Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι δεν βαζεις ενα διχαλακι (αυτο που βγαζει 2 τηλεφωνικα πριζακια και μπορεις να συνδεσεις 2 συσκευες)??

Δεν θα ειναι μεν αυτονομες αλλα θα κανεις την δουλεια σου μια χαρα....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Με το doubleplay παιρνεις απο το 7140 fritz (router) μεχρι δυο γραμμες αυτονομες οποτε οπως καταλαβαινεις θα πρεπει να τραβηξεις καλωδιο απο το ρουτερ μεχρι τα τηλεφωνα σου
Link to comment
Share on other sites

Πωπω, μου θυμίζει αυτό που λέμε "αμόλα καλούμπα" :lol:

 

(την πάτησα, κοινώς!)

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

amorphis πίστεψέ με αυτό είναι το τελευταίο που θα πρέπει να σε απασχολεί!! Παρακάλα να ενεργοποιηθείς γρήγορα και προπάντων να μην προκύψει καμιά βλάβη γιατί μετά θα μαρτυρήσεις την ώρα και την στιγμή...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Eγω παντως κατα περιεργο τροπο συνδεθηκα μεσα σε 10 εργασιμες Ουτε οι ιδιοι δεν το πιστευαν Παντως ολα ειναι οκ εκτος απο την ταχυτητα ΣΕΡΝΟΝΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ Μιλαμε οτι εχουν τραγικο προβλημα.Βεβαια ο ιδιος λογος ηταν κι αυτος που εφυγα κι απο τον ΟΤΕ γιατι απο τα 8mb δεν μου εδινε ουτε 1mb οποτε μια απο τα ιδια Με την μονη μεγαλη διαφορα χρηματων.Καλυτερα να σε κλεβουν και να πληρωνεις λιγα παρα να σε κλεβουν και να πληρωνεις πολλα.
Link to comment
Share on other sites

εγω την δευτερα εκανα την αιτηση για τα 24mb,τεταρτη μου ηρθε ο εξοπλισμος και εστειλα την αιτηση ενεργοποιησης και τωρα περιμενω...ελπιζω σε κανα μηνα να ειμαι οκ.Το καλο ειναι οτι δεν θα μεινω απο ιντερνετ (ετσι μου ειπαν)μιας και ημουν συνδρομητης με shared πριν.Επειδη με μπερδεψε λιγο το θεμα των τηλεφωνων να ρωτησω κατι,οι συσκευες τηλεφωνου θα πρεπει πρωτα να συνδεθουν στο fritz η θα ειναι με φιλτρακια σε καθε μπριζα?Και κατι ακομα εσεις που βαλατε 2play ειχατε προβληματα με τα τηλεφωνα (ρωταω γιατι υπαρχουν και γονεις στο σπιτι που ειχαν συνηθισει οτε)?
Link to comment
Share on other sites

Eγω παντως κατα περιεργο τροπο συνδεθηκα μεσα σε 10 εργασιμες Ουτε οι ιδιοι δεν το πιστευαν Παντως ολα ειναι οκ εκτος απο την ταχυτητα ΣΕΡΝΟΝΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ Μιλαμε οτι εχουν τραγικο προβλημα.Βεβαια ο ιδιος λογος ηταν κι αυτος που εφυγα κι απο τον ΟΤΕ γιατι απο τα 8mb δεν μου εδινε ουτε 1mb οποτε μια απο τα ιδια Με την μονη μεγαλη διαφορα χρηματων.Καλυτερα να σε κλεβουν και να πληρωνεις λιγα παρα να σε κλεβουν και να πληρωνεις πολλα.

Θα φτιαξει η γραμμη.Μαλλον δεν εχει σεταριστει ακομα σωστα η πορτα σου.Σε τι ταχυτητα συγχρονιζεις;

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

@snik OI συσκευές τηλεφώνου θα συνδεθούν στο fritz η μπορείς

να βάλεις σε καθε μπριζα με φιλτρακια (ενα εχει η συσκευασια).

