Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Αξεσουάρ


dimangelid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα έχω μία κάρτα samsung EVO+ PLUS MicroSDXC UHS-I U3 64GB Class 10 και από την ώρα που την έχω βάλει στο κινητό το όνομα που μου εμφανίζει είναι M-NM--;'JM--M-NM-?M-OM κάτι τέτοιο.Τι συμβαίνει και πως μπορώ να το διορθώσω; Edited by Nikos4p
Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Αναζητώ κάποιο Bluetooth neckband με δυνατότητα δόνησης στις κλήσεις. Αν κάποιος διαθέτει το συγκεκριμένο, ή Samsung level u pro ή γνωρίζει για κάποιο άλλο αντίστοιχων δυνατοτήτων παρακαλώ πμ. Edited by KLEO67
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι για τα συγκεκριμένα ακουστικά τα θέλω για τρέξιμο ώστε να έχω μουσική ούτε δεν έχω το κινητό μαζί μου. Τα έχει κάποιος? Γνώμες? Διάρκεια μπαταρίας, ήχος κλπ? Αξίζουν?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι για τα συγκεκριμένα ακουστικά τα θέλω για τρέξιμο ώστε να έχω μουσική ούτε δεν έχω το κινητό μαζί μου. Τα έχει κάποιος? Γνώμες? Διάρκεια μπαταρίας, ήχος κλπ? Αξίζουν?

 

Και κάτι άλλο.. Γνωρίζει κανείς αλλά Bluetooth wireless με μνήμη για να έχεις μουσική και χωρίς το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα μια βοήθεια στο θέμα. Θέλω να αγοράσω 2 Smartwatch ένα για εμένα και ένα για την γυναίκα. Θα θέσω τις εξής απαιτήσεις:

 

--- Budget 180-200€ ΣΥΝΟΛΙΚΑ (χωρίς να πρέπει να πάρω απαραίτητα 2 ίδια)

--- Να είναι συμβατά με Samsung A3 και S7.

--- Να μπορούν να αναγνώσουν SMS

---Να μπορούν να στείλουν SMS σε φάση σύντομης απάντησης (δηλαδή να έχω 5-6 έτοιμες απαντήσεις και να στέλνω όταν θέλω.

---Να φαίνεται η ταυτότητα καλουντος

---Δε με απασχολούν και τόσο οι ειδοποιήσεις από εφαρμογές αν είναι ή όχι καλές.

--- θα προτιμούσα να παίζουν ελληνικά out of the box για να μη χρειαστει να φλασαρω roms με γλώσσες κλπ κλπ.

--- Δε με απασχολούν βηματα-παλμοι κλπ

--- θα ήταν καλοδεχούμενη η δυνατότητα παροχής οδηγιών πλοήγησης (για το ένα μόνο)

--επίσης θα ήταν καλοδεχούμενη η δυνατότητα συνομιλίας από το ρολόι για το ενα (αν υπάρχει κάτι τέτοιο)

 

Τι έχω σκεφτεί:

--Γενικά σκεφτόμουν για μεταχειρισμένα Gear S2 που παίζουν στο eBay γύρω στα 80-100€ έκαστο, αλλά δε ξέρω αν αξίζει, κυρίως για το ρίσκο της φθοράς της μπαταρίας.

--Το επόμενο που σκέφτηκα ήταν το Sony Sw3, αλλά θέλω γνώμες αν κάνει για αυτό που τα θέλω.

-- Είδα και το pebble time, αλλά δε μου κάθεται καλά το ότι έχει κουμπιά (πόσο εύχρηστο θα είναι)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πώς γίνεται να φορτίσω μπαταρία μετά από μήνες που ήταν αχρησιμοποιητη;

 

Δεν ανοίγει πλεον

 

Ασε την συνδεδεμένη και μπορεί να ξυπνήσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.ειμαι κάτοχος τα τελευταία 3 χρόνια ενός sony sw2 το οποίο σιγά σιγά με εγκαταλείπει και Ψάχνω τον αντικαταστάτη του. Πλέον τα περισσότερα όμως έξυπνα Ρολόγια έγιναν πολύ πολύ έξυπνα και σχεδόν δεν κάνουν τα απλά.δηλαδη να είναι απλά συνδεμένα με bt στο κινητό και να μεταφέρουν τις ειδοποιήσεις και ενημερώσεις των εφαρμογών συν κλήσεις μέσω bt από το τηλέφωνο.ειναι αλήθεια ότι λόγω δουλειάς μου χρειάζεται αυτό το αξεσουάρ καθώς δεν θέλω να βγάζω κάθε 3 και λίγο το κινητό από την τσέπη.θα χαρώ να μου απαντήσετε και θα δεχθώ τις προτάσεις σας.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει ο τίτλος. Αυτές τις διαφανείς ξέρετε... Έχει κανείς να προτείνει τίποτα μην πάω στα τυφλά και ψάχνομαι μετά; Ευχαριστώ.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο νερό δεν βγάζεις φωτο η βίντεο. Απλά για την παραλία είσαι σούπερ δεν μπαίνει άμμος, τηλέφωνο πέρνεις αν είναι βρεγμένο η είσαι στη θάλασσα αλλά εξω απο το νερό. Φωτο βγάζεις καλές
Link to comment
Share on other sites

