Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ενταξει φιλε.......θα μου απαντισει κανεις ομως????????????

 

Μου το εστειλε φιλος από Κίνα

Το σκαλίζω εδω και μια βδομάδα και πραγματικά λειτούργει πάρα πολύ καλά και σαν τηλέφωνο και σαν GPS

Από ότι είδα το προμηθεύουν και εδώ

http://www.ebw.gr/store/ProductView.aspx?productid=6699

Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι όταν έχω ενεργοποιημένο το Hands free μεσω Bluetooth και μετά ενεργοποιώ το IGO8 η Sygic χάνω την σύνδεση του Bluetooth με το τηλέφωνο.

Από τα λίγα που καταλαβαίνω είναι ότι το Gps & Bluetooth πρέπει να χρησιμοποιούν την ιδία Com port. Υπάρχει τρόπος να το διαπιστώσω και αν υπάρχει η δυνατότητα να αλλάξω com ports έτσι ώστε Gps & Bluetooth να δουλεύουν ταυτόχρονα;

 

παει καλα το κινιτο μεγαλε ι το αλλαξες???????????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα!έχουν βγει λοιπον και κινέζικα κινητά με windows mobile 6.1 (συνήθως).

έχω κάποιες απορίες.

1)τα windows αυτά των κινέζικων,έχουν καμοιά διαφορά με τα windows που έχουν τα υπόλοιπα κανονικά τηλέφωνα(πχ samsung κτλ)?τρέχουν κανονικά όλες τις εφαρμογές δηλαδή?

2)στα κινέζικα τηλέφωνα,μπορώ να εγκαταστήσω ελληνικά windows???

Link to comment
Share on other sites

δεχεται μνήμη 16gb??? η μόνο μέχρι 8gb?

 

Ριξε μια ματια και σε αυτα αμα θες

http://www.fastcardtech.com/goods-2936-SUNNO+MY+TOUCH+HDi+32+inch+screen+WM65+WM61+WIFI+fLash+light+50M+pixel+GPS+navigation+533MHZ+CPU.html

HTC touch HD clone με 5mp camera.

Eγω εχω αυτο το iphone clone, http://www.fastcardtech.com/goods-2618-Ciphone+C5+Ver20+8gb+Build+in+Gps+Wifi%E3%80%81Cpu+5+systems+UI%E3%80%81WM+ppc+61+super+cool.html. Του εχω περασει και το navigator το ελληνικο και δουλευει τελεια.

φιλε απότι βλέπω ειναι το καλύτερο κινητό με windows.για πες περισσότερες λεπτομέριες... και μέχρι τι μνήμη δέχεται???

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,προσπαθω κι εγω να βαλω τον κωδικο στο βημα 2 αλλα συνεχιζει να λεει not allowed to dial, δεν μου βγαζει engineer mode.μπορει καποιος να με βοηθησει; ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

αυτο εβαλα αλλα τιποτα.παταω κατι αλλο μετα τον κωδικό;

 

sorry δεν προσεξα το * στον κωδικο...ευχαριστω πολυ!

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν αυτό είναι το κατάλληλο μέρος για να το ποστάρω έψαξα όμως και δεν βρήκα κατηγορία για κινητά vodafone. Λοιπόν έχω το vodafone 736. Η ερώτηση μου είναι η εξής. Με παίρνουν τηλέφωνο και εγώ θέλω να ενεργοποιήσω το μεγάφωνο του κινητού για να ακούω καλύτερα. Ποιο κουμπί πρέπει να πατήσω για να ενεργοποιήσω το μεγάφωνο? Ίσως είναι νούμπικη ερώτηση αλλά γενικά δεν πολυασχολούμαι με τα κινητά.......:(
Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσεις την αριστερή παύλα, μήπως;

Λογικά, από εκεί, και αν όχι, από τα υπομενού που σου βγάζει όταν πατήσεις αυτό το πλήκτρο...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

μπορει καποιος να μου πει πως κανουμε hard reset

και που μπορω να βρω την 6.1 rom η την 6.5

 

ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

μπορει καποιος να μου πει πως κανουμε hard reset

και που μπορω να βρω την 6.1 rom η την 6.5

 

ευχαριστω

προσεξε τη ρομ θα βαλεις μη σου μεινει στα χερια το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα

 

μπορει καποιος να μου πει πως κανουμε hard reset

και που μπορω να βρω την 6.1 rom η την 6.5

 

ευχαριστω

 

Εάν δεν ξεκλειδώσεις την συσκευή σου δεν μπορείς να βάλεις καμία ROM. Τώρα τι ROM φοράει;

 

Για hard reset δες εδώ. Αυτό βέβαια ισχύει για την official συσκευή. Δεν ξέρω τι από αυτά μπορεί να κάνει ο κλώνος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχει αλλο τροπο για hard reset

παντως εχω βρει καποιες rom 6.1 6.5 αγγλικες αλλα τα αρχεια bin δεν μπορω νατα ανοιξω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν είναι θέμα τύχης πάντως εγώ το έχω το thunder εδώ και σχεδον 2 μήνες και είναι άψογο.Εκανε 14 μέρες να μου έρθει από το chinavasion στο σπίτι μου,και πραγματικα είναι καλύτερο από ότι το περιμενα.Δεν έχει βγάλει ούτε ενα bug,οι 2 κάρτες δουλευουν αψογα,η tv το ίδιο,η οθόνη παρα πολύ καλή στην αφή και την λειτουργικότητα,γενικά φαίνεται πολύ καλό ποιοτικά και πολύ γρηγορο στο wifi.Ειχα το νοκια ν97 και μου είχε σπάσει τα νευρα με το wifi.

Για τα λεφτά του άνετα μπορεί να το έχετε για πρώτο τηλέφωνο.Μακάρι να υπάρξουν και τίποτα καλές εφαρμογές δωρεάν για αυτό αφού πολλές που κατέβασα που είναι για το κ599 δεν ανοίγουν αφού χρειάζονται πληκτρολόγιο.

Ενα άλλο θέμα επίσης είναι τα sms αφου με τους ελληνικούς χαρακτήρες στέλνει 70αρια sms,ενώ και στις επαφές δε μπορεί να αποθηκεύσει σε κάθε όνομα πάνω από 15 χαρακτήρες πράγμα που είναι ενοχλητικό για τα ελληνικα μακροσκελή επίθετα...

Το συστήνω με κλειστά μάτια!!!!

Link to comment
Share on other sites

εχει αλλο τροπο για hard reset

παντως εχω βρει καποιες rom 6.1 6.5 αγγλικες αλλα τα αρχεια bin δεν μπορω νατα ανοιξω

 

μη βαλεις οτι βρεις. θα το νεκρωσεις το τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

Μόλις χτές έλαβα το παρακάτω κινέζικο κινητό Thunder - Quadband Dual SIM Wifi (δεν ξέρω αν το γνωρίζει κανείς)είναι τύπου κ599 αλλά σε μινιατούρα κι έχω το εξής προβληματάκι : ενώ τα πάντα λειτουργούν κανονικά,δέχομαι γραπτά μηνύματα και στέλνω,δέχομαι κλήσεις μόλις πάω να κάνω κλήση με οποιαδήποτε απο τις δύο SIM κάρτες μου βγάζεις το εξής μήνυμα : NOT ALLOW TO DIAL.

Μήπως έχει τύχει σε κανέναν άλλον??Υπάρχει τρόπος να το διορθώσω ή πρέπει είναι ελαττωματικό και καλύτερα να το στείλω πίσω????

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια.

 

Αν και εχει περασει πολυς καιρος και λογικα θα εχεις βρει λυση η θα το εχεις δωσει το κινητο επιδη το εψαξα λιγακι για το συγκεκριμενο δες εδω νομιζω πως δινει λυση.

http://support.chinavasion.com/index.php?_m=knowledgebase&_a=viewarticle&kbarticleid=241

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχει αλλο τροπο για hard reset

 

Εάν έχει άλλο τρόπο, είναι και άλλη συσκευή και αυτό δεν είναι καθόλου καλό. Γνώμη μου... μην προσπαθήσεις να του αλλάξεις τη ROM εάν δεν βρεις μια που να προορίζεται αποκλειστικά για την συγκεκριμένη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ενοητε οτι ειναι για αυτο το κινιτο τουλαχιστων αυτο λενε οι κινεζοι αλλα δεν μπορω να ανοιξω τα bin
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει παιδια καποιος αν υπαρχει τροπος να σβησω τις εγκατεστημενες εφαρμογες java που εχει το τηλ. απο τον κινεζο?
Link to comment
Share on other sites

Αποριες απο άσχετο...

