Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Αξεσουάρ


dimangelid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια, αν μη τι αλλο στο myphone, ως κατεξοχην forum για τηλεφωνια και τα συναφη, περιμενα να εχω μια απαντηση!

Κανεις δεν γνωριζει; Κανεις δεν μπορει να εκτιμησει;

Αν θελετε καποια προσθετη πληροφορια απο εμενα, πειτε μου οτι μπορω να πω, ωστε να μου πειτε κι εσεις!

 

Εντοπισα επισης και ενα καλωδιακι σαν αυτο, αλλα δεν ειμαι σιγουρος οτι κανει καλα τη δουλεια του

https://www.ebay.com/itm/20CM-RJ11-to-Dual-3-5mm-Headphone-Female-Converter-Adapter-Audio-Cable-HF-Z/391999690698?epid=2118743795&hash=item5b450097ca:g:HkoAAOSw3ydVrf7D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπαρχει πληθος συσκευων στο ebay + amazon, αλλα αυτο που με προβληματιζει εμενα προσωπικα,

ειναι η τυχον ασυμβατοτητα με το broadband του οτε, αν μιλαμε για το ιδιο πραγμα 'voice over ip'.

Αλλα και ασυμβατοτητα να υπαρχει με τις περισσοτερες συσκευες, παλι πρεπει να υπαρχει καποια συμβατη λυση.

Γι'αυτο θελω τη βοηθεια σας, για την σωστη επιλογη προιοντος.

Με τους κινεζους sellers που τους στελνω μηνυματα, δεν βγαζω ακρη. :(

Link to comment
Share on other sites

Moto G5 plus, αγορασμένο τον Δεκέμβρη,

με Andoid 7.

 

Η κάρτα είναι 3 ετών, από το παλιό κινητό, μια Kingston 32άρα, class 10, την είχα πάρει ακριβά.

 

Έβαλα την κάρτα στο κινητό και ζήτησα να την κάνει επέκταση μνήμης και εγκαθίστανται εκεί εφαρμογές κλπ.

 

Δούλεψε απροβλημάτιστα μέχρι πριν κάνα μήνα, όπου άρχισε να μην μου ανοίγει καινούριες εφαρμογές.

Στην αρχή νόμιζα ότι ήταν θέμα συσκευής, μέχρι που ένα βράδυ, του είπα να περάσει μια εφαρμογή μεγάλη, γύρω στα 300ΜΒ στην κάρτα.

Κόλλησε σε bootloop και είχα φρικάρει, μέχρι που σκέφτηκα να βγάλω την sd και με μιας, ξεκόλλησε.

Όταν την ξαναέβαλα έκανε μόνο ένα restart, στα ξαφνικά, έσβησε και ξανάναψε μετά από λίγο και οκ.

Έκτοτε, όποια εφαρμογή εγκαθιστώ, δεν ανοίγει ποτέ, παρά κολλάει.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να τσεκάρω ότι ευθύνεται η κάρτα, πριν προχωρήσω σε αγορά νέας ;

Υπάρχει πιθανότητα να είναι κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Γενικός η εγγαταστασης εφαρμογών σε sd είναι ακρος πρόβλημα καθος είναι χιλιάδες φορές ποιο αργή και λιγότερο αξιόπιστη

Κοινός; ν θες την ψιχικη σου ηρεμία μακριά από τέτοιες λύσεις

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζω για αυτά τα θέματα, στο παλιό μου κινητό ότι εγκαθιστούσα στην κάρτα, σερνότανε, τώρα ήταν καλύτερη η κατάσταση και εγκατέστησα μόνο εφαρμογές που δεν χρησιμοποιούσα συχνά.

 

Επί του θέματος μήπως γνωρίζει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι αυθεντικη 32αρα η κάρτα;Υπήρχαν μαιμού κάρτες που δεν είχαν την αναγραφόμενη χωρητικότητα οπότε όταν ξεπέρναγες την πραγματική υπήρχαν προβλήματα.Εχεις άλλη κάρτα να δοκιμάσεις;
Link to comment
Share on other sites

δεν έχω άλλη κάρτα να δοκιμάσω, ενώ και αυτή την είχα αγοράσει από eshop, οπότε δεν νομίζω να τρώει μπανάνες :lol:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλα.ειδα στο you tube κατι αυτοκόλλητα για τις πλατες των κινητών.ισως να τα λενε skin.εν είμαι σιγουρος.ηταν ειδικα για κάθε μοντελο.γνωριζει καποιος αν υπαρχουν στην ελληνικη αγορα τετοια;η μονο παραγγελια παο εξωτερικο με νετ.ευχαριστω.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω άλλη κάρτα να δοκιμάσω, ενώ και αυτή την είχα αγοράσει από eshop, οπότε δεν νομίζω να τρώει μπανάνες :lol:

 

Βρε, λες και διαβαζω τον εαυτο μου!

