Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Galaxy


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κυριες κ κυριοι θελω να ρωτησω αν εχει αντιμετωπισει καποιος μεχρι στιγμης το προβλημα που μ εχει εμφανισει το αγαπημενο μου S4!!!???? εχω τρελαθει τελευταια απ τη στεναχωρια!το εχω 1.5 μηνα περιπου αγορασει απο birdphone!ολα πολυ καλα κανενα προβλημα υπερθερμανσης κ τα σχετικα...πολυ ικανοποιημενος ειμαι μεχρι χτες που χωρις λογο κ αιτια αρχικα η μιση οθονη μ μαυρισε κ εντελει σ ολοκληρη την οθονη εμφανιζονται γραμμες λεπτες κ δν φαινεται τπτ καθαρα στην οθονη!υποθετω οτι ειναι τα πιξελ της οθονης....αλλα για ποιο λογο αφου δν εχει χτυπηθει το τηλεφωνο ουτε εχει αποροφησει υγρασια απο νερο κ τα σχετικα!αυτο ειναι το γμτ...οποιος γνωριζει κτ ας βοηθησει!ευχαριστω πολυ προκαταβολικα!:O
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θελω την βοήθεια σας κάτι.

Έχω εδω και μερικες μέρες το NOTE II αλλα εχω το εξής πρόβλημα.

Λόγω δουλειάς έχω πολλά αρχεία Excel & word περασμένα στην sd.

Εχω κατεβάσει το documents to go ώστε να μπορώ να δουλεύω από το κινητό μου.

Το πρόβλημα είναι ότι αν συνδέσω το κινητό με το laptop μου και ανοίξω κάποιο αρχείο (ας πουμε excel) το οποίο βρίσκεται στην μνήμη του κινητού μου, το ανοίγει σε read only mode.

Αυτο απλα σημαίνει οτι δεν μπορώ να επεξεργαστω τίποτα από οτι εχω στην sd μου.(τουλάχιστον οχι μεσω του laptop)

Έχουν περάσει αρκετά smartphone από τα χέρια μου αλλα δεν είχα ποτέ αντίστοιχο πρόβλημα.

Καμια ιδέα για το τι θα μπορούσα να κάνω?

Ευχαριστώ Μιχάλης.

 

Πως ακριβώς το συνδέεις με τον υπολογιστή?

το βλέπει ως εξωτερικό δίσκο? 'Η με άλλη μορφή μέσω προγράμματος?

 

Για κάποιον λόγο δηλαδή κάνει mount την sd ως read only....

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πως ακριβώς το συνδέεις με τον υπολογιστή?

το βλέπει ως εξωτερικό δίσκο? 'Η με άλλη μορφή μέσω προγράμματος?

 

Για κάποιον λόγο δηλαδή κάνει mount την sd ως read only....

 

Την βλέπει κανονικά σαν εξωτερικό δίσκο.

(Το συνδέω σε δύο διαφορετικά laptop το δικό μου όπου εxω εγκαταστήσει και το kies και της δουλειάς όπου είναι χωρίς kies)

Όλα τα άλλα αρχεία τα "βλέπω" κανονικά πρόβλημα έχω μόνο με τα αρχεία τού office.

Τα οποία τα ανοίγει κανονικά αλλά σε read only mode.

Ακόμα και όταν κάνω copy paste ένα αρχείο (office) από το laptop προς την κάρτα μου βγάζει μήνυμα ότι το τηλέφωνο δεν υποστηρίζει αρχεία .xls η .doc

Η σύνδεση γίνεται μέσω του usb καλωδίου.

Αν βγάλω την sd και την βάλω σε ένα card reader τότε όλα τα βλέπει μια χαρά.

Την ίδια sd την είχα πριν σε ένα Ericsson miro χωρίς κανένα πρόβλημα στην επεξεργασία αρχείων.

(Σας ζάλισα το ξέρω)

Edited by msm
Link to comment
Share on other sites

Κάτι προσπαθεί να κάνει μετατροπή αρχείων...

Δεν το βλέπει σαν καθαρό εξωτερικό δίσκο.

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλημερα εχω ενα κινητο samsung s2 το εκανα root και το πειραξα και κολησε και δεν ανοιγει η οθονη εμφανιζει μαυρη και δεν ανοιγει καθολου..τι πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η ενότητα Samsung I9100 Galaxy S II στην οποία μπορείς να θέσεις το ερώτημά σου στο κατάλληλο θέμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα, πήρα σήμερα από κάποιο κατάστημα στην Αθήνα το galaxy s4 mini και δεν εμφανίζει την επιλογή lte/gsm/CDMA . Τι μπορώ να κάνω;

 

πηγα σημερα να κανω flash το firmware το ελληινκο στο s4 mini και κρασαρε , λεει να κανω update μεσω kies , καμια βοηθεια παρακαλωωωωωω , τι κανω τωρα????????

