Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόνο τηλέφωνο? Από 'κεί θα πάω. Αλλά είμαι σχεδόν βέβαιος ότι όλο και κάνα χαρτί θα έχουνε. Χλωμό να το πάρουνε πίσω. Μόνο με καταγγελίες κλπ θα το δεχτούνε.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν τα παραγγέλνετε κατευθείαν από Κίνα.

Καλύτερο ενημέρωση της παραγγελίας, τα τελευταία μοντέλα της αγοράς, πλήρης εγγύηση από τον κατασκευαστή, και τέλος τα βρίσκεις στην κανονική τους τιμή που συνήθως είναι 50% κάτω απ' ότι τα πέρνεις εδώ. Τα έξοδα μεταφοράς για ένα τηλ είναι περίπου 10 euro και το πέρνεις στα χέρια σου σε περίπου 10 μέρες :cool::cool:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν τα παραγγέλνετε κατευθείαν από Κίνα.

Καλύτερο ενημέρωση της παραγγελίας, τα τελευταία μοντέλα της αγοράς, πλήρης εγγύηση από τον κατασκευαστή, και τέλος τα βρίσκεις στην κανονική τους τιμή που συνήθως είναι 50% κάτω απ' ότι τα πέρνεις εδώ. Τα έξοδα μεταφοράς για ένα τηλ είναι περίπου 10 euro και το πέρνεις στα χέρια σου σε περίπου 10 μέρες :cool::cool:

 

Δεν είναι ακριβώς όπως τα λές

Καλύτερο ενημέρωση της παραγγελίας -- Από Ελλάδα το πέρνεις αμέσως

τα τελευταία μοντέλα της αγοράς -- Τα ίδια μοντέλα τα βρίσκεις και στην Ελλάδα

πλήρης εγγύηση από τον κατασκευαστή -- Τα πιο πολλά καταστήματα στην Ελλάδα δίνουν εγγύηση τα ίδια και όχι να χρειαστεί να το στείλεις στην Κίνα και να περιμένεις 1 μήνα να έρθει

τα βρίσκεις στην κανονική τους τιμή που συνήθως είναι 50% κάτω απ' ότι τα πέρνεις εδώ -- Με την προυπόθεση ότι δεν θα είναι προβληματικό αυτό που θα παραλάβεις,ότι θα έρθει σε ένα εύλογο χρονικό διάστημα και ότι δεν θα πληρώσεις για εκτελωνισμό

 

Και εγώ από έξω αγοράζω αλλά μην τα ωραιοποιούμε τόσο πολύ τα πράγματα,σε όσους έχει κάτσει η στραβή καταλαβαίνουν τι εννοώ.

Σχετικά με την πιστοποίηση CE πέρα του ότι είναι ένας μύθος κατά την γνώμη μου, αν είναι επίσημη εισαγωγή από το συγκεκριμένο κατάστημα τότε θα έχει και τα απαραίτητα χαρτιά που θα φαίνεται το CE και το SAR της συγκεκριμένης συσκευής, καθώς και πρέπει να υπάρχουν και οδηγίες χρήσης στα Ελληνικά

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

αν το στειλουν με εμσ η απλο συστημενο κανει 10-12 μερες,δεν πληρωνεις τελωνειο, και αν σου κατσει στραβη επειδη εχεις δωσει λιγα δεν καιγεσαι κιολας
Link to comment
Share on other sites

παντος νομιζω ειναι υποχρεωμενοι νασου δωσουν manual στα ελληνικα.

σου εδωσαν?

 

όχι. αν πάω από εκεί και τους πω τι παίζει θα βρούνε ένα στα ελληνικά. Θα πάω από εκεί και αν μου δείξουν SAR θα σας το πω. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το f038 το εχεις δοκιμασει droulis (ή κάποιος άλλος?)?

εχει κανονικά δέκτη gps?

υπάρχει κανα προγραμματακι αντιστοιχο πχ με destinator των windows mobile που να παιζει στανταρ σ αυτο το κινητο που να ΜΗΝ χρειαζεται να κατεβαζεις κατι απο ιντερνετ??

