Jump to content

Vodafone HOME Internet & Double Play


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σαχλαμαρες λενε.Το καλοκαιρι απο 3 πηγα στα 12 μεσα σε 10 εργασιμες.

ΠΟΣΟ ΚΟΠΑΝΟΙ ΕΙΝΑΙ;;;

 

στη σελίδα τους ακόμη έχει τα εξής:

 

--------------------------------------------------------------------------------------

Προσωρινά δεν υπάρχει διαθεσιμότητα στο ιδιόκτητο δίκτυο της hellas online.

 

Αναμενόμενη ημερομηνία διαθεσιμότητας: 05/10/2007

 

Επιλέξτε την υπηρεσία που καλύπτει τις ανάγκες σας

 

--------------------------------------------------------------------------------------

 

τι να επιλέξω; ποια υπηρεσια; (μάλλον τη Forthnet εννοεί ε?)

'70s
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η αναμονή έχει μεγαλύτερη σχέση με τις διαδικασίες από τον ΟΤΕ και την περιοχή,παρά από την HOL .Αυτό γίνεται σε όλους τους ιδιωτικούς παρόχους.Αν μια περιοχή δεν καλύπτεται κατά μεγάλο ποσοστό δεν υπάρχει επίσημα διαθεσιμότητα.

 

Να ρωτήσω κάτι; Οι παλιοί συνδρομητές του double play, 6-12Mbps επωφελούνται από την αναβάθμιση ταχύτητας στα 24 ή είναι μόνο για νέους πελάτες;

 

Ρώτησα και τελικά άλλαξε η διαδικασία.Δεν περνάς σε μεγαλύτερη ταχύτητα λόγω αναβάθμισης.Πρέπει να κάνεις νέα αίτηση και συμβόλαιο:!:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ήδη συνδρομητής της HOL και σήμερα έκανα αίτηση να μπω στο hibox (single play δηλαδή) στα 24 Mbps. Θα ενημερώσω για την εξέλιξη του αιτήματος...

Να συμπληρώσω ότι σκεφτόμουν να αλλάξω τη HOL αλλά είδα ότι παντού χάλια είναι οπότε είπα να κάνω μια δοκιμή αναβάθμισης χωρίς διακοπή παροχής δικτύου... Για να δούμε...

 

Εδώ και εβδομάδες δε χρειάζεται διακοπή για να αλλάξεις πάροχο, γίνεται με εξουσιοδότηση προς τον νέο, όπως και στις μεταβάσεις από ΟΤΕ σε LLU (εξαίρεση η μετάβαση προς Forthnet η οποία μέχρι τώρα τουλάχιστον δέχεται μόνο γραμμή από ΟΤΕ με φορητότητα αριθμού :!:).

 

Ρώτησα και τελικά άλλαξε η διαδικασία.Δεν περνάς σε μεγαλύτερη ταχύτητα λόγω αναβάθμισης.Πρέπει να κάνεις νέα αίτηση και συμβόλαιο:!:

 

Απ' όσο ξέρω αυτό οφείλεται σε αλλαγή των όρων του συμβολαίου: δεν επιτρέπεται (από το νόμο) να σε βάλουν σε πρόγραμμα με διαφορετικούς όρους από αυτούς που υπέγραψες χωρίς να τους δώσεις πρώτα την άδειά σου.

Link to comment
Share on other sites

Oταν θέλουν να υπογράψεις νέο συμβόλαιο,αυτό σημαίνει ότι μπορεί και να ισχύουν και άλλοι όροι πχ αυξημένη τιμή ή άλλες υποχρεώσεις ή μελλοντικές υπηρεσίες ,δεν είναι απλή αναβάθμιση όπως γινόταν ως τώρα χωρίς χρέωση ή άλλη υποχρέωση.
Link to comment
Share on other sites

Oταν θέλουν να υπογράψεις νέο συμβόλαιο,αυτό σημαίνει ότι μπορεί και να ισχύουν και άλλοι όροι πχ αυξημένη τιμή ή άλλες υποχρεώσεις ή μελλοντικές υπηρεσίες ,δεν είναι απλή αναβάθμιση όπως γινόταν ως τώρα χωρίς χρέωση ή άλλη υποχρέωση.

 

Ναι.

