Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απλά περιμένεις, και ξανακαλείς κάθε 2 μέρες γιατί ο ΟΤΕ κάνει καμμιά φορά την εξυπνάδα να κλείνει τη βλαβη χωρίς να έχει διορθώσει κάτι για να αποφύγει τη ρήτρα προς τη ΧΟΛ.

Ζήτα και τον αριθμό βλάβης (ticket number) για να έχεις το ιστορικό και να ζητήσεις την πίστωση - αν και τώρα τελευταία η ΧΟΛ πιστώνει και χωρίς να το ζητήσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δύο εβδομάδες μετά και το πρόβλημα παραμένει. Χωρίς τηλέφωνο και ίντερνετ και το μόνο που μου λένε είναι οτι το ελέγχει ο ΟΤΕ.

 

Να δω πόσο θα τραβήξει το όλο θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν γνωριζει καποιος κατι σχετικο αλλα το γραφω και εδω.

Ημουν στον οτε και η λειτουργουσε κανονικα η δυνατοτητα συνδεσης με τον συναγερμο μου μεσω dtmf τονων. Δηλαδη καλουσα την γραμμη μου και μετα απο καποια χτυπηματα ανοιγε η γραμμη και ακουγονται τονοι (οπως στο φαξ). Πληκτρολογουσα τον κωδικο και ειχα την δυνατοτητα ελεγχου του συναγερμου.

Εδω και 2 μηνες που ηρθα στην hol μολις απαντα την γραμμη ο συναγερμος, αυτη κλεινει πριν προλαβω να πληκτρολογησω οτιδηποτε. Την γραμμη δεν την κλεινει ο συναγερμος αφου συνεχιζει να εκπεμπει τονους περιμενοντας να ματαια συνδεθει.

Εννοειται πως ο συνσγερμος εχει ελεγχθει πληρως απο το τεχνικο τμημα της κατασκευαστριας εταιρειας οσον αφορα στην ορθοτητα των ρυθμισεων και συνδεσεων.

Γνωριζει μηπως καποιος κατι παραπανω ;

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

H hol οδηγει τις εξελιξεις με τιμολογιακές μεταβολές

https://www.hol.gr/sites/default/files/gr/company/press_releases/anakoinosi.pdf

Αυξηση στα παγια, χρεωση στο 13844, τελος ανανεωσης συμβολαιου, αυξηση χρεωσεων κλησεων κλπ

Link to comment
Share on other sites

H hol οδηγει τις εξελιξεις με τιμολογιακές μεταβολές

https://www.hol.gr/sites/default/files/gr/company/press_releases/anakoinosi.pdf

Αυξηση στα παγια, χρεωση στο 13844, τελος ανανεωσης συμβολαιου, αυξηση χρεωσεων κλησεων κλπ

 

Μάλιστα... Όχι ότι έχω χολ, αλλά πάντα ενημερώνομαι γενικώς να ξέρω τι θα προκύψει στο μέλλον και σε άλλους παρόχους... Πάντως τώρα είναι ευκαιρία να σπάσει κανείς το συμβόλαιο αζημίως, όπως γράφει και κάτω από την αρίθμηση στο pdf. Είτε αν το σκεφτόταν κανείς από πριν είτε αν νευρίασε με τις αλλαγές και όντως θέλει να φύγει

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ξέρει κανείς πιο ρουτερ δίνει πλέον η Hol; παλαιότερα έδιναν ενα alcatel cellpipe 7130. Ευχαριστώ

 

Technicolor Td 5136 V2...

Link to comment
Share on other sites

Δύο εβδομάδες μετά και το πρόβλημα παραμένει. Χωρίς τηλέφωνο και ίντερνετ και το μόνο που μου λένε είναι οτι το ελέγχει ο ΟΤΕ.

 

Να δω πόσο θα τραβήξει το όλο θέμα...

 

Καλή χρονιά σε όλους μας, κλασσικά και αναμενόμενα παραμενω χωρίς τηλέφωνο και ίντερνετ, μου έδωσαν ενα prepaid USB stick καρτοιντερνετ για το ξεκαρφωμα αλλά επί της ουσίας τίποτα. Αναμονή από ΟΤΕ ... Μήπως να πάω σε ΟΤΕ τουλάχιστον να έχω κάποιον να κυνηγάω ή να μου δίνει μια σωστή απάντηση;

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλά σε όλους.

Άν και από τον Ιούνιο έληξε το συμβόλαιο μου (double play 24 απεριοριστα αστικά-υπεραστικά) όπου πλήρωνα περίπου 23 ευρώ, λησμόνησα να ζητήσω νέα προσφορά και μου ερχόταν κάθε μήνα λογαριασμός 34 ευρώ περίπου.

