Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

6.5

αν εννοεις αυτο

μανωλη πηγαινε στο about εκει σου λεει την πληρη εκδοση του λογισμικου
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους σας !

 

Πριν απο λίγες ημέρες αγόρασα τον συγκεκριμένο κινέζο.

Όλα λειτουργούν μια χαρά εκτός απο το ότι ενώ λέει οτι υποστηρίζει κάρτα MicroSd 8GB δεν το κάνει.

Εδώ θα δείτε όλα τα χαρακτηριστικά του.

http://www.e-smartbuy.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=700&category_id=185&option=com_virtuemart&vmcchk=1&Itemid=77

 

Έβαλα την καρτούλα, μια Kingston αλλά δεν την βλέπει καν.

Μου είπαν οτι πρέπει να το ξεκλειδώσω. Ισχύει αυτό και αν ναι πως γίνεται?

Σας ευχαριστώ εκ των προτερων για την πολύτιμη βοήθειά σας ...

 

ΜΦΧ

Marylian

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους σας !

 

Πριν απο λίγες ημέρες αγόρασα τον συγκεκριμένο κινέζο.

Όλα λειτουργούν μια χαρά εκτός απο το ότι ενώ λέει οτι υποστηρίζει κάρτα MicroSd 8GB δεν το κάνει.

Εδώ θα δείτε όλα τα χαρακτηριστικά του.

http://www.e-smartbuy.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=700&category_id=185&option=com_virtuemart&vmcchk=1&Itemid=77

 

Έβαλα την καρτούλα, μια Kingston αλλά δεν την βλέπει καν.

Μου είπαν οτι πρέπει να το ξεκλειδώσω. Ισχύει αυτό και αν ναι πως γίνεται?

Σας ευχαριστώ εκ των προτερων για την πολύτιμη βοήθειά σας ...

 

ΜΦΧ

Marylian

 

η καρτα ειναι τελιως αδια?, αν οχι τοτε μετεφερε οτι εχι μεσα στο pc σου, ετσι ωστε να μην εχει τιποτα ακομα και αδιους φακελους, και ξαναδοκιμασε να την βαλεις στο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευχαριστώ. Μπορείτε επίσης να μου πείτε με τι ελεύθερη RAM ξενικά η συσκευή μετά από soft reset; Έχει κανονικά το manila που έχουν και τα original ΗΤC;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Μπορείτε επίσης να μου πείτε με τι ελεύθερη RAM ξενικά η συσκευή μετά από soft reset; Έχει κανονικά το manila που έχουν και τα original ΗΤC;

δεν παρατηρησα !!

οταν ξανακανω reset θα σου πω!!

Link to comment
Share on other sites

βαλ΄την μια στο pc σου και δες αν εχι τιποτα μεσα ειπα πριν, αν δεν αναγνωριζει παλη την καρτα τοτε δεν αναγνωριζει τοσα giga το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

ανοίγω αυτό το θέμα γιατί πρόσφατα έγινα και 'γώ κάτοχος κινέζικου κινητού από την Ελλάδα (ξέρω, ξέρω, μην βαράτε :)) και παρατήρησα ότι έχει πάνω στο κινητό ΚΟΛΛΗΜΕΝΟ αυτοκολλητάκι CE. Ξενέρωσα απίστευτα γιατί ούτε στις οδηγίες γράφει κάτι για πιστοποίηση. Ξέρω ότι μπορεί να μην είναι και το καλύτερο σε ποιότητα αλλά δεν περίμενα να με κοροϊδεύουν κιόλας. Αν δεν έχει ρε φίλε μην γράφεις τίποτα. Ξέρει κανείς αν γίνεται να έχουν πάρει όντως πιστοποίηση και αν όχι πως μπορώ να το πάω πίσω και να πάρω τα λεφτά μου πίσω? Γιατί αν πει κάποιος κοίτα φίλε δεν έχει πιστοποιήσεις κλπ να το καταλάβω, να μου το πουλάει όμως στην ψύχρα έτσι δεν το γουστάρω.

Link to comment
Share on other sites

Τα κινεζικα ειναι πολυ μπερδεμενη ιστορια.τα αγοραζεις αναλαμβανοντας τα οποια ρισκα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι αναλαμβάνεις τα ρίσκα, αλλά όχι να σου πουλάνε και πλαστή πιστοποίηση. Εκτός και αν είναι κανονική, αν ξέρει κάποιος ας μας ενημερώσει.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε εσυ καλα τα λες αλλα το θεμα ειναι οτι επρεπε πριν το αγορασεις να διαβασεις εδω στο φορο αυτα που λεγονται!

 

Αναλαμβανεις γενικα ενα ρισκο παιρνοντας αυτα τα κινητα που ειναι ουσιαστικα σαν παιχνιδια με πολλα καλουδια!

Για το CE,για το SAR ,ο θεος και η ψυχη τους που λεμε στην καθομιλουμενη!!

Ετσι παν αυτα!

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι από μαγαζί.

 

Φίλε τα έχω διαβάσει όλα για SAR και ρίσκα και τα παίρνω. Όμως όχι να μου το πουλάει με αυτοκολλητάκια. Αν δεν έχει πιστοποίηση μην το γράφεις ρε....μαγαζάτορα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι από μαγαζί.

 

Φίλε τα έχω διαβάσει όλα για SAR και ρίσκα και τα παίρνω. Όμως όχι να μου το πουλάει με αυτοκολλητάκια. Αν δεν έχει πιστοποίηση μην το γράφεις ρε....μαγαζάτωρα.

 

με τετοιο μπερδεμα που υπαρχει. αμφιβαλλω αν ο μαγαζατορας ηξερε για το ce

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ακου καταλαβαινω την συγχυση σου,αλλα θα σου φερει χαρτι απο τελωνειο και νομιμη εισαγωγη ( νομιμη εισαγωγη= υποχρεωτικο ce) και απο την στιγμη που εγινε νομιμα αρα εχει και ce,οποτε δε θα βγαλεις ακρη ,εκτος αν εισαι διατεθειμενος να τους τρεξεις. ποιο μοντελο πηρες αν επιτρεπετε και παλι?
Link to comment
Share on other sites

TCK mini

 

Νόμιμη εισαγωγή = πιστοποίηση ce

 

πιστοποίηση CE = ένδειξη SAR ( αν δεν έχει μετρηθεί δεν μπορεί να πάρει πιστοποίηση)

 

Κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν κανεις λαθος. για την εταιρεια εισαγωγης, καιρο τωρα λεμε οτι κατι δεν παει καλα,οταν ακομα εφερνε τα v98.

το συγκεκριμενο κινητο ειναι καλο και φτηνο αν και εσυ θα το ακριβοπληρωσες, μην αγχωνεσαι για το δεικτη σαρ ολα ιδια μητρικη μτκ εχουν αρα οσα εχουν πιστοποιηση νομιμα καλυπτουν και εσενα οπως τα μοντελα της jaga.

Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι η εταιρεία εισαγωγής? Δεν τα φέρνει κάθε μαγαζί μόνο του? Αν είναι μόνο μία εταιρεία κάτι σαν αντιπρόσωπος τότε είναι ακόμα πιο εύκολο το θέμα.
Link to comment
Share on other sites

το οτι λενε 2μπ καμερα και ειναι 1.3 μπ (με 0.3μπ αισθητηρα)δε σε ενοχλει?? http://www.1ena.com αν κανω λαθος ας με συγχωρεσει η εταιρεια δε το κανω με δολο
Link to comment
Share on other sites

Δεν μ' ενδιαφέρουν ούτε χαρακτηριστικά ούτε ασφάλεια ούτε τίποτα. Το θέμα το άνοιξα γιατί νιώθω ότι με δουλεύουν. Αν δεν είχε καθόλου το αυτοκολλητάκι CE, δεν θα με ενοχλούσε καθόλου. Αν το ενα είναι ο εισαγωγέας τότε είναι υποχρεωμένος να έχει και τα χαρτιά συμμόρφωσης όσον αφορά την πιστοποίηση CE.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...