Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aπο ebay με windows mobile και δυο sim. Πλεονεκτηματα προφανη. Μειονεκτηματα σχετικα αργο μια μονο μπαταρια. Ηρθε σε χρονο μηδεν και μαλιστα με κουριερ στο γραφειο με κοστος 95 ευρω.... Το ψαχνω ακομα
ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν είναι αυτό που νομίζω είναι αρκετά παλιό(τουλάχιστον 1,5 χρόνος που έχει βγει) με 200ρι επεξεργαστή και 64mb ram.Σέρνεται εντελώς...

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε επιτελους το κινητο....Εχω να πω τα παρακατω

Πολυ καλο εξωτερικα(3,5' high defin. touch screen 320x480)

Platform MTK BA

Εχει ελλινικο μενου(διαβαζει sms,phonebook, και σελιδες στο νετ με opera)

Καλο wifi για κινητο (προβλημα μόνο με το video streaming απο youtube mobile κλπ.)

Πολυ καλο μενου με πολλες επιλογες ringtones, ξθπνιτιρια (μονο δεν βαζει photos σε επαφες)

Camera 0.5megapixel(δεν ειναι και η καλυτερη)

ΤV παιζει καλα

Video player καλος

Music player μετριος(δεν βρισκει ξεχωριστους φακελους....τους ριχνει ολους μεσα με τα τραγουδια ακομα κ αν τα χωρίσεις)

Πολυ καλο παντως για τα λεφτα του.....ακσιζει και δεν ειναι iphone clone

 

Αν θελει κανεις λεπτομεριες για το συγκεκριμενο μου λεει......

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο εξωτερικα(3,5' high defin. touch screen 320x480)

πάντως στο link αναφέρει 800x480 και 3.2 " οθόνη

μάλιστα μοιάζει με το Diamond 2 :happy:

 

και μια ερώτηση:

πως παίζει java games χωρίς πληκτρολόγιο?

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

και μια ερώτηση:

πως παίζει java games χωρίς πληκτρολόγιο?

 

υπαρχουν touchscreen games που παιζουν μια χαρα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι να ξερουμε τι πειραζουμε μην μας μεινει κιολας..

εγω πειραξα αυτα τα 2 και δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα.

τωρα στην κριση σου ειναι αν θες να το ρυθμισεις η οχι :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια μην πειραζετε αν δεν ξερετε σιγουρα!!

εγω κατι εκανα και χαμηλωσε ο0 φωτισμος της οθονης και προσπαθοντας να το επαναφερω μου εμεινε και δεν ανοιγε.

με αποτελεσμα να το στειλω κινα.

ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΚΡΥΦΑ ΜΕΝΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια μην πειραζετε αν δεν ξερετε σιγουρα!!

εγω κατι εκανα και χαμηλωσε ο0 φωτισμος της οθονης και προσπαθοντας να το επαναφερω μου εμεινε και δεν ανοιγε.

με αποτελεσμα να το στειλω κινα.

ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΚΡΥΦΑ ΜΕΝΟΥ!!!

 

εισαι και καντεμης. αλλα που ξερεις,μπορει να σου στιλουν πισω την 55η εκδοση του κ599 με wm,gps και περιστρεφομενη κεραια για να φτιαχνεις καφε :lol:

Link to comment
Share on other sites

*#8375# Για να δείτε ποια software version φοράει το k599 σας και πότε κατάσκευαστηκε.όλους αυτούς τους κωδικούς μην τους χρησιμοποιείτε αν δεν ξέρετε τι κάνετε και ειδικά για άλλες συσκευές πέρα του κ599.Οι πιο πολλές από τις άλλες συσκευές θα σας μείνουν τούβλο πριν το καταλάβετε

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

http://www.mobilewhack.com/wp-content/uploads/2008/11/pharos-traveler-619.jpg

 

The last time we mentioned Pharos devices, it was to talk about the Traveler 177 and 127, but they have released a new handset codenamed on the Traveler line, codenamed 619. The popular cellphone with GPS costs $199,95 and is already available for purchase at Dell’s website.

 

Sporting a 2.8-inch VGA touchscreen, the device has a full QWERTY keyboard and a 2-megapixel camera. The operative system used on the Traveler 619 is Windows Mobile 6, while the network options include quad-band GSM/GPRS/EDGE, and 3.5 support.

 

In the wireless connectivity department, it boasts bluetooth, Wi-Fi, and IrDA. The battery life is 4 hours on talking-mode, or 200 hours in stand-by.

 

http://www.mobilewhack.com/pharos-traveler-619-for-200/

 

Στελνει απο κανενα site σε ελλαδα?

Υπαρχει σε ελληνικό κατάστημα?

Link to comment
Share on other sites

ειναι smartphone ? Ελληνικα θα εχει? 3G ειναι? GPS?

και ολα αυτα με $200 ?

γιατι λιγα ειναι τα 200$????

στο ebay βρισκεις με λιγοτερα

Link to comment
Share on other sites

γιατι λιγα ειναι τα 200$????

στο ebay βρισκεις με λιγοτερα

 

ενταξη ειναι η τιμη 200$ (137ευρω). και στο ebay 200$ εχει

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας πως μπορεί να απενεργοιηθεί το εκνευριστικό "slide to unlock";

 

σωστη η παρατηρηση σου φιλε μου

γνωριζει κανεις?

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θελετε δηλαδη να μην κλειδωνει το κινητο ?

να ειναι μονβιμα ανοιχτο?

δηλαδη με καθε πιεση της οθονης να αναβει ?????

 

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ

ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ

ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΚΛΕΙΔΩΜΑ ΠΛΗΚΤΡΩΝ

ΚΑΝΕΝΑ

Link to comment
Share on other sites

θελετε δηλαδη να μην κλειδωνει το κινητο ?

να ειναι μονβιμα ανοιχτο?

δηλαδη με καθε πιεση της οθονης να αναβει ?????

 

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ

ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ

ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΚΛΕΙΔΩΜΑ ΠΛΗΚΤΡΩΝ

ΚΑΝΕΝΑ

 

Ακριβώς αυτό! Δεν υπάρχει όμως τέτοια επιλογή στο κινητό μου όπως "εγκατάσταση ασφάλειας" (ποιός είναι ο τίτλος στα αγγλικά; έχω αγγλικό μενού)...μόνο security setup στο οποίο δεν έχει τίποτα για το slide. Δεν έχουν όλοι οι κλώνοι iphone το ίδιο μενού φαντάζομαι...όμως σίγουρα πρέπει να υπάρχει κάτι στο engineering mode.

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να μπορεις να βγαλεις το slide to unlock!!

 

μεγάλη βλακεία αν είναι έτσι γιατί στο original iphone μπορεί να απενεργοποιηθεί! Δεν σκεφτήκαν κάτι τόσο απλο; Μήπως υπάρχει κάποια επιλογή στο κρυφό μενού;

Link to comment
Share on other sites

#kouzoulos

 

 

Γειά χαρά και από εδώ, με Ελληνικά.

Αυτοί εκει στην ΗΡ δεν βλέπω να έχουν διάθεση να κάνουν τίποτα με καινούργια version. Eβαλα την Αγγλική rom αλλά μην το κάνεις γιατί κάτι κάνει με τους παρόχους. Δηλαδή, ενώ έχω cosmote επιμένει να μου βγάζει ότι είμαι στην wind, αλλά δουλεύει κανονικά. Με κάρτα της wind με βγάζει ότι είμαι στην tim gr !

Το ζήτημα είναι ότι δεν κράτησα back up και δεν μπορώ να ξαναπεράσω την original.