 

Πάντως οι αλλαγές είναι κυρίως θετικές, όπως μείωση της ποινής για σπάσιμο συμβολαίου και δέσμευση μόνο για τον πρώτο χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι? Οσον αφορά το hol double-play που παρέχει δύο τηλεφωνικές συνδέσεις στο κοινό λογαριασμό φαίνεται χώρια για κάθε αριθμό οι κλήσεις που γίνονται?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι? Οσον αφορά το hol double-play που παρέχει δύο τηλεφωνικές συνδέσεις στο κοινό λογαριασμό φαίνεται χώρια για κάθε αριθμό οι κλήσεις που γίνονται?

 

Mέσα απο το router σου (ip 192.168.178.1) και ποιο συγκεκριμένα ανοίγοντας την call list βλέπεις το σύνολο των κλήσεων που έχεις κάνει ή έχεις δεχτεί,έστω και αν αυτές δεν απαντήθηκαν, καθώς και τον αριθμό απο/στον οποίο έγιναν καθώς επίσης και την χρονική τους διάρκεια (FONE 1 Κ FONE2), όπου 1 είναι ο 210 αριθμός σου και όπου 2 ο 213 αριθμός.

Απο την ώρα κλήσης που θα δείς να υπολογίζεις +4 ώρες καθώς δεν συντονίζει σε ώρα Ελλάδος. Επίσης αν έχεις σταθερό τηλ με display ώρας θα δεις ότι και αυτό θα συντονίσει αυτόματα στην λανθασμένη ώρα του router χωρίς να μπορείς να κάνεις κάτι για αυτό.

Ωστόσο είναι κάτι εξαιρετικά ασήμαντο και δεν αξίζει να ασχοληθείς.

Είμαι χρήστης double play απο τον Αύγουστο στην ταχύτητα 6/1 με τιμή 36,99 ευρώ το μήνα.

Πρόσφατα έγινε αναπροσαρμογή στις τιμές με αποτέλεσμα η ταχύτητα 24/1 να προσφέρεται στην τιμή των 37 ευρώ ενώ η ταχύτητα 6/1 στα 34. Φυσικά επέλεξα την λύση της αναβάθμισης η οποία και θα χρειαστεί 15 εργάσιμες περίπου.

Όλοι οι παλιοί χρήστες να ξέρουν ότι για να ισχύσουν τα νέα τιμολόγια και σε αυτούς θα πρέπει να τηλεφωνήσουν στο 13844 και να το δηλώσουν!!!!!!! Αν δεν το κάνουν θα συνεχίσουν να χρεώνονται με βάση το παλιό τιμολόγιο.

Επίσης κανείς σας να μην δίνει αξιοπιστία στα διάφορα speed test που υπάρχουν διάσπαρτα στο διαδίκτυο. Το καλύτερο και πλεόν αξιόπιστο βρίσκεται στο http://www.adslgr.com όπου θα δείτε και αρκετές εξηγήσεις για τα τεχνικά χαρακτηριστικά των γραμμών σας......

Οι χρήστες ήδη του double play αν αμφιβάλλουν για την ταχύτητα τους μπορούν να μιλήσουν με την τεχνική υποστήριξη της hol η οποία και θα τους στείλει με mail ένα speed test με τη μορφή file download το οποίο και θα τους λύσει κάθε απορία και αμφιβολία.....Προσωπικα όποτε το εκτελώ βρίσκομαι μεταξύ του 612/613 ΚΒ/sec.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ " mitsos250 " ! ήσουν πολυ αναλυτικός !

η ΗΟΛ στον αναλυτικό λογαριασμό εξερχομένων κλήσεων που στέλνει τα γραφεί σε χώρια σελίδες για κάθε αριθμό (π.χ 210 & 213) η ολες μαζι π.χ:

γραμμή 1, κλήση προς 2101111111 στης 1-10-07 16:00 (59 sec) 0,03€

γραμμή 2, κλήση προς 2102222222 στης 1-10-07 16:10 (59 sec) 0,03€

γραμμή 1, κλήση προς 2102222222 στης 1-10-07 16:20 (59 sec) 0,03€

γραμμή 1, κλήση προς 2102222222 στης 1-10-07 16:30 (59 sec) 0,03€

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ " mitsos250 " ! ήσουν πολυ αναλυτικός !