Σήμερα ανανέωσα σε double play 300+24gb με 16 ευρώ περίπου ελπίζοντας να αλλάξει τα στοιχεία του κινητού vodafone που έχει ο αδερφός μου ώστε να έχω ακόμα μια μείωση 3 ευρώ περίπου, καθως έτσι κ αλλιώς δεν μιλάω και πολύ στο τηλέφωνο.

Ηθελα να ρωτήσω εάν όσοι εχετε το HOL TV εάν αξίζει καθώς μου το προσέφεραν με 4,00 επιπλέον το μήνα.

Σας ευχαριστώ πολύ για τις γνώμες σας

Link to comment
Share on other sites

Πώς πέτυχες τόσο καλή τιμή;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Έχω 2 γραμμές στην HOL με τις ίδιες υπηρεσίες ( 24 Internet απεριόριστα αστικά υπεραστικά διεθνή και κάποιες ώρες προς κινητά). Η μία γραμμή η πιο παλιά έχει τιμή 30 ευρώ, ενώ η πιο καινούργια 22. Αύριο κλέινει χρόνο η πιο παλιά και πήρα να δώ για αναννέωση συμβολαίου και η καλύτερη τιμή πο μου είπαν ήταν 26.78 Ε. Της λέω μα καλά δεν βλέπεις οτι έχω και άλλη με 22 ευρώ?! Ναι μου λέει αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι καλύτερο, και το άφησα έτσι. Τι προτείνετε?!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Έχω 2 γραμμές στην HOL με τις ίδιες υπηρεσίες ( 24 Internet απεριόριστα αστικά υπεραστικά διεθνή και κάποιες ώρες προς κινητά). Η μία γραμμή η πιο παλιά έχει τιμή 30 ευρώ, ενώ η πιο καινούργια 22. Αύριο κλέινει χρόνο η πιο παλιά και πήρα να δώ για αναννέωση συμβολαίου και η καλύτερη τιμή πο μου είπαν ήταν 26.78 Ε. Της λέω μα καλά δεν βλέπεις οτι έχω και άλλη με 22 ευρώ?! Ναι μου λέει αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι καλύτερο, και το άφησα έτσι. Τι προτείνετε?!

 

Αιτημα φορητοτητας για αντιπροταση

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει φορητότητα από cote σε voda και hol με την τιμή για ίντερνετ έως 24 και απεριόριστα και πολλά άλλα προς 15 ευρώ τελική..εδώ και 2 μήνες βλέπω τον λογαριασμό στα 19+...τι κάνω;;αν είναι να δίνω σχεδον 20 ευρώ και Μιας και το σταθερό δεν το δουλεύω πάω ote που είναι εγγύηση τουλάχιστον.

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Δες για ποιο λογο ειναι πιο ψηλα ο λογαριασμος σε σχεση με τα συμφωνηθεντα και αναλογως κινησου.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Αιτημα φορητοτητας για αντιπροταση

 

Της το είπα οτι με βάζει στην διαδικασία αυτή αλλά δεν ίδρωσε το αυτάκι της μπας και την γλυτώσω την διαδικασία, αλλά προφανώς όταν έρθει η ίδια η αίτηση φορητότητας θα ιδρώσει...Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

αν δε πληρωσεις το λογαριασμο, σε ποσες μερες τον φραζουν;

και σε περιπτωση φραγης, πληρωνουμε επανασυνδεση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Έχω 2 γραμμές στην HOL με τις ίδιες υπηρεσίες ( 24 Internet απεριόριστα αστικά υπεραστικά διεθνή και κάποιες ώρες προς κινητά). Η μία γραμμή η πιο παλιά έχει τιμή 30 ευρώ, ενώ η πιο καινούργια 22. Αύριο κλέινει χρόνο η πιο παλιά και πήρα να δώ για αναννέωση συμβολαίου και η καλύτερη τιμή πο μου είπαν ήταν 26.78 Ε. Της λέω μα καλά δεν βλέπεις οτι έχω και άλλη με 22 ευρώ?! Ναι μου λέει αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι καλύτερο, και το άφησα έτσι. Τι προτείνετε?!

 

Πήγαινε forthnet από τη στιγμή που θες και δωρεάν κινητά από σταθερό που έχει και πιο φθηνό double play 25 ευρώ με απεριόριστα αστικά , υπεραστικά και 12 ώρες δωρεάν προς κινητά .

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις ενεργοποιηθηκε η γραμμη απο την Hol(συμφωνα με το speedtest.net) και εχω ακομα το παλιο router ΖΤΕ του πΟΤΕ.