Link to comment
Share on other sites

Πριν 6 μήνες αγόρασα ένα sciphone i68-l01.Σήμερα αποφάσισα να του βάλω δευτερη sim.Το κινητο ανοίγει,ζητά το pin από την sim1 το δίνω και όλα ΟΚ και μετα ζητά το Pin της sim2.Το δίνω και μετα δεν με αφήνει να πατήσω το κουμπί ΟΚ.Ξέρετε τι μπορεί να είναι??
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ανοιξα αυτο το θεμα γιατι οσο και αν εψαξα δεν βρηκα τιποτα στο σαιτ για το συγκεκριμενο κινητο,αν παλι υπαρχει κλειδωστε το.λοιπον το βρηκα σε δυο σαιτ:

 

http://fastcardtech.com/goods-3761-Touch+Hero+G3+32+HVGA+528mhz+cpu+50m+camera+Quadband+Windows+Mobile+65+Smartphone+With+Wifi+GPS+.html

 

και:

 

http://www.allymobile.com/x_htc-htc-hero-g3-china-phone_2083.php?k_id=6&kn=Smart+Phone

 

http://img706.imageshack.us/img706/6821/3761g1259837706959.jpg

 

 

http://img706.imageshack.us/img706/1517/2620091225114117.jpg

 

 

http://img44.imageshack.us/img44/7491/heroyb.jpg

 

 

http://img163.imageshack.us/img163/86/45988103.jpg

 

 

 

μερικα χαρακτηριστικα:

* Operating system:Windows Mobile 6.5

* CPU:Qualcomn MSN7200A,528MHZ

* ROM:512MB RAM:288MB

* Built in GPS nevigation

* 3.5 mm audio output jack

* Standard 2.0 USD port

* FM radio

* Gravity inducer

* Quadband:GSM:850/900/1800/1900MHZ

* 3.2 inches HVGA(320*480) touch screen

* WI-FI:802.11b/g wireless internet, EDGE WIFI,

* Many office softwares such as MSN, EXCEL,SKYPE..

* Supper track ball move in all directions brings cool touch feeling

* Languages:Chinese, English, French, German, Greek,Finnish, Italian, Swedish, Spanish, Dutch, Norwegian, Danish, Czech, Polish, Portuguese, Russian, Korean, Japanese.

 

μεχρι πριν λιγες μερες με ενδιεφερε το sunno A880af αλλα μετα που ειδα αυτο μου αρεσει ειναι πιο "μουρατο" και εχει και τα ιδια χαρακτηριστικα με το htc hero το κανονικο.αν γνωριζει κανεις κατι για αυτο ας το πει εδω να το μαθουμε.οπως επισης αν εχει κανεις αγορασει απο αυτα τα δυο σαιτ για να ξερουμε τι γινεται απο θεμα παραδοσης,αξιοπιστιας και σερβις.ελπιζω να μην σας κουρασα, σας ευχαριστω ολους για το χρονο σας.Φιλικα Μιχαλης.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το Hero της HTC έχει Android λειτουργικό ενώ αυτό που μας δίνεις... windows mobile.

 

Με άλλα λόγια... καμία σχέση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το Hero της HTC έχει Android λειτουργικό ενώ αυτό που μας δίνεις... windows mobile.

 

Με άλλα λόγια... καμία σχέση.

 

συγνωμη λαθος μου ξεχασα να το αναφερω,οταν λεω τα ιδια χαρακτηριστικα εννοω απο θεμα hardware. αν τα δειτε ειναι ιδια εκτος απο αυτο, ειναι ιδια και σε μεγεθος οθονης, καμερα και εμφανιση απλα του λειπει το λογοτυπο της htc.λειτουργικο ναι το κανονικο "φοραει" android και ο κλωνος wm6.5 με "εμφανιση" android.υπαρχει καποιος που το εχει αγορασει; ή εστω να γνωριζει τα 2 αυτα σαιτ;(πιο πολυ το δευτερο γιατι δεν εχει μεταφορικα και το εχει και πιο φτηνο).ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ενημερωτικά πάντως, στις δύο πρώτες φωτογραφίες δεν βλέπουμε look Android αλλά το ίδιο το Android. Είναι λίγο μπλεγμένα τα πράγματα, δεν νομίζεις;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά πάντως, στις δύο πρώτες φωτογραφίες δεν βλέπουμε look Android αλλά το ίδιο το Android. Είναι λίγο μπλεγμένα τα πράγματα, δεν νομίζεις;