εαν παρω ενα κινητο με wm 6.1 english.

1. θα μπορω να διαβαζω ελληνικα στα μηνυματα κατεβαζοντας καποιο upgrade ή θα πρεπει απο την αρχη να υποστηριζει ο κατασκευαστης ελληνικα;

2. Εαν ταυτοχρονα το κινητο εχει και gps θα υπαρχει προβλημα στην απεικονιση;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1. θα μπορω να διαβαζω ελληνικα στα μηνυματα κατεβαζοντας καποιο upgrade ή θα πρεπει απο την αρχη να υποστηριζει ο κατασκευαστης ελληνικα;

2. Εαν ταυτοχρονα το κινητο εχει και gps θα υπαρχει προβλημα στην απεικονιση;

 

1. Θα μπορείς να διαβάσεις κανονικά τα ελληνικά και θα χρειαστεί να βάλεις ένα πληκτρολόγιο για να γράφεις κιόλας.

2. Όχι.

 

1)τα windows αυτά των κινέζικων,έχουν καμοιά διαφορά με τα windows που έχουν τα υπόλοιπα κανονικά τηλέφωνα(πχ samsung κτλ)?τρέχουν κανονικά όλες τις εφαρμογές δηλαδή?

2)στα κινέζικα τηλέφωνα,μπορώ να εγκαταστήσω ελληνικά windows???

 

1) Εξαρτάται τη συσκευή.

2) Όχι εκτός και αν βγει ελληνική ROM για την συγκεκριμένη συσκευή και μόνο (δύσκολο).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

..αρα η μονη διαφορα σε ενα κινητο με wm english, ειναι οτι το μενου ειναι στα αγγλικα..? και περαν αυτου ολα τα υπολοιπα wifi-gps κ.λ.π. ειναι απολυτως συμβατα? ??(αφου του βαλω πληκτρολογιο?) :cool:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
..αρα η μονη διαφορα σε ενα κινητο με wm english, ειναι οτι το μενου ειναι στα αγγλικα..? και περαν αυτου ολα τα υπολοιπα wifi-gps κ.λ.π. ειναι απολυτως συμβατα? ??(αφου του βαλω πληκτρολογιο?) :cool:

 

Εάν μιλάμε όντως για Windows mobile συσκευή και όχι "σαν" windows mobile.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αγριευουν οι κινεζοι :http://www.solomobi.com/viewproduct.asp?pro_id=3560 , με 806MHz επεξεργαστη, 3,2mp (το solomobi ειναι εμπιστο στα χαρακτηρηστικα των κινητων)
Link to comment
Share on other sites

για σε ολους μολις γραφτικα στο forum (κατι που ιθελα εδω και κερο να κανω καθος βρισκω τις συζητισεις εδω πολυ ενδιαφερωντες και χρησιμες :D)λιπον βλεπω οτι γινωνται πολες αναφορες στα κινεζικα κινητα τιλ. αλα σχεδον ουτε λογος για το tck tv 35 το οπιο εχω αγορασει απο το http://www.1ENA.com .

ειναι πολι καλο και κανει οτι λεει χορις απροοπτα .(tv wifi radio bluetooth dual sims ke kamera 2mp .ipostirizei mp4 3gp java mp3 klp) αλα εχω μερικες ερωτισεις εαν καπιοσ γνοριζει απο κινεζικα τιλ.1η κε βασικοτερη ΚΣΕΡΕΙ ΚΑΝΙΣ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΘΕΙ FLASH PLAYER ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ VIDEO ΣΤΟ INTERNET ασ πουμε στο youtube (flv)2ο προβλημα ειναι οτι οταν πατας να κατεβει καπιο παιχνιδι java ας πουμε πατας download (κε σε οπιοδιπoτε download δοκιμαζω να κανω απο το κινητο)κε μετα χορις να γινει τιποτα σε βγαζει στο κυριο μενου .

οπιος μπορει ας βοηθισει :shifty: αλα κε οπιος εχει αφτο το μοντελο(tck tv 35)η οπιο αλο κινεζικο ας γραπσει γνομες η προβληματα οσο για το flash player που αναφερω παραπανω αναφερω επισης οτι πιρα τιλ το μαγαζι και μου ηπαν ατι αν καταφερω να βαλω flash player ισος το youtube να πεζει αλα ουτε αφτοι κσερανε που να το βρω και πος να το εγκαταστησω pleazzz help

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...