Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

α δεν με πειράζουν τα αγγλικά, απεναντίας τα προτιμώ απο τις μεταφράσεις των ελληνικών που κάνουν οι κινέζοι...απο ώρα σε ώρα θα το έχω στα χέρια μου...οπότε αν έχω κάποια παρατήρηση θα ξαναστείλω...σε ευχαριστώ πολύ πάντως για τις πληροφορίες γιατί το είχα λίγο άγχος αν θα βγεί καλό...
http://www.lottery24.com/img/horoscope/capricorn.gif Αιγόκερως Είσαι???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μόλις το παρέλαβα...είναι πάρα πολύ όμορφο αλλά ήρθε στα ρώσικα...το spb mobile 3.5 που το βρήκες???

 

μάλλον η rom είναι ρώσικη....και δυστηχώς ούτε καν αγγλική....μάλλον πρέπει να βρώ αγγλική rom να του περάσω....έχω δοκιμάσει όλες τις γλώσσες που έχει και βγάζει ρώσικα συνέχεια....

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
http://www.lottery24.com/img/horoscope/capricorn.gif Αιγόκερως Είσαι???
Link to comment
Share on other sites

μόλις το παρέλαβα...είναι πάρα πολύ όμορφο αλλά ήρθε στα ρώσικα...το spb mobile 3.5 που το βρήκες???

 

μάλλον η rom είναι ρώσικη....και δυστηχώς ούτε καν αγγλική....μάλλον πρέπει να βρώ αγγλική rom να του περάσω....έχω δοκιμάσει όλες τις γλώσσες που έχει και βγάζει ρώσικα συνέχεια....

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Εάν σου στάλθηκε με ρώσικη ρομ, έχεις πρόβλημα. Η γλώσσα δεν αλλάζει από πουθενά, είναι ένα πράγμα με την ρομ, ούτε μπορεί να αλλαχτεί μετά. πρέπει να αλλάξεις όλη την ρομ. Επικοινωνία με τον πωλητή να σου στείλει την αγγλική ρομ και οδηγίες πως να την περάσεις, αλλιώς δεν θα μπορείς να ρυθμίσεις τίποτα εάν δεν ξέρεις ρώσικα. Για το πρόγραμμα με spb θα σου στείλω πμ, τουλάχιστον με αυτό θα έχεις Ελληνικά στα βασικά (άσχετα εάν η ρομ είναι ρώσικη, απλά να γυρίσεις την περιοχή στην Ελλάδα).

Edited by basdel
λάθη
Link to comment
Share on other sites

το έβαλα το πρόγραμμα και κάπως μπορώ να το δουλέψω...αλλά λίγα πράγματα...επικοινωνώ και με το πωλητή που είναι online αλλά δεν απαντάει...βιάστηκα να χαρώ και έχω ξενερώσει τώρα...

 

το έβαλα το πρόγραμμα και κάπως μπορώ να το δουλέψω...αλλά λίγα πράγματα...επικοινωνώ και με το πωλητή που είναι online αλλά δεν απαντάει...βιάστηκα να χαρώ και έχω ξενερώσει τώρα...

 

μπορείς να μου πείς τουλάχιστον πως γίνεται να σβήσω τα λαμπάκια που ανάβουν συνέχεια???κλείνω την οθόνη απο το κουμπί power αλλά τα λαμπάκια συνεχίζουν και ανάβουν....

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
http://www.lottery24.com/img/horoscope/capricorn.gif Αιγόκερως Είσαι???
Link to comment
Share on other sites

μόλις το παρέλαβα...είναι πάρα πολύ όμορφο αλλά ήρθε στα ρώσικα...το spb mobile 3.5 που το βρήκες???

 

μάλλον η rom είναι ρώσικη....και δυστηχώς ούτε καν αγγλική....μάλλον πρέπει να βρώ αγγλική rom να του περάσω....έχω δοκιμάσει όλες τις γλώσσες που έχει και βγάζει ρώσικα συνέχεια....

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Ελαν σου στάλθηκε με ρώσικη ρομ, έχεις πρόβλημα. Η γλώσσα δεν αλλάζει από πουθενά, είναι ένα πράγμα με την ρομ, ούτε μπορεί να αλλαχτεί μετά. πρέπει να αλλάξεις όλη την ρομ. Επικοινωνία με τον πωλητή να σου στείλει την αγγλική ρομ και οδηγίες πως να την περάσεις, αλλιώς δεν θα μπορείς να ρυθμίσεις τίποτα εάν δεν ξέρεις ρώσικα. Για το πρόγραμμα με spb θα σου στείλω πμ, τουλάχιστον με αυτό θα έχεις Ελληνικά στα βασικά (άσχετα εάν η ρομ είναι ρώσικη, απλά να γυρίσεις την περιοχή στην Ελλάδα).

 

μπορείς να μου πείς τουλάχιστον πως γίνεται να σβήσω τα λαμπάκια που ανάβουν συνέχεια???κλείνω την οθόνη απο το κουμπί power αλλά τα λαμπάκια συνεχίζουν και ανάβουν....

Δεν θυμάμαι, εμένα δεν άναβαν, θα έχει να κάνει με κάποια ρύθμιση από το μενού. Το μόνο που ανάβει περιοδικά είναι ένα μικρό πάνω πάνω.

Edited by thief
Συνεχόμενα μηνύματα - παρακαλώ να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους φίλους.

Έχω αγοράσει ένα sciphone i68+ και δεν μπορώ με τίποτα να του περάσω Ελληνικά.

