Jump to content

Forthnet DSL


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγόρασα χθες το ADSL 768 pack το φοιτητικό για 12 μήνες με 117 ευρώ από το "πλαίσιο". Δεν μπορούσα να το ενεργοποιήσω γνωρίζοντας ότι η 21η ήταν η τελευταία μέρα της προσφοράς επειδή δεν είχα τα δικαιολογητικά. Τελικά το αγόρασα επειδή ο υπάλληλος με διαβεβαίωσε πως έχει πάρει παράταση η ενεργοποίηση μέχρι την Πέμπτη 26 Οκτωβρίου. Σήμερα (ευτυχώς χωρίς να ανοίξω το πακέτο) τηλεφώνησα στη Forthnet για να ρωτήσω σχετικά με την παράταση που μου είπε ο υπάλληλος του "πλαίσιου". Στη Forthnet μου είπαν πως δεν είχαν καμία ενημέρωση σχετικά και πως η τελευταία μέρα ενεργοποίησης ήταν η 21η! :( :( :( :( Μου είπαν βέβαια να ξαναπάρω αύριο Δευτέρα. Τι κάνω τώρα; Έμεινα με ένα άχρηστο πακέτο 117 ευρώ επειδή ένας υπάλληλος άκουσε μια φήμη; Ξέρει κανείς σχετικά με την παράταση; Θα μου επιστρέψουν τα χρήματα μου από το "πλαίσιο" σε περίπτωση που ήταν απλά μια φήμη;:( :( :(

pisteyw pws sto plaisio iparxoyn polla atoma poy den kseroyn ti toys ginetai...egw otan pira to adsl in a box foititiko sta 768 gia 12 mines..girise kai mou i eipe o ipallilos oti exei enimerwsi apo tin forthnet kai anti gia 12 mines einai 8 mines...telika egw to agorasa kanonika kai itan kai gia 12 mines!!!

sto site tis forthnet pantws den anaferei kati gia paratasi,mporeis na deis kai to link http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10009104

 

opote mallon o tipos sto plaisio m@lakies soy elegw...den kserw an mporeis na pareis ta lefta soy pisw..(diskolo to kobw)logika tha mporeseis na pareis kati allo me ta lefta ayta..elpizw na boithisa ligo...kali epitixia file!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμένα λήγει μέσα στην εβδομάδα η σύνδεση μου και ήθελα να κάνω ανανέωση για ένα χρόνο με τη φοιτητική προσφορά. Μου ζήτησαν να τους στείλω το πάσο με φαξ. Από την πέμπτη πήγα σ΄ενα βιβλιοπωλείο να στείλω φαξ και δεν μπορούσε να πιάσει γραμμή. Παρασκευή μεσημέρι και μετά από πολλές προσπάθειες έπιασα γραμμή και στάλθηκε κανονικά. Έστειλα και δεύτερο φαξ για να είμαι σίγουρος ότι θα το πάρουν και τους κάλεσα το απόγευμα για να δω αν το πήραν. Η απάντηση τους ήταν ότι δεν το έχουν λάβει και να προσπαθήσω μέσω e-mail. Από την παρασκευή το απόγευμα μέχρι τώρα που σας γράφω, κυριακή βράδυ, το έχω στείλει σχεδόν 20 φορές το mail με το πάσο και όλες τις φορές μου ερχόταν μήνυμα ότι απέτυχε η αποστολή.Το ξέρω ότι τους έπεσε πολύ κίνηση επειδή έληγε η προθεσμία αλλά σήμερα που έχει ΛΗΞΕΙ η προθεσμία γιατί δεν το λαμβάνουν???? Τους γέμισε το account??? Απλά απαράδεκτοι...
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα χθες το ADSL 768 pack το φοιτητικό για 12 μήνες με 117 ευρώ από το "πλαίσιο". Δεν μπορούσα να το ενεργοποιήσω γνωρίζοντας ότι η 21η ήταν η τελευταία μέρα της προσφοράς επειδή δεν είχα τα δικαιολογητικά. Τελικά το αγόρασα επειδή ο υπάλληλος με διαβεβαίωσε πως έχει πάρει παράταση η ενεργοποίηση μέχρι την Πέμπτη 26 Οκτωβρίου. Σήμερα (ευτυχώς χωρίς να ανοίξω το πακέτο) τηλεφώνησα στη Forthnet για να ρωτήσω σχετικά με την παράταση που μου είπε ο υπάλληλος του "πλαίσιου". Στη Forthnet μου είπαν πως δεν είχαν καμία ενημέρωση σχετικά και πως η τελευταία μέρα ενεργοποίησης ήταν η 21η! :( :( :( :( Μου είπαν βέβαια να ξαναπάρω αύριο Δευτέρα. Τι κάνω τώρα; Έμεινα με ένα άχρηστο πακέτο 117 ευρώ επειδή ένας υπάλληλος άκουσε μια φήμη; Ξέρει κανείς σχετικά με την παράταση; Θα μου επιστρέψουν τα χρήματα μου από το "πλαίσιο" σε περίπτωση που ήταν απλά μια φήμη;:( :( :(

 

Τελικά το επέστρεψα σήμερα στο πλαίσιο με επιστροφή χρημάτων, αφού τηλεφώνησα στη forthnet 8011008000 το πρωί και μου είπαν τα ίδια δηλ. ότι η ενεργοποίηση έπρεπε να γίνει μέχρι τις 21. Βέβαια ο πωλητής επέμενε και πήρε μπροστά μου κάποιον, γνωστό του ίσως, στη forthnet που του είπε πως ισχύει η παράταση, αυτήν τη φορά μέχρι την Τετάρτη! Ποιόν να πιστέψει κανείς;:blink: Τέλος πάντων.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση?

 

Εγώ πήρα το πακέτο και έστειλα τα απαραίτητα χαρτιά με fax το σαββάτο απο έναν υποκατάστημα της forthnet..

 

Η προθεσμία λογικά είναι για το πότε θα στείλεις τα χαρτιά και όχι για το πότε θα τα πάρουν..

Καλά τα λέω?:wacko:

 

Γιατί μπήκα στο site της forthnet για να δω την εξέλιξη της adsl αιτησης μου και γράφει:

Αριθμός πρωτοκόλλου FORTHnet:

23/10/2006 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από FORTHnet

 

Λέτε να παιχτεί καμιά μ@λ@κι@ και να το χρεωθώ χωρίς λόγο?

Link to comment
Share on other sites

Στο site της forthnet λέει:

Η προσφορά ισχύει από 9/10/2006 έως και 31/10/2006

Προφανώς πήρε παράταση.

 

Είναι αλήθεια πάντως ότι το fax τους μιλάει πολύ και κάνει και εσφαλμένες λήψεις καμιά φορά.

Στην αίτηση εγώ επάνω έγραψα "Φοιτητικό 12 μήνες" για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο ;)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.... Εγώ πήρα το πακέτο 2048 για 25 το μήνα που ίσχυε μεχρι τέλος Σεπτεμβρίου.Την αίτηση την έστειλα λίγες μέρες πριν με μια απόδειξη ότι το πακέτο το ειχα αγοράσει οταν ίσχυε η προσφορά.Τώρα είμαι μέσα με 2048!!!

Τα σχόλεια δικά σας...

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.... Εγώ πήρα το πακέτο 2048 για 25 το μήνα που ίσχυε μεχρι τέλος Σεπτεμβρίου.Την αίτηση την έστειλα λίγες μέρες πριν με μια απόδειξη ότι το πακέτο το ειχα αγοράσει οταν ίσχυε η προσφορά.Τώρα είμαι μέσα με 2048!!!

Τα σχόλεια δικά σας...

plaka kaneis energopoiithike toso grigora???egw apo tis 10 toy mina akoma perimenw!!!!

