Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Galaxy


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα ,πριν απο δυο ωρες εκανα την βλακεια και δοκιμασα κατι κωδικους απο ενα site (δεν θυμαμαι ποιο ηταν ).Μολις εβαλα τον κωδικο εβγαλε μια ασπρη οθονη που λεγε να μην κλεισουμε το τηλ και εκανε επανεκκινηση χαθηκαν ρυθμισεις και user data επαφες ολα αλλα επισης δεν βρισκει το δικτυο και το imei εχει γυρισει σε μηδενικα οπως επισης εχουν εμφανιστει και πολλες αλλες λειτουργιες που πριν δεν εμφανιζοταν ομως το my view εχει παραμεινει χωρις βεβαια τις ρυθμισεις που ειχα .

παιδια βοηθεια !!!

 

κανεις;;; αν μπορει καποιος ας με βοηθησει

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά, άλλαξα δίκτυο κι από Wind πήγα στη Vodafone. Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο, αλλά από την Παρασκευή που είμαι στη Vodafone δεν το έχω φορτίσει το κινητό. Το έβγαλα από την πρίζα Παρασκευή πρωί και μέχρι σήμερα είναι στο 50%.

Δηλαδή, άμα βάλω και το froyo πόσο θα μου κρατάει; Ο Κύριλλος λέει ότι έχει περίπου 20% καλύτερη αυτονομία... Άντε και σ' ανώτερα... :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ,πριν απο δυο ωρες εκανα την βλακεια και δοκιμασα κατι κωδικους απο ενα site (δεν θυμαμαι ποιο ηταν ).Μολις εβαλα τον κωδικο εβγαλε μια ασπρη οθονη που λεγε να μην κλεισουμε το τηλ και εκανε επανεκκινηση χαθηκαν ρυθμισεις και user data επαφες ολα αλλα επισης δεν βρισκει το δικτυο και το imei εχει γυρισει σε μηδενικα οπως επισης εχουν εμφανιστει και πολλες αλλες λειτουργιες που πριν δεν εμφανιζοταν ομως το my view εχει παραμεινει χωρις βεβαια τις ρυθμισεις που ειχα .

παιδια βοηθεια !!!

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε Όλους .

Δυστηχώς δεν μπορείς να κάνεις και πολλά μόνος σου . Είναι λογικό να μην βρίσκει δίκτυο με μηδενικό imei .

Εάν δεν μπορέσεις να βρεις λύση επικοινώνησε μαζί μου μέσω pm .

 

Φιλικά

Unlock All Mobile Phones , Modem .

Repair Boot HTC , Samsung , LG ...

Ανάκτηση επαφών από νεκρά τηλέφωνα .

Info msn : e-gsmshop@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

kαλησπερα...έχω το galaxy s αγορασμένο απο Γερμανο...Χτες εκανα αναβάθμιση σε 2.2 και από τότε δεν δουλευει καθολου το gps...oχι μονο το mls αλλα και το google maps...δλδ δεν λογκαρι καθόλου και δεν με βρισκει το στίγμα...επίσης οι επαφές έχουν χαθεί απο την αρχική οθόνη...ενοω απο τα 4 κουμπακια που ειχαμε κάτω τωρα γιναν 3...χεχεχεχε...
Link to comment
Share on other sites

Στο Samsung B5722, όταν καλω στην εξυπηρέτηση πελατών και ακούω το ηχογραφημένο μήνυμα πατήστε το 1, η οθόνη αφής δεν ανταποκρίνεται. Είναι ελαττωματική η συσκευή μου; Αν δεν καταφέρουν να μου το φτιάξουν δικαιούμαι τα χρήματά μου πίσω, σωστα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.... αγόρασα τον γαλαξία πριν απο περίπου ένα μήνα και ενώ έμπαινα στο ίνερνετ μέσω wi-fi τώρα μου γράφει "δεν είναι δυνατή η σάρωση δυκτύων " επίσης δεν μου ανοίγει και τους χάρτες. Θα ήθελα παρακαλώ την βοήθειά σας στο αν μπορώ να κάνω κάτι ή αν τελικά είναι για σέρβις ! Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

I5800XXJPF

 

ελάχιστη - μέτρια χρήση

 

3g: κλειστό

φωτεινότητα: 7%

wifi: 7 ώρες και 41 λεπτά

synchronization: κλειστά

sms: 200

κλήσεις: 57 λεπτά

5 widgets στην οθόνη

μουσική: μισή ώρα με το ηχείο δυνατά

βράδυ: flight mode

 

ανοιχτό: 2 μέρες, 18 ώρες...

