Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω παλι που επιασα ταχυτητες του στυλ 75-80-81 αναβαθμιστηκε ετσι?

 

Για δες και σημερα! Εμενα χτες εγινε απο 384 -> 768 και κατεβαζε 82 με 83kb/sec και σημερα τρομαζει να ξεπερασει τα 40 ειναι χειροτερα και απο την 384 που ειχα αρχικα! Μιλησα με την HOL και μου ειπαν οτι ναι μεν διπλασιασε ο ΟΤΕ το bandwidth αλλα δεν μπορει να εγγυηθει την ονομαστικη ταχυτητα. Μαλλον βεβαια ειναι μονο η μιση αληθεια μιας και η HOL με τα 900Mbps με εξωτερικο ερχετε τελευταια και καταιδρωμενη σε σχεση με τους αλλους providers!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαλλον βεβαια ειναι μονο η μιση αληθεια μιας και η HOL με τα 900Mbps με εξωτερικο ερχετε τελευταια και καταιδρωμενη σε σχεση με τους αλλους providers!

 

900Mbps με 10.000 (τυχαίο νούμερο) πελάτες ή 3Gbps με 100.000 πελάτες (τυχαίο νούμερο);

Link to comment
Share on other sites

900Mbps με 10.000 (τυχαίο νούμερο) πελάτες ή 3Gbps με 100.000 πελάτες (τυχαίο νούμερο);

 

Μετά την περσινή προσφορά τους δεν έχουν πλεον τόσο μεγάλη διαφορά σε πελατολόγιο!

Link to comment
Share on other sites

για το δίοδος δε θα κάνουν καινούρια προσφορά? συμφέρει αυτό , καλύτερα να πάρω κάποιο πακέτο?
"..είναι οι άνθρωποι, μου έλεγες πουλιά..σαν χειμωνιάσει πάντα μακρυά πετάνε..κ έρχονται ίσως να σε δουν κάποια βραδιά..αν έχουν σπάσει τα φτερά τους..ή αν πεινάνε.."
Link to comment
Share on other sites

900Mbps με 10.000 (τυχαίο νούμερο) πελάτες ή 3Gbps με 100.000 πελάτες (τυχαίο νούμερο);

 

ean les gia tin otenet... edo kai mia evdomada exei 5Gbps grammi me to eksoteriko (apla den exei anakoinothei akomi) kai mexri to telos septemvri tha exei 10Gbps... o pio isxiros provider me 3plasia taxitita apo ton antagonismo...

distixos kai ego me HOL eimai, alla eftixos eimai liga molis metra apo to DSLAM kai exo 100% taxitita opote eimai mia xara me toso xamiles times!

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως τη στιγμη που μιλαμε κατεβαζω με 58.1 σταθερα απο rapidshare..

οταν με ειχαν κανει disconect(για αναβαθμιση) κατεβαζα με 80.1 :confused:

Link to comment
Share on other sites

ean les gia tin otenet... edo kai mia evdomada exei 5Gbps grammi me to eksoteriko (apla den exei anakoinothei akomi) kai mexri to telos septemvri tha exei 10Gbps... o pio isxiros provider me 3plasia taxitita apo ton antagonismo...

distixos kai ego me HOL eimai, alla eftixos eimai liga molis metra apo to DSLAM kai exo 100% taxitita opote eimai mia xara me toso xamiles times!

 

Όταν είπα 900Mbps-10.000πελάτες / 3Gbps-100.000πελάτες (τυχαία νούμερα), είχα στο μυαλό μου HOL&FORTHnet.

 

Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι

δεν έχει αξία να εντυπωσιαζόμαστε/απογοητευόμαστε από τα νούμερα που δείνουν οι ISP σχετικά με τη διασύνδεση με το διεθνές internet.

 

Πράκτικο είναι το θέμα.

Αν είναι κάποιος ικανοποιημένος με την ταχύτητα του ISP του, όπως εγώ με την HOL, τι τον νοιάζει που η ανταγωνίστρια έχει 1000ΤeraBPS.