Ξέρει κάποιος να βοηθήσει;

https://artonweb.gr Μελέτη ,Σχεδιασμός & Δημιουργία Δυναμικών ιστοσελίδων.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Μήπως γίνεται να εγκαταστήσεις Ελληνικά σε i68+ ;

 

δεν νομιζω να μπορεις.......

 

Καλημέρα σε όλους τους φίλους.

Έχω αγοράσει ένα sciphone i68+ και δεν μπορώ με τίποτα να του περάσω Ελληνικά.

Ξέρει κάποιος να βοηθήσει;

:(

----------

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

και multitouch απότι καταλάβα δεν έχει..

 

βρήκα video review:

 

Προσοχή: η προηγούμενη έκδοση με 2.1 δεν έχει dual sim!

Edited by xeirwn

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

Και ολες αυτες οι περίεργες συσκευές τι SAR έχουνε άραγε ;

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Με μπέρδεψες βρε φίλε, πως πλήρωσες φόρο χωρίς να περάσει τελωνείο?

 

Επίσης, πές μου πως δουλεύει η τηλεόραση, πιάνει κανονικά τα αναλογικά κανάλια και βλέπεις καλά? πάντα είχα αυτήν την απορία και δεν έχω δεί ποτέ κανένα τέτοιο κινητό από κοντά.

 

τώρα είδα το μήνυμα, ας απαντήσω έστω και τώρα :(

φόρο πλήρωσα στην DHL , για την τηλεώραση, δεν την πολυχρησιμοποιώ αλλά οκ δεν είναι και κανονική τηλεόραση, πρέπει να είσαι σε καλό σημείο να τα πιάνει όλα καλά.

 

ναι δεν έχει multitouch

Link to comment
Share on other sites

τώρα είδα το μήνυμα, ας απαντήσω έστω και τώρα :(

φόρο πλήρωσα στην DHL , για την τηλεώραση, δεν την πολυχρησιμοποιώ αλλά οκ δεν είναι και κανονική τηλεόραση, πρέπει να είσαι σε καλό σημείο να τα πιάνει όλα καλά.

 

ναι δεν έχει multitouch

 

Ευχαριστώ! !

:X

Ο πραγματικός χαρακτήρας κάποιου φαίνεται σε υπολογιστή με αργό ιντερνετ..

Link to comment
Share on other sites

Αστο καλυτερα... Τι κανεις αξονικη τομογραφια, τι μιλας σε αυτες τις συσκευες ειναι το ιδιο και το αυτο....
Dust in the wind, all we are is dust in the wind..............
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΔΙΟΡΘΩΣΕ Ο elefkokkonan ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ? ΤΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΔΗΛΑΔΗ? ΕΧΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα φίλος μου πήρε το κινέζικο c5000 (κλώνος του satio) και δυστυχώς δεν έχει ίντερνετ μέσω κινητής τηλεφωνίας αλλά μόνο μέσω wifi. Στο κατάστημα που το πήρε μας είπανε ότι αυτό οφείλεται στο ότι οι εταιρείες κινητής δεν τους στέλνουν τις ρυθμίσεις (για ίντερνετ και MMS) για κινητά που οι ίδιες οι εταιρείες (κινητής) δεν εμπορεύονται. Πήγαμε στη wind να ρωτήσουμε και μας είπανε ότι όντως δεν υπάρχει υποστήριξη για το συγκεκριμένο κινητό, αλλά ίσως είναι δυνατό να περαστούν οι ρυθμίσεις χειροκίνητα μέσα απτις ρυθμίσεις. Έχει καταφέρει κάποιος κάτι τέτοιο και αν ναι πώς?

 

Υ.Γ. Για την ακρίβεια Q έχει ο φίλος μου θυγατρική της Wind.

Edited by stealth1379
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά.έχω πάρει το sciphone i68 4g.γνωρίζει κάποιος κάποιο site για εγ\φαρμογές για το συγκεκριμένο μοντέλο? Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

εντυπώσεις από την συσκευή;

 

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σχετικά με το ΤΟPS Α1; Πως μπορούμε να στέλνουμε SMS με 160 χαρακτήρες σαν ένα μήνυμα και όχι σαν δύο. Υπάρχει τρόπος;Υπάρχει κάποιος που να το έχει και να στέλνει μήνυμα με 160 χαρακτήρες και πως; Παρακαλώ βοηθείστε.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό αυτό έχει gps χωρίς να χρειάζεται να είσαι συνδεδεμένος στο ιντερνετ? Αν ναι εκτός απτο google maps παίρνει κάποιο άλλο πρόγραμμα πλήγησης π.χ. ndrive?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα αγόρασα από το eBay ένα κινητό με 3 κάρτες είναι πολύ ωραίο με την μόνη διαφορά ότι έγραφε μέσα ότι έχει και ελληνικά όμως δεν έχει μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος να μου πει πως μπορώ να τα περάσω μόνος μου .Το κινητό είναι το Κ888.

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος παρακαλω , να με καθοδηγήσει πώς να αυξήσω την ένταση του ηχείου του κινητού μου?

το βρισκω το μενού, πηγαίνω στο περίπου , τα βάζω όλα στην μεγαλύτερη τιμή τους, αλλά πάλι όταν μιλαω στο τηλ δεν τον ακουω δυνατά τον αλλον

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Ήδη έχω χρησιμοποιήσει το συγκεκριμένο πρόγραμμα χωρίς όμως αποτέλεσμα. Πάλι γράφει sms με 70 χαρακτήρες και όχι 160. Κάποια άλλη λύση υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...