Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γράψε και μερικά πράγματα για το τηλ.

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η τιμή του θα πρέπει να είναι κάτω του 200αρικου.

Αυτό δεν το ξέρω να σου πω....είναι θέμα μαγαζιού. Έχω δει τιμή πάντως σε preorder 999.99$ !!! :lol:

Υποθέτω όταν βγει θα διαμορφωθεί η τιμή αναλόγως προς τα κάτω ή προς τα πάνω.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι τα τεχνικά χαρακτηριστικά του ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Η εν λόγω συσκευή λοιπόν βασίζεται στο γνωστό mtk6592Τ. Έχει 2gb ram και 32 rom. Κάρτες μνήμης δυστυχώς δεν υποστηρίζει. Είναι δίκαρτο υποστηρίζοντας microsim. Κάμερες 13mp κύρια και 5 εμπρόσθια με διπλό led για την πρώτη και μονό για τη δεύτερη. Η οθόνη είναι 5 ιντσών fhd ogs ips. Από μπαταρία εξοπλίζεται με μια 2300 mah li-po Τρέχει δε 4.4 kitkat.

 

Στο χέρι τώρα η συσκευή μου έχει κάνει πολύ καλή εντύπωση. Το bezel είναι μεταλλικό ενώ το πίσω μη αποσπώμενο μέρος είναι από ευχάριστο στην αφή μαύρο πλαστικό. Τρέχει αρκετά καλά το απόλυτα ελαφρύ kitkat που έχει, βγάζει αξιοπρεπέστατες φωτογραφιές και βίντεο ακόμα και στο σκοτάδι με καλό ήχο. Θεωρώ οτί το 2ο noise cancelation μικροφωνάκι κάνει δουλειά. Η λήψη του wifi είναι καλή και το gps επίσης σωστότατο. Το πακετάκι αγοράς θα το χαρακτήριζα πλήρες. Περιλαμβάνει ένα ολιγοσέλιδο οδηγό, φορτιστή, καλώδιο, handsfree, screen protector και μία καλαίσθητη θήκη. Μου κόστισε κάτι παραπάνω από 200 €. Δεν είχα σκοπό κατα βάση να αγοράσω αυτόν τον καιρό, κατά κύριο λόγο με κέρδισε η ποιοτική αίσθηση που αποπνέει και η διακριτική του εμφάνιση. Για ό,τι άλλο νομίζετε δεν έχω καλύψει ρωτήστε να σας πω..

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του μου ακούγεται λίγο μικρή. Πολύ μικρή για την ακρίβεια. Πολύ θετικά τα 32gb.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Μαζί σου.. Στην πράξη πάντως με λίγο 3g, μερικά μηνύματα κανά τέταρτο κλήσεις και 1+ ώρα ταινία και άλλες σαχλαμάρες μου βγάζει περίπου από τις 3 το πρωί μέχρι τις 6 το απόγευμα που χτυπάει 15%
Link to comment
Share on other sites

Η Wind έχει φέρει το Xiaomi Note 4G. Σε ερώτηση στο κατάστημα, μου είπαν 2 χρόνια εγγύηση και service δικό τους....
Link to comment
Share on other sites

- 5.5 inch IPS HD 1280X720 screen

- Dual sims dual standby

- OS: Android OS 5.1

- CPU: MTK6735 64bit 1.3GHz Quad core

- Camera : Front camera 2.0MP Back camera 8.0MP AF with flash light

- 2GB RAM + 16GB ROM

- microsd

 

για οσους θελουν 4g + τεραστια αυτονομια 5300mah ΜΠΑΤΑΡΙΑ

η οθονη δεν ειναι 1920x1080 αλλα εχει αντιστοιχα ppi με το lg g pad 8.3 (1920x1200 8.3'') που τη βρισκω υπεροχη στα 270ppi

 

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_175212.html

http://gloimg.gearbest.com/gb/2015/201504/source-img/1429222168690-P-2561768.jpg

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

Με την απιστευτα ακριβη,για αυτα που προσφερει,τιμη φυσικο ειναι να μην υπαρχει κανενας κατοχος.Μονο αυτοι που κανουν review στο youtube θα το παρουν.Κριμα,γιατι η Landvo εδινε οικονομικοτατες και αρκετα ποιοτικες συσκευες...
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μάλλον θα είμαι από τους τολμηρούς του forum αρκεί να έχει καλή τιμή...

Έψαξα εν τω μεταξύ και την εταιρεία siswoo και φαίνεται να είναι ευρωπαϊκή με έδρα στην Ισπανία. Τα κινητά θα πωλούνται μάλλον και κατευθείαν από την Ευρώπη λίγο ακριβότερα και θα υποστηρίζουν εννοείται όλα τα band (όπως και τώρα άλλωστε)!

Τέλος, διάβασα ότι ήδη έχουν 3 κέντρα service στην Ευρώπη.