Link to comment
Share on other sites

:::.. testmy.net test results ..:::

Download Connection is:: 52344 Kbps about 52.34 Mbps (tested with 12160 kB)

Download Speed is:: 6390 kB/s

Upload Connection is:: 166 Kbps about 0.17 Mbps (tested with 386 kB)

Upload Speed is:: 20 kB/s

Tested From:: http://testmy.net (Server 1)

Test Time:: 2006/09/02 - 10:54am

D-Validation Link:: http://testmy.net/stats/id-6XEFBZKHJ

U-Validation Link:: http://testmy.net/stats/id-7HSIYTG1K

User Agent:: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; MyIE2; .NET CLR 1.1.4322) [!]

Πως βλεπετε τις ταχυτητες της συνδεσης μου παιδια;;;

[sIGPIC][/sIGPIC] ........Ο Χρόνος είναι Χρήμα ! ! ! ! !
Link to comment
Share on other sites

poli kako upload... me doriforiki eisai?

 

Οχι.............. με 386/128 της hol.......................:mad: :mad: :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC] ........Ο Χρόνος είναι Χρήμα ! ! ! ! !
Link to comment
Share on other sites

πως το βλεπετε το παλικαρι?

Your connection is: 54 Kbps or 0.05 Mbps

You Downloaded at: 7 kB/s

You are running: 1 times faster than 56K and can Download 1 megabyte in 146.29 second(s)

Member Ident: CompID:81809600348

Test Time:: 2006/09/04 - 4:55am

Test Browser and OS info: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; el; rv:1.8.0.6) Gecko/20060728 Firefox/1.5.0.6

Test ID: SB1PJ9RK6 (if this is a screenshot go to testmy.net to see if this is fake)

Diagnosis ^info^: May need help : running at only 6.09 % of your hosts average (hol.gr)

This was tested from a 1013 kB file and took 154.5 seconds to complete

 

εγω ειμαι αυτος..:whistle:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια? Τι γίνεται??

9kb download kai 3 upload σήμερα....με 1024 γραμμή !!

Από ότι είδα τα εγχώρια speed test είναι ok... τα του εξωτερικού τραγικά!

 

(και πώς θα κάνω τώρα upload 50mb που θέλω σε server που δυστυχώς είναι στην Αμερική????? :mad: :mad: :mad: :mad: )

Link to comment
Share on other sites

Πιθανοτατα εχει να κανει με τις εργασιες αναβαθμησης... Και σε εμενα τα ιδια! Την μια κατεβαζω με 40 και την αλλη με 10! Ολα αυτα σε 384 ακομα... ;)
Link to comment
Share on other sites

1) Θα πας http://www.hol.gr.

2) Μετά στο link "My account". Θα βάλεις username και password.

3) Έπειτα πάτα πάνω αριστερά το "ο Λογαριασμός μου".

 

Θα εμφανιστούν όλες οι πληροφορίες πχ HOL Account / HOL personalSITE / HOL personalMAIL / eMONEY κτλ.

 

Τα πεδία που σε ενδιαφέρουν είναι τα εξής:

HOL dialCONNECT DYNAMIC xxx

HOL crctsOTE ADSL yyy Kbps ISDN (ή PSTN).

 

όπου xxx βλέπεις την υπηρεσία παροχής internet από HOL (δηλαδή η ταχύτητα)

όπου yyy βλέπεις την ταχύτητα της γραμμής σου.

 

Εμένα για παράδειγμα λέει HOL dialCONNECT DYNAMIC 1000 και HOL ctrs OTE ADSL 512 Kbps ISDN.

Που σημαίνει ότι η HOL μου αναβάθμισε στα 1024 αλλά η γραμμή του OTE είναι ακόμα 512.

 

Υπάρχει και ακόμα ένας τρόπος να δεις την ταχύτητα της γραμμής σου. Από το web interface του router σου.