Ναι, κυρίως για προστασια στην παραλία, όχι extreme καταστάσεις.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλησπερα. ψαχνω να βρω μια αξιοπιστη συσκευη που θα την κουμπωνω πανω στη τηλεοραση μου και θα μπορω να κανω screen mirroring + miracast to tablet kai to κινητο στην τηλεοραση γιανα βλεπω ταινειες. και youtube.Yπαρχει κατι καλο που να το εχει δουλεψει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Διαβάζω πως η συγκεκριμένη μεμβράνη μπορεί μέσα σε δύο μέρες να εξαφανίσει όποια φουσκάλα έχει περάσει κατά την τοποθέτηση.

Βασικά είναι αδύνατον να μην βγουν φουσκάλες σε σχέση με την απλή μεμβράνη.

Ισχύει όμως αυτό;

Έτσι όμως το βλέπω έχω την αίσθηση πως πρόκειται για μουφα.

Έχει δοκιμάσει κανείς;

 

Hydrogel Film Screen Protector For MEIZU PRO6 PRO7 PLUS For Meizu 15 M6 NOTE M5NOTE Film Protector Without Flim Tool (Not Glass)

http://s.aliexpress.com/2m6RzEN7?fromSns=Copy to Clipboard

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

¨Εχω αρχίσει τρέξιμο και συμμετοχή σε αγώνες δρόμου ως 10 χλμ. προς το παρόν. Προπονούμαι τουλάχιστον 1 φορά τη βδομάδα κυρίως για χάσιμο βάρους και fitness.

Θέλω να μην κουβαλάω το κινητό πια στο χέρι και να πάρω κάτι για τον καρπό μου. Το ποσό ιδανικά θα ήθελα να μην περάσει τα 50 €.

 

κυρίως θέλω ακρίβεια μετρήσεων στο τρέξιμο και καλό συνοδευτικό software (pace, speed, distance κτλ.)

 

Ξέρετε καμία συσκευή να καλύπτει τις προσδοκίες;

 

ΥΓ έχω δει συσκευές από 7 ευρώ που είχε εδώ το site προχθές μέχρι τα xiaomi amazfit bip, band 2 , το honor band 3, το hauwei band A2... όλα αυτά στα σχόλια χρηστών σκρουτζ πάσχουν φοβερά από ακρίβεια μετρήσεων απόστασης... θέλω να βρω κάτι που να είναι καλό όσο και το κινητό με gps.

Edited by Jopar
συγκεκριμένες συσκευές

NEVER WITH THE CLIENTS,NEVER WITH THE STAFF

<ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!!!>

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

¨Εχω αρχίσει τρέξιμο και συμμετοχή σε αγώνες δρόμου ως 10 χλμ. προς το παρόν. Προπονούμαι τουλάχιστον 1 φορά τη βδομάδα κυρίως για χάσιμο βάρους και fitness.

Θέλω να μην κουβαλάω το κινητό πια στο χέρι και να πάρω κάτι για τον καρπό μου. Το ποσό ιδανικά θα ήθελα να μην περάσει τα 50 €.

 

κυρίως θέλω ακρίβεια μετρήσεων στο τρέξιμο και καλό συνοδευτικό software (pace, speed, distance κτλ.)

 

Ξέρετε καμία συσκευή να καλύπτει τις προσδοκίες;

 

ΥΓ έχω δει συσκευές από 7 ευρώ που είχε εδώ το site προχθές μέχρι τα xiaomi amazfit bip, band 2 , το honor band 3, το hauwei band A2... όλα αυτά στα σχόλια χρηστών σκρουτζ πάσχουν φοβερά από ακρίβεια μετρήσεων απόστασης... θέλω να βρω κάτι που να είναι καλό όσο και το κινητό με gps.

Κοίτα να δεις, τα πράγματα είναι απλά. Ένας αισθητήρας καρπού δεν μπορεί σε καμία περίπτωση να είναι 100% ακριβείς. Ακόμη και σε ακριβές συσκευές, π.χ. fitbit, suunto, το 100% είναι σχεδόν αδύνατο. Ένας αισθητήραςκαρπού και μόνο από την κίνηση μπορει να χάσερι μετρήσεις. Όμως, μπορεί σε κάθε πρίπτωση να σου δώσει ένα μέσο όρο, οπότε την δουλειά σου θα την κάνεις, όσον αφορά τους παλμούς.

Τώρα, συσκευή που να είναι καλή σε όλα, σε αυτή την τιμή, δεν υπάρχει. Πάρε ένα απλό smartwatch με ενσωματωμένο gps για να βλέπεις χρόνους και διαδρομή.