Οπότε κάτι μου λέει ότι θέλει λιγότερη τόλμη να αγοράσεις κινητό από την Siswoo παρά από κάποια καθαρά κινέζικη εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μάλλον θα είμαι από τους τολμηρούς του forum αρκεί να έχει καλή τιμή...

Έψαξα εν τω μεταξύ και την εταιρεία siswoo και φαίνεται να είναι ευρωπαϊκή με έδρα στην Ισπανία. Τα κινητά θα πωλούνται μάλλον και κατευθείαν από την Ευρώπη λίγο ακριβότερα και θα υποστηρίζουν εννοείται όλα τα band (όπως και τώρα άλλωστε)!

Τέλος, διάβασα ότι ήδη έχουν 3 κέντρα service στην Ευρώπη.

Οπότε κάτι μου λέει ότι θέλει λιγότερη τόλμη να αγοράσεις κινητό από την Siswoo παρά από κάποια καθαρά κινέζικη εταιρεία.

 

Αφού το θες....πάρε το όταν βγει και περίμενε πολλές ε ρωτήσεις από τους υπόλοιπους του φόρουμ :p

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω έγινε και παρουσίαση στο φόρουμ.

Επίσης βρήκα και βιντεάκι... -> https://www.youtube.com/watch?v=fpJv_17w72k :D

Link to comment
Share on other sites

μονο ακριβο ειναι στα 130$, πανακριβο, καπου στα 99$ ναι θα ειναι καλο.
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα δοκίμασα χθές πρώτη φορα να περάσω άλλη rom συγκεκριμμένα MIUI.Το πρόβλημα που αντιμέτωπίζω είναι ότι τα imei

μου δέν εμφανίζονται αλλά όταν πρόσπαθώ να μπω από MOBILEUNCLETOOLS σε engineer mode το cds information δέν είναι ενεργό.Μήπως γνωρίζει κανείς γιατί?

Link to comment
Share on other sites

http://en1.data.coolicool.com/images/MHASPM9/MHASPM9_a3c650942781440b647e89e615916b83.images.400x400.png

 

SNOPOW M9 MTK6589 1.2GHz Quad Core 4.5 Inch IPS Screen Waterproof IP68 Rugged Android 4.2 3G Smartphone

- 4.5 Inch IPS Screen, 960*540 Pixel

- Waterproof IP68 Rugged Smartphone

- MTK6589 1.2GHz Quad Core

- Band: GSM 850/900/1800/1900MHz, WCDMA 850/1900/2100MHz, Support 2G Network

- 1GB RAM + 4GB ROM

- 8 MP Back Camera + 2 MP Front Camera

- Android 4.2 System

- Three Anti-сеllphone Waterproof, Dustproof, Dropproof

- SIM Card Dual SIM Dual Standby

- SIM Card Type Dual Standard Card

- Battery Capacity 4500mAh

 

Το Snopow M9 είναι ένα νέο smartphone από διάσημο εμπορικό σήμα τέτοιων κινητών. Το τηλέφωνο διαθέτει ισχυρό hardware, κομψή σχεδίαση και προσανατολισμένο για την εξωτερική χρήση, όπως σπορ και πεζοπορία. Εξαιτίας αυτού του γεγονότος, το smartphone έχει το υψηλότερο επίπεδο προστασίας, μεγάλη μπαταρία και έχει και ενσωματωμένο walkie-talkie.

 

Το υψηλότερο επίπεδο προστασίας

Το Snopow M9 είναι IP68 πιστοποιημένο, πράγμα που σημαίνει ότι το τηλέφωνο είναι πλήρως αδιάβροχο και dustproof και μπορεί να λειτουργήσει κάτω από το νερό στο βάθος πάνω από ένα μέτρο. Επιπλέον, αυτή η συσκευή είναι ανθεκτική και στα χτυπήματα. Όλα αυτά τα χαρακτηριστικά είναι περισσότερο από αρκετά για ένα στιβαρό κινητό που θα μπορούσε να αντικαταστήσει την κανονική σας συσκευή.

 

Σπουδαίο hardware

To Snopow M9 τρέχει ένα 1.2 GHz Mediatek MT6589 επεξεργαστή. Επιπλέον, το smartphone διαθέτει 1 GB μνήμης συστήματος και 16 GB της ενσωματωμένη αποθήκευση που μπορεί να επεκταθεί έως και 32 GB με μια κάρτα μνήμης microSD. Με αυτό το υλικό η συσκευή είναι σε θέση να παίζει βίντεο HD και σύγχρονα παιχνίδια βίντεο.

 

Κομψή αλλά και στοιβαρή κατασκευή

Το Snopow M9 έχει διακριτικό σχέδιο σε μαύρο φινίρισμα, η οποία επιτρέπει στο τηλέφωνο να φανεί φυσικό σε οποