Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

kostaspapadopulo το κατάλληλο thread για να κάνεις την ερώτησή σου είναι αυτό: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=248692
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω το εχω κανει σε Κ599 και πειραξα τον ηχο χωρις κανενα προβλημα.επισης ρυθμισα και λιγο την οθονη.

 

Πατα *#3646633# και θα δεις εκει τις επιλογες.

 

 

Φιλε οι αλλαγες που εκανες ειχαν καποια διαφορα στην πραξη? Το δοκιμασα κι εγω σε ενα F898 και παρολο που εκανα διαφορες αλλαγες στην ενταση του ηχου και στην αντιθεση της οθονης αλλα καμια διαφορα δεν ειδα.

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Στο k599 οι αλλαγές στην ένταση του ήχου έχουν αποτέλεσμα και ίσως χρειάζονται κιόλας

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

μπες εκει που γραφεις οταν θες να παρεις τηλ.

αντι για νουμερο γραψε τον κωδικό

 

κ μετα τι πατας για να τον παρει????????

Link to comment
Share on other sites

κ μετα τι πατας για να τον παρει????????

πατας YES σαν να κανεις κληση και θα σου εμφανιστει το κρυφο μενου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εκτος οταν ανοιγει η μια γραμμη οποτε η αλλη κλεινει εως να τελειωσει το τηλεφωνημα !!!

ενω πχ σε ενα samsung d80 - d980 και καποια αλλα μοντελα αυτο δεν συμβαινει. λειτουργουν οντως ταυτοχρονα συνεχως

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει να με βοηθησει καποιος.Εχω το Τ3535 Diamond 2 OEM(Κλωνος)και εκει που το σκαλιζα με κατι φακελους που ειχε στην καρτα μνημης με κινεζικα προσπαθησα να τους σβησω.Δεν τους εσβησε ολους και παραλληλα εβαλα ενα ελληνικο πληκτρολογιο που βρηκα γιατι εχει αγγλικα windows mobile 6.1.Οταν εκανα μια επανεκινηση δεν ανοιξε,το μονο που κανει ειναι να ανοιγει η οθονη και μεχρι εκει.Δεν μπορω να κανω hard reset γιατι δεν μπορω να το βρω,κρατησα το πληκτρο που ανοιγει και τα δυο πληκτρα που κανεις κληση και που τερματιζεις και γραφει downloading και μετα σβηνει.Εκανα μεγαλη βλεκεια?Φταιει ο φακελος η το πληκτρολογιο.Ας με βοηθησει καποιος το εχω 15 μερες μονο.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Το έχει πάρει κανείς?Αν ναι ποιες είναι οι εντυπώσεις του από το συγκεκριμένο κινητό?Επίσης έχει wm 6.1 αλλά δεν υποστηρίζει ελληνικά από όσο έχω διαβάσει στα site που το πουλάνε.Υπάρχει καμιά πατέντα ώστε να περαστούν τα ελληνικά?Τέλος τα μηνύματα που λαμβάνω στα ελληνικά θα τα αναγνωρίζει ή όχι?Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

edit

Τέλος συμφέρει να το αγοράσω ή να περιμένω τα 3g?Δεν καίγομαι κιόλας μιας και έχω τώρα κινητό.

 

Το εχω παρει εγω και ειναι αρκετα καλο,φυσικα ομως δεν το γνησιο.Προγραμματα περνει,οχι ολα αλλα αρκετα,Μυνηματα θα δεχεσαι κανονικα στα ελληνικα.Το GPS ειναι ενα κινεζικο προγραμμα που δουλευει μεχω interner.Εγω προσπαθησα να βαλω ενα ελληνικο αλλα δεν βρισκει σημα,καποιες ρυθμισεις θα θελει λογικα.Τελος για εληνικα μαλλον δυσκολο γιατι το ψαχνω και δεν βγαζω ακρη.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλως σας βρισκω,

εχει αγορασει καποιος φιλος καποιο απο τα παρακατω κινεζικα?

1.T5353 http://cgi.ebay.co.uk/3-2-WM6-1-WIFI-Java-Black-Diamond-2-Smart-Phone-T5353_W0QQitemZ170418809597QQcmdZViewItemQQptZCell_Phones?hash=item27adc0aafd

2.sunno Q880 http://cgi.ebay.co.uk/NEW-Navigation-3-0-WM6-5-WI-FI-GPS-SMARTPHNOE-Q880_W0QQitemZ150391579773QQihZ005QQcategoryZ3286QQcmdZViewItemQQ_trksidZp4340.m444QQ_trkparmsZalgo%3DCRX%26its%3DC%252BS%26itu%3DSI%252BUA%252BLM%252BLA%26otn%3D5%26ps%3D63

3.http://cgi.ebay.com/NEW-3-0-QWERTY-WM6-1-WI-FI-SMARTPHNOE-Smart97-EMS_W0QQitemZ160378883270QQcmdZViewItemQQptZDE_Handys_ohne_Vertrag_KM?hash=item2557538cc6

 

το gps δεν με νοιαζει και για το ελληνικο μενου(αφοσον υπαρχει ακρη απο οτι διαβασα για τα μηνυματα)δεν πεθαινω.

με ενδιαφερει περισσοτερο η ποιοτητα κατασκευης ...

θα ηταν ενδιαφερων να ακουσω τις γνωμες σας

Link to comment
Share on other sites

Μην πάρεις κανένα από τα 3 για τον απλό λόγο ότι έχουν windows χωρίς μεγάλη ram και το πιο πιθανό θα είναι να σέρνονται.Εδώ μεγάλες εταιρίες που βγάζουν κινητά με windows και τα δίνουν στην αγορά κακοστημένα και κρεμάνε μετά από λίγες ώρες χρήσης,τι περιμένεις οι κινέζοι να τα έχουν καταφέρει καλύτερα;Για windows mobile πάρε κάποιο καλό επώνυμο αλλιώς σε βλέπω να βλαστημάς την ώρα που το πήρες

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

αφου λεει ρε συ 256MB RAM / 128MB ROM

τα επωνυμα ποσο εχουν?

η ειναι μουφα αυτο που γραφει στην περιγραφη?

Link to comment
Share on other sites

εκτος οταν ανοιγει η μια γραμμη οποτε η αλλη κλεινει εως να τελειωσει το τηλεφωνημα !!!

ενω πχ σε ενα samsung d80 - d980 και καποια αλλα μοντελα αυτο δεν συμβαινει. λειτουργουν οντως ταυτοχρονα συνεχως

 

δηλαδη οταν μιλας στην μια γραμμη δεν σε ειδοποιει αν καποιος σε καλει στην αλλη?

Link to comment
Share on other sites

οχι .το κινητο εχει μια κεραια. και οταν μιλαει ειναι απασχολημενη εκει!!

 

σε ευχαριστω για την απαντηση...

αναμονη στην ιδια γραμμη εχει?

κατι αλλο..οι καρτες 2 σε 1 πως θα δω αν υποστηριζονται?

Link to comment
Share on other sites

Το εχω παρει εγω και ειναι αρκετα καλο,φυσικα ομως δεν το γνησιο.Προγραμματα περνει,οχι ολα αλλα αρκετα,Μυνηματα θα δεχεσαι κανονικα στα ελληνικα.Το GPS ειναι ενα κινεζικο προγραμμα που δουλευει μεχω interner.Εγω προσπαθησα να βαλω ενα ελληνικο αλλα δεν βρισκει σημα,καποιες ρυθμισεις θα θελει λογικα.Τελος για εληνικα μαλλον δυσκολο γιατι το ψαχνω και δεν βγαζω ακρη.

 

 

 

λογω οτι ενδιαφερομαι και εγω για αγορα,σου κρεμαει το λειτουργικο απο θεμα μνημης? η δεν εχεις παρατηρησει τιποτα τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

δουλευουν!!μπορεις να εχεις και 2 καρτες με 2 νουμερα!!

4 νουμερα σε μια συσκευη.

το εχω δοκιμασει!!

Link to comment
Share on other sites

Ανάποδα τα είπες.128 ram έχουν και είναι πολύ λίγο πλέον για τα σύγχρονα κινητα με windows.Εξάλλου όταν λέει 128 ram διαθέσιμα στον χρήστη είναι τα 60-70 mb,τα υπόλοιπα χρησιμοποιούνται από το σύστημα συνεχώς.Οπότε λίγο να ανοίξεις 2-3 εφαρμογές και μετά άν υπάρχει το γνωστό memory leakage πάει ψώφησε το κινητό

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

δουλευουν!!μπορεις να εχεις και 2 καρτες με 2 νουμερα!!

4 νουμερα σε μια συσκευη.

το εχω δοκιμασει!!

 

ωραια καλο αυτο..αν και αυτο ηταν που ηθελα να αποφυγω αλλα αφου δεν σε ειδοποιει για την κληση της δευτερης καρτας οταν μιλας στην πρωτη μαλλον δεν θα γλυτωσω απο την 2 σε 1 καρτα...κριμα..βλακεια να μιλας στην μια γραμμη και η αλλη να μην δουλευει..

σε ευχαριστω για τις πληροφοριες..

Link to comment
Share on other sites

λογω οτι ενδιαφερομαι και εγω για αγορα,σου κρεμαει το λειτουργικο απο θεμα μνημης? η δεν εχεις παρατηρησει τιποτα τετοιο?

 

Κοιτα εχω παρατηρησει οτι ψιλο κολαει λιγο ειδικα οταν μπαινεις στο internet με wi-fi.Το χειροτερο ειναι οτι εβαλα ενα ελληνικο πληκτρολογιο και το κινητο εγινε κονσερβοκουτι,δεν ανοιγει και ακρη δεν βγαζω πουθενα.Το εχω και το καμαρωνω.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με κλειστή συσκευή να κρατήσεις πατημένα το πράσινο και το κόκκινο κουμπί μαζί με το power button για μισό λεπτό περίπου

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

ωραια καλο αυτο..αν και αυτο ηταν που ηθελα να αποφυγω αλλα αφου δεν σε ειδοποιει για την κληση της δευτερης καρτας οταν μιλας στην πρωτη μαλλον δεν θα γλυτωσω απο την 2 σε 1 καρτα...κριμα..βλακεια να μιλας στην μια γραμμη και η αλλη να μην δουλευει..

σε ευχαριστω για τις πληροφοριες..

και το τηγανησμα στο κεφαλι που το βαζεις οεο?? αν ειχε δυο πομπους αντιο ζωη... ενω τωρα ολοι ειμαστε οκ... ασε που οι εταιρειες στελνουν μηνυμα οτι ελαβες κληση καθως ηταν κλειστη η σιμ σου;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...