόλου ποιότητας κολλητικό υγρό στην οθόνη της συσκευής σου;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν το προσέχεις όχι δεν χρειάζεται τίποτα. Χάνεις σε απόκριση και δεν είναι και όμορφο. Οι τελευταίες εκδόσεις gorilla glass είναι αρκετά κακές γρατζουνιουνται πολύ εύκολα και σπάνε επίσης οπότε είναι στην κριτική σου αν βάλεις η όχι. Βρίσκεις στο Ali εξαιρετικά τζαμακια με 2 ευρώ μην δώσεις παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει θεμα σχετικα με αξεσουαρ για το S8

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου στο φόρουμ!

Θέλω να ρωτήσω αν η οθόνη της συγκεκριμενης συσκευής είναι πιο ευαίσθητη σε σπασίματα σε σχέση με άλλες συσκευές λόγω της edge οθόνης.

Μόνο αυτό με κολλάει από το να πάρω τη συσκευή,έχω ακούσει πολλά κ το σκέφτομαι!

Μην το σκέφτεσαι καθόλου! Το κινητό είναι τέλειο, το έχω 2 εβδομάδες και δεν παίζεται. Πάρε του μια καλή θήκη φυσικά από την πρώτη μέρα (εγώ βάζω spigen στα τελευταία μου κινητά και είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά υπάρχουν πολλές) και απόλαυσέ το!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! εδώ και 1-2 μήνες το S7 μου΄κάνει μόνο του restart σε άκυρες ώρες και κατά τη διάρκεια του restart παγώνει εντελώς η συσκευή για 2-3 λεπτά! το έχει πάθει και κανένας άλλος?

 

Έχω το ίδιο πρόβλημα εδώ και 4 μέρες.. Πολλά restart και παγωματα.. Μήπως βρήκες λύση?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους

εχω ενα θεμα σχετικα με τα στορι μου στο ινστα

με το που κλικαρω την σελφι/φωτο αυτοματα μου εμφανιζεται η φωτογραφια με εντελως λιγοτερη αναλυση...σχεδον χαλσμενη..

και αυτο με εχει βαλει σε ενδυασμους πως εχει θεμα το κινητο με την καμερα..

το κινητο μου ειναι το α7 2018 samsung

αγορασμενο απο καιζερσοπ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

 

έχω το εξής πρόβλημα με το Theme Store της Samsung. Σε ένα θέμα που θέλω να αγοράσω μου πετάει συνεχώς το μύνημα "The Payment is in progress. Please try again later" (Error: S5008/P/98VHE).

 

Ξέρει κάποιος τί μπορεί να συμβαίνει;

 

Δοκίμασα όλες τις λύσεις online του τύπου καθάρισε cache, βγές και ξαναμπές στον λογαριασμό της Samsung, κάνε force stop το ένα και το άλλο μα τίποτα.

 

Ευχαριστώ για όποια βοήθεια!

 

Πέτρος.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αποφασισα για το s8 plus ,μου εχουν πει οτι ειναι αρκετα καλ με τρομερη καμερα κτλ..εσεις τι λετε Edited by Fluttershy
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους

εχω ενα θεμα σχετικα με τα στορι μου στο ινστα

με το που κλικαρω την σελφι/φωτο αυτοματα μου εμφανιζεται η φωτογραφια με εντελως λιγοτερη αναλυση...σχεδον χαλσμενη..

και αυτο με εχει βαλει σε ενδυασμους πως εχει θεμα το κινητο με την καμερα..

το κινητο μου ειναι το α7 2018 samsung

αγορασμενο απο καιζερσοπ...

 

Το instagram φταίει, όπως και το facebook.

Το κινητό σου είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ, μου φαίνεται αδιανόητο να μην υπάρχει μια σελίδα που να δινει με λογική ταχύτητα (οχι κάτι 15ΚΒ και 100ΚΒ,sammobile και συναφή) λογισμικό για samsung (συγκεκριμένα ψάχνω το στοκ για j5 2015)

Γνωρίζει κανεις τίποτα;

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα προσφατα αγορασα ενα s4μινι για το λογο του μεγεθους του που ειναι για μενα το ιδανικο...το προβλημα μου ειναι οτι το τηλεφωνο δεν πρεπει να εχει την official εκδοση του λογισμικου της samsung αλλα προφανος μια που φαινετε για official 4 4 2... τι μπορω εγω να κανω ωστε το τηλεφωνο μου να ειναι σαν να το αγορασα απο τη samsung χθες;; πρεπει να βαλω καποια κερνελ ωστε να δεχτει το official λογισμικο??? οποια βοηθεια ειναι δεκτη... ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Το s4 mini παίρνει μέχρι Android 4.4.2 official

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να το ξανακανω official? 4 4 2 by samsung ... φοβαμαι οτι αν παω στη samsung για περασμα λειτουργικου δε θα κατσει καλα στη κερνελ και θα εχω προβληματα ... το εχω ξαναπαθει
Link to comment
Share on other sites

Στείλε φωτό από τις ρυθμίσεις να δω κάτι...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τα Samsung Galaxy Z flip Fold 3 5Γ
  • The title was changed to Samsung J1
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...