πχ στο Netroute 2 που έχω εγώ, στο πεδίο ADSL Line αυτή τη στιγμή μου λέει 512/128. Όταν δείξει 1024/256, θα χαρώ.:p

 

Ελπίζω να έγινα σαφής.

 

Mε PSTN η επιλογή HOL crctsOTE ADSL δεν εμφανίζεται .

-Παρόλα αυτά όλες οι γραμμές εχουν αναβαθμιστεί στα προγράμματα χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

Καλα ειναι απαραδεκτοι!!!!!!:mad: Μονο αυξηση ταχυτητας δεν ειδαμε αλλα μειωση!!!!!:X

 

Και δώ στα Χανιά το ίδιο.... Με 10- 20kb κατεβάζω (με 384 γραμμή) εδώ και 5 μέρες :angry:

Link to comment
Share on other sites

1) Θα πας http://www.hol.gr.

2) Μετά στο link "My account". Θα βάλεις username και password.

3) Έπειτα πάτα πάνω αριστερά το "ο Λογαριασμός μου".

 

Θα εμφανιστούν όλες οι πληροφορίες πχ HOL Account / HOL personalSITE / HOL personalMAIL / eMONEY κτλ.

 

Τα πεδία που σε ενδιαφέρουν είναι τα εξής:

HOL dialCONNECT DYNAMICHOL dialCONNECT DYNAMIC xxx

HOL crctsOTE ADSL yyy Kbps ISDN (ή PSTN).

 

όπου xxx βλέπεις την υπηρεσία παροχής internet από HOL (δηλαδή η ταχύτητα)

όπου yyy βλέπεις την ταχύτητα της γραμμής σου.

 

Εμένα για παράδειγμα λέει HOL dialCONNECT DYNAMIC 1000 και HOL ctrs OTE ADSL 512 Kbps ISDN.

Που σημαίνει ότι η HOL μου αναβάθμισε στα 1024 αλλά η γραμμή του OTE είναι ακόμα 512.

 

Υπάρχει και ακόμα ένας τρόπος να δεις την ταχύτητα της γραμμής σου. Από το web interface του router σου.

πχ στο Netroute 2 που έχω εγώ, στο πεδίο ADSL Line αυτή τη στιγμή μου λέει 512/128. Όταν δείξει 1024/256, θα χαρώ.:p

 

Ελπίζω να έγινα σαφής.

 

Εμενα μου γραφει τα εξης HOL dialCONNECT DYNAMIC 700

HOL crctsOTE adsl 786k pstn

ειχα 384....αναβαθμηστικα δηλαδη...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εδω εχω 384 και με βγαζει οτι εχω pstn τι να λεμε τωρα??

Αλλο το ενα, αλλο το αλλο...

Εχεις μεν aDSL αλλα πανω σε γραμμη PSTN!

Εγω ας πουμε εχω adsl over isdn!

Link to comment
Share on other sites

Περιοχές Μοσχάτου-Καλλιθέας-Ν.Σμύρνης-Π.Φαλήρου οι αναβαθμίσεις άρχισαν ( τωρινή ταχύτητα download 85Κ)-Σε 384 έγινε 832kbps με σύνδεση dialCONNECT DYNAMIC 700 σε διαφορετικούς ΗΥ και περιοχές τσεκαρισμένο.-Φαίνεται άλλαξαν τα DSLAM με νεώτερα σε μεγάλη κλίμακα περιοχών....
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι γινεται?

Εχω πανω απο 5 μερες εδω στην αλεξ/πολη που εχει αλλαξει η γραμμη μου σε 768 και η συνδεση μου HOL σε 768 αλλα πανω απο 41kb δεν ανεβαινει η ταχυτητα μου με τιποτα!:mad: τι φταιει?

Μας δουλευουνε ή μου φαινεται! Πριν την αναβαθμιση η ταχυτητα μου ηταν 42-43kb!:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...