Χρειαζεται να το αλλαξω;; Θα εχω καποιο προβλημα στο μελλον;; Επηρεαζει την ταχυτητα;; Μου εχουν στειλει ενα router Technicolor td5130v2. Tι μου προτεινεται;

 

Ενημερωτικα συμφωνα με το speedtest.net το ping ανεβηκε απο 6ms στα 20ms, το upload οπο 11,6 που ειχα σταθερα με τον ΟΤΕ πηγε 13,5Mb/s ενω το upload εμεινε ιδιο 0,85Mb/s.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις ενεργοποιηθηκε η γραμμη απο την Hol(συμφωνα με το speedtest.net) και εχω ακομα το παλιο router ΖΤΕ του πΟΤΕ.

Χρειαζεται να το αλλαξω;; Θα εχω καποιο προβλημα στο μελλον;; Επηρεαζει την ταχυτητα;; Μου εχουν στειλει ενα router Technicolor td5130v2. Tι μου προτεινεται;

 

Ενημερωτικα συμφωνα με το speedtest.net το ping ανεβηκε απο 6ms στα 20ms, το upload οπο 11,6 που ειχα σταθερα με τον ΟΤΕ πηγε 13,5Mb/s ενω το upload εμεινε ιδιο 0,85Mb/s.

 

Τελικα εβαλα της Hol το ρουτερ γιατι δεν ειχαμε τηλεφωνο οταν μας καλουσαν. Οι ταχυτητες ειναι περιπου ιδιες με του ZTE (λιγο χειροτερες). Μπορω να βελτιωσω καθολου το Ping ή δεν αξιζει;

 

Edit: Το οτι δεν ειχαμε τηλεφωνο μαλλον οφειλοταν στην αλλαγη της γραμμης και οχι στο ρουτερ. Τωρα οσον αφορα το ping μιλησα με hol και εκανα την γραμμη fastpath δοκιμαστικα απο interleave. Το ping επεσε στα 7ms οπως παλια μαζι ομως και η ταχυτητα στα 10,5Mb/s. Οι διαφορες αμελητεες. Τα αφηνουμε ετσι και βλεπουμε...

Edited by lyr13
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια σκεφτομαι να βαλω χολ, σχετικα με το ιντερνετ μιλησα μαζι τους και μου ειπαν οτι επειδη ειμαι κοντα στο κεντρο θα εχω καλο σημα μενω χανια, θελω να ρωτησω ειστε ευχαριστημενοι με την ταχυτητα του ιντερνετ ? απο αποψη υπηρεσιων ?
Link to comment
Share on other sites

Το post μου είναι γενικό :Πρώτη μου επαφή με την hol το 2005, εποχή που έμπαινε για τα καλά το adsl στη ζωή μας. Έκανα αίτηση και μέχρι το 2011 που διεκοψα έβλεπα μια σταδιακή βελτίωση. Το 2013 που επέστρεψα, πιστεύω πως έχει φτάσει σε πολύ καλό επίπεδο.

Δεν είναι διαφήμιση. Όσοι είναι χρόνια συνδρομητές, πάνω κάτω την ίδια άποψη θα έχουν.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια σκεφτομαι να βαλω χολ, σχετικα με το ιντερνετ μιλησα μαζι τους και μου ειπαν οτι επειδη ειμαι κοντα στο κεντρο θα εχω καλο σημα μενω χανια, θελω να ρωτησω ειστε ευχαριστημενοι με την ταχυτητα του ιντερνετ ? απο αποψη υπηρεσιων ?

 

Σημα μαλλον εννοεις ταχυτητα. Εγω αρχικα θα ρωτουσα κανενα φιλο ή γειτονα που να εχει βαλει εκει κοντα να μου πει εντυπωσεις. Δεν ειναι σε ολες τι περιοχες το ιδιο καλοι ολοι οι παροχοι. Γενικα αν εχεις ηδη υπαρχουσα γραμμη και δεν εχει προβληματα λογικα δεν θα εχεις και μετα με ΗΟL.

 

Εγω εβαλα πριν μια βδομαδα (βεβαι ειαι πολυ μικρο το διαστημα) και ειμαι ευχαριστημενος. Βεβαια με τον ΟΤΕ ποτε δεν αντιμετωπισα προβλημα με την συγκεκριμενη γραμμη (απο οσο θυμαμαι). Ενα αρνητικο που ειδα για την HOL ειναι καποιες αυξησεις στις χρεωσεις για κινητα και χρεωση κλησης προς την εξυπηρετηση πελατων.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...