φιλαρακι συγνωμη αλλα μηπως εσυ κανεις λαθος;αν δεις το βιντεο απο το πρωτο σαιτ οταν ανοιγει ειναι ιδιο το hero το κανονικο, μαλλον του εχουν βαλει το interface του android.εγω παντως απο κει ανεβασα της φωτος αν οντως ειναι λαθος τοτε μας κοροιδευουν ολους.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μίλησα συγκεκριμένα και είπα για τις φωτογραφίες. Τα screenshot που βλέπουμε εκεί είναι από Android λειτουργικό. Υπάρχει κάτι που δεν έχω γίνει κατανοητός;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά,

έχει περάσει σχεδόν ένας χρόνος από τότε που ασχοληθήκαμε με αυτό το thread και ήθελα να ρωτήσω κάτι επίκαιρο. Μέσα σε αυτόν τον ένα χρόνο έχουν βγει triple sim TRIPLE STANDBY κινέζικα κινητά;;; (προσοχή: τριπλε standby)

Εγώ έχω βρειι μέχρι triple sim - dual standy (λειτουργούν μόνο οι 2 από τις 3)

 

ευχαριστωώ

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθόντας να βρώ πως ξεκλειδώνει η δευτερη Sim βρήκα αυτό το site http://chinamobiles.org/showthread.php?t=15206 με δίαφορα code για αυτό το τηλ.Βέβαια είναι στα γερμανικά και δεν πολυκατάλαβα τι λέει.Είχε και ένα code *#010101*# όπου έλεγε eginner mode.Toω πάτησα ,πήγα κάτι να αλλάξω και το τηλέφωνο έβγαλε μήνυμα ότι σε 3 δευτερόλεπτα θα κλείσει.Εκλεισε και δεν ξανανοίγει.Φορτίζει κανονικά αν βάλω το Usb καλώδιο δουλεύει και βλέπω τα περιεχόμενα του τηλεφώνου αλλα δεν ανοιγει,Εχετε καμία ιδέα?????

 

Eπιδή μόλις έμαθα τι έκανα σας το αναφέρω μπας και έχετε κάποια λύση.Μπαινοντας στο engineer mode κατι χάλασα μάλλον και δεν δουλεύει το off-on.Λένε ότι πρέπει να πάρω ένα flash cable και να σωσω το υπάρχον firmeware και να προσπαθήσω να βρω καινούργιο ή να ανοίξω το υπάρχον με ΗΕΧ PAD (κάπως έτσι) και να δοκιμάσω να κάνω κάποιες διορθώσεις.

ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΣΟΒΑΡΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Να το πετάξω?????

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά,

έχει περάσει σχεδόν ένας χρόνος από τότε που ασχοληθήκαμε με αυτό το thread και ήθελα να ρωτήσω κάτι επίκαιρο. Μέσα σε αυτόν τον ένα χρόνο έχουν βγει triple sim TRIPLE STANDBY κινέζικα κινητά;;; (προσοχή: τριπλε standby)

Εγώ έχω βρειι μέχρι triple sim - dual standy (λειτουργούν μόνο οι 2 από τις 3)

 

ευχαριστωώ

δεν εχει βγει κατι .........