Πριν λιγες μερες πεθανε μια 32αρα ιδια καρτα kingston, που επισης ειχα απο eshop, εδω και 4 χρονια.

Δεν την ειχα στο κινητο, αλλα σε digital camera.

Και το χειροτερο;

Η camera εδειχνε να τραβαει κανονικα φωτο, και οταν πηγα σπιτι δεν ειχε αποθηκευσει τιποτε!!!

Κρεμασμα κανονικο λεμε...

 

Απο eshop αγοραζω ειδικα τις μνημες, γιατι απευθειας απο κινα μπορει οντως να ειναι μαιμουδες.

Ομως, μετα σου λεει lifetime warranty.

Εκανα το λαθος και την πεταξα μαλλον; Αν την πας την καρτουλα στο eshop, αναλαμβανουν να την στειλουν στην kingston?

Και στην αντικαθιστουν;

Αλλιως τι σημαινει και τι νοημα εχει το lifetime warranty?

Καλα, τα δεδομενα πες...κλάψτα, αλλα ομως για πειτε.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ενδιαφερομαι να αγορασω αυτα τα ακουστηκα αν με ξενερωνει που γραφουνε πανω honor αλλα σε καποια γραφει επανω huawei πχ βλεποντας εδω https://www.aliexpress.com/item/Original-AM110-Dolby-Earphone-with-Mic-Remote-control-Deep-Bass-For-HUAWEI-Mate-7-8-9/32839524971.html?spm=2114.search0104.0.0.7abb2e18n9xAZT

 

στην αρχικη φωτογραφια γραφουνε επανω honor τα ακουστικα ενω στην πιο κατω φωτογραφια γραφουνε huawei , τα εχει δοκιμασει κανενας; αξιζουνε; μου αρεσουνε εμφανισιακα και σκεφτομαι να τα αγορασω αξιζουνε; τα θελω για huawei y550 ελπιζω να κανουνε ; και επισης και για ενα mp3 player samsung που εχω θα μπορουνε να δουλεψουνε κανονικα; σε mp3 player ;.

 

Τελος θα ηθελα να ρωτησω υπαρχουνε ακουστηκα που να εχουνε κοντρολ για αλλαγη τραγουδιου και εντασης ηχου της huawei ; οικονομικα αλλα με ακουστικα κανονικα ( earbuds) και οχι in-ear . ? .

 

θυμαμαι οτι εχει βγαλει η samsung αλλα ειναι με ακουστηκα in-ear που δεν τα ηθελα , παλια θυμαμαι που ειχα ενα παλιο νοκια 6151 ειχε ακουστηκα Nokia HS-23 Handsfree Stereo Headset δηλαδη κατι τετοιο; https://www.ebay.com/itm/Genuine-Original-Nokia-HS-23-Handsfree-Stereo-Headset-E65-E70-N70-N71-N72-N73/141757790957?epid=1917378908&hash=item21016c3aed:g:h5wAAOxySE9Q7A5l

 

ευχαριστω πολυ

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Κανεις δεν εχει την απαιτουμενη τεχνικη γνωση να μου απαντησει;

Αν χρειαζεστε κι αλλες πληροφοριες, πειτε μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για tablet που δεν ειναι 'επωνυμο', πχ τα innovator του eshop,

τι ειδους tempered glass θα μπορουσα να βρω στην αγορα(πχ ebay) που οντως να μπορει να τοποθετηθει;

Υπαρχει λύση, ή οχι;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
To οτι ειμαι σε φορουμ για τηλεφωνα, και κανεις δεν γνωριζει, πραγματικα δεν μπορω να το καταλαβω.
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο που έβαλες λέει συμβατό μέχρι win xp.το δεύτερο δεν βλέπω να κάνει αυτό που θες.το προηγούμενο έχει είσοδο έξοδο RJ? Σε τι έχει ασυμβατότητα;
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον λαθος επιλογη το 1ο.