το fritz εχει 2 εξόδους (FON1 210xxxxxx & FON2 21300xxxxx) αλλα δεν μπορείς με τα λεγόμενα τους να συνδέσεις σε καθε έξοδο πανω απο 2 συσκευές (με ταφακι)

Link to comment
Share on other sites

Να σας κανω μια περιγραφη του πως δουλευει το doubleplay γιατι πριν το κανω κι εγω ψαχνωντας δεν μπορεσα να βρω μια normal απαντηση και μιας και ειμαι και λιγο γνωστης τωρα που τα καταλαβα σας τα εξηγω.

Λοιπον το doubleplay ερχεται με το καλωδιο της ηδη υπαρχουσας γραμμης οποτε σημαινει πως εκει που θα παει ο εξοπλισμος (router fritz) και μονο απο εκει θα βγαινουν οι γραμμες απο το fon1 fon2 του fritz οποτε οποιος εχει καλωδια απο τον router προς το υπολοιπο σπιτι δεν θα εχει κανενα προβλημα.Οποιος εχει ενα ζευγαρι (ενα καλωδιο) δεν μπορει να κανει κατι χωρις να περασει καλωδια η χωρις ασυρματα τηλεφωνα.

Κατι ακομα το οποιο ουτε η hellasonline το ηξερε Εγω ειχα μια isdn με ενα msn και εκανα double play με την αρχικη μου γραμμη και με το msn μου και με ενα επιπλεον νουμερο 213.......... που μου εδωσαν αυτοι αρα εχω τρια νουμερα Το μονο βασικο και μεγαλο προβλημα ειναι πως το βασικο μου νουμερο και το msn χτυπανε μαζι στο fon1 και στο fon2 χτυπαει μονο του το 213....... το οποιο οπως καταλαβαινετε ειναι και μεγα προβλημα γιατι τωρα δεν ξερω ποιος με παιρνει και σε ποια απο τις δυο μου γραμμες Πιστευω πως με λιγη πιεση θα το φτιαξουν κι αυτο γιατι ειναι σετταρισμα Τωρα οσον αφορα το προβλημα μου (ταχυτητας) που με ρωταει και ο φιλος ioma ειναι normal γιατι ακομα δεν εχει ολοκληρωθει η γραμμη μου. Παντως φιλικη συμβουλη οποιος κανει doubleplay μολις παιξουν ολα καλα backup settings του fritz οποτε σε περιπτωση καποιου σφαλματος απλα κανετε ενα restore και δεν περιμενετε 100 ωρες αναμονη για να σας στειλουν αυτο το αρχειακι.Παντως σε γενικες γραμμες και για τα λεφτα τους ειναι αψογη και η τηλεφωνια τους και το ιντερνετ τους αν σκεφτει κανεις πως μεχρι κι ΟΤΕ που ημουν πριν απο 8mb που ειχα μου εδεινε καλα καλα ουτε 1mb και με 58€ το μηνα μονο adsl και σε παραπονα μου μου ελεγαν πως το συμβολαιο που εχω υπογραψει ειναι ΕΩΣ 8MB το κλασικο παραμυθι ολων Βεβαια στην Ελλαδα ζουμε Στην ευρωπη τους υποχρεωνουν να αναφερουν απο ( ελαχιστο) εως (μαξιμουμ) οποτε διαλεγεις Παντως πληροφοριακα στο 210 6151000 ΕΘΝΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ & ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΩΝ ΕΕΤΤ εγω εκανα αρση συμβολαιου του ΟΤΕ μεσα σε 15 μερες και ηρθα στην hol σαν φτηνοτερη και πιστευω καλυτερη..