μπαταρία: απομένει 20%

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολυ ψάξιμο έλυσα το πρόβλημα μου και γράφω εδώ τον κωδικό μήπως αντιμετοπίσει κάποιος το ίδιο πρόβλημα

*2767*2878#

Θεός! Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολυ ψάξιμο έλυσα το πρόβλημα μου και γράφω εδώ τον κωδικό μήπως αντιμετοπίσει κάποιος το ίδιο πρόβλημα

*2767*2878#

 

Πολύ καλό.......

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω πρόβλημα με το Samsung l770v, στο οποίο έσπασε η οθόνη και οι αριθμοί δυστυχώς είναι αποθηκευμένοι στη συσκευή...

Μπορείτε να μου πείτε πως μπορώ να τα μεταφέρω στο υπολογιστή χωρίς να το φτιάξω;

Το κινητό δουλεύει κανονικά απλά δεν βλέπω τίποτα.

Το CD με το λογισμικό του κινητού το έχω οπότε αν μπορεί κάποιος κάτοχος να μου πει τα βήματα (τι εμφανίζεται στη οθόνη και τι πατάω) ετσι ώστε να μεταφέρω τους αριθμούς απο το κινητό στο PC.

 

Παρήγγειλα μια οθόνη απο το ebay αλλα δυστυχώς είναι ελλατωματική και δε ξέρω αν θα μπω στο κόπο να τη στείλω πίσω για μου την αντικαταστήσει και τα τηλέφωνα είναι αρκετά σημαντικά λόγω εργασίας.

 

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω πρόβλημα με το Samsung l770v, στο οποίο έσπασε η οθόνη και οι αριθμοί δυστυχώς είναι αποθηκευμένοι στη συσκευή...

Μπορείτε να μου πείτε πως μπορώ να τα μεταφέρω στο υπολογιστή χωρίς να το φτιάξω;

Το κινητό δουλεύει κανονικά απλά δεν βλέπω τίποτα.

Το CD με το λογισμικό του κινητού το έχω οπότε αν μπορεί κάποιος κάτοχος να μου πει τα βήματα (τι εμφανίζεται στη οθόνη και τι πατάω) ετσι ώστε να μεταφέρω τους αριθμούς απο το κινητό στο PC.

 

Παρήγγειλα μια οθόνη απο το ebay αλλα δυστυχώς είναι ελλατωματική και δε ξέρω αν θα μπω στο κόπο να τη στείλω πίσω για μου την αντικαταστήσει και τα τηλέφωνα είναι αρκετά σημαντικά λόγω εργασίας.

 

Σας ευχαριστώ!

Πόσο πλήρωσες την οΘόνη από το ebay ?

Έχει δύο version .

 

Φιλικά

Edited by egsmshop

Unlock All Mobile Phones , Modem .

Repair Boot HTC , Samsung , LG ...

Ανάκτηση επαφών από νεκρά τηλέφωνα .

Info msn : e-gsmshop@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς που αλλάζει γραμμή από 2 σε 1 έχω ψάξει σε όλα τα μενού με την σειρά και δεν βρίσκω τίποτα. Το κινητό είναι το Samsung C3050.

 

Μήπως υπάρχει κάποιος συνδυασμός πλήκτρων για να αλλάξει η γραμμή?...

 

EDIT: Το βρήκα... Μενού -> Επαφές -> Ρυθμίσεις -> Οι αριθμοί μου -> Αλλαγή γραμμής

Edited by Red_Alert

Currently Using: Apple iPhone 6s 64GB, HTC One Silver

Πέρασαν...: Nokia 3120, Siemens C55, Siemens SX1, Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson W800i, Qtek S200, HTC TyTN II, Nokia 2680, Nokia 6500 Slide (Silver), Nokia E72, Apple iPad 2 32GB WiFi, Apple iPhone 4S White 16GB, HTC Desire (R.I.P.), Samsung Galaxy S4 Black, Apple iPad 3 32GB Cellular, HTC Desire 310

Link to comment
Share on other sites

Αυτή πήρα. Ο πωλητής φαίνεται απο τα feedbacks αξιόπιστος...

Ενδεχομένος να είναι η άλλη version .

Σε ποια περιοχή είσαι ?

 

Φιλικά

Unlock All Mobile Phones , Modem .

Repair Boot HTC , Samsung , LG ...

Ανάκτηση επαφών από νεκρά τηλέφωνα .

Info msn : e-gsmshop@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

εγω αγορασα το samsung galaxy 3 πριν μια βδομαδα και η μπαταρια δεν με κραταει καθολου.

το φορτησα χθες το απογευμα κατεβασα καπιοες εφαρμογες περιπου 1 ωρα το εκλεισα το βραδυ το ανοιξα το προι χωρις να το αγγιξω καθολου ολο το πρωι και το μεσημερι μου εκλεισε

 

 

*και κατι αλλο.....