Γιατι;

 

Γιατι εγω ψαχνω κατι σαν αυτο που ειχα παρει απο το carrefour πριν χρονια.

Δεν ειχε καμια σχεση με υπολογιστη!!! (γι'αυτο παραξενευτηκα μολις ειπες για win xp-δικο μου λαθος που εβαλε τετοιο λινκ).

Αυτο που εχω, αλλα μαλλον χαλασε, απλα παρεμβαλλεται στην γραμμη.

Βαζεις το καλωδιο τηλεφωνου εκει (in), και βγαινει με out και συνδεεται το τηλεφωνο.

Και σου εδινε καρφακι 3,5mm το οποιο συνεδεες οπου ηθελες! Σε pc, σε κινητο, και σε voice recorder, ετσι το ειχα εγω! Σε ενα olympus voice recorder! Ουτε pc ουτε τιποτε!

 

Υπαρχει καμια επιλογη αραγε, σαν αυτο που ειχα;

Αλλα και αν υπαρχει, επηρεαζει οτι πλεον η τηλεφωνια μας ειναι voice over ip; Μην παρω κατι που δεν θα παιζει.

Link to comment
Share on other sites

πιστευω απο την στιγμη που θα συνδεθει στην γραμμη που συνδεεται το απλο τηλεφωνο(οχι voip τηλεφωνο) ,μετα το router δηλαδη παιζουν τα παντα.Τωρα δεν γνωριζω αν εχουν καποιο συστημα αυτοματης εγγραφης στο πρωτο κουδουνισμα.
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω για τις προτασεις. :)

 

Το 1ο οντως λεει οτι κανει για ολα "Connects directly to analogue line or to digital/IP telephone handset cords", αλλα ειναι κριμα να δωσω αυτα τα χρηματα οταν εχω ηδη olympus(κορυφαιο) digital voice recorder.

 

Το 2ο ειναι περιπου σαν αυτο που ειχα!!! Ακριβως αυτο: pass-through!

Το ερωτημα ομως ειναι: κανει για για voice over ip γραμμες; Μπορει καποιος να κάνει μια εκτιμηση;

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν tempered glass, που να ειναι γεννικης χρησης και οχι για συγκεκριμενο μοντελο;

Ψαχνω στο ebay, αλλα δεν βρισκω κατι.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα

Έχω αγοράσει μερικά bluetooth speaker xiaomi και συγκεκριμένα αυτό (14-17€)

https://m.gearbest.com/speakers/pp_621648.html?wid=1433363

Έχει auxiliary και μικρόφωνο αλλά δεν δουλεύει καλά στις τηλεφωνικές κλήσεις.

Σαν ηχεία τα πάει αρκετά καλά.

 

Ψάχνω αγοράσω κάτι αντίστοιχο αλλά αν γίνεται με λίγο μεγαλύτερη μπαταρία αλλά και καλύτερη συμπεριφορά στις τηλεφωνικές κλήσεις.

Αν παίζει και απο usb ακόμα καλύτερα.

 

Έχετε να προτείνετε κάποιο?

Δεν με ενδιαφέρει να ειναι επώνυμο αρκεί αν γίνεται να στοιχίζει μέχρι το όριο που δεν περνάνε τελωνείο.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω τα ακουστικά Xiaomi Pro HD In-ear Hybrid Earphones. Το τελευταίο διάστημα, ο ήχος των ακουστικών μειώνεται από μόνος του, χωρίς να πατήσω τα κουμπιά. Δοκίμασα με άλλο κινητό και παρουσίαζε το ίδιο θέμα. Δοκίμασα άλλα ακουστικά στο κινητό και δεν είχα κανένα θέμα. Ξέρει κανείς ή έχει ακούσει κάποιο παρόμοιο πρόβλημα και την επίλυσή του?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας. έχω ένα mi fit εδώ και 2 χρόνια. Όλα όμορφα και ωραία, μέχρι μετά από αναβάθμιση λογισμικού (αυτόματα από εφαρμογή) έχω ΠΟΛΥ χαμηλό φωτισμό. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να μπορώ να δω τι γραφει στην συσκευή μόνο το βραδύ με όλα τα φωτά σβηστά. Την ημέρα δεν βλέπω τίποτα.

Υπάρχει καμιά λύση?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για Αξεσουάρ
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...