Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1024/256 kBit/s γράφει και είναι λογκό φαντάζομαι αφού είμαι (προς το παρόν) στο hi-box 1024 kbps. Το παράλογο είναι ότι ενώ είμαι στα 1024, οι ταχύτητες μου είναι αντίστοιχες μιας 128άρας ISDN σύνδεσης (τον τελευταίο μήνα, αφού μέχρι τον Αύγουστο κατέβαζα με 100 και 110 kb το δευτερόλεπτο).

 

ftp://files.gentoo.gr/snapshots/portage-latest.tar.bz2

 

 

Eίναι ένα link για κατέβασμα αρχείου που θα σου δείξει ακριβώς την ταχύτητα σου. Είναι μεγέθους 36 ΜΒ. Γράψε μου και το χρόνο που θα σου βγάλει στο τέλος καθώς και την μέση ταχύτητα που επίσης θα σου βγάλει στο τέλος. Προσωπικά το κατέβασα σήμερα σε 1 κ 10. Απλά υπάρχει μια σύγχυση γύρω απο τα kilobit και τα kilobyte. Σου λέω απλά ότι 1 byte=8 bit σε data transfer. Συνήθως όταν κατεβάζουμε επειδή τα αρχεία μας αποθηkεύονται κάπου όλες οι μετρήσεις είναι σε byte και παράγωγα αυτού, οπότε κάπου εκεί χανόμαστε λίγο με την πραγματική μας ταχύτητα/sec συγχέοντας τη μέτρηση προς αποθήκευση ενώς αρχείου (kilobyte) με το δείκτη ταχύτητός μας που είναι σε kilobit.

 

Δες και αυτο

Kilobits vs. Kilobytes

When looking at DSL speeds, be aware that the speeds are listed in Kilobits per second (Kbps) and not Kilobytes per second (KB/s). This is important to understand the speed you will actually receive when your DSL circuit is up and running and you begin downloading or uploading information over the Internet or your network. Below is a comparison table of the differences between a Kilobit and a Kilobyte.

 

Kilobits (Kb) Kilobytes Download or Upload Time* Price

144 Kbps 18 KB/s 1 minute Check Availability

384 Kbps 48 KB/s 21 seconds Check Availability

768 Kbps 96 KB/s 11 seconds Check Availability

1,100 Kbps (1.1Mbps) 138 KB/s 7.5 seconds Check Availability

1,500 Kbps (1.5Mbps) 187.5 KB/s 5 seconds Check Availability

 

*Based on transferring a 1 MB file over a network with no congestion. Times are approximate.

 

Translations:

1 Kilobyte (KB) = 8 Kilobits (Kb)

1 Megabyte (MB) = 1024 Kilobytes

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

See Also

 

 

Λαμβάνοντας αυτά υπόψην, με 1024/256 kb ταχύτητα το ιδανικό download που μπορείς να πετύχεις είναι 128ΚΒ/sec.

 

Προσωπικά κατεβάζω σταθερα απο το συγκεκριμένο link με ταχύτητα 612-613 ΚΒ/sec κάτι που αντιστοιχεί σε 4904 kbps έχοντας το doyble play στην ταχύτητα 6/1Μb.Έχω δηλαδή μια απώλεια 1000kb/sec κάτι σύνηθες και αποδεκτό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

 

Λαμβάνοντας αυτά υπόψην, με 1024/256 kb ταχύτητα το ιδανικό download που μπορείς να πετύχεις είναι 128ΚΒ/sec.

 

Προσωπικά κατεβάζω σταθερα απο το συγκεκριμένο link με ταχύτητα 612.613 ΚΒ/sec κάτι που αντιστοιχεί σε 4904 kbps έχοντας το doyble play στην ταχύτητα 6/1Μb.Έχω δηλαδή μια απώλεια 1000kb/sec κάτι σύνηθες και αποδεκτό.

 

Είναι ξεκάθαρη η διαφορά bit και byte. Το ιδανικό 128 KB/sec δεν το έπιασα ποτέ (λογικό αυτό υποθέτω) αλλά ήμουν πάντα στο 100 με 110. Μάλιστα τώρα βλέπω ότι κατεβάζει με 102-103 KB/sec και μου θυμίζει τις παλιές εποχές. Αυτό το βλέπω στο pop-up "Λήψεις αρχείων" του firefox. Εκεί δηλαδή που συνήθως βλέπω ότι είμαι στα 10KB/sec...

 

EDIT: Το αρχείο που κατέβασα, τι να το κάνω; :O δεν ανοίγει πάντως

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Είναι ξεκάθαρη η διαφορά bit και byte. Το ιδανικό 128 KB/sec δεν το έπιασα ποτέ (λογικό αυτό υποθέτω) αλλά ήμουν πάντα στο 100 με 110. Μάλιστα τώρα βλέπω ότι κατεβάζει με 102-103 KB/sec και μου θυμίζει τις παλιές εποχές. Αυτό το βλέπω στο pop-up "Λήψεις αρχείων" του firefox. Εκεί δηλαδή που συνήθως βλέπω ότι είμαι στα 10KB/sec...

 

EDIT: Το αρχείο που κατέβασα, τι να το κάνω; :O δεν ανοίγει πάντως

 

 

Τίποτα απλά delete δεν το χρειάζεσαι. Ουσιαστικά κατεβάζεις με 800 kbps. Εφόσον είσαι χρήστης της hol σκεψου το doyble play της hol στα 6/1 για αρχή. Θυμάμαι ότι το fritz σου βγάζει μια μέγιστη δυνατή ταχύτητα περίπου στα 9000 kbps οπότε δοκίμασε με τα 6 και μετά πας στα 24 αν το θες και δεις οτι σηκώνει η γραμμή σου.

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα απλά delete δεν το χρειάζεσαι. Ουσιαστικά κατεβάζεις με 800 kbps. Εφόσον είσαι χρήστης της hol σκεψου το doyble play της hol στα 6/1 για αρχή. Θυμάμαι ότι το fritz σου βγάζει μια μέγιστη δυνατή ταχύτητα περίπου στα 9000 kbps οπότε δοκίμασε με τα 6 και μετά πας στα 24 αν το θες και δεις οτι σηκώνει η γραμμή σου.

Με τα 100 ΚΒ/sec ήμουν μια χαρά. Απλά όλο τον Σεπτέμβριο και μέχρι σήμερα, κατέβαζα με το ένα δέκατο της ταχύτητας που είχα συνηθίσει. Όσο για το double play, θα προτιμήσω το κλασσικό PSTN για την τηλεφωνία (άλλωστε δεν κάνω κλήσεις από το σταθερό). Έκανα όμως αίτηση για single play (hi-box) στα 24Mbps, στις 3 Οκτώβρη και ας φτάνω τα 9 Mbps στην πράξη...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Είναι ξεκάθαρη η διαφορά bit και byte. Το ιδανικό 128 KB/sec δεν το έπιασα ποτέ (λογικό αυτό υποθέτω) αλλά ήμουν πάντα στο 100 με 110. Μάλιστα τώρα βλέπω ότι κατεβάζει με 102-103 KB/sec και μου θυμίζει τις παλιές εποχές. Αυτό το βλέπω στο pop-up "Λήψεις αρχείων" του firefox. Εκεί δηλαδή που συνήθως βλέπω ότι είμαι στα 10KB/sec...

 

EDIT: Το αρχείο που κατέβασα, τι να το κάνω; :O δεν ανοίγει πάντως

 

Με 1024 γραμμή είναι αδύνατον να πιάσεις 128, υπάρχουν και τα TCP overheads (googlαρέ το).

 

Για να δοκιμάσεις τη γραμμή σου χρησιμοποιήσε αξιόπιστους ελληνικούς (π.χ. ftp.ntua.gr) και μετά ξένους (π.χ. κατεβάζοντας έναν από τους drivers εδώ: http://www.nvidia.com/object/unix.html) servers.

 

Στο ftp.gentoo.gr μη δίνεις σημασία, το φιλοξενεί η HOL.

Link to comment
Share on other sites

Με 1024 γραμμή είναι αδύνατον να πιάσεις 128, υπάρχουν και τα TCP overheads (googlαρέ το).

 

Μια μεγιστη τιμη για την 1024 ειναι τα 115KB/s που δυσκολα βλεπεις. 100-105 ειναι αριστες τιμες

Link to comment
Share on other sites

Μια μεγιστη τιμη για την 1024 ειναι τα 115KB/s που δυσκολα βλεπεις. 100-105 ειναι αριστες τιμες

 

Ακριβώς. (Εγώ συνήθως πιάνω 105-110 σε ελληνικούς FTP servers και 98-105 σε torrent από private trackers. :D)

 

Και ναι, έχω HOL ΑΡΥΣ στα 1024.

Link to comment
Share on other sites

Με 1024 γραμμή είναι αδύνατον να πιάσεις 128, υπάρχουν και τα TCP overheads (googlαρέ το).

 

Για να δοκιμάσεις τη γραμμή σου χρησιμοποιήσε αξιόπιστους ελληνικούς (π.χ. ftp.ntua.gr) και μετά ξένους (π.χ. κατεβάζοντας έναν από τους drivers εδώ: http://www.nvidia.com/object/unix.html) servers.

 

Στο ftp.gentoo.gr μη δίνεις σημασία, το φιλοξενεί η HOL.

 

Το ότι το φιλοξενεί η hol δεν σημαίνει ότι θα καταφέρεις να κατεβάσεις το αρχείο γραγορότερα απενεντίας είναι αξιόπιστος μετρητής.

Link to comment
Share on other sites

Με τα 100 ΚΒ/sec ήμουν μια χαρά. Απλά όλο τον Σεπτέμβριο και μέχρι σήμερα, κατέβαζα με το ένα δέκατο της ταχύτητας που είχα συνηθίσει. Όσο για το double play, θα προτιμήσω το κλασσικό PSTN για την τηλεφωνία (άλλωστε δεν κάνω κλήσεις από το σταθερό). Έκανα όμως αίτηση για single play (hi-box) στα 24Mbps, στις 3 Οκτώβρη και ας φτάνω τα 9 Mbps στην πράξη...

 

Εγώ δουλεύω πάρα πολυ τα υπεραστικά και θεωρώ κοροιδία το πάγειο του ΟΤΕ το οποίο και δεν μου παρέχει κάτι.Μαζί με το πάγιο ΟΤΕ θα σου βγαίνει ένα 30-40άρι το μήνα + ότι κλήσεις,ψηφιακές-ευκολίες χρησιμοποιείς. Το double play στα 24Μbps δίνεται πλέον στα 37 ευρώ οπότε είναι ποιο συμφέρον κατά τη γνώμη μου. Όσο για την τηλεφωνία Voip, πραγματικά με συνδυασμό με το fritz είναι αψεγάδιαστη και δεν έχει καμία σχέση με αυτό που γνωρίσαμε πριν κάποια χρόνια ως Voip σε συνδυασμό με τις τότε γραμμές 384........

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δουλεύω πάρα πολυ τα υπεραστικά και θεωρώ κοροιδία το πάγειο του ΟΤΕ το οποίο και δεν μου παρέχει κάτι.Μαζί με το πάγιο ΟΤΕ θα σου βγαίνει ένα 30-40άρι το μήνα + ότι κλήσεις,ψηφιακές-ευκολίες χρησιμοποιείς. Το double play στα 24Μbps δίνεται πλέον στα 37 ευρώ οπότε είναι ποιο συμφέρον κατά τη γνώμη μου. Όσο για την τηλεφωνία Voip, πραγματικά με συνδυασμό με το fritz είναι αψεγάδιαστη και δεν έχει καμία σχέση με αυτό που γνωρίσαμε πριν κάποια χρόνια ως Voip σε συνδυασμό με τις τότε γραμμές 384........

Κάποιες λεπτομέρειες όμως, π.χ. ότι δεν θα έχω και σταθερό όταν θα έχει η ΔΕΗ διακοπή ρεύματος, δίνουν ατού στην κλασσική τηλεφωνία του ΟΤΕ. Και αν είναι να έχω τις τεράστιες αναμονές στο 13844 σε κάποιο πρόβλημα του σταθερού που ίσως χρειαστεί σε μια ώρα ανάγκης, άσε καλύτερα... Βοηθάει σ' αυτή μου την απόφαση και η κατάσταση στο dsl της hol τελευταία η οποία όπως έχω πει αρκετές φορές παραπάνω με έχει απογοητεύσει. Περιμένω λοιπόν να δω τι θα γίνει και όταν με το καλό (ελπίζω εντός του έτους) με μεταφέρουν στα 24 (ας είναι και 10 στην πράξη) Mbps. Αν όμως γίνει η αναβάθμιση και συνεχίσω να βλέπω στην πράξη ταχύτητες του 1Mbit, τότε δεν θα παραμείνω συνδρομητής τους. Θα διακόψω HOL και vodafone mobile connect 5 Gb που έχω (συνολικό πάγιο 66,50 ευρώ) και θα κάνω μια cosmote data 20 Gb με πάγιο 65 ευρώ τα οποία θα μπορώ να χρησιμοποιώ όπου κι αν βρεθώ στη χώρα και όχι μόνο στο σπίτι μου ;)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες λεπτομέρειες όμως, π.χ. ότι δεν θα έχω και σταθερό όταν θα έχει η ΔΕΗ διακοπή ρεύματος, δίνουν ατού στην κλασσική τηλεφωνία του ΟΤΕ. Και αν είναι να έχω τις τεράστιες αναμονές στο 13844 σε κάποιο πρόβλημα του σταθερού που ίσως χρειαστεί σε μια ώρα ανάγκης, άσε καλύτερα... Βοηθάει σ' αυτή μου την απόφαση και η κατάσταση στο dsl της hol τελευταία η οποία όπως έχω πει αρκετές φορές παραπάνω με έχει απογοητεύσει. Περιμένω λοιπόν να δω τι θα γίνει και όταν με το καλό (ελπίζω εντός του έτους) με μεταφέρουν στα 24 (ας είναι και 10 στην πράξη) Mbps. Αν όμως γίνει η αναβάθμιση και συνεχίσω να βλέπω στην πράξη ταχύτητες του 1Mbit, τότε δεν θα παραμείνω συνδρομητής τους. Θα διακόψω HOL και vodafone mobile connect 5 Gb που έχω (συνολικό πάγιο 66,50 ευρώ) και θα κάνω μια cosmote data 20 Gb με πάγιο 65 ευρώ τα οποία θα μπορώ να χρησιμοποιώ όπου κι αν βρεθώ στη χώρα και όχι μόνο στο σπίτι μου ;)

 

Στο θέμα της διακοπής ρεύματος όντως δεν θα έχεις τηλ.....αλλά ουσιαστικά οπουδήποτε και αν είσαι ειδικά στην Αθήνα αποκλείεται να μείνεις χωρίς ρεύμα πάνω απο μια ώρα.Εκεί υπάρχει και το κινητό σου άλλωστε. Εγώ πάντως έχω ήδη παρει απόφαση να πάρω ένα μικρό UPs στο οποίο θα συνδέσω μόνο το ρούτερ και έτσι θα άποκλείσουμε κάθε πιθανότητα.......Λόγω χρήσης laptop εννοείται φυσικά πως θα έχω και internet στην περίπτωση διακοπής......

Τα 10 θα τα πιάσεις σίγουρα, ειδικά μετά την διάγνωση της γραμμής που σου κάνει και το router, μην αμφιβάλλεις για αυτό.

Στο θέμα φυσικά μιας mobile connect card, εκεί ουσιαστικά μιλάμε για μια διαφορετική υπηρεσία με πλεονεκτήματα αλλά και μειονεκτήματα.

Πάντως όσοι έχουν ups, προφανώς γιατί χρησιμοποιούν desktop, καλό είναι να συνδέσουν και την παροχή του router τους .Έτσι και θα αποφύγουν δυσάρεστες εκπλήξεις και δεν θα ξοδευτούν περισσότερο.

Άλλωστε απο πλευράς κατανάλωσης ρεύματος, το fritz είναι απο τα πλέον οικονομικότερα της αγοράς.

Link to comment
Share on other sites

..:: ΣΗΜΑΝΤΙΚΉ ΕΊΔΗΣΗ ::..

Το Τμήμα Τεχνική Υποστήριξη δωρεάν από σταθερό τηλέφωνο στο 800 400 13844

ή από κινητό στο 13844. Το τμήμα λειτουργεί 24ώρες το 24ωρο, 365 μέρες το χρόνο

 

13844 χρέωση από σταθερό ΟΤΕ €0,0309/λεπτό, με ΦΠΑ

πηγη : ΗΟL

 

ΕΝΑ μεγάλο μπράβο στην hol αντε να ακολούθηση και η forthnet !!

Link to comment
Share on other sites

..:: ΣΗΜΑΝΤΙΚΉ ΕΊΔΗΣΗ ::..

Το Τμήμα Τεχνική Υποστήριξη δωρεάν από σταθερό τηλέφωνο στο 800 400 13844

ή από κινητό στο 13844. Το τμήμα λειτουργεί 24ώρες το 24ωρο, 365 μέρες το χρόνο

 

13844 χρέωση από σταθερό ΟΤΕ €0,0309/λεπτό, με ΦΠΑ

πηγη : ΗΟL

 

ΕΝΑ μεγάλο μπράβο στην hol αντε να ακολούθηση και η forthnet !!

Και της forthnet το 801 100 9000 λειτουργεί όλο το 24ωρο. Το σημαντικό είναι να απαντάει και κάποιος σ' αυτά τα τμήματα :mad:

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

το 800-400-13844 της ΗΟΛ ειναι ΔΩΡΕΑΝ

το 801-100-9000 της forthnet ειναι με αστικη χρεωση (δηλ.35λεπτα χ 0.03€=1,05€

 

edit.: αλλα ΤΩΡΑ εμαθα (δοκίμασα) οτι εχει και η forthnet δωρεαν το 800.100.9000

Link to comment
Share on other sites

το 800-400-13844 της ΗΟΛ ειναι ΔΩΡΕΑΝ

το 801-100-9000 της forthnet ειναι με αστικη χρεωση (δηλ.35λεπτα χ 0.03€=1,05€

 

Και το 800-100-9000 της Forthnet είναι επίσης δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Και το 800-100-9000 της Forthnet είναι επίσης δωρεάν.

 

 

Για τους χρήστες double play ούτως ή άλλως και το 13844 είναι δωρεάν μια που χρεώνεται σαν αστική κλήση και στην δική μας περίπτωση καθόλου :)

Link to comment
Share on other sites

Ισως να μην είναι και το καταληλότερο thread...

 

καλησπέρα παιδια,

 

Σκεφτομαι να βάλω και γω το πακέτο της forthnet.

 

Ηθελα να ρωτήσω αν τα 21mbps είναι πραγματικά ή δεν προκειται να τα δω ουτε προσεγγιστικά?

 

Επίσης ποια άλλη μου προτείνεται (μένω αθήνα, μενίδι συγκεκριμένα και σχεδόν οι περισσότερες εταιρείες έχουν διαθεσιμότητα)

 

Μόνο η Net one δεν είναι διαθέσιμη και η tellas

 

 

Ευχαριστώ

D.G.
Link to comment
Share on other sites

..:: ΣΗΜΑΝΤΙΚΉ ΕΊΔΗΣΗ ::..

Το Τμήμα Τεχνική Υποστήριξη δωρεάν από σταθερό τηλέφωνο στο 800 400 13844

ή από κινητό στο 13844. Το τμήμα λειτουργεί 24ώρες το 24ωρο, 365 μέρες το χρόνο

 

13844 χρέωση από σταθερό ΟΤΕ €0,0309/λεπτό, με ΦΠΑ

πηγη : ΗΟL

 

ΕΝΑ μεγάλο μπράβο στην hol αντε να ακολούθηση και η forthnet !!

 

Μπράβο στην ΕΕΤΤ. ;)

Link to comment
Share on other sites

20 Αυγούστου έχει γίνει η αίτηση για ενεργοποίηση double play.Είμαι ήδη συνδρομητής στα 1024.Την Τρίτη τους στέλνω mail για το πότε έχουν σκοπό να με ενεργοποιήσουν καθότι σε λίγες μέρες θα έκλεινα 2 μήνες.

Την Πέμπτη το πρωί μου κόβονται τα τηλέφωνα.Τo internet δούλευε ακόμα κανονικά.Παίρνω από το κινητό την εξυπηρέτηση,μου λένε ότι πρέπει πρώτα να συνδέσω το νέο router και να βάλω τα τηλέφωνα πάνω.Εν τω μεταξύ ακόμα μήνυμα ότι μπήκε η νέα γραμμή δεν είχα λάβει.

Βάζω νέο router και από την Πέμπτη το μεσημέρι περιμένω να συγχρονίσει... Τηλέφωνα γιοκ φυσικά,5 κλήσεις της μισής ώρας στην εξυπηρέτηση μέσω κινητού,οι μισοί να μου λένε τα τηλέφωνα έπρεπε να δουλεύουν,οι άλλοι μισοί ότι ακόμα δεν έχει ενεργοποιηθεί.

Τελικά το ενημερωτικό mail φτάνει μεσάνυχτα Σαββάτου,αλλά ακόμα η γραμμή δεν συγχρονίζει.Ο μόνος που με βοήθησε όσο μπορούσε ήταν ένα παλικάρι που μιλήσαμε χτες βράδυ από την βοήθεια μέσω chat όπου με πήρε στο κινητό εκείνος και τελικά δηλώθηκε βλάβη για να κοιταχτεί αύριο... (δεν ξέρω ποιο smiley είναι κατάλληλο για την όλη περίσταση)

Link to comment
Share on other sites

ftp://files.gentoo.gr/snapshots/portage-latest.tar.bz2

 

 

Eίναι ένα link για κατέβασμα αρχείου που θα σου δείξει ακριβώς την ταχύτητα σου. Είναι μεγέθους 36 ΜΒ. Γράψε μου και το χρόνο που θα σου βγάλει στο τέλος καθώς και την μέση ταχύτητα που επίσης θα σου βγάλει στο τέλος. Προσωπικά το κατέβασα σήμερα σε 1 κ 10. Απλά υπάρχει μια σύγχυση γύρω απο τα kilobit και τα kilobyte. Σου λέω απλά ότι 1 byte=8 bit σε data transfer. Συνήθως όταν κατεβάζουμε επειδή τα αρχεία μας αποθηkεύονται κάπου όλες οι μετρήσεις είναι σε byte και παράγωγα αυτού, οπότε κάπου εκεί χανόμαστε λίγο με την πραγματική μας ταχύτητα/sec συγχέοντας τη μέτρηση προς αποθήκευση ενώς αρχείου (kilobyte) με το δείκτη ταχύτητός μας που είναι σε kilobit.

 

Δες και αυτο

Kilobits vs. Kilobytes

When looking at DSL speeds, be aware that the speeds are listed in Kilobits per second (Kbps) and not Kilobytes per second (KB/s). This is important to understand the speed you will actually receive when your DSL circuit is up and running and you begin downloading or uploading information over the Internet or your network. Below is a comparison table of the differences between a Kilobit and a Kilobyte.

 

Kilobits (Kb) Kilobytes Download or Upload Time* Price

144 Kbps 18 KB/s 1 minute Check Availability

384 Kbps 48 KB/s 21 seconds Check Availability

768 Kbps 96 KB/s 11 seconds Check Availability

1,100 Kbps (1.1Mbps) 138 KB/s 7.5 seconds Check Availability

1,500 Kbps (1.5Mbps) 187.5 KB/s 5 seconds Check Availability

 

*Based on transferring a 1 MB file over a network with no congestion. Times are approximate.

 

Translations:

1 Kilobyte (KB) = 8 Kilobits (Kb)

1 Megabyte (MB) = 1024 Kilobytes

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

See Also

 

 

Λαμβάνοντας αυτά υπόψην, με 1024/256 kb ταχύτητα το ιδανικό download που μπορείς να πετύχεις είναι 128ΚΒ/sec.

 

Προσωπικά κατεβάζω σταθερα απο το συγκεκριμένο link με ταχύτητα 612-613 ΚΒ/sec κάτι που αντιστοιχεί σε 4904 kbps έχοντας το doyble play στην ταχύτητα 6/1Μb.Έχω δηλαδή μια απώλεια 1000kb/sec κάτι σύνηθες και αποδεκτό.

 

Παιδια sorry για το oftopic :O

Με forthnet double play κατεβαζω αυτο το αρχειο τωρα ΠΡΩΙ

(που να δειτε και βραδυ) με 80 ΚΒ. Ειναι καλα?

 

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια sorry για το oftopic :O

Με forthnet double play κατεβαζω αυτο το αρχειο τωρα ΠΡΩΙ

(που να δειτε και βραδυ) με 80 ΚΒ. Ειναι καλα?

 

Είσαι στο ιδιόκτητο δίκτυο ή σε 1Mbps ΑΡΥΣ ΟΤΕ προσωρινά;

Link to comment
Share on other sites

Είσαι στο ιδιόκτητο δίκτυο ή σε 1Mbps ΑΡΥΣ ΟΤΕ προσωρινά;

 

Ευχαριστω για το ενδιαφερον φιλε μου.

 

Ειμαι στο ιδιοκτητο απο τον Ιουλιο.

Εδω και ενα μηνα παιδευομαι....

 

Τραγικο το νουμερο ετσι ?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για το ενδιαφερον φιλε μου.

 

Ειμαι στο ιδιοκτητο απο τον Ιουλιο.

Εδω και ενα μηνα παιδευομαι....

 

Τραγικο το νουμερο ετσι ?

 

Δοκίμασε download μεγάλου αρχείου από Αpple, πρώτα απευθείας από το browser, και μετά με χρήση download manager (π.χ. Downthemall για Firefox) και πες μας ταχύτητα τότε.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε download μεγάλου αρχείου από Αpple, πρώτα απευθείας από το browser, και μετά με χρήση download manager (π.χ. Downthemall για Firefox) και πες μας ταχύτητα τότε.

 

Ευχαριστω

Ο router (D-LINK G624T) κλειδωνει στα 12965

Τωρα που γραφω το αρχειο απο την Apple

χωρις download manager me 450

με download manager 1,3

 

Αλλα το προβλημα μου ειναι οτι αυτο που μαλλον ειναι καλο

δεν συμβαινει παρα μονο ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ φορες την ημερα

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...