Αργότερα, αν θες απόλυτη αξιοπιστία σε παλμούς θα πάρεις μία ζώνη στήθους. Εγώ αυτό που έχω προτείνει κατά καιρούς σε φίλους είναι προιόντα της polar. Πάρε ένα ρολόι της γύρω στο 100€ π.χ. το M400, και αργότερα, όταν σε παίρνει οικονομικά αγοράζεις και μία ζώνη για παλμούς π.χ. την Η7 και είσαι άρχοντας. Όλα τα υπόλοιπα είναι ημίμετρα και σε σύνολο θα δώσεις περισσότερα χρήματα. Και δες και για αγορά από εξωτερικό (π.χ. amazon).

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλό ξεκίνημα!! Αντε και στο Μαραθώνιο!!

Τώρα, όσον αφορά τα ερωτήματά σου. Με 50 ΕΥΡΩ, ακρίβεια μετρήσεων δε θα βρείς. Δυστυχώς πρέπει - κατά τη γνώμη μου - να ανέβεις. Τα κορυφαία ρολόγια στο είδος είναι 2. Τα garmin και τα Suundo. Απο φίλους, εχω ακούσει παράπονα για το ελαφρά πιο πολύπλοκο μενού των Suundo.

Θα σου πρότεινα λοιπόν να κοιτάξεις την κορυφή των αθλητικών ρολογιών τα garmin. Για τρέξιμο ξεκινάνε απο 80 ευρώ. Υπολόγισε και γύρω στα 35-40 για μια αξιοπρεπή ζώνη.

Ή μπορείς να πάς απευθείας στα 130 ευρω για το forrunner 35 με ενσωματωμένο στον καρπό μετρητη καρδιακών παλμών.

Λάβε υπόψη σου ότι στο άθλημά μας (το τρέξιμο) η ζώνη του στήθους δεν κάνει μεγάλη διαφορά σε σχέση με την απόδοση του ενσωματωμένου στον καρπό, αισθητήρα. Οι ειδικοί λένε, ότι μόνο στα αθλήματα έκρηξης, ο καρπός δεν δείχνει σωστά τους καρδιακούς παλμούς. (η μάλλον, δεν δείχνει σωστά τις απότομες μεταβολές του καρδιακού παλμού). Αυτό για το τρέξιμο δεν συμβαίναι, καθώς η αύξηση ή μείωση των καρδιακών παλμών είναι πιο ομαλή.

 

Αν το 130αρι, είναι πολύ έξω απο τον προυπολογισμό σου μπορείς να κοιτάξεις και για κάτι μεταχειρισμένο.

Καλούς δρόμους

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χαίρετε! Αποφάσισα να προβώ σε αγορά sportwatch. Κριτήρια είναι ο επαρκής εσωτερικός αποθηκευτικός χώρος για να βάλω τραγούδια, να έχει ενσωματομένο και όσο το δυνατό πιο ακριβές GPS και μετρητή παλμών. Το budget είναι μεχρι 250 ευρώ, ή με επιβάρυνση το πολύ 300. Θα παρακαλούσα λοιπόν για προτάσεις.

Πιστευέτε ότι θα με καλύψει το amazfit stratos; Διαβάζω πολύ κριτικές και μου έχει κανει εντύπωση! Ευχαριστώ!

Edited by kosaggel
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω το Lenovo A Plus ή a1010a20 και ψάχνω μπαταρία γνήσια. Ξέρετε που μπορώ να βρω; Παρήγγειλα μία που έλεγε ότι ήταν γνήσια, αλλά βγήκε καρά-μαϊμού, δεν έφτασε ποτέ το 100% φόρτισης και στους 3-4 μήνες τα έπαιξε από 51 μου κατέβηκε 21, από 67 στο 32 κλπ, αν φτάσει στο 16 που αρχίζει και ειδοποιεί δεν την προλαβαίνεις.

 

Ας είναι και κάποιο ηλ. κατάστημα που ξέρετε ότι γενικά έχει γνήσιες μπαταρίες.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το stratos κ με 140 ευρώ το αγοράζεις!εγώ το είχα όλο το καλοκαίρι μέσα στην θάλασσα κ τον υπόλοιπο χρόνο πισίνα!σήμα gps πολύ καλό,μπαταρία 5 μέρες κ γενικά μια πολύ καλή αγορά!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ για την απάντηση! Η αλήθεια είναι ότι το έχω σε εκτίμηση το stratos βάσει όσων έχω διαβάσει. Να υποθέσω ότι δεν αξίζει να δώσω αρκετά παραπάνω και να πάω σε garmin; είτε τα 235/735 είτε το vivoactice 3 music (το βρίσκω 220 στo eglobal)

 

Στάλθηκε από το STF-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα σου προτεινα να μην πας σε γκαρμιν με οθονη αφης(vivo). Εχω το 620 εδω και 2.5 χρονια και τα εχει παιξει εντελως η οθονη του οποτε θα παρω αλλο.

Απο οτι μου ειπαν και τα παιδια στο egalaxy η αφης ηταν λιγο μαπα και το καταλαβε η γκαρμιν για αυτο και τα επομενα ηταν ολα με κουμπια(εκτος του βιβο)

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα, αντίστοιχα όμως μελλοντικά δεν παίζει να υπάρξει πρόβλημα και με την οθόνη του stratos;

 

Στάλθηκε από το STF-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Αξεσουάρ
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...