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε στα χέρια μου ένα κινεζικο δίγραμο (nokia n97i), με τα εξής χαρακτηριστικά:

Network : GSM 900 / 1800 / 1900 MHz

Announced : 2009.04.14

Dimensions : 110*54*15 mm

Display Type : TFT,262K colors

Display Size : 3.0-inch, 240×320px

Ringtones Type : Polyphonic (64 channels)

Vibration : Yes

Phonebook : 1000 groups

Call records : -

Card slot : NO

Internal Memory : 1 GB

Connectivity : GPRS / Bluetooth

Data Transfer : USB cable /U disc /Bluetooth (voice, stereo)

OS : -

Messaging : SMS, EMS, MMS

Browser : -

User Profiles : General, Meeting, Outdoor, Indoor, Headset, Bluetooth

Camera :

* 1.3MP camera

* Audio recording

Games : Yes

Support Mutil-Language interfaces : English, Chinese

Additional Features :

* Handwritten input

* MP3 player

* MP4 player / record

* Video Recorder

* Sound Recorder

* GPRS & WAP

* E-Book

* TTS

* FM radio

* Schedule power on / off

* Stereo Loud speaker

* Dictionary

* Calculator, Calendar, Memo, Alarm, World time, stopwatch, unit conversion, Currency converter,

City Map

* Bluetooth function

Battery : Li-ion battery 1500mAh

Package Contains

* 1 x transceiver

* 1 x earphones

* 1 x cable

* 1 x charger

* 2 x battery

* 1 x Chinese manual

Εντυπώσεις:

1. Άριστη ποιότητα κατασκευής (κάτι που δεν περίμενα).

2. Οθόνη μέτρια (στον ήλιο και υπό γωνία) αλλά ανταποκρίνεται πολύ καλά και σταθερά.

3. Κάμερα vga (και ας αναφέρει διαφορετικά), αλλά οι φωτογραφίες δεν είναι άσχημες για τις δυνατότητές της.

4. Απλό μενού, υποστήριξη Ελληνικών στα μενού (όχι απόλυτα σωστή μετάφραση), και στα μηνύματα.

5. Μπαταρία (2 μπαταρίες στη συσκευασία) που κρατάει 3 περίπου ημέρες (με 1,5 ώρες χρήση την ημέρα).

6. Συγχρονισμός με outlook των επαφών (με την κατάλληλη εφαρμογή που βρήκα στο net), αλλά περιορισμός του μεγέθους των ονομάτων (τα περιορίζει αυτόματα σε 13 ψηφεία).

7. Δεν κολάει ούτε δημιούργησε κάποιο πρόβλημα από την χρήση μίας βδομάδας.

ΑΡΝΗΤΙΚΑ:

1. Μικρό μέγεθος γραμμάτων στο πληκτρολόγιο οθόνης (απαιτεί τη χρήση της γραφίδας)

2. Η αναζήτηση ονομάτων στον κατάλογο είναι λίγο δύσχρηστη.

 

Περισσότερα εδώ http://ucables.com/ref/N97I-DUAL-SIM-CARD-PH-R104202 κι εδώ http://forum.gsmhosting.com/vbb/showthread.php?p=5258270#post5258270

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω σοβαρό λάθος αυτό είναι το κινητό που κυκλοφόρησε με το όνομα Ε1000 χωρίς wifi. Πάντως αν θες κάποιο καλύτερο κλώνο του N97 δες για το ChangJiang N97

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εχει παρει κανεις φιλος κανενα απο τα 2?

στο 4242 το περιστροφικο κουμπι δουλευει και σαν joystick η μονο περιστρεφεται?

χαρακτηριστικα εχουν ιδια,οπως και τιμη.

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω παρει το T4242 .

το κουμπι δουλευει σαν στις 4 κατευθυνσεις και περιστροφικα.

το τηλεφωνο ειναι ακριβως το ιδιο με το γνησιο. τα εχω συγκρινει και ειναι ιδια.

το τηλεφωνο ειναι πολυ καλο

δεν εχει κοληματα . εχω βαλει προγραμματα πλοηγησης και τα τρεχει μια χαρα ολα χωρις προβλημα

ΜΟΝΟ που το βαρεθηκα και θα το αλλαζα με το Τ3238.

εχω την εντυπωση οτι το Τ3238 ειναι το ιδιο με το Τ4242 με μονη διαφορα το εξωτερικο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...