Link to comment
Share on other sites

@alex1 ψαξε μεσα στο μενου του ρουτερ http://192.168.178.1/ εχει να ρυθμίσεις μαλλον τι να χτυπαει σε καθε FON

Aλλα δεν το δοκιμασα εγω γιατι ακομα δεν μπηκα στο ιδιοκτητο

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Μακη τον fritz τον εχω απο το πρωτο του μοντελο Τηλεφωνια δουλευω εδω και χρονια με τον fritz οποτε τον ξερω Το θεμα ειναι πως η HOL μου δινει σε ενα fon και τα δυο νουμερα και δεν εχω ΕΓΩ την επιλογη διαχωρισμου. Ο server της HOL την εχει οποτε αναγκαστικα κρεμομαι απο αυτους.
Link to comment
Share on other sites

thanks παιδια για της πληροφοριες...εχει κανεις να μας πει εντυπωσεις απο την ποιοτητα του τηλεφωνου?Και αν εχει μεινει χωρις τηλεφωνο για καποιο χρονικο διαστημα?

Να ρωτησω κατι ασχετο...ποσο περιπου ειναι ο χρονος ενεργοποιησης?Εμενα μου ειπαν 30 μερες αλλα δεν το πολυπιστευω μετα απο ολες αυτες τις καθυστερησεις που ακουω...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε snik η ποιοτητα του τηλεφωνου ειναι αψογη οπως του οτε δεν καταλαβαινεις διαφορα Τωρα αν εμεινα καθολου χωρις τηλεφωνο ναι εμεινα μετα απο μια δικια μου χαζομαρα και εμεινα μεχρι να πιασω το helpdesk για να μου στειλουν της ρυθμισεις να κανω restore Γι αυτο κιολας ανεφερα σε προηγουμενο μυνημα ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΟΤΑΝ ΔΟΥΛΕΨΕΙ BACKUP ΤΑ SETTINGS ΤΟΥ FRITZ !!!!! Τωρα χρονος αναμονης σε γενικες γραμμες απο 1-3 μηνες Εγω ακομα δεν το πιστευω οτι μου το καναν σε 10 μερες !!!!
Link to comment
Share on other sites

Φιλε snik η ποιοτητα του τηλεφωνου ειναι αψογη οπως του οτε δεν καταλαβαινεις διαφορα Τωρα αν εμεινα καθολου χωρις τηλεφωνο ναι εμεινα μετα απο μια δικια μου χαζομαρα και εμεινα μεχρι να πιασω το helpdesk για να μου στειλουν της ρυθμισεις να κανω restore Γι αυτο κιολας ανεφερα σε προηγουμενο μυνημα ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΟΤΑΝ ΔΟΥΛΕΨΕΙ BACKUP ΤΑ SETTINGS ΤΟΥ FRITZ !!!!! Τωρα χρονος αναμονης σε γενικες γραμμες απο 1-3 μηνες Εγω ακομα δεν το πιστευω οτι μου το καναν σε 10 μερες !!!!

 

Και εγώ παλιότερα είχα παρόμοιους χρόνους και τους είχα γράψει τότε εδώ. Χαίρομαι που δεν ήμουν ο μόνος.

Μετέφερα και την γραμμή dsl και το τηλέφωνο. Το πρωί είχα διακοπή και το μεσημέρι όταν γύρισα είχα γραμμή hol και τηλεφωνία ενεργοποιημένη. Απλά όσοι περιμένουν ενεργοποίηση καλό είναι να συνδέσουν το ρούτερ και να τον αφήσουν έτσι. Επίσης καλό είναι να επικοινωνήσουν με την hol και να ρωτήσουν πότε έχει οριστεί η φορητότητα. Ουσιαστικά εκείνη την ημέρα θα γίνει η πλήρης μετάβασή τους απο το ένα δίκτυο στο άλλο.

 

Υπέρχει μια συνήθης βλάβη όπου παρότι το λαμπάκι dkl του ρούτερ παραμένει αναμένο δεν έχουμε ούτε τηλεφωνία αλλά ούτε και ίντερνετ. Αυτό ουσιαστικά συμβαίνει γιατί η γραμμή μας έχει κολλήσει και o isp δεν ανταποκρίνεται στις προσπάθειες που κάνουμε μέσα απο το ρούτερ με το quick configuration το οποίο ουσιαστικά μας λέει διαγνώσκοντας ότι δεν φταίμε εμείς αλλά ο isp.

Οι ενδείξεις που πέρνουμε στο ρόυτερ no internet connection και PPPoE Error......στο overview του ρούτερ.

Το πλέον πιθανό είναι ότι ακόμη και με αλλέπάλληλα reset αλλά και επαναεισαγωγή του account information πάλι δεν θα έχουμε αποτέλεσμα. Αν συμβεί αυτό μην κάνεται τον κόπο να επαναφέρεται το ρούτερ στις αρχικές ρυθμίσεις μια που πολύ απλά δεν φταίει το ρουτερ σας αλλά ο provider, ουσιαστικά δηλαδή το άλλο άκρο της γραμμής.

¨Εχετε δηλαδή μια συγχρονισμένη γραμμή dsl στην οποία όμως δεν υφισταται σύνδεση και κανενός είδους διακίνηση δεδομένων γιατί ουσιαστικά το dslam δεν ανταποκρίνεται στα data packs του ρούτερ σας.

Περιγράψτε επακριβώς και δηλώστε την βλάβη στην τεχνική υποστήριξη, ουσιαστικά θέλετε απλά ένα reset στη γραμμή απο τη δική τους πλευρά και θα έιστε οκ. Δήλωσα βλάβη Τρίτη απόγευμα και είχα αποκατάσταση μεσάνυχτα Πέμπτης. Μόλις γίνει η αποκατάσταση ο ρούτερ συντονίζεται μόνος του μια που προσπαθεί συνεχώς χωρίς να χρειάζεται να κάνετε εσείς κάτι.....

Απλά μην ταλαιπωρηθείτε με επαναφορά ρυθμίσεων του ρούτερ .........

Είχα το ίδιο πρόβλημα κάθε δίμηνο με τον ΟΤΕ στο connex ωστόσο με την HOL ήταν η πρώτη φορά μετα απο σχεδόν 3 μήνες άψογης υπηρεσίας.....

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα...ο καθένας νομίζω πως λέει μια διαφορετική εκδοχή για το doubleplay και τα σταθερά τηλέφωνα..εμένα πάντως που έπιασα γραμμή στην εξυπηρέτηση πελατών μου είπαν πως μια συσκευή θα συνδεθεί μέσω ρούτερ και άλλες 2 μέσω της πρίζας του τοίχου με φιλτράκια όμως για την καλύτερη ποιότητα ήχου. Βέβαια, στο ρούτερ όντως έχει 2 εξόδους FON1 και FON2...so, δεν έχω ιδέα στην πράξη πως εφαρμόζονται αυτά που μου είπε ο άσχετος υπάλληλος της HOL...(θα το βρω μόνη μου στην πράξη, δεν έχω και επιλογή)

 

Όσο για το adsl λογικά δε θα μου κοπεί γιατί είμαι ήδη συνδρομητής hol adsl..:)

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητη amorphis ολα ειναι οπως τα εξηγησα πιο πανω.Τις γραμμες σου θα τις παρεις ΜΟΝΟ απο τον router σου Τωρα οσον αφορα τους υπαλληλους της hol οντως ειναι ασχετοι και δεν ειναι τοσο γνωστες του αντικειμενου.Πιο πολλα θα μαθεις εαν κανεις μια ερωτηση σου στο forum και φυσικα πιο γρηγορα θα παρεις απαντηση απο το να περιμενεις στην αναμονη του 13844
Link to comment
Share on other sites

Αχά...αυτό το συνειδητοποίησα :) Όμως γιατί ο πανασχετίδης μου είπε ότι μπορώ να πάρω γραμμές και από τον τοίχο με φιλτράκι; Περίεργο...και σε αυτό φαινόταν πιο σίγουρος από τα υπόλοιπα που μου απάντησε :p
"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Kοιταξε να δεις αν θα πας full LLU θα τις παρεις απο τον router Κι εμενα μεχρι την ενεργοποιηση ετσι μου ελεγαν.Οχι δεν ειναι voip ειναι pstn και κατι τετοια Για να καταλαβεις την ασχετοσυνη τους αν τους ζητησεις να κανεις doubleplay και θελεις να μεταφερεις το παλιο σου νουμερο (isdn με ενα msn) σου λενε πως δεν γινετε μονο το ενα νουμερο μπορει και το δευτερο θα ειναι ενα τυπου 213............ Παντως σε γενικες γραμμες παρακαλαω μην εχω προβλημα γιατι αν δεν ξερουν τι πουλανε φαντασου στο service χαχαχααχ. Παντως δεν ξερω για τους αλλους provider αλλα σε γενικες γραμμες ολα καλα μεχρι στιγμης. Και πολυ φτηνοτερα απο τον ΟΤΕ βεβαια !!!!
Link to comment
Share on other sites

Kοιταξε να δεις αν θα πας full LLU θα τις παρεις απο τον router Κι εμενα μεχρι την ενεργοποιηση ετσι μου ελεγαν.Οχι δεν ειναι voip ειναι pstn και κατι τετοια Για να καταλαβεις την ασχετοσυνη τους αν τους ζητησεις να κανεις doubleplay και θελεις να μεταφερεις το παλιο σου νουμερο (isdn με ενα msn) σου λενε πως δεν γινετε μονο το ενα νουμερο μπορει και το δευτερο θα ειναι ενα τυπου 213............ Παντως σε γενικες γραμμες παρακαλαω μην εχω προβλημα γιατι αν δεν ξερουν τι πουλανε φαντασου στο service χαχαχααχ. Παντως δεν ξερω για τους αλλους provider αλλα σε γενικες γραμμες ολα καλα μεχρι στιγμης. Και πολυ φτηνοτερα απο τον ΟΤΕ βεβαια !!!!

 

Βρε παιδια δεν καταλαβα.

Εγω που εχω μια γραμμη ΟΤΕ και παω για HOL Double Play που

θα συνδεσω το τηλεφωνο μου (ασυρματο) ?

 

Στον τοιχο με φιλτρακι ή στο router? :O

 

Και εχω στο σπιτι 2 τηλεφωνικες πριζες αυτη τη στιγμη.

Στη μια θα συνδεσω το router και στην αλλη θα βαλω το ασυρματο.

 

Το φιλτρακι -αν χρειαστει- θα το βαλω εκει που θα συνδεσω το ασυρματο ετσι? :O

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια δεν καταλαβα.

Εγω που εχω μια γραμμη ΟΤΕ και παω για HOL Double Play που

θα συνδεσω το τηλεφωνο μου (ασυρματο) ?

 

Στον τοιχο με φιλτρακι ή στο router?

 

Και εχω στο σπιτι 2 τηλεφωνικες πριζες αυτη τη στιγμη.

Στη μια θα συνδεσω το router και στην αλλη θα βαλω το ασυρματο.

 

Το φιλτρακι -αν χρειαστει- θα το βαλω εκει που θα συνδεσω το ασυρματο ετσι?

!!

 

 

Απλά είναι τα πράγματα.

Θα συνδέσεις το ασύρματο τηλέφωνο σου στην υποδοχή 1 του ρούτερ FON1. Eκεί θα χτυπά η 210χχχχχ γραμμή που ήδη έχεις. Αν θες να κάνεις χρήση της γραμμής 213χχχχ θα συνδέσεις μια δεύτερη συσκευή στην υποδοχή 2 του ρούτερ FON 2.