η ΗΟΛ στον αναλυτικό λογαριασμό εξερχομένων κλήσεων που στέλνει τα γραφεί σε χώρια σελίδες για κάθε αριθμό (π.χ 210 & 213) η ολες μαζι π.χ:

γραμμή 1, κλήση προς 2101111111 στης 1-10-07 16:00 (59 sec) 0,03€

γραμμή 2, κλήση προς 2102222222 στης 1-10-07 16:10 (59 sec) 0,03€

γραμμή 1, κλήση προς 2102222222 στης 1-10-07 16:20 (59 sec) 0,03€

γραμμή 1, κλήση προς 2102222222 στης 1-10-07 16:30 (59 sec) 0,03€

ευχαριστω

 

Μέχρι σήμερα παραδόξως δεν μου έχει έρθει λογαριασμός αν και έχουν περάσει 2 μήνες που κάνω χρήση της υπηρεσίας. Απο τον ΟΤΕ μου ήρθε ο τελικός λογαριασμός με τελευταία μέρα παροχής υπηρεσίας την προηγούμενη απο την ενεργοποίησή μου.....

Το σίγουρο είναι πως δεν θα πάρω να ρωτήσω γιατί δεν μου τον στείλαν........Για αυτο και βλέπω τις κλήσεις μέσα απο το interface του router.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης κανείς σας να μην δίνει αξιοπιστία στα διάφορα speed test που υπάρχουν διάσπαρτα στο διαδίκτυο. Το καλύτερο και πλεόν αξιόπιστο βρίσκεται στο http://www.adslgr.com όπου θα δείτε και αρκετές εξηγήσεις για τα τεχνικά χαρακτηριστικά των γραμμών σας......

Οι χρήστες ήδη του double play αν αμφιβάλλουν για την ταχύτητα τους μπορούν να μιλήσουν με την τεχνική υποστήριξη της hol η οποία και θα τους στείλει με mail ένα speed test με τη μορφή file download το οποίο και θα τους λύσει κάθε απορία και αμφιβολία.....Προσωπικα όποτε το εκτελώ βρίσκομαι μεταξύ του 612/613 ΚΒ/sec.

 

Πέρα από τα διάφορα, speedtests που κυκλοφορούν, η πτώση της ταχύτητας είναι εμφανέστατη στο download. Δηλαδή, κατεβάζω από rapidshare με 7 ή 8 kb/sec και στο διπλανό υπολογιστή, μέσω vodafone connect card με 220 kb/sec (που σημαίνει ότι δεν είναι θέμα του rapidshare). Αυτό συμβαίνει κατά τον τελευταίο μήνα. Να πω ότι δεν έχω double play, αλλά single play (hi-box). Δεν ξέρω αν αυτό με κάνει πλέον στην εποχή του double play, πελάτη HOL δεύτερης κατηγορίας αλλά οι ταχύτητες είναι τραγικές και επίσης ακόμη περιμένω απάντηση στα σχετικά mail που τους έχω στείλει (το πρώτο το έστειλα 16 Σεπτεμβρίου).

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από τα διάφορα, speedtests που κυκλοφορούν, η πτώση της ταχύτητας είναι εμφανέστατη στο download. Δηλαδή, κατεβάζω από rapidshare με 7 ή 8 kb/sec και στο διπλανό υπολογιστή, μέσω vodafone connect card με 220 kb/sec (που σημαίνει ότι δεν είναι θέμα του rapidshare). Αυτό συμβαίνει κατά τον τελευταίο μήνα. Να πω ότι δεν έχω double play, αλλά single play (hi-box). Δεν ξέρω αν αυτό με κάνει πλέον στην εποχή του double play, πελάτη HOL δεύτερης κατηγορίας αλλά οι ταχύτητες είναι τραγικές και επίσης ακόμη περιμένω απάντηση στα σχετικά mail που τους έχω στείλει (το πρώτο το έστειλα 16 Σεπτεμβρίου).

 

Καταρχήν αν θέλεις κάνε το speedtest απο τη διεύθυνση που γράφω. Επίσης δες μέσα στο router σου και πές μου τα στοιχεία της γραμμής σου και συγκεκριμένα το line attenuation καθώς και το signal to noice ratio (SNR). Πιθανόν να είναι και θέμα γραμμής αλλα και HOL.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν αν θέλεις κάνε το speedtest απο τη διεύθυνση που γράφω. Επίσης δες μέσα στο router σου και πές μου τα στοιχεία της γραμμής σου και συγκεκριμένα το line attenuation καθώς και το signal to noice ratio (SNR). Πιθανόν να είναι και θέμα γραμμής αλλα και HOL.

Το test θα το κάνω σε λιγάκι γιατί περιμένω να κατέβουν τρία αρχειάκια.

Τα άλλα στοιχεία είναι:

Line attenuation: Receive direction: 64 - Send direction: 15

Signal/Noise ratio: Receive direction: 31 - Send direction: 31

 

http://users.myqnet.gr/~ptg/fritz.jpg

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Το test θα το κάνω σε λιγάκι γιατί περιμένω να κατέβουν τρία αρχειάκια.

Τα άλλα στοιχεία είναι:

Line attenuation: Receive direction: 64 - Send direction: 15

Signal/Noise ratio: Receive direction: 31 - Send direction: 31

 

http://users.myqnet.gr/~ptg/fritz.jpg

 

Mας ενδιαφέρει η downstream κατάσταση.

Το SNR σου είναι πολύ καλό πράγμα που σημαίνει πως η γραμμή σου αυτή καθ'αυτή είναι σε άριστο επίπεδο.

Δυστυχώς όμως το line attenuation σου είναι προβληματικό και εξαιρετικά υψηλό δείγμα προφανώς της μεγάλης απόστασης σου απο το dslam. Η μέγιστη θεωρητική πάντα ταχύτητα που σηκώνει η γραμμή σου αυτή τη στιγμή είναι περίπου 2 Μbιt.

Το site που σου είπα είναι το http://www.adslgr.com και όχι τοhttp://www.adsl.gr.

Πες μου όταν τελιώσεις για το αποτέλεσμα......

Απο ότι κατάλαβα χρησιμοποιείς το fritz πράγμα πολύ καλό μια που είναι απο τα καλύτερα royter, ικανό να διατηρεί το συγχρονισμό γραμμής χωρίς διακοπές ακόμη και σε γραμμές μακριά απο το dslam οπως η δική σου μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

Mας ενδιαφέρει η downstream κατάσταση.

Το SNR σου είναι πολύ καλό πράγμα που σημαίνει πως η γραμμή σου αυτή καθ'αυτή είναι σε άριστο επίπεδο.

Δυστυχώς όμως το line attenuation σου είναι προβληματικό και εξαιρετικά υψηλό δείγμα προφανώς της μεγάλης απόστασης σου απο το dslam. Η μέγιστη θεωρητική πάντα ταχύτητα που σηκώνει η γραμμή σου αυτή τη στιγμή είναι περίπου 2 Μbιt.

Το site που σου είπα είναι το http://www.adslgr.com και όχι τοhttp://www.adsl.gr.

Πες μου όταν τελιώσεις για το αποτέλεσμα......

Απο ότι κατάλαβα χρησιμοποιείς το fritz πράγμα πολύ καλό μια που είναι απο τα καλύτερα royter, ικανό να διατηρεί το συγχρονισμό γραμμής χωρίς διακοπές ακόμη και σε γραμμές μακριά απο το dslam οπως η δική σου μάλλον.

Τελείωσα με τα αρχεία και έκανα το τεστ. Τα αποτελέσματα είναι:

Ταχύτητα καθαρή: 165 kbps

Ταχύτητα μεικτή: 181 kbps

 

Μα μεγάλωσε ξαφνικά η απόσταση από το dslam και έπεσε η ταχύτητα; το μετέφεραν; μέχρι τον Αύγουστο κατέβαζα με 100-110 kb/s!!! Και όταν λες ότι η γραμμή σηκώνει μέχρι 2 Mbit, εννοείς ότι και όταν γίνει η αναβάθμιση στα 24 Mbit που ζήτησα, εγώ θα έχω στην πράξη 2 Mbit; αν είναι έτσι , τότε δεν αξίζει τον κόπο να κρατάω τη σύνδεση, καλύτερα να τη διακόψω και να κάνω μια cosmote data με 3,6 Mbit...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Τελείωσα με τα αρχεία και έκανα το τεστ. Τα αποτελέσματα είναι:

Ταχύτητα καθαρή: 165 kbps

Ταχύτητα μεικτή: 181 kbps

 

Μα μεγάλωσε ξαφνικά η απόσταση από το dslam και έπεσε η ταχύτητα; το μετέφεραν; μέχρι τον Αύγουστο κατέβαζα με 100-110 kb/s!!! Και όταν λες ότι η γραμμή σηκώνει μέχρι 2 Mbit, εννοείς ότι και όταν γίνει η αναβάθμιση στα 24 Mbit που ζήτησα, εγώ θα έχω στην πράξη 2 Mbit; αν είναι έτσι , τότε δεν αξίζει τον κόπο να κρατάω τη σύνδεση, καλύτερα να τη διακόψω και να κάνω μια cosmote data με 3,6 Mbit...

 

Το downstream attenuation 64 είναι κακό, μεταφράζεται σε απόσταση 4,5 χιλιόμετρα από το DSLAM :!:

Έλεγξε μήπως υπάρχει πρόβλημα στα καλώδια από τον κατανεμητή της πολυκατοικίας στο διαμέρισμά σου, ή στις τηλεφωνικές πρίζες του διαμερίσματος

Προσπάθησε να μάθεις τα στατιστικά ενός γείτονα (π.χ. του απέναντι/δίπλα/άλλου ορόφου). Αν ο άλλος π.χ. έχει downstream attenuation 30, τότε το πρόβλημα είναι στα καλώδιά σου. Αν έχει και εκείνος κοντά στο 60, τότε απλά απέχεις μακρυά από το DSLAM.

 

Πάντως ενώ θεωρητικά με downstream attenuation 64 το μέγιστο που μπορείς να συγχρονίσεις είναι 1,9 Mbps, το Fritz γράφει για τη γραμμή σου ότι θα μπορούσε να συνδεθεί μέχρι 9Mbps ("Attainable data rate").

Οπότε μην απογοητεύεσαι από τώρα.

 

Για περισσότερες πληροφορίες δες αυτό ή δημοσίευσε το μήνυμά σου εδώ που θα μπορέσει κάποιος πιο "ειδικός" να σε βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια και τις πληροφορίες και τους δύο :) ξέρει κανείς που βρίσκεται αυτό το dslam; εννοούμε dslam το κέντρο του ΟΤΕ στο οποίο είμαι συνδεδεμένος; αν ναι, τότε βρίσκεται περίπου σε απόσταση ενός χιλιομέτρου από μένα και όχι 4,5 χιλιόμετρα :worry: Θα δοκιμάσω να κάνω και μια αλλαγή στα καλώδια που συνδέω το router με την πρίζα του ΟΤΕ και να πάρω ένα νέο splitter.
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Τελείωσα με τα αρχεία και έκανα το τεστ. Τα αποτελέσματα είναι:

Ταχύτητα καθαρή: 165 kbps

Ταχύτητα μεικτή: 181 kbps

 

Μα μεγάλωσε ξαφνικά η απόσταση από το dslam και έπεσε η ταχύτητα; το μετέφεραν; μέχρι τον Αύγουστο κατέβαζα με 100-110 kb/s!!! Και όταν λες ότι η γραμμή σηκώνει μέχρι 2 Mbit, εννοείς ότι και όταν γίνει η αναβάθμιση στα 24 Mbit που ζήτησα, εγώ θα έχω στην πράξη 2 Mbit; αν είναι έτσι , τότε δεν αξίζει τον κόπο να κρατάω τη σύνδεση, καλύτερα να τη διακόψω και να κάνω μια cosmote data με 3,6 Mbit...

 

To λογικό συμπέρασμα που βγάζουμε μέχρι τώρα είναι ότι ουδέποτε κατάφερες να έχεις download μεγαλύτερο απο 220-230 Κb/sec κάτι που μεταφράζεται σε 2 Μbit. Σίγουρα η ένδειξη στο royter ειναι ενθαρρυντική ωστόσο αν είχες κάποιο δομικό πρόβλημα στη γραμμή σου το περισσότερο πιθανό είναι να είχες χαμηλό δείκτη SNR και όχι ιδανικό όπως εσύ. Μάλλον φταίει η απόσταση σου απο το dslam.

Επιβεβαίωσε μου αν θέλεις πάλι τη μέγιστη ταχύτητα download που έχεις πιάσει μέχρι σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

To λογικό συμπέρασμα που βγάζουμε μέχρι τώρα είναι ότι ουδέποτε κατάφερες να έχεις download μεγαλύτερο απο 220-230 Κb/sec κάτι που μεταφράζεται σε 2 Μbit. Σίγουρα η ένδειξη στο royter ειναι ενθαρρυντική ωστόσο αν είχες κάποιο δομικό πρόβλημα στη γραμμή σου το περισσότερο πιθανό είναι να είχες χαμηλό δείκτη SNR και όχι ιδανικό όπως εσύ. Μάλλον φταίει η απόσταση σου απο το dslam.

Επιβεβαίωσε μου αν θέλεις πάλι τη μέγιστη ταχύτητα download που έχεις πιάσει μέχρι σήμερα.

 

Τώρα παρατήρησα, είναι λάθος μου που δεν το είδα ποιο νωρίς, ότι το router σου είναι κλειδωμένο στα 1024/256. Είναι η τιμή ΑΤΜ data rate.

Η αντίστοιχη δική μου στα 6/1 double play ειναι 6122/979.. Πες μου σε παρακαλώ την αντίστοιχη τιμή που καταγράφεται στην πρώτη σελίδα του router σου δίπλα στο πράσινο λαμπάκι της dsl.

Link to comment
Share on other sites

1024/256 kBit/s γράφει και είναι λογκό φαντάζομαι αφού είμαι (προς το παρόν) στο hi-box 1024 kbps. Το παράλογο είναι ότι ενώ είμαι στα 1024, οι ταχύτητες μου είναι αντίστοιχες μιας 128άρας ISDN σύνδεσης (τον τελευταίο μήνα, αφού μέχρι τον Αύγουστο κατέβαζα με 100 και 110 kb το δευτερόλεπτο).
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Το 64db attenution (το οποίο είναι ένας πάρα πολύ κακός αριθμός) είναι bug του firmware του fritzbox, έχει αναφερθεί άπειρες φορές στο adslgr.com. Κάνε ένα update :)

 

 

Και όσο αφορά τις ταχύτητες, φαίνεται οτι τα 4,1 Gbps που έχει διασύνδεση με εξωτερικό η HOL(ή) δε φτάνουν ούτε για γιούχου...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το 64db attenution (το οποίο είναι ένας πάρα πολύ κακός αριθμός) είναι bug του firmware του fritzbox, έχει αναφερθεί άπειρες φορές στο adslgr.com. Κάνε ένα update :)

 

 

Και όσο αφορά τις ταχύτητες, φαίνεται οτι τα 4,1 Gbps που έχει διασύνδεση με εξωτερικό η HOL(ή) δε φτάνουν ούτε για γιούχου...

 

Η HOL εχει αφαιρεσει πληρως τη δυνατοτητα να βλεπουμε απο τη σελιδα της την κινηση του δικτυου?

Μια ερωτηση ημιoff topic.... Το Vodafone ADSL ειναι καθαροαιμο HOL?

Link to comment
Share on other sites

Το 64db attenution (το οποίο είναι ένας πάρα πολύ κακός αριθμός) είναι bug του firmware του fritzbox, έχει αναφερθεί άπειρες φορές στο adslgr.com. Κάνε ένα update :)

 

Έκανα update πριν δυο βδομάδες, να ξανακάνω ή δεν θα αλλάξει τίποτα;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εσεις μιλατε μονο για ταχυτητες αλλα κανενας δεν μιλαει για την απαραδεκτη εξυπηρετηση προς εμας τους πληρωτες!

Καθε τοσο κανω πανω απο 20 λεπτα να μιλησω με καποιον και επισης μου χρεωσανε και evoice και ενω ζητησα 2 φορες μεχρι τωρα να το βγαλουν δεν εχουν κανει τιποτα!:mad::mad::mad:

αρε forthnet που τους χρειαζεται!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εσεις μιλατε μονο για ταχυτητες αλλα κανενας δεν μιλαει για την απαραδεκτη εξυπηρετηση προς εμας τους πληρωτες!

Καθε τοσο κανω πανω απο 20 λεπτα να μιλησω με καποιον και επισης μου χρεωσανε και evoice και ενω ζητησα 2 φορες μεχρι τωρα να το βγαλουν δεν εχουν κανει τιποτα!:mad::mad::mad:

αρε forthnet που τους χρειαζεται!

Τι να πούμε για την εξυπηρέτηση; αφού είναι ανύπαρκτη! Για φαντάσματα θα μιλάμε; Μάλιστα πέρα από την απούσα τηλεφωνική εξυπηρέτηση, εδώ και έναν μήνα περιμένω απαντήσεις σε τρία e-mail που τους έχω στείλει. Μόνο το τμήμα πωλήσεων απαντάει στο τηλέφωνο :mad: Πιστεύω βέβαια ότι και στη forthnet τα πράγματα δεν είναι καλύτερα...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...