Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά υπάρχει moderator που έχει αφήσει αυτό το μήνυμα ακόμα;

Είπαμε όχι στα greeklish αλλά αυτό το μήνυμα δηλαδή είναι στα ελληνικά; :X

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλά υπάρχει moderator που έχει αφήσει αυτό το μήνυμα ακόμα;

Είπαμε όχι στα greeklish αλλά αυτό το μήνυμα δηλαδή είναι στα ελληνικά; :X

Σταυρο εχει ελληνικους χαρακτηρες!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@giwrgos360:

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να διορθώσεις το κείμενο σου ούτως ώστε να είναι ευανάγνωστο σε όλους αλλιώς θα διαγραφεί. Μας βγήκαν τα μάτια να καταλάβουμε τι θέλεις να πεις... και στο τέλος δεν τα καταφέραμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Tελικά το γρουσούζεψα το κινητό μου από το πολύ φτύσιμο και μου έβγαλε θέμα.΄

Ως γνωστό οι κινέζοι στέλνουν τα κινητά με 2 μπαταρίες προφανώς γιατί κάτι ξέρουν παρπάνω.Τελικά ούτε αυτό ήταν αρκετό για μένα αφού και οι 2 μπαταρίες μου τα έπαιξαν με διαφορά 1 εβδομάδας η μία μετά την άλλη.δεν φορτίζουν και το τηλεφωνάκι έμεινε off.Εχω ήδη επικοινωνήσει με το chinavasion και το μόνο που μπορούν να μου κάνουν είναι να μου στείλουν 2 καινούριες εφόσον κάνω μια ακόμα αγορά γιατί λεει οτι δεν στέλνουν μπαταρίες μονες τους (αναφερεται και στους όρους αποστολης προιοντων).Οπότε παράγγειλα ένα κινητό ακόμα και περιμένω και τις μπαταρίες σε 14 μέρες για να δω τι θα γίνει.Κρίμα γιατί όλα φαίνονταν καλά μέχρι τώρα στην ποιότητα των προιοντων τους...

Η επικοινωνία μαζί τους πάντως είναι άμεση και η ανταποκρισή τους θετική..

Link to comment
Share on other sites

μολις παρελαβα το κινεζακι μου wm.

ειναι κλωνος htc t4242!!

ειναι ακριβως το ίδιο!!!μα ακριβως !! θα το δω και θας σας πω νεα

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κινεζικο WM 6.1 που να εχει και τηλεοραση?

 

ειδα αυτο

 

http://cgi.ebay.co.uk/HTY-T5353-Mobile-Cell-Phone-WiFi-WM-6-1-TV-Unlocked-MP3_W0QQitemZ180451193691QQcmdZViewItemQQptZUK_MobilePhones_MobilePhones?hash=item2a03bab35b

 

και μου εκανε εντυπωση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά παιδιά! Σας παρακαλώ αν είναι εύκολο να με ενημερώσει κάποιος κάτοχος του κινέζικου κινητού thunder, αν υποστηρίζει βιντεο-κλήση και πόσα megapixels είναι η κάμερα που διαθέτει... Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:):)
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν ειναι δυνατον να κανεις βιντεοκληση.

Διοτι αυτη γινετια με δικτυο 3g ενω ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 3G.

Ειναι 2g

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μολις παρελαβα το κινεζακι μου wm.

ειναι κλωνος htc t4242!!

ειναι ακριβως το ίδιο!!!μα ακριβως !! θα το δω και θας σας πω νεα

 

Το έχεις στα χέρια σου; Ποια έκδοση λειτουργικού φοράει;

 

Υπαρχει κινεζικο WM 6.1 που να εχει και τηλεοραση?

 

ειδα αυτο

 

http://cgi.ebay.co.uk/HTY-T5353-Mobile-Cell-Phone-WiFi-WM-6-1-TV-Unlocked-MP3_W0QQitemZ180451193691QQcmdZViewItemQQptZUK_MobilePhones_MobilePhones?hash=item2a03bab35b

 

και μου εκανε εντυπωση

 

Δεν είναι καθόλου αναλυτική η συγκεκριμένη αγγελία πάντως και το κουτί της φωτογραφίας είναι της HTC και συγκεκριμένα του Diamond2.