Aν παρατήρησες μετά το κλιπς που κουμπώνει στην τηλεφωνική σου μπρίζα παρεμβάλεται ένα κουτάκι που ουσιαστικά διαχωρίζει την τηλεφωνία με το ίντερνετ λειτουργόντας ουσιαστικά και σαν φιλτράκι, επομένως δεν είναι απαραίτητο να βάλεις επιπλέον φιλτράκι.

Αν το θέλεις όμως μπορείς να βάλεις ένα ΄φιλτράκι μεταξύ του ρούτερ και της τηλεφωνικής συσκευής. Προσωπικά μου περίσσευαν 2 απο το connex οπότε τα τοποθέτησα χωρίς να παρατηρήσω κάποια αλλαγή στην ποιότητα ή κάποια δυσλειτουργία ή βελτίωση......

Link to comment
Share on other sites

Απλά είναι τα πράγματα.

Θα συνδέσεις το ασύρματο τηλέφωνο σου στην υποδοχή 1 του ρούτερ FON1. Eκεί θα χτυπά η 210χχχχχ γραμμή που ήδη έχεις. Αν θες να κάνεις χρήση της γραμμής 213χχχχ θα συνδέσεις μια δεύτερη συσκευή στην υποδοχή 2 του ρούτερ FON 2.

Aν παρατήρησες μετά το κλιπς που κουμπώνει στην τηλεφωνική σου μπρίζα παρεμβάλεται ένα κουτάκι που ουσιαστικά διαχωρίζει την τηλεφωνία με το ίντερνετ λειτουργόντας ουσιαστικά και σαν φιλτράκι, επομένως δεν είναι απαραίτητο να βάλεις επιπλέον φιλτράκι.

Αν το θέλεις όμως μπορείς να βάλεις ένα ΄φιλτράκι μεταξύ του ρούτερ και της τηλεφωνικής συσκευής. Προσωπικά μου περίσσευαν 2 απο το connex οπότε τα τοποθέτησα χωρίς να παρατηρήσω κάποια αλλαγή στην ποιότητα ή κάποια δυσλειτουργία ή βελτίωση......

 

Thank you man...:D

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Μια απλή ερώτηση:

Θέλω να συνδέομαι-αποσυνδέομαι πολύ συχνά (rapidshare free).

Μέχρι τώρα που είχα ADSL απο Forthnet, απλά έβγαζα το φισάκι της γραμμής μου και το ξανάβαζα, έκανα σύνδεση μετά απο 5-10 δεύτερα και είχα μια νέα IP, χωρίς να επηρεάζεται το τηλέφωνο μου.

Στην περίπτωση της HOL αυτό γίνεται ή θα διαταραχτεί η τηλεφωνική μου σύνδεση. Παρακαλώ απαντήστε μου αν το κάνει αυτό κάποιος (ανανέωση διεύθυνσης IP) και αν το κάνει αν αποδίδει χωρίς να περιμένει πολύ ή να διακόπτεται η τηλεφωνική σύνδεση.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μια απλή ερώτηση:

Θέλω να συνδέομαι-αποσυνδέομαι πολύ συχνά (rapidshare free).

Μέχρι τώρα που είχα ADSL απο Forthnet, απλά έβγαζα το φισάκι της γραμμής μου και το ξανάβαζα, έκανα σύνδεση μετά απο 5-10 δεύτερα και είχα μια νέα IP, χωρίς να επηρεάζεται το τηλέφωνο μου.

Στην περίπτωση της HOL αυτό γίνεται ή θα διαταραχτεί η τηλεφωνική μου σύνδεση. Παρακαλώ απαντήστε μου αν το κάνει αυτό κάποιος (ανανέωση διεύθυνσης IP) και αν το κάνει αν αποδίδει χωρίς να περιμένει πολύ ή να διακόπτεται η τηλεφωνική σύνδεση.

Ευχαριστώ.

φίλε δε το ξέρω αυτό...

ξέρω όμως ότι υπάρχει πιο εύκολη λύση για free rapidshare (σβήνε τα αρχεία του rapidshare απο τα cookies ;) )

'70s
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...