Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προφανώς τα ακουστικά σου έχουν αυτό το βίσμα(στην φωτογραφία είναι ακουστικά από W001)

http://img197.imageshack.us/img197/6797/img0054vt.jpg

 

Νομίζω ότι το ίδιο βίσμα έχουν και κάποια SE αν τους βγάλεις την προέκταση

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προφανώς τα ακουστικά σου έχουν αυτό το βίσμα(στην φωτογραφία είναι ακουστικά από W001)

Νομίζω ότι το ίδιο βίσμα έχουν και κάποια SE αν τους βγάλεις την προέκταση

 

Ναι νομίζω είναι ίδια...τι σημαίνει SE; Αν μιλάς για τα Ericsson η γυναίκα μου έχει το W595 και αφού δοκίμασα το δικό της ακουστικό αφενός αυτό που απομένει μετά την αφαίρεση της προέκτασης είναι πολύ κοντό και αφετέρου το φις είναι ασύμβατο με το κινητό μου...Ή μήπως αναφέρεσαι σε κάποιο άλλο; Yπάρχει κάποιο link για να δω το φις από κοντά; Ακόμα και μια μικροδιαφορά στο μέγεθός τους τα κάνει μη συμβατά τα άτιμα...

Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson εννοώ.Δες κάτι που βρήκα πρόχειρα http://www.sonyericsson.com/cws/products/accessories/overview/mh700?lc=el&cc=gr#a

 

edit:Αν δεν κάνουν θα πρέπει να συμβιβαστείς με τα μαμίσια,πάρε 2-3 να έχεις

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω αγορασα το http://www.1ena.com/tv35.htm απο το καταστημα και δεν εχει πληρως ελληνικα δλδ ανοιγοντας σταδιακα το μενου βγαζει και επιλογες στα αγγλικα το αγορασα στις 4/11/09 αλλα θα το παω πισω να το δουνε (2χρονια εγγυηση αντικαταστασης λενε) γιατι μου κανει κατι χαζα απο το ηχειο κανει σαν παρασιτα στην οποιαδηποτε αναπαραγωγη ηχου και δεν μπορω να απενεργοποιησω τον ηχο που κανει στο κλειδωμα και ξεκλειδωμα αν ξερει κανεις κατι παραπανω ας μου πει....
Link to comment
Share on other sites

Στα κινέζικα δεν είναι τέλεια τα ελληνικά μενού,έχουν πολλά κακομεταφρασμένα μενού ή μενού που δεν έχουν μεταφραστεί καθόλου.

Αν σου κάνει παράσιτα να το πάς αμέσως πίσω να στο αλλάξουνε,δεν είναι κάτι που μπορείς να φτιάξεις εσύ.

Γενικά πάντως καλή η εγγύηση των 2 ετών αλλά το πλήρωσες χρυσό το κινητό.

Για το κινητό που πήρες μπορείς να διαβάσεις το σχετικό θέμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=246353

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

ενα αλλο προβλημα που διαπιστωσα μολις τωρα ειναι οτι δεν παιζει βιντεο σε μορφη mp4 ενω γραφει οτι την υποστιριζει και εχει και ενα βιντεο μεσα απο την μανα του σε mp4 και αυτο που εβαλα εγω δεν παιζει οτι να ναι ρε θα παω αυριο να τους ξεχεσω και θα απαιτησω να μου το αλλαξουν. δλδ λενε οτι λενε στο site και δεν παιζει ουτε ενα βιντεο ελεος κατα τα αλλα hot gadset ειναι,και κατι αλλο δεν εχει καν CD για το pc προσπαθησα να περασω καποιο προγραμμα τυπου mediaplayer αλλα τπτ μου το εμφανιζει σαν στικακι μερικα καλα που εχει ειναι οτι εχει ετοιμο application για το facebook,msn,yahoo mail &messenger κατι ειναι και αυτα γιατι τα χρησημοποιο αρκετα, η καμερα του και καλα 2Mp αλλα ουτε μισο δεν φενετε να ειναι σε ποιοτητα αλλα αυτο ηταν το τελευταιο που με νοιαζει,η οθονη του ειναι πολυ καλη σε αποκριση ακομα και με το δαχτυλο στο μενου ειναι αρκετα γρηγορο η tv του εχει πολυ καλη ληψη αλλα το ραδιο για να πιανει καλα πρεπει να εχεις ανοιχτη την κεραια της tv, ενα αγχος το εχω με αυτα που ακουγονται για τις μπαταριες οτι λιωνουν,καιγονται αλλα δεν ξερω τι να πω εμενα παντος ειναι παγωμενο και οταν φορτιζετε ακομα αλλα το 1200mah που λεει ειναι μπαρουφες 3 μερες με το ζορι ενω το ericsoon W550i που εχω με 900mah παει 7-8 μερες με αρκετη χρηση του walkman
Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson εννοώ.Δες κάτι που βρήκα πρόχειρα http://www.sonyericsson.com/cws/products/accessories/overview/mh700?lc=el&cc=gr#a

 

edit:Αν δεν κάνουν θα πρέπει να συμβιβαστείς με τα μαμίσια,πάρε 2-3 να έχεις

 

Δυστυχώς κανένας πωλητής στην Ελλάδα δεν θα δεχόταν να ανοίξει την συσκευασία των συγκεκριμένων ακουστικών για να τα δοκιμάσω στο κινέζικο κινητό μου και δεν θα άξιζε να τα παραγγείλω από ebay και να διαπιστώσω ότι δεν δουλεύουν. Εξάλλου από ότι διαβάζω στις προδιαγραφές το ERICSSON έχει φις 3.5 χιλ. ενώ τα κινέζικα δέχονται 2.8 αν δεν κάνω λάθος...Μήπως κάποιο από τα μέλη του forum τα έχει δοκιμάσει στο δικό του και επιβεβαιώμενα δουλεύουν;

Link to comment
Share on other sites

mp4 παιζουν αλλα οχι στην αναλυση που εβαλες εσυ, δυσκολα θα κανεις συγχρονισμο επαφων κλπ, οσο για την μπαταρια εισαι αδικος κατα την γνωμη μου
Link to comment
Share on other sites

και πως το κανω αυτο? εβαλα μερικα βιντεο μεσα παταω play και διχνει μια εικονα να λεει mediatek και παιζει κανονικα η μουσικη απο το βιντεο δλδ δεν δειχνει εικονα αν μπορει καποιος να με βοηθησει? το αλλο που δεν μπορω να κανω ειναι να απενεργοποιησω τον ηχο που κανει στο κλειδωμα και ξεκλειδωμα του πληκτρολογιου δεν μπορω να βρω πουθενα στο μενου του καποια τετοια επιλογη
Link to comment
Share on other sites

Δείχνει όμορφο.. και έχει και dpad ή είναι wheel (?)

Στο gsm-arena γράφει και Scroll Wheel, αλλά δεν το βλέπω..

 

ΑΛΛΑ με τέτοιες τρομερές ελλείψεις, κρίμα!

 

Καλά, χωρίς 3G και χωρίς FM radio ζείς, χωρίς flash και 2mp camera περνάς.

Περίεργο που έχει GPS και αδιανόητο που δεν έχει Wifi!!:mad:

 

Χμ, το ίδιο βλέπω και στο Ε200.. Πολύ κρίμα για την Acer!

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

μήπως, λέω μήπως... είναι πλέον overaded το wifi ?

 

Κι εγώ θα το ήθελα φυσικά, αλλά όταν είσαι σπίτι, έχεις τον υπολογιστή, και όταν είσαι κάπου έξω, δεν θα βρεις και πολύ συχνά free wi-fi hotspots...

 

γιατί είναι τόσο απαραίτητο το wi-fi ?

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επέτρεψε μου να διαφωνήσω κάθετα. Το wifi πλέον το βρίσκεις εύκολα και εκτός σπιτιού και για τα σημερινά δεδομένα, πρέπει να αποτελεί από τα βασικά χαρακτηριστικά που οφείλει να έχει μια σύγχρονη συσκευή του είδους. Μην ξεχνάς ότι μιλάμε για μια Windows Mobile συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επέτρεψε μου να διαφωνήσω κάθετα. Το wifi πλέον το βρίσκεις εύκολα και εκτός σπιτιού και για τα σημερινά δεδομένα, πρέπει να αποτελεί από τα βασικά χαρακτηριστικά που οφείλει να έχει μια σύγχρονη συσκευή του είδους. Μην ξεχνάς ότι μιλάμε για μια Windows Mobile συσκευή.

 

τι να πω..

 

κι εμένα μου φαίνεται παράξενο να μην υπάρχει σε ένα ppc πλέον.

 

Αλλά δεν θυμάμαι καμία φορά να είμαι κάπου που να έχει free wifi την στιγμή που το χρειάζομαι ..

 

τονίζω το free, γιατί αν δεν είναι free, πιο πολύ θα πληρώσεις για 2-3 ώρες wifi παρά για 100MB από gprs ! :p

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν θέλω να κάνω το συνήγορο του διαβόλου αλλά προσωπικά, και ειδικά στην Αθήνα, όλο και περισσότερο βρίσκω "ανοιχτά" wifi πλέον.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αν μπορεις να με βοηθησεις θα το εκτιμουσα πως αλλαζω την αναλυση δλδ πως το κανω αυτο και ενα αλλα που δεν μπορω να κανω ειναι να απενεργοποιησω τον ηχο που κανει στο κλειδωμα-ξεκλειδωμα εχω ψαξει παμπολλες φορες το μενου και δεν καταφερα να βρω μια επιλογη για κατι τετοιο..
Link to comment
Share on other sites

Το φις σε αυτά τα δύο ακουστικά (εδώ και εδώ)φαίνεται ακριβώς το ίδιο με εκείνο του κινέζικου...καμία άποψη για το αν θα ταιριάζει;
Link to comment
Share on other sites

2,8 δε νομιζω να υπάρχει. 2,5 είναι τα λεπτά και 3,5 τα χοντρά, οπότε μάλλον 2,5 έχεις.

Λογικά αν βρεις ένα οποιοδήποτε hands-free με βύσμα 2,5 θα δουλέψει. Εναλλακτικά μπορείς να πάρεις 3,5άρι και να το βάλεις πάνω σε adaptor όπως [ame=http://www.amazon.com/2-5mm-3-5mm-Female-Stereo-Adapter/dp/B001078FV8/ref=pd_cp_e_1]αυτόν[/ame].

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή όσα site υπάρχουν εκεί είναι μούφα?? έχετε να προτείνετε κάποια site για 8800 carbon arte κίνεζικο σαν κι αυτό που έιναι στα site Που ανέφερα???

 

http://www.dhgate.com/

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει τροπος να γινει ή να δεχτει βιντεοκληση, τηλεφωνο που εχει μπροστινη καμερα αλλα δεν υπαρχει επιλογη απο το μενου να κανεισ βιντεοκληση.
Link to comment
Share on other sites

Στην Κίνα μέχρι τον Μάιο που μας πέρασε απαγορευόταν το wifi, γι αυτό δεν είχαμε κινέζικα με wifi.Μέχρι τέλος του χρόνου απαγορεύεται το 3g,οπότε όπως καταλαβαίνεις με τον νέο χρόνο θα βγούν και 3g κινέζικα

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν κινεζικα με 3g ψαξτε, καλυτερα.
[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Πραγματι υπαρχουν.Αλλα ελεγα μηπως ξερει κανεις καμια ρυθμιση σε αυτα που εχουν προστινη καμερα ετσι ωστε να κανουν βιντεοκληση
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...