Link to comment
Share on other sites

Άσε άσε.Κι εγώ παλεύω από την 11η Σεπτεμβρίου ( όχι την γνωστή, φέτος... ) και ενεργοποιήθηκα την Παρασκευή. Α, λάθος. Βλακεία που είπα ότι είμαι με 2048.Ενώ είδα οτι εχω αναβαθμιστεί, μπαινω με 1024. Από forthnet μου είπαν οτι εφόσον η αναβάθμιση έγινε πριν να ενεργοποιήθει η dsl πρεπει να ξαναγίνει αναβαθμηση απο τον ΟΤΕ. Ισχύει κάτι τετοιο ή μου πουλάνε φούμαρα και δεν ξέρουν τί τους γίνεται?
no sig...
Link to comment
Share on other sites

Άσε άσε.Κι εγώ παλεύω από την 11η Σεπτεμβρίου ( όχι την γνωστή, φέτος... ) και ενεργοποιήθηκα την Παρασκευή. Α, λάθος. Βλακεία που είπα ότι είμαι με 2048.Ενώ είδα οτι εχω αναβαθμιστεί, μπαινω με 1024. Από forthnet μου είπαν οτι εφόσον η αναβάθμιση έγινε πριν να ενεργοποιήθει η dsl πρεπει να ξαναγίνει αναβαθμηση απο τον ΟΤΕ. Ισχύει κάτι τετοιο ή μου πουλάνε φούμαρα και δεν ξέρουν τί τους γίνεται?

i anabathmisi exei ginei!!!!kai logika eisai idi anabathmismenos diladi pires 512 kai me tin anabathmisi egine 1024...an kanw kapoio lathos as me diorthosei kapoios!!!

Link to comment
Share on other sites

φίλε crhissfiss k όσοι ακόμα επιθυμείτε να στείλετε φαχ στη forthnet για ενεργοποίηση κ τα σχετικά κοιτάξτε που υπάρχει κατάστημα forthnet στην πόλη σας κ πηγαίντε να σας τα κάνουν αυτοί...κ θα είστε ήσυχοι...στην λάρισα μπορώ αν θέλει κανείς να του πώ που έχει...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλα οι ανθρωποι στην Forthnet δεν παιζονται...

Πανε περιπου 15 μερες αφ'οτου σερφαρω και παλι κανονικα... Και αυτο γιατι? Γιατι στην Forthnet μου εκοψαν την συνδεση... :!:

Ειχα παρει πακετο για 6 μηνες και εληγε περιπου στις 10/9... Τους παιρνω τηλεφωνο λοιπον 4-5 μερες πριν και τους λεω να ανανεωσουμε κλπ μου λενε ΟΚ... Σας κανουμε και μια παραταση 10 ημερων της υπαρχουσας συνδεσης σας ετσι ωστε να μην εχετε καποιο προβλημα αν αργησουμε με την αναεωση κλπ... ΟΚ? ΟΚ!

Μεσα στη χαρα εγω :D internet κανονικα ως που μια μερα (κατα τη διαρκεια του athens tuning show που ελειπα ολη μερα απο το σπιτι ημουνα σπιτι-σχολειο-ats-σπιτι) γυρναω και βλεπω το pc μου με σβησμενη την οθονη να μην κανει τπτ -εβρεχε τοτε- αμαν λεω την πατησαμε..:blink: .. Τελοσπαντων μετα απο καποιες μερες βρηκα οτι εφταιγε η καρτα δικτυου... Παω μετα απο αρκετες μερες, την αλλαζω παω μετα απο λιγες μερες και παιρνω ενα adsl modem και γυρναω σπιτι να το εγκαταστησω ωστε να σταματησει η αποτοξινωση "1 μηνας χωρις internet":wacko:

Παρ'οτι το modem συγχρονιζοταν με την γραμμη δεν εκανε connect βγαζοντας μου οτι υπαρχει error στα username & password... μπα...λεω.. Παιρνω τηλεφωνο στην forthnet για να μου πουνε μηπως εχω κανει λαθος καμια ρυθμιση και μου λενε αφου τους εχω δωσει το username μου "ο λογαριασμος σας ειναι inactive" με μεγαλη φυσικοτητα...:confused: . Τελοσπαντων αφου τους ειπα τι ειχε γινει και οτι ειχα στειλει και 2 e-mail και και και μου λεει μια κοπελιτσα "θα προσπαθησω σημερα να το ληξω το θεμα και να εχετε απο σημερα internet"... Tελος καλο... Πολυ την συμπαθησα την συγκεκριμενη...:happy:

Σημερα που γυριζω σπιτι εν τω μεταξυ, βρισκω εναν φακελο με ενα splitter μεσα και τιποτα αλλο..:wacko: :confused: . Μου εστειλαν splitter χωρις να μου το χρεωσουνε και χωρις να τους εχω ζητησει εγω κατι.. Υπ'οψην, η γραμμη ειναι pstn... Δεν μπορω να τους καταλαβω ωρες-ωρες.... Πραγματικα....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

akouste tin dikia mou istoria...

piga oraia kai kala kai pira apo to plaisio to paketo adsl768foititiko. vevaia o tupos ekei psaxnotane ligo alla tespa. tous pairno tilefono (tin forthnet), gia na epivaiveoso kai kala, ti xreiazetai na tous steilo (stin ellada vriskomaste)

epipleon mou lene na ta steilo me fax...

pao loipon na ta steilo, 20 lepta parakalo na piasei grammi to fax (ton epriksa ton katastimatarxi)

tous pairno til to apogeuma na rotiso an ta piran kai mou lene ok, afou vevaia perimena stin anamoni kanena 20lepto!

gia na teleionoume, perimeno 17 meres tora na mou steiloun tous kodikous! exo faei polla eikosalepta gia na mou dinoun kati demo gia na mpaino afou o ote energopoiise tin grammi adsl amesos kai gia na mou lene oti tha staloun

auta

Link to comment
Share on other sites

Και εγω απογευμα για την ανανεωση ειχα μιλησει με μια κοπελιτσα...."σκετη γλυκα" στην εξυπηρετηση και με ειχε βοηθησει πολυ, καπου ειχα το ονομα της αλλα...!!! Μακαρι να ειχε κ αλλα τετοια στελεχη εκει μεσα...
:tease:
Link to comment
Share on other sites

Πλ. Ναβαρινου 18 τριτος οροφος.

Το περιεργο ηταν και ειναι οτι οι υπαλληλοι αναρωτηθηκαν που τους βρηκαμε.

Απ οτι εχω δει η Forthnet δεν αναφερει πουθενα το εν λογω γραφειο αναγκαζοντας τους παντες να επικοινωνουν με e mail και fax(απροσωπα).

Αφορμη σταθηκε η περιπτωση ενος φιλου που ενω συμπληρωσε την αιτηση για 1024 των 117 Ε σ ενα πακετο σε 2 βδομαδες του ηρθε λογαριασμος 40 Ε για διμηνο Νοεμβριου-Δεκεμβριου(ο λογαριασμος της Forthnet οχι του ΟΤΕ).

Link to comment
Share on other sites

Και εγω απογευμα για την ανανεωση ειχα μιλησει με μια κοπελιτσα...."σκετη γλυκα" στην εξυπηρετηση και με ειχε βοηθησει πολυ, καπου ειχα το ονομα της αλλα...!!! Μακαρι να ειχε κ αλλα τετοια στελεχη εκει μεσα...

Αυτή πρέπει να μου έκανε το συμβόλαιο πέρσι!

Και κότερο να πουλούσε θα τ' αγόραζα που λέει ο λόγος!

...
Link to comment
Share on other sites

Πλ. Ναβαρινου 18 τριτος οροφος.

Το περιεργο ηταν και ειναι οτι οι υπαλληλοι αναρωτηθηκαν που τους βρηκαμε.

Απ οτι εχω δει η Forthnet δεν αναφερει πουθενα το εν λογω γραφειο αναγκαζοντας τους παντες να επικοινωνουν με e mail και fax(απροσωπα).