 

αγριευουν οι κινεζοι :http://www.solomobi.com/viewproduct.asp?pro_id=3560 , με 806MHz επεξεργαστη, 3,2mp (το solomobi ειναι εμπιστο στα χαρακτηρηστικα των κινητων)

 

Είναι δυνατόν να έχει τα λογότυπα της HTC αφού δεν είναι το γνήσιο Diamond2; :wacko:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καμιά πρόταση για china-WinMobile και αν γίνεται και με ενσωματομένο GPS?

Είδα το http://www.solomobi.com/viewproduct.asp?pro_id=3560 αλλά λέω μπας και έχει πάρει κανείς κάτι δοκιμασμένο που κάνει τη δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όπως προείπα, μου φαίνεται πολύ δύσκολο ένα κλώνος της HTC να έχει και τα λογότυπα της HTC. Εάν κάποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω... ευπρόσδεκτο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας παρακαλώ αν είναι εύκολο να με ενημερώσει κάποιος κάτοχος του κινέζικου κινητού thunder, γιατί δεν μπορώ να διαβάσω τα ελληνικά emails μου. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Όπως προείπα, μου φαίνεται πολύ δύσκολο ένα κλώνος της HTC να έχει και τα λογότυπα της HTC. Εάν κάποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω... ευπρόσδεκτο.

 

Πράγματι λέει htc αλλά ποιό κάτω στις φωτό εμφανίζεται πως το κινητό έχει κεραία βγαλμένη ή κάνω λάθος και είναι γραμμή πάνω στο κουτί που ακουμπάει.

Κάτι που σίγουρα δεν έχει κανένα κινητό αν δεν είναι chinese. Όπως επίσης το γεγονός πως είναι στη φωτό μαζί με 2 μπαταρίες και τον περίεργο φορτιστή.

Βέβαια ή ομοιότητα είναι τρομακτική...μέχρι και τα γράμματα στο πίσω καπάκι είναι ίδια.

 

HTY λεει αν προσεξεις.

Οχι HTC

 

Μπα προσεξέ το πάλι στο δικό μου link λέει htc

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να έχει τα λογότυπα της HTC αφού δεν είναι το γνήσιο Diamond2; :wacko:

Είναι κάτι που γίνεται και στα NOKIA αυτό,αντιγράφουν ακριβώς τα λογότυπα...Μόνο στην Apple δεν το κάνουν αυτό γιατί πέφτει μεγάλο κυνήγι και δεσμεύσεις προιόντων σε κάποιες χώρες...

Η πλάκα πάντως είναι ότι ο κλώνος από χαρακτηριστικά βάζει κάτω σε μερικά σημεία το αυθεντικό :lol:

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Είναι κάτι που γίνεται και στα NOKIA αυτό,αντιγράφουν ακριβώς τα λογότυπα...Μόνο στην Apple δεν το κάνουν αυτό γιατί πέφτει μεγάλο κυνήγι και δεσμεύσεις προιόντων σε κάποιες χώρες...

Η πλάκα πάντως είναι ότι ο κλώνος από χαρακτηριστικά βάζει κάτω σε μερικά σημεία το αυθεντικό :lol:

128 RAM εχει τελικα Σταυρο.

οχι 192

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στα έλεγα ότι δύσκολα θα έχει 192mb. O κλώνος του diamond 2 που είναι νεώτερος πιθανότατα να έχει 192 mb ή και 256 mb

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Με το diamond 2 ρε συ όχι με το HD2....Είπαμε κάνουν προόδους οι κινέζοι αλλά όχι και τόσο ώστε να πίασουν και το HD2.

Τουλάχιστον στο βίντεο που έδωσες είχε φοβερό κομμάτι να παίζει από κάτω :D;)

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στα έλεγα ότι δύσκολα θα έχει 192mb. O κλώνος του diamond 2 που είναι νεώτερος πιθανότατα να έχει 192 mb ή και 256 mb

παντος δεν κολαει καθολου !!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...