πως μπορω να μεταφερω τα αρχεια απο την εσωτερικη στν εξωτερικη καρτα μνημης? μπορω να εχω σαν κυρια την εξωτερικη?

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος Samsung Galaxy 3.

Ένας από τους λόγους που το αγόρασα ήταν και η μεγάλη αυτονομία της μπαταρίας του σύμφωνα πάντα με τις προδιαγραφές του κινητού.

1) Πρώτη Φόρτιση μέχρι να δείξει η μπαταρία ότι είναι 100% (περίπου 2 ώρες). Κράτησε 3-4 ημέρες με αρκετή χρήση.

2) Δεύτερη Φόρτιση.

Κράτησε 1 ημέρα χωρίς καθόλου χρήση. Μόνο μερικά τηλέφωνα και SMS και καθόλου Wi-Fi, GPS, FM ή πλοήγηση στο Internet.

 

Τι μπορώ να κάνω για να δω τι φταίει; Να το πάω στην αντιπροσωπεία ή δεν θα βγάλω άκρη.

Link to comment
Share on other sites

προβλημα με samsung gt-c5510 μιας φιλης.

εδω και ενα μηνα περιπου οταν την καλουν 2 συγκεκριμενοι αριθμοι δεν χτυπαει και βγαινει ενα μυνημα (το ονομα) και γραφει αποριψη.

το τηλ που καλει λεει οτι ειναι κατηλημενο.

εψαξα τις ρυθμησεις αλλα δεν εβγαλα ακρη

καμια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έκανα κι εγώ δώρο ενα C3300 Champ και αντιμετωπίζουμε το παρακάτω θέμα και χρειάζομαι ΑΜΕΣΑ λύση:

 

με χρήση του hands free που εχει στην συσκευασία του δεν εχει ήχους απο το ηχείο της συσκευής όταν σε καλούν ή sms (γενικά δλδ) παρά μόνο μέσα απο τα ακουστικά του hands free...

 

το έχει αντιμετωπίσει κανείς σας αυτό κι αν ναι πια η λύση? (εαν υπάρχει)

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την βοήθεια....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Εδω και δυο μηνες εχω αγορασει ενα Galaxy S το οποιο χθες μου εκανε τα πρωτα νερα. Εκει που μιλαγα με speaker on, μια στιγμη σταματησε να ακουγεται. Δοκιμασα με ενα μπλε δοντι και δουλευε κανονικα. Ακουγεται κ οταν το εχεις στο αφτι σου κανονικα. Επισης ακουγεται με το hads free που δινει η samsung (με το καλωδιο). Δοκιμασα τα παντα, soft & hard reset, αναβαθμιση σε 2.2 (ειχα 2.1 για καποιο λογο) αλλα δυστυχως τιποτα. Ακομη κ Ultrex δοκιμασα αλλα παλι τιποτα. Πλέον απο το speaker του δεν ακουγεται τιποτα. Να φανταστώ οτι πρεπει να το παω για επισκευη; δεν εχει πεσει ουτε μια φορα κατω...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας!

Θα ήθελα να σας κάνω μία ερώτηση. Επειδή μιλώ πολλές ώρες στο κινητό λόγω δουλειάς και επειδή δεν είναι πάντα εύκολο να έχω bluetooth προσέχω πάντα την ακτινοβολία SAR των κινητών που παίρνω... Μόλις πήρα το S8300 με SAR 0,19 (υπερβολικά χαμηλό) αλλά διαπίστωσα ότι έχει τιμές SAR (EU) και SAR (US). Στο EU δίνει τιμή 0,55 (όχι και τόσο χαμηλή) ενώ στο US δίνει 0,19... Τι ισχύει;

Ποια η λογική να έχει άλλη ακτινοβολία στην Ευρώπη και στην Αμερική;

Σας ευχαριστώ πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Εγω εχω το Omnia 2 με Windows χωρις χακιεριες και θα ήθελα την εξης βοηθεια.

Εχω καταχωρισει μια σύνδεση Wifi με κωδικο η οποια δουλευει κανονικα.

Θελω να δω ποιος ειναι αυτος ο κωδικος. Στις ρυθμίσεις δείχνει αστερακια και δεν εχει επιλογη (οπως στον υπολογιστη μου) να εμφανιστεί ο κωδικός.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπερα θελω να ρωτησω γιατι το samsung galaxy 3 κανει χρηση android >90%?

εχω αυτο το firmware:

 

PDA:I5800XWJG8

PHONE:I5800XXJG3

CSC:I5800EURJG3

οποιος ξερει ας απαντησει please

Edited by foititaras
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τα Samsung Galaxy Z flip Fold 3 5Γ
  • The title was changed to Samsung J1
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...