Αφορμη σταθηκε η περιπτωση ενος φιλου που ενω συμπληρωσε την αιτηση για 1024 των 117 Ε σ ενα πακετο σε 2 βδομαδες του ηρθε λογαριασμος 40 Ε για διμηνο Νοεμβριου-Δεκεμβριου(ο λογαριασμος της Forthnet οχι του ΟΤΕ).

 

http://www.forthnet.gr/templates/corporatePartnersSearch.aspx?c=10007488

Στα πόσα τελικιάζει η γραμμή σας?:X
Link to comment
Share on other sites

Πλ. Ναβαρινου 18 τριτος οροφος.

Το περιεργο ηταν και ειναι οτι οι υπαλληλοι αναρωτηθηκαν που τους βρηκαμε.

Απ οτι εχω δει η Forthnet δεν αναφερει πουθενα το εν λογω γραφειο αναγκαζοντας τους παντες να επικοινωνουν με e mail και fax(απροσωπα).

Αφορμη σταθηκε η περιπτωση ενος φιλου που ενω συμπληρωσε την αιτηση για 1024 των 117 Ε σ ενα πακετο σε 2 βδομαδες του ηρθε λογαριασμος 40 Ε για διμηνο Νοεμβριου-Δεκεμβριου(ο λογαριασμος της Forthnet οχι του ΟΤΕ).

Ναι το ξέραμε. Μάλιστα είχα πάει και 2-3 φορές για να ανανεώσω τη σύνδεση.

Δεν το είχαν κρυφό. Υπάρχει πινακίδα κάτω στην είσοδο της πολυκατοικίας και το αναφέρει και στο site της forthnet.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω φορθνετ 1024/256 εδω κ 15 μερες περιπου.

Σημερα μπηκα σε κατι τεστ ταχυτητας κ μου βγαζει περιπου 220/210

ειναι φυσιολογικο?να εχω ιδιο ανεβασμα κατεβασμα?

γιατι γινεται αυτο?τοσο μεγαλη διαφορα στο downloading?Τοτε τι στο διαλο το πληρωνω.....?Μηπως φταει κατι αλλο?Η συνδεση μου ειναι Λαρισα κ δεν τρεχει καποιο torrent η οτιδιποτε αλλο οταν δοκιμαζω την ταχυτητα...

Link to comment
Share on other sites

ebala 768/192 me to F320 crupto router..... kai to firefox ta exei paiksei an katabazw kati dn anoigei sites me tpt an dn katebazw mou spaei ligo ta neura alla sto telos kati ginetai ...............any exp mpoei na boithisei pls?
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

paidia exw 1024 dsl forthnet.katebazw apo azureus me ligotero apo 20 kb.pws einai dynaton na ekmetaleytw plirws tin taxytita moy?poies einai oi rythmiseis gia to azureus?exw filo pou me otenet 1024 dsl katebazei me 80 kb.pws einai dynaton?
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

ebala 768/192 me to F320 crupto router..... kai to firefox ta exei paiksei an katabazw kati dn anoigei sites me tpt an dn katebazw mou spaei ligo ta neura alla sto telos kati ginetai ...............any exp mpoei na boithisei pls?

 

Και εγώ το ίδιο έχω και κατεβάζει με 60-80kb/s και ο firefox πάει σφαιρα.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

paidia exw 1024 dsl forthnet.katebazw apo azureus me ligotero apo 20 kb.pws einai dynaton na ekmetaleytw plirws tin taxytita moy?poies einai oi rythmiseis gia to azureus?exw filo pou me otenet 1024 dsl katebazei me 80 kb.pws einai dynaton?

 

Εγω σε otenet ondsl 1024 μου κατεβαζει με max 50kb,και συνηθως 15-20!ρε παιδια και εχω αλλαξει χιλιες φορες port(portforward),εχω βγαλει ολα τα firewalls-antiviruses κτλ.Θα αρχισω να τραβαω τα β*ζα μου να κατεβασουν γαλα σε λιγο.

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...