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει συγκεκριμένο θέμα για το Galaxy S4 mini όπου και μπορείς να απευθυνθείς.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εχω το Samsung galaxy Core ανοιγω το wifi του σπιτιου και συνδεομαι με τον κωδικο μετα μου λεει αποθηκευτηκε.ασφαλες και δεν συνδεεται .Τι σημαινει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να απευθυνθείς στο θέμα [Επίσημο] Samsung Galaxy Core (I8260)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ως νέο μέλος εδώ!

 

Αγόρασα πριν ένα μήνα το κινητό Samsung galaxy pocket neo s5312. Νέο μοντέλο με 2 κάρτες sim. Από τη στιγμή που το πήρα έχει ένα θέμα αλλά τώρα αργίζει πλέον να με ενοχλεί.

 

Κάποια σημεία της οθόνης μπορεί σε τυχαίες στιγμές να μη δουλεύουν. Δλδ γράφω ένα κείμενο και φτάνει η ώρα να πατήσω το επόμενο γράμμα, δεν πατιέται. Μόλις πατήσω λίγο πιο κει σε ένα άλλο γράμμα, και ξαναπατήσω αυτό που δεν πατιόταν, δουλεύει κανονικά. Αυτό μπορεί να συμβεί και σε άλλα κουμπιά όχι μόνο του πληκτρολογίου. Και κάτι περίεργο: στο ξεκλείωμα της οθόνης δε μου έτυχε να κολλήσει, ή τουλάχιστον δε το πρόσεξα. Το κινητό δεν μου έχει πέσει ούτε πατηθεί καθόλου.

 

Τι φταίει;

 

ΥΓ: Δεν έχω κάνει root. Είναι με την έκδοση 4.1.2.

Edited by spyrosbhta
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εχω αυτο το κινητο Samsung GT-S5830i.Τωρα τελευταια μου εχει εμφανισει ενα προβλημα οταν κανω κληση μεσω εφαρμογης οπως skype,viber.Ενω τα ακουστικα και το μικροφωνο δουλευουν κανονικα οταν κανω κληση απο καποια εφαρμογη ενω μπορω να ακουσω τς αλλους ακουγεται απο το μικροφωνο μου μονο ενας περιεργος ηχος.Οταν κανω κανονικη κληση ακουγομαι κανονικα.Επισης εχω δοκιμασει κ αλλα ακουστικα.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει συγκεκριμένο θέμα για το Samsung Galaxy Ace όπου και μπορείς να απευθυνθείς.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,

 

Εχω το εξης προβλημα : Καθως επεξαργαζομαι την συσκευη μου (note 1) με μπαταρια σχεδον γεματη ξαφνικα σβηνει και οταν το ξαναανοιγω η μπαταρια σχεδον εχει αδειασει και θελει αμεσα παλι φορτιση. Το περιεργο ειναι οτι οταν παει να σβησει (το καταλαβαινω απο κατι νερα που κανει η οθονη, αν προλαβω να το κλεισω απο το κουμπι στο πλαι και το αφησω κλειστο για πεντε λεπτα και το ξαναανοιξω δεν σβηνει μεχρι να το ξαναεπεξεργαστω για λιγη ωρα και μετα παλι τα ιδια. Τι μπορει να φταιει ; Ειναι θεμα μπαταριας ; η software ; ρωταω μηπως γλιτωσω το hard reset.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα σας.Εχω τρομερο προβλημα με την sim (κοσμοτε) την οποια την εκανα αντικατασταση,ειναι ολοκαινουρια λειτουργει σε αλλη συσκευη ωστοσο στο galaxy παρολο που μπαινει το pin κανονικα οταν παω να καλεσω καποιον μου γραφει μη εγγεγραμμενος στο δικτυο και με πεταει!!!εκανα επαναφορα εργοστασιακων πολλες φορες και επανεκκινηση αλλα τιποτα!!!εχεις κανεις καμια λυση ??

:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδια! Μόλις αγόρασα απο skroutzoμάγαζο το samsung trend lite duos. Αυτο που παρατήρησα, και δεν μου εχει ξανά τύχει σε κινητο, ειναι ότι οταν ειμαι ακριβώς πάνω απο το κινητο και μετακινούμαι προς τα αριστερά, βλέπω καθαρά την οθονη. Όσο όμως πηγαίνω προς τα δεξιά, τότε τα χρώματα γίνονται σαν αρνητικά. Δηλαδή σαν να μην εχει γωνία θέασης 180°, αλλα μόνο 90°. Αυτο το εχω συναντήσει σε τάμπλετ, αλλα σε κινητο πρώτη φορά μου συμβαίνει και μου φαινεται παράξενο, μιας που ειναι samsung και μοντέλο 2013.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα παιδια...εχω μερικες ερωτησεις σχετικα με τις μπαταριες κινητων τηλεφωνων...σε μενα συνεβη το εξης...πριν 3 χρονια αγορασα ενα ace και το χρησιμοποιησα ενα χρονο..εναμιση περιπου..και για αλλον εναμιση χρονο εβγαλα την μπαταρια του και το αφησα σε μια ντουλαπα...χωρις να το πειραξω..μεχρι που το εβγαλα χθες και η μπαταρια κρατουσε μονο 4 ωρες....κ εκανε μερικα νουμερα...ηταν τελειωμενη και το εβαζα να φορτισει και μετα απο 3' εφτανε στη μεση.......επισης ειχα εναμιση χρονο με βγαλμενη την μπαταρια στην ντουλαπα ενα galaxy pop plus αλλα εκεινο δεν εχει χασει σχεδον καθολου αποδοση η μπαταρια του οπως το παρατηρησα...αυτα που θελω να ρωτησω ειναι τα εξης:

1) αν αφησω το ace για καιρο ακομα στην ντουλαπα θα χασει κ αλλη αποδοση;;

2)αν το αφησω για 10 χρονια π.χ και το βγαλω μετα....θα μπορω να δουλεψω με το κινητο σπιτι;;δηλαδη να το βαζω στο ρευμα να βαζω και την μπαταρια και να δουλευει στην ουσια με ρευμα...θα μπορω να το κανω αυτο;

3)τι μπορω να κανω για να αφησω ενα κινητο για μεγαλο χρονικο διαστημα χωρις να χασει αποδοση η μπαταρι;

4)πριν μια εβδομαδα εβαλα ενα siii στην ντουλαπα γιατι δε μ χρειαζεται και θλ να το πουλησω...αν δεν το πουλησω π.χ σε 2 χρονια τι γινεται;;;; η μπαταρια χανει ολη την αποδηση;;

5)και γενικα αν μια μπαταρια ειναι τελειως πεσμενη...δηλαδη αν εχει 10-15 χρονια.....αν την βαλω στο κινητο και συνδεσω το κινητο στο φορτιστει θα μπορω να δουλεψω κανονικα;;;

 

 

αυτα παιδια...σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων..περιμενω απαντηση...

Link to comment
Share on other sites

Από την εμπειρία μου σου απαντάω τα εξής.

Καλή θεωρείται μία μπαταρία που χάνει το 10 % της φόρτισης της την ημέρα , αλλά αυτή σε 15-20 ημέρες θα αδειάσει .

Αν χάνει το 1% την ημέρα τότε θα αντέεξει πάνω από χρόνο . Αλλά αν θέλεις να την διατηρήσεις πρέπει κάθε μία φορά τον μήνα - τρίμηνο -χρόνο ανάλογα την κατάσταση της να την φορτίζεις. Άμα μείνει άδεια η μπαταρία για μεγάλο διάστημα ξέχασε την

Link to comment
Share on other sites

Αν μείνει για πολύ καιρό εννοείτε ότι η μπαταρία θα καταστραφεί . Αν έχει έστω και λίγο φόρτιση , θα δουλευει με την τροφοδοσία . Αν δεν έχει καθόλου φόρτιση , δεν θα ανοίγει το κινητό σου .
Link to comment
Share on other sites

εννοεις αν εχει λιγη φοτιση απο τη στιγμη πο θα την βαλω στην ντουλαπα;;;;θα ειναι στο 50%...αλλα μετα απο πολυ καιρο..παρα πολυ καιρο...θα δουλευει με τροφοδοσια;;
Link to comment
Share on other sites

εννοεις αν εχει λιγη φοτιση απο τη στιγμη πο θα την βαλω στην ντουλαπα;;;;θα ειναι στο 50%...αλλα μετα απο πολυ καιρο..παρα πολυ καιρο...θα δουλευει με τροφοδοσια;;

Όχι , μετά από πολύ καιρό δεν θα δουλεύει ούτε με τροφοδοσία .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
γεια σας ! προσφατα πηρα το samsung core κ αντιμετωπιζω προβλημα με την συνταξη μηνυματων οταν υπερβει το οριο των λεξεων μου το μετατρεπει σε mms με αποτελεσμα να μην μπορω να στειλω πολλες λεξεις και να αναγκαζομαι να στλενω πολλα ή να μιλαω μονολεκτικα.. μηπως αλλος κατοχος του ιδιου κινητου εχει το ιδιο προβλημα? γινεται κατι να γινει?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τα Samsung Galaxy Z flip Fold 3 5Γ
  • The title was changed to Samsung J1
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...