Jump to content

Forthnet DSL


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες, παρείγγηλα το ADSL in-a-box, αυριο θα το έχω στα χέρια μου. Την αίτηση κ τον λογαριασμό του ΟΤΕ με τί θα τα στείλω; Ελπίζω να την προλάβω την προσφορά...

καλησπέρα φίλε μου και στην υπόλοιπη παρέα,

σκέφτομαι κεγώ να χτυπήσω το adsl in abox plus της forthnet ,έχω pstn τώρα.Μήπως πρίν το πάρω να ενεργοποιήσω την γραμμή dsl απο τον οτέ ή δεν έχει σχέση?το ασύρματο modem που δίνουν με το πακέτο ειναι καλο?:)

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρα φίλε μου και στην υπόλοιπη παρέα,

σκέφτομαι κεγώ να χτυπήσω το adsl in abox plus της forthnet ,έχω pstn τώρα.Μήπως πρίν το πάρω να ενεργοποιήσω την γραμμή dsl απο τον οτέ ή δεν έχει σχέση?το ασύρματο modem που δίνουν με το πακέτο ειναι καλο?:)

Aν πάρεις το box ΔΕΝ πρέπει να ενεργοποιήσεις την πρόσβαση από τον πΟΤΕ.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φίλε μου και στην υπόλοιπη παρέα,

σκέφτομαι κεγώ να χτυπήσω το adsl in abox plus της forthnet ,έχω pstn τώρα.Μήπως πρίν το πάρω να ενεργοποιήσω την γραμμή dsl απο τον οτέ ή δεν έχει σχέση?το ασύρματο modem που δίνουν με το πακέτο ειναι καλο?:)

 

Εχει μεγαλη σχεση! Το κουτι που θα παρεις περιλαμβανει 6 μηνες προσβαση Adsl με πληρωμενα παγια και για τη γραμμη και για το internet. Το μοντεμ ειναι ενα ασυρματο router D-Link (δε ξερω περισσοτερα). Αυτο που διαβαζω επισης ειναι οτι αρχιζει και υπαρχει προβλημα με τις διαθεσιμες πορτες στο adsl δικτυο του Οτε, οποτε, αν θες να κανεις κατι, καν' το τωρα μπας και προλαβεις (οχι οτι αν το κανεις τωρα ειναι σιγουρο, αλλα λεμε...)

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποιήθηκε σήμερα η γραμμή μου, αλλά είμαι με demo γιατί ο οτέ δεν ενημέρωσε ακόμα την Forthnet.

Α ρε στεργιανε... με περασες κι εσυ.Παντως σταματησε το site του ΟΤΕ να λεει οτι δεν εχει διαθεσιμη πορτα και οτι μπορω να κανω αιτηση αλλα δεν με ενεργοποιησαν και η Φορθνετ ειναι κλασικα στην κοσμαρα της...

Θέλω Laptop TΩΡΑ:O

 

http://spaces.msn.com/dimlestat/

Link to comment
Share on other sites

Α ρε στεργιανε... με περασες κι εσυ.Παντως σταματησε το site του ΟΤΕ να λεει οτι δεν εχει διαθεσιμη πορτα και οτι μπορω να κανω αιτηση αλλα δεν με ενεργοποιησαν και η Φορθνετ ειναι κλασικα στην κοσμαρα της...

Υπομονή φίλε μου, εδώ ένας φίλος μου έκανε αίτηση μια βδομάδα πιο πριν από μένα και μάλιστα με ondsl kit και ακόμα περιμένει...

http://img.userbarz.com/46/9081.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εστειλα ενα mail την τεταρτη που περιεγραφε το προβλημα και οτι ειχε γίνει την 1η φορα που τους ξανααφερει το προβλημα + οτι αν μεχρι την δευτερα δεν εχει φτιαξει η κατασταση θα ζητησω διακοπή και επιστροφή χρημάτων...

Μεχρι στιγμής με εχουν γειώσει κανονικά :cry:

Αλλα η δευτερα ειναι κοντα....:ninja:

Τραγίκη διαφορα δεν εχω δει παρα την αναβάθμιση που λετε πως έγινε....

Παρατήρησα μόνο οτι μεχρι τις 13.00 επιανα καλές ταχύτητες ενω παλιότερα μεχρι τις 10.30....Βεβαια απο εκει και πέρα πάτος....Κατω απο 180kbps συνεχώς

:mad:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μία διευκρίνιση για το ADSL in-a-box.

Εάν σταλεί η αίτηση μέχρι 28/2 πέρνετε την προσφορά, και όχι όταν ενεργοποιηθεί η σύνδεση!

Και 2ον, εάν δέν έχετε scanner για τον λογαριασμό του ΟΤΕ,

μπορείτε κ με fax στο 211-9559399

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

10/02/2006

 

 

 

Σε λειτουργία τέθηκε σήμερα το νέο ιδιόκτητο ενσύρματο κύκλωμα STM4 της FORTHnet, για τη διασύνδεσή της με το διεθνές Internet.

 

Η συνολική IP χωρητικότητα του δικτύου της εταιρίας με το εξωτερικό ξεπερνάει πλέον τα 2000 Mbps και οι συνδρομητές των υπηρεσιών της μπορούν να απολαμβάνουν ταχύτερες συνδέσεις, ποιοτικότερη πρόσβαση και αναβαθμισμένες υπηρεσίες.

 

http://www.forthnet.gr/templates/corporatePrPostingView.aspx?p=150459

 

 

Λετε να εχουμε οφελη??????

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους.

 

Επίσης πολύ σημαντικό το ότι πλέον όλοι οι συνδρομητές Forthnet μπορούν με +4€ το μήνα να έχουν απεριόριστη πρόσβαση στα hot-spots της εταιρίας.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους.

 

Επίσης πολύ σημαντικό το ότι πλέον όλοι οι συνδρομητές Forthnet μπορούν με +4€ το μήνα να έχουν απεριόριστη πρόσβαση στα hot-spots της εταιρίας.

 

Πολύ σημαντικό για τους Αθηναίους συνδρομητές γιατί οι Θεσσαλονικείς, έχουν ένα στάρμπακ στο citygate στην δυτική έξοδο της πόλης..

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σημαντικό για τους Αθηναίους συνδρομητές γιατί οι Θεσσαλονικείς, έχουν ένα στάρμπακ στο citygate στην δυτική έξοδο της πόλης..

Και δεν έχουν κάνει τίποτα οι τοπικοί άρχοντες για αυτό;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 105.32Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 156.50kb/s

Your PC is connected to a Cable/DSL modem

 

Μμμμμμμμ γουσταρω αναβαθμιση!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, 20 ημέρες υπομονής είναι λογικό όριο για ενεργοποίηση γραμμής ADSL?? Απο τις 19/01 έχω κάνει αίτηση (ADSL in-a-box) και ακόμα περιμένω... Έχω στείλει 2 mail και μόλις σήμερα ενημερώθηκα οτι "δεν υπάρχουν διαθέσιμες πόρτες στον πΟΤΕ"... Σε ποιό τηλέφωνο του ΟΤΕ μπορώ να απευθυνθώ για να τους τα ψάλω λίγο?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, 20 ημέρες υπομονής είναι λογικό όριο για ενεργοποίηση γραμμής ADSL?? Απο τις 19/01 έχω κάνει αίτηση (ADSL in-a-box) και ακόμα περιμένω... Έχω στείλει 2 mail και μόλις σήμερα ενημερώθηκα οτι "δεν υπάρχουν διαθέσιμες πόρτες στον πΟΤΕ"... Σε ποιό τηλέφωνο του ΟΤΕ μπορώ να απευθυνθώ για να τους τα ψάλω λίγο?

Και εγώ τοτε έκανα αίτηση και σημερα ενεργοποιήθηκε.

http://img.userbarz.com/46/9081.jpg
Link to comment
Share on other sites

τι να πώ και γώ ρε παιδιά που έστειλα την αίτηση 11/1 και ακόμα τπτ...και σε μενα έχουν και διαθέσιμες πόρτες και απ' όλα...πηρα τη forthnet και είπαν θα ειδοποιήσουν τον οτε...αντε να δουμε...
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους.

 

Επίσης πολύ σημαντικό το ότι πλέον όλοι οι συνδρομητές Forthnet μπορούν με +4€ το μήνα να έχουν απεριόριστη πρόσβαση στα hot-spots της εταιρίας.

 

Πολύ ενδιαφέρον.

Ισχύει και για τις dial up συνδέσεις;

Kάποια σελίδα με περισσότερες πληροφορίες, όπως και που υπάρχουν αυτές οι ασύρματες συνδέσεις;

Link to comment
Share on other sites

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done running 10s outbound test (client to server) . . . . . 105.32Kb/s running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 156.50kb/s Your PC is connected to a Cable/DSL modem Μμμμμμμμ γουσταρω αναβαθμιση!!!!!!
το λες και το ξαναλές! Καλά,μάθαμε ότι πρόβλημα η Forthnet σε καποιες περιοχές και εδώ μέσα πάνε να το βγάλουν πανελλαδικό...! έχεις δικαίωμα να μη ξαναβάλεις forthnet,κάντο! Υπάρχουν και περιοχές που δεν υπάρχει το παραμικρό πρόβλημα! ίσα ίσα,στο Βόλο είναι και καλύτερη από όλες ΠΛΕΟΝ!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το λες και το ξαναλές! Καλά,μάθαμε ότι πρόβλημα η Forthnet σε καποιες περιοχές και εδώ μέσα πάνε να το βγάλουν πανελλαδικό...! έχεις δικαίωμα να μη ξαναβάλεις forthnet,κάντο! Υπάρχουν και περιοχές που δεν υπάρχει το παραμικρό πρόβλημα! ίσα ίσα,στο Βόλο είναι και καλύτερη από όλες ΠΛΕΟΝ!

Μμμ, έχεις και κάποιο (αλλά όχι απόλυτο) δίκιο εδώ.

 

Γιατί εγώ για παράδειγμα που παρακολουθώ το θέμα δεν είχα προσέξει ότι ο συγκεκριμένος χρήστης έχει ξαναπαραπονεθεί στο παρελθόν οπότε με το να επαναλαμβάνεται συνέχεια δίνει την αίσθηση ότι πολλοί είναι αυτοί που έχουν πρόβλημα με φόρθνετ!

Link to comment
Share on other sites

Μμμ, έχεις και κάποιο (αλλά όχι απόλυτο) δίκιο εδώ.

 

Γιατί εγώ για παράδειγμα που παρακολουθώ το θέμα δεν είχα προσέξει ότι ο συγκεκριμένος χρήστης έχει ξαναπαραπονεθεί στο παρελθόν οπότε με το να επαναλαμβάνεται συνέχεια δίνει την αίσθηση ότι πολλοί είναι αυτοί που έχουν πρόβλημα με φόρθνετ!

 

Ε, λογικο ειναι να εχεις αυτην την αντιληψη, αυτοι που δεν εχουν προβλημα δεν θα ασχοληθουν καν, αλλα αυτοι που εχουν προβλημα θα γεμισουν τα σχετικα thread σε οποιο forum βρουν με παραπονα, ετσι παει. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ε, λογικο ειναι να εχεις αυτην την αντιληψη, αυτοι που δεν εχουν προβλημα δεν θα ασχοληθουν καν, αλλα αυτοι που εχουν προβλημα θα γεμισουν τα σχετικα thread σε οποιο forum βρουν με παραπονα, ετσι παει. ;)

 

Παιδιά, δεν είναι όπως τα λέτε! Το πρόβλημα με τη Forthnet υπάρχει σε πολλές περιοχές τις Ελλάδας τις τελευταίες δύο εβδομάδες και είναι γενικό!

Τις τελευταίες δύο μέρες έχουν καλυτερεύσει αρκετά τα πράγματα, αλλά ακόμα δεν έχουμε φθάσει στο σημείο να έχουμε τις ταχύτητες για τις οποίες πληρώνουμε! :O

 

Δεν αντιλέγω, ότι υπάρχουν και περιοχές της Ελλάδας όπου όλα δουλεύουν τέλεια και χωρίς κανένα πρόβλημα και μάλιστα αυτό με ικανοποιεί ακόμα και αν δεν ανήκω σε αυτές, γιατί πιστεύω ότι κάποια στιγμή το πρόβλημα θα διορθωθεί και στη δική μου περιοχή...:happy:

Κανένας δεν πρέπει να γενικεύει το πρόβλημα και να το διογκώνει., αλλά το σωστό είναι να το επισημάνουμε και να μην το αφήνουμε έτσι, επειδή σε κάποιους τα πράγματα λειτουργούν ικανοποιητικά!

 

Είμαι φανατικός θαυμαστής της Forthnet εδώ και πολύ καιρό και ελπίζω να συνεχίσει την σταθερή πορεία της και να ξαναανεβεί στο επίπεδο εξυπηρέτησης και υπευθυνότητας που είχε απέναντι στους πελάτες της μέχρι τώρα!!!

:) TECHNOMANIAC :)
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον.

Ισχύει και για τις dial up συνδέσεις;

Kάποια σελίδα με περισσότερες πληροφορίες, όπως και που υπάρχουν αυτές οι ασύρματες συνδέσεις;

Δες εδώ:

http://www.forthnet.gr/templates/viewcontentTmChRmArt.aspx?p=148984

 

FORTHnet ADSL τώρα και με δυνατότητα Wi-Fi

...

Τώρα οι συνδρομές FORTHnet Fast Internet ADSL και FORTHnet ADSL 1Bill εμπλουτίζονται με την δυνατότητα απεριόριστης ασύρματης πρόσβασης στο Internet από όλα τα FORTHnet HotSpot.

...

Είναι συνδρομές αορίστου χρόνου με όλα τα χαρακτηριστικά των FORTHnet Fast Internet ADSL και FORTHnet ADSL 1Bill, σε όποια ταχύτητα επιλέξετε Dynamic και Static.

Το έξτρα κόστος είναι 4€ για όσους έχουν σύνδεση στα 256 και στα 384Kbps, 2€ για όσους έχουν στα 512Kbps και μόλις 1€ για όσους έχουν σύνδεση στα 1024Kbps.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

paidia molis pira ena paketo dsl in a box plus.. Eixame isdn alla tin diakopsame tilefwnika. O texnikos den exei erthei akoma na parei to modem. Mporoume na arxisoume tis diadikasies gia ti forthnet? kai ana nai vazoume kanonika oti exoume pstn stin aitisi swsta?
Link to comment
Share on other sites

Λογικά ναι, αλλά καλύτερα να περιμένεις 1-2 μέρες να ξεκαθαρίσουν τα πράγματα.

Υποθέτω οτι πήρες και το πακέτο για PSTN έτσι?

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

paidia molis pira ena paketo dsl in a box plus.. Eixame isdn alla tin diakopsame tilefwnika. O texnikos den exei erthei akoma na parei to modem. Mporoume na arxisoume tis diadikasies gia ti forthnet? kai ana nai vazoume kanonika oti exoume pstn stin aitisi swsta?

πόσο το πήρες αν επιτρέπεται??το plus?

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...