 

Δεν το χρησιμοποιώ, γιατί έχει απαίσιο μεγάφωνο και χειρότερη λήψη από το 514. Ειδικά το μεγάφωνο είναι χάλι μαύρο. Σαν κουδουνίστρα κάνει. Το δικό σου είναι εντάξει;

 

Τζάμπα τα λεφτά και κρίμα γιατί οι προδιαγραφές του είναι καλές αλλά μόνο στα χαρτιά!

Link to comment
Share on other sites

#kouzoulos

 

 

Γειά χαρά και από εδώ, με Ελληνικά.

Αυτοί εκει στην ΗΡ δεν βλέπω να έχουν διάθεση να κάνουν τίποτα με καινούργια version. Eβαλα την Αγγλική rom αλλά μην το κάνεις γιατί κάτι κάνει με τους παρόχους. Δηλαδή, ενώ έχω cosmote επιμένει να μου βγάζει ότι είμαι στην wind, αλλά δουλεύει κανονικά. Με κάρτα της wind με βγάζει ότι είμαι στην tim gr !

Το ζήτημα είναι ότι δεν κράτησα back up και δεν μπορώ να ξαναπεράσω την original.

 

Δεν το χρησιμοποιώ, γιατί έχει απαίσιο μεγάφωνο και χειρότερη λήψη από το 514. Ειδικά το μεγάφωνο είναι χάλι μαύρο. Σαν κουδουνίστρα κάνει. Το δικό σου είναι εντάξει;

 

Τζάμπα τα λεφτά και κρίμα γιατί οι προδιαγραφές του είναι καλές αλλά μόνο στα χαρτιά!

 

όταν λες αγγλική rom εννοείς λογικά της vodafone. Δεν υπάρχει ούτε στο site της Hp η rom η κανονική δηλαδή όχι της vodafone. το μεγάφωνο σε μένα δεν έχει κάποιο πρόβλημα, η λήψη απ ότι έχω παρατηρήσει έχει ένα θεματάκι.

Η hp απ ότι είδα και μίλησα με τους διαφόρους δεν υπάρχει περίπτωση να κάνει κάποιο update. Για την μπαταρία πλέον είμαι σίγουρος ότι είναι το gps, το θέμα είναι πως μπορεί να φανεί στα settings η ενεργοποίηση και απενεργοποίηση του.

Και εγώ το 514 είχα αλλά μου το κλέψανε και πήρα αυτό και μπορώ να πω πως δεν με έχει αφήσει ευχαριστημένο μέχρι τώρα.

ΜΗ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ!
Link to comment
Share on other sites

ΜΗΝ αλλαξεις κατι στο κρυφο μενου μην το χαλασεις!!

Δύσκολα θα το καταλάβουν κάποιοι, προβλέπω αρκετοί να μείνουν με το κινητό τούβλο στο χέρι

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Πας με έναν registry editor στο HKey Local Machine > System > Currentcontrolset > GPS Intermediate Driver > IsEnabled

Aλλάζεις τo value από ένα σε μηδέν. Κάνεις επανεκίνηση.

Πας στο Asset viewer και τώρα το GPS είναι OFF.

 

Εχτές το βράδυ το έψαξα και το έκανα. Τώρα το άφησα στην αναμονή για να δω τι θα κάνει από μπαταρία. Ελπίζω να έχεις δίκιο και σε αυτό, όπως με τα startup προγράμματα και να πάει η μπαταρία από αναμονή, στο 7ήμερο!

 

Ναι, είναι η rom της vodafone. Είναι η 0.21.35. Περιμένω από έναν Κινέζο ή Γιαπωνέζο στο γνωστό site των xda-developers να βγάλει την κανονική. Ψάχνει για τον bootloader της version 01.00.12.332.04.

 

Ποιός κόπανος στο έκλεψε; Αμα δεν ξέρει να το σετάρει, θα το έχει μόνο σαν τηλέφωνο. Και μόνο με 70 χαρακτήρες στα μηνύματα. Δεν είναι για αρχάριους το 514.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...