Jump to content

Forthnet DSL


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

13/07/2006 Ενεργοποίηση υπηρεσίας

 

10/07/2006 Βρίσκεται σε τελικό στάδιο υλοποίησης από ΟΤΕ

 

06/07/2006 Βρίσκεται σε τελικό στάδιο υλοποίησης από ΟΤΕ

 

04/07/2006 Βρίσκεται σε τελικό στάδιο υλοποίησης από ΟΤΕ

 

03/07/2006 Καταχώρηση στο σύστημα του ΟΤΕ

 

09/06/2006 Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ

 

08/06/2006 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από FORTHnet

 

Mπράβο πΟΤΕ !!! :rocket:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

05/07/2006 Ενεργοποίηση υπηρεσίας

29/06/2006 Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ

29/06/2006 Καταχώρηση στο σύστημα του ΟΤΕ

28/06/2006 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από FORTHnet

ξανα αποστολη αιτησης

16/06/2006 Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ

15/06/2006 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από FORTHnet

08/06/2006 Αποστολή αίτησης προς forthnet (προσφορας) απο μενα!!!

 

ΜΠΡΑΒΟ FORTHNET!!!:lol: :lol: :lol:

1 MHNA για να εχω dsl

 

παντως εγω επερνα τηλεφωνο τον ΟΤΕ στο 1242 και γινοταν ολα ποιο γρηγορα απο πλευρας οτε, αλλα οσπου να λαβει την απαντηση η φορτηνετ να τι στειλει στο αναλογο τμημα εκανε μερες!!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι μπορείς, απλά θα πρέπει να περιμένεις να επανέλθει πρώτα η γραμμή και μετά άλλο τόσο για την ενεργοποίηση του νέου πακέτου in a box, δηλαδή ίσως μείνεις για κανα μήνα χωρίς ADSL.

οντως ετσι ειναιι και εγω αυτο εκανα ακυρωσα (χωρις να εχει ληξει) ειχα την προσφορα με το χ-βοχ και μετα απο 3 μερες (με ρισκο ακυρωσης της αιτησης για νεο dsl) εστειλα την αιτηση και εμεινα χωρις dsl 15-20 μερες!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

εφόσον δεν βρικα κατι στην αναζήτηση ελπίζω μηπως καποιος μπορει να με βοη8ησει εδω.

εχω το speedtouch 530 απο τιν προηγουμενη μου σύνδεση με την vivodi και τώρα που έβαλα forthnet θέλω να χρησιμοποιήσω το speedtouch αντι του usb modem που μου έδωσε η forthnet. Υπάρχει λυση?

Ευχαριστω εκ των προτερων

http://www.danasoft.com/sig/DSLinGreecesucks.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλ την τεχνική υποστηριξη της forthnet και πες τους να σου πουν τι πρέπει να αλλάξεις στις ρυθμίσεις. Αυτό έκανα και εγώ αντί για το μοντεμ τους χρησιμοποιώ ένα άλλο :)
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Σε 2 μερες μου λήγει τι πακέτο 384 που έχω πάρει και δεν ξέρω τι να κάνω.Να πάρω 1024 η να συνεχίσω με την 384;

Στην προσφορά τους λένε "Ενεργοποιήστε τώρα νέα συνδρομή FORTHnet ADSL 1Bill & FORTHnet ADSL 1Bill + Wi-Fi αορίστου χρόνου ή ετήσια και εκτός από τους επιπλέον μήνες στην συνδρομή σας πάρτε δώρο το ADSL modem/router & το τέλος ενεργοποίησης γραμμής ADSL!"

Ισχύει το δώρο με το router στην περιπτωσή μου;Αν επιλέξω την 1024 θα μου κόψουν την γραμμή και θα πρέπει να περιμένω κανα μήνα πάλι για να μου την ενεργοποιήσουν;

Τέλος αν χαμηλώσουν οι τιμές θα κατα τη διάρκεια του χρόνου(αόριστη θα βάλω δηλαδή υποχρεωτικά για ένα χρόνο) θα πέσει και στον λογαριασμό μου ή θα συνεχήσω να πληρώνω με την τιμή που συμφώνησα τώρα;:O

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ληγει σε λιγες μερες η 384 με την forthnet, και σκεφτομαι να την κανω ανανεωση 3+3 μηνες, με 25% εκπτωση αν ισχυει. (Αληθεια, δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα παρομοιο με την προσβαση του ΟΤΕ?)

 

Απο την αλλη, με τα ιδια λεφτα θα μπορουσα να παρω πακετο με καλυτερες ταχυτητες, αλλα μου την δινει γμτ που πρεπει να κανω διακοπη :mad: Tι χαζο ειναι αυτο. Το ιδιο και στα φοιτητικα πακετα των αλλων εταιρειων παιζει?

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

έχει αναβαθμίσει (διπλασιάσει) τις ταχύτητες στο γουδί? ξέρει κάποιος?

Απο όσο γνωρίζω όχι. Ρίξε όμως μια ματια εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=145597

http://img262.imageshack.us/img262/7971/pub68112179146481597828td2.png

------------------------------

Wii number: 3236 8718 1653 5956

Link to comment
Share on other sites

Γουδί ειμαι αλλά ανήκω στο dslam των αμπελοκύπων και οι ταχύτητες είναι οι παλιές...
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

οντως με την προσφατη δωρεαν αναβαθμιση που εκανε ο ΟΤΕ σε καποιες περιοχες, η Φορθνετ διπλασιασε και αυτη την ταχυτητα των πελατων?

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

οντως με την προσφατη δωρεαν αναβαθμιση που εκανε ο ΟΤΕ σε καποιες περιοχες, η Φορθνετ διπλασιασε και αυτη την ταχυτητα των πελατων?

 

Oxi fysika.

 

Εννοείται πως το έχει κάνει...για τις συγκεκριμένες περιοχές.;)

Στα πόσα τελικιάζει η γραμμή σας?:X
Link to comment
Share on other sites

ΟΤΕnet, Forthnet, Vivodi το έχουν κάνει.

H HOL όχι.

Για τους άλλους δεν ξέρω.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία θα αρχίσει από την αρχή. Συνεπώς θα σου πούνε 10 εργάσιμες, και θα κάνουν όσο χρειαστεί.

 

Για την προαναφερθείσα τιμή στα 110 ευρώ + για 6 μήνες, αν είστε φοιτητές παίζει έκπτωση 25%. Έδωσα σήμερα 87,75 για να ανανεώσω 6 μήνες την 384 μου.

Δυστυχως μου ειπαν οτι η προσφορα για το 25% ισχυει μονο για το 1Bill :(

Εγω που ηθελα να κανω ανανεωση στην απλη συνδεση πληρωνω κανονικα...

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ληγει σε λιγες μερες η 384 με την forthnet, και σκεφτομαι να την κανω ανανεωση 3+3 μηνες, με 25% εκπτωση αν ισχυει. (Αληθεια, δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα παρομοιο με την προσβαση του ΟΤΕ?)

 

Απο την αλλη, με τα ιδια λεφτα θα μπορουσα να παρω πακετο με καλυτερες ταχυτητες, αλλα μου την δινει γμτ που πρεπει να κανω διακοπη :mad: Tι χαζο ειναι αυτο. Το ιδιο και στα φοιτητικα πακετα των αλλων εταιρειων παιζει?

 

και σε εμένα ληγει η σύνδεση στις 5 Αυγούστου και λεκανα ανανέωση στα 1024 με 25€.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα...

μεχρι πριν 5 μερες ειχα 384 με adsl in a box...

 

ζητησα αναβαθμιση στα 1024 και ανανεωση

 

μετα απο 2 μερες κατω στην γωνια το icon tray γραφει πλεον 1mbit/sec

 

ωραια ως εδω...

παιρνω τηλ την φορθνετ και λεω εγινε δεν εγινε?

μου λενε δεν ξερουμε ακομη...

η ταχυτητα με to speedtest ths forthnet ειναι 400/222

εχωντας στο μυαλο οτι χρησιμοποιω λογαριασμο για 384

 

ε λεω θα εγινε αλλα δεν τους ενημερωσε ο ΟΤΕ, οποτε δοκιμαζω και παιρνω demo για τα 1024 απο την βιβοντι...

 

κανω το τεστ και βγαζει 580/220 περιπου

 

και ρωτω εσας...

τι παει στραβα και με λογαριασμο στα 1024 πιανει 580?

λετε να μην ειναι το οριστικο του οτε και γιαυτο να μην ξερει τιποτα η φορθνετ?

 

απατη απλα το 1024 και δεν τραβαει η ομαδα?

 

τι παιζει? καποια ιδεα και βοηθεια παιδια?

+bobb -=azor=-
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα...

μεχρι πριν 5 μερες ειχα 384 με adsl in a box...

 

ζητησα αναβαθμιση στα 1024 και ανανεωση..............

 

 

 

Για να σιγουρευτείς τι σύνδεση έχεις μπες στο site της forthnet,πήγαινε στην κατρέλα ADSL και μπες στο λογαριασμό σου.

Αν πραγματικά έχεις 1024 τότε το πρόβλημα(νομίζω)είναι ότι είσαι μαλλον μακριά από κάποιο Dslam και γι αυτό οι ταχυτητές σου πέφτουν.Δοκίμασε πάντως να κατεβάσεις ένα αρχείο από server που ξέρεις πως δεν θα έχει πρόβλημα ώστε να σου βάλει "κόφτη" στο κατέβασμα και δεν με πόσο περίπου κατεβάζει.

Αυτά...:O Ελπίζω να σε βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

H FORTHNET όταν αναβαθμίσει τις γραμμές τις, θα προσφέρει με τα ίδια χρήματα μεγαλύτερη γραμμή(π.χ. η τιμη του 384=με την τιμή του 7..) ή θα χαμηλώσει τις τιμές?
Link to comment
Share on other sites

H FORTHNET όταν αναβαθμίσει τις γραμμές τις, θα προσφέρει με τα ίδια χρήματα μεγαλύτερη γραμμή(π.χ. η τιμη του 384=με την τιμή του 7..) ή θα χαμηλώσει τις τιμές?

The million dollar question.

 

Καμία εταιρεία δεν έχει δημοσιεύσει τις προθέσεις της επί του θέματος, εξ' όσων γνωρίζω τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

The million dollar question.

 

Καμία εταιρεία δεν έχει δημοσιεύσει τις προθέσεις της επί του θέματος, εξ' όσων γνωρίζω τουλάχιστον.

Καλά, μην τα δραματοποιούμε τόσο. Η διεθνής εμπορική πρακτική σε αυτόν τον τομέα (και σε άλλους, βεβαίως) λέει ότι οι τιμές δεν πέφτουν ποτέ. Ανεβάζεις ταχύτητα με τα ίδια χρήματα. Εννοείται πως στις διάφορες μπανανίες (όπως η Ελλάδα), όπου εθνικό άθλημα είναι η αρπαχτή, υπάρχουν και εξαιρέσεις.

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...