Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρεώνεται πλέον με 0,24€ και το 2130013844. :mad:

 

 

 

Ήθελα να τους πάρω, να τους ρωτήσω γιατί δε μου έχει έρθει ακόμα ο πρώτος λογαριασμός (e-bill). Ούτε μου έχουν στείλει κωδικούς για να φτιάξω το e-bill, ούτε με αφήνει να το φτιάξω μόνος μου...

 

 

 

Οι τύποι είναι για γέλια... Περιμένω τιμολογιακή αλλαγή, για να φύγω δωρεάν. Μόλις έκλεισα μήνα στη Vodafone και τη σιχάθηκα... (+50 μέρες που έκανε να γίνει η φορητότητα, λόγω συστημικου πρόβληματος)

Εγώ σήμερα που κάλεσα από κινητό Vodafone από τα λεπτά προς όλους έφαγε και το υπόλοιπο έμεινε όπως ήταν

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νομίζω ότι αν και έχει το ίδιο μήνυμα που αναφέρει χρέωση μετά το 1ο λεπτό τελικά δεν χρεώνει. Η αφαιρεί από τα δωρεάν λεπτά του προγράμματος.
Link to comment
Share on other sites

Μήτσο, τσάμπα αγχωσες. Το ίδιο λέει εδώ και χρόνια γιατί δεν αναγνωρίζει το σύστημα αν παίρνεις στο πενταψηφιο ή δεκαψηφιο.

 

Συνήθισε το.

Link to comment
Share on other sites

Έχω περίπου 10.000 λεπτά προς όλους... Τους κάλεσα από το CU κινητό.

 

Μου είπε ότι το 1ο λεπτό είναι δωρεάν και μετά χρεώνεται η κλήση 0,24€ χωρίς τους φόρους. Απο 'κει και πέρα, δεν ξέρω... Μήπως το μήνυμα είναι το ίδιο με του 13844 και τελικά το 213xxxx δε χρεώνεται; :blink:

 

Υ.Γ. Το κάλεσα ξανά και το έκλεισα πριν το 1ο λεπτό. Μου είπε τα ίδια, αλλά είδα ότι μου έφαγε και ένα 3λεπτο από το χρόνο ομιλίας... Τρέχα γύρευε. :wacko:

 

Δεν χρεώνει τα 0,24€. Επιβεβαιωμένο.

.
Link to comment
Share on other sites

Χρεώνεται πλέον με 0,24€ και το 2130013844. :mad:

 

Ήθελα να τους πάρω, να τους ρωτήσω γιατί δε μου έχει έρθει ακόμα ο πρώτος λογαριασμός (e-bill). Ούτε μου έχουν στείλει κωδικούς για να φτιάξω το e-bill, ούτε με αφήνει να το φτιάξω μόνος μου...

 

Οι τύποι είναι για γέλια... Περιμένω τιμολογιακή αλλαγή, για να φύγω δωρεάν. Μόλις έκλεισα μήνα στη Vodafone και τη σιχάθηκα... (+50 μέρες που έκανε να γίνει η φορητότητα, λόγω συστημικου πρόβληματος)

Εγώ τον Δεκέμβριο που ήρθα στην βοντα δεν είχα κωδικούς γιατί δεν μου είχανε στείλει και ζήτησα μεσω του chat από την εφαρμογή του κινητού και με εξυπηρέτησαν άμεσα όπως και αλλες δύο φορές που χρειαστηκα κάτι να ρωτήσω

Link to comment
Share on other sites

Μήτσο, τσάμπα αγχωσες. Το ίδιο λέει εδώ και χρόνια γιατί δεν αναγνωρίζει το σύστημα αν παίρνεις στο πενταψηφιο ή δεκαψηφιο.

 

Συνήθισε το.

 

Το ξέρω αυτό, αλλά το μήνυμα άλλαξε ελαφρώς... Λέει ότι η χρέωση γίνεται μετά το 1ο λεπτό. Για μια στιγμή αγχώθηκα, πως γίνεται και στο 213xxx. Sorry... :oops:

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ τον Δεκέμβριο που ήρθα στην βοντα δεν είχα κωδικούς γιατί δεν μου είχανε στείλει και ζήτησα μεσω του chat από την εφαρμογή του κινητού και με εξυπηρέτησαν άμεσα όπως και αλλες δύο φορές που χρειαστηκα κάτι να ρωτήσω

 

Ναι, κι εγώ μέσω του chat βρήκα λύση...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Υπάρχει κάποιος που του έχουν δώσει σε ανανέωση πακέτο με χρόνο ομιλίας; Σε αυτά πρέπει να βάζουμε κάρτα ανα 4μηνο για να μην γίνεται φραγή ή ισχύει κάτι άλλο; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω αυτό, αλλά το μήνυμα άλλαξε ελαφρώς... Λέει ότι η χρέωση γίνεται μετά το 1ο λεπτό. Για μια στιγμή αγχώθηκα, πως γίνεται και στο 213xxx. Sorry... :oops:

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι, κι εγώ μέσω του chat βρήκα λύση...

Σε όποια εταιρία κι αν πάρεις στο 5ψηφιο κι όχι στο 10ψηφιο, την ίδια κασέτα έχουν. Π.χ. εθνική τράπεζα, anytime, Vodafone, cosmote που χρησιμοποιώ σε κάπως συχνή βάση, τα ίδια και τα ίδια τόσα χρόνια.

 

Πάντα να έχουμε βέβαια το νου μας, γιατί με την φόρα που έχουν πάρει όλοι τους, τίποτα δεν θεωρείται δεδομένο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπέρα από το κατάστημα μου έδωσαν προσφορά με ίντερνετ έως 24 και 240 λεπτά προς κινητά και απεριόριστα σταθερά . για νέα σύνδεση χωρίς μόντεμ το αγοράζεις ή βάζεις δικό σου μόντεμ παλιό.ευτυχώς δεν είναι voip το τηλέφωνο. οπότε δουλεύει χωρίς ρούτερ άμα κάποιος δεν χρησιμοποιεί το ίντερνετ πχ για άτομο μεγάλης ηλικίας επίσης σε διακοπή ρεύματος δουλεύει. πάγιο 20.40 ευρώ για 2 χρόνια.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα από το κατάστημα μου έδωσαν προσφορά με ίντερνετ έως 24 και 240 λεπτά προς κινητά και απεριόριστα σταθερά . για νέα σύνδεση χωρίς μόντεμ το αγοράζεις ή βάζεις δικό σου μόντεμ παλιό.ευτυχώς δεν είναι voip το τηλέφωνο. οπότε δουλεύει χωρίς ρούτερ άμα κάποιος δεν χρησιμοποιεί το ίντερνετ πχ για άτομο μεγάλης ηλικίας επίσης σε διακοπή ρεύματος δουλεύει. πάγιο 20.40 ευρώ για 2 χρόνια.

 

Βάζεις ότι μόντεμ ρουτερ θες και δουλεύει.

Στο κατάστημα πηγές και ρώτησες και σου έκαναν αυτή την προσφορά; Ήσουν αλλού πριν και έκανες φορητότητα;

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις ότι μόντεμ ρουτερ θες και δουλεύει.

Στο κατάστημα πηγές και ρώτησες και σου έκαναν αυτή την προσφορά; Ήσουν αλλού πριν και έκανες φορητότητα;

 

πηρα τηλεφωνο το καταστημα vodafone και μου ειπανε την προσφορα και μετα καλεσα το 13840 και ζητησα προσφορα και με καλεσαν και μου εδωσαν την ιδια προσφορα.

ναι αφορα γραμμη υπαρχουσα στο οτε που δεν εχει κανενα πακετο χρονου ομιλιας επανω σκετη γραμμη, αλλα επειδη κανει χρηση η γιαγια μου λεω να τις αλλαξω παροχο. Τωρα βγαινει πιο οικονομικη η hrs-vodafone απο την κανονικη vodafone , δινει 400 λεπτα προς κινητα και παγιο 17 ευρω αλλα με κλησεις μεσω voip , και εχω ενδιασμους εαν θα εχει θεματα η περιοχη για αποσυνδεσεις . παντως 2,50mbs το μεγιστο μου ειπανε οτι θα πιανει ειτε απο την μια ειτε απο την αλλη το ιδιο δικτυο χρησιμοποιουνε οποτε τις ιδιες ταχυτητες θα πιανει. ( παιρνει απο Κερατεα ο Κουβαρας, και δινουνε μονο απο αστικο κεντρο η vodafone και ειναι αρκετα μακρυα. ).

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν τόσο απλο , ο καθένας θα ζήταγε μεταφορά στην νέα του διεύθηνση στην κορυφή του Παρνασού ή στα Ίμια , και θα έλεινε το πρόβλημα της δωρεάν αποσύνδεσης.

 

Τελικά μου κάνανε δωρεάν την υποβάθμιση γιατί δεχθήκανε πως είναι δική τους υπαιτιότητα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα όμως προέκυψε άλλο θέμα. Γιατί με τον γείτονα στην ίδια πολυκατοικία έχουμε τόση διαφορά στο attenuation? Δείτε τις φώτο. Εγώ Vodafone ο γείτονας Cosmote. gauthSg TIbci0f

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://ibb.co/fd7H30F

https://ibb.co/4Tdn9cr

Edited by thsss
Link to comment
Share on other sites

Όπως φαίνεται από τα screenshot ο γείτονας σου είναι συνδεδεμένος σε καμπίνα για αυτό και η ένδειξη VDSL2
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εμένα η Vodafone με έχει στο έλεος του θεού;;;;;

Εγώ δεν μπορώ να συνδεθώ στην καμπίνα; ή είναι της Cosmote?

Edited by thsss
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εμένα η Vodafone με έχει στο έλεος του θεού;;;;;

Εγώ δεν μπορώ να συνδεθώ στην καμπίνα; ή είναι της Cosmote?

 

Μόνο η cosmote τα κάνει αυτά τα κόλπα φίλε μου.

Από ότι βλεπω το αστικό κέντρο, που είσαι συνδεδεμένος, είναι παααρα πολύ μακριά.

Η Voda, για εμπορικούς δικούς τις λόγους, δεν σου δίνει vdsl από την καμπινα του ΟΤΕ.

Άρα όπως καταλαβαίνεις, δυστυχώς ή ευτυχώς, ο ΟΤΕ είναι μονόδρομος στην νέα σου διεύθυνση.

Κάντο όταν είσαι έτοιμος, ανάλογα με τις ανάγκες σου και το ποσό σε "καιει" να έχεις αξιοπρεπές Internet.

Εννοείται ότι αν πας σε cosmote 24αρι θα απαιτήσεις να σε συνδέσουν στην καμπινα όπως τον γείτονα σου. Αν και θα το κάνουν μόνοι τους αλλά το λες κιόλας γιατί δεν ξέρεις καμία φορά.

Edited by glofiish
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου με καίει γιατί και εγώ και η γυναίκα μου χρησιμοποιούμε το ίντερνετ και για επαγγελματικούς λόγους. Αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να έχω σταθερή σύνδεση VPN και δεν ξέρω αν φταίει η ποιότητα του ίντερνετ ή κάτι άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου με καίει γιατί και εγώ και η γυναίκα μου χρησιμοποιούμε το ίντερνετ και για επαγγελματικούς λόγους. Αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να έχω σταθερή σύνδεση VPN και δεν ξέρω αν φταίει η ποιότητα του ίντερνετ ή κάτι άλλο.

 

Ξανά προσπάθησε το με την voda, να σου δώσουν vdsl από την καμπινα του ΟΤΕ μιλώντας τους λογικά και με επιχειρήματα και λέγοντας ότι αν δεν γίνεται είναι μονόδρομος για σένα ο οτε

Καλύτερα να το κάνεις μέσω email.

Εννοείται ότι μιλάμε για vdsl50.

Αυτό που έκανε ο ΟΤΕ στον γείτονα σου, να δώσει 24αρι από καμπίνα, το κάνει μόνο ο ΟΤΕ και καμιά άλλη εταιρία.

Αν για δικούς τις καθαρά εμπορικούς λόγους δεν στο κάνει η Vodafone τότε πας cosmote αλλά θα πληρώσεις πρόστιμο στην Vodafone.Δεν το γλυτώνεις.

Το ότι δεν σου παρέχει vdsl η Vodafone από καμπινα ΟΤΕ, έχει να κάνει με εμπορικές πρακτικές δικές της. Δεν την υποχρεώνει κάνεις να σου δώσει.

Ο ΟΤΕ αντίθετα αμα του ζητήσει η Vodafone είναι υποχρεωμένος να της πουλήσει χοντρικη.

Αυτά στα λέω μην σου πούνε από την voda ότι και καλά δεν μας δίνει ο ΟΤΕ.

Μιλά καλύτερα με email. Μην μιλάς τηλεφωνικώς γιατί πάνε όλα στον βρόντο

Link to comment
Share on other sites

Πόσο είναι το πρόστιμο; Άκου εδώ. Να πληρώσω πρόστιμο επειδή το μέχρι 24 είναι 4. Με την ίδια λογική και το πάγιο θα έπρεπε να είναι μέχρι 21,8 αλλά το πληρώνω ολόκληρο.
Link to comment
Share on other sites

Πόσο είναι το πρόστιμο; Άκου εδώ. Να πληρώσω πρόστιμο επειδή το μέχρι 24 είναι 4. Με την ίδια λογική και το πάγιο θα έπρεπε να είναι μέχρι 21,8 αλλά το πληρώνω ολόκληρο.

 

Κάνε τις προσπάθειες σου. Βαλτα κάτω, δες τα συν και τα πλην και αποφάσισε τι σε συμφέρει.Ρώτα σε περίπτωση αποχώρησης πόσο είναι το πέναλτι. Αν δεν έχει λήξει το συμβόλαιο το πρόστιμο δεν το γλυτώνεις.

Πάντως αν θες την ταπεινή μου άποψη αν δεν υπάρχει σοβαρός οικονομικός λόγος και εφοσον το Internet το χρειάζεσαι και για δουλειά, πήγαινε ΟΤΕ.

Για αυτή τη η σύνδεση που έχεις τώρα ούτε 10 ευρώ το μήνα να δίνεις δεν αξιζει

Link to comment
Share on other sites

Έχω φίλους που έχουν φύγει για παρόμοιους λόγους και δεν το έχουν πληρώσει το πέναλτι. Και δεν τους έκαναν και τίποτα. Αλλά δεν θέλω να φτάσω σε αυτό το σημείο.
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα για ανανέωση σταθερής στη Vodafone.

Μου προσφέρουν το πρόγραμμα που έχω:

-Vodafone Home double play ευέλικτο 300

-Ταχύτητα VDSL έως 50 mbps

-Σταθερά και κινητά Ελλάδος 300 λεπτά

- + Χρόνος ομιλίας προς Κινητά - 120’

Στα 28.80€ τελική για συμβόλαιο 2 ετών.

Τί λέτε αξίζει?

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα για ανανέωση σταθερής στη Vodafone.

Μου προσφέρουν το πρόγραμμα που έχω:

-Vodafone Home double play ευέλικτο 300

-Ταχύτητα VDSL έως 50 mbps

-Σταθερά και κινητά Ελλάδος 300 λεπτά

- + Χρόνος ομιλίας προς Κινητά - 120’

Στα 28.80€ τελική για συμβόλαιο 2 ετών.

Τί λέτε αξίζει?

 

Απεριόριστα σταθερά να έδινε+300' προς κινητά καλά θα ήταν.Εκτος αν δεν χρειάζεσαι το σταθερό.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα για ανανέωση σταθερής στη Vodafone.

Μου προσφέρουν το πρόγραμμα που έχω:

-Vodafone Home double play ευέλικτο 300

-Ταχύτητα VDSL έως 50 mbps

-Σταθερά και κινητά Ελλάδος 300 λεπτά

- + Χρόνος ομιλίας προς Κινητά - 120’

Στα 28.80€ τελική για συμβόλαιο 2 ετών.

Τί λέτε αξίζει?

 

Μια χαρά. Προχώρα.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα για ανανέωση σταθερής στη Vodafone.

 

Μου προσφέρουν το πρόγραμμα που έχω:

 

-Vodafone Home double play ευέλικτο 300

 

-Ταχύτητα VDSL έως 50 mbps

 

-Σταθερά και κινητά Ελλάδος 300 λεπτά

 

- + Χρόνος ομιλίας προς Κινητά - 120’

 

Στα 28.80€ τελική για συμβόλαιο 2 ετών.

 

Τί λέτε αξίζει?

Εγω με 24αρα με 300 προς κινητα και απεριοριστα αστικα υπεραστικα μου εκανε ανανεωση η cyta στα 15 κατι
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα για ανανέωση σταθερής στη Vodafone.

Μου προσφέρουν το πρόγραμμα που έχω:

-Vodafone Home double play ευέλικτο 300

-Ταχύτητα VDSL έως 50 mbps

-Σταθερά και κινητά Ελλάδος 300 λεπτά

- + Χρόνος ομιλίας προς Κινητά - 120’

Στα 28.80€ τελική για συμβόλαιο 2 ετών.

Τί λέτε αξίζει

 

Έχουμε το ίδιο, στα ίδια χρήματα με μόνη διαφορά τα δωρεάν αστικά - υπεραστικά. Ζητα δωρεάν αστικά υπεραστικά.

 

Επίσης αν πιάνεις κάτω από 45 επειδή διαφημίζουν το "εγγύηση γραμμής" ζητά extra έκπτωση και θα την πάρεις.

GATE 13...TILL THE END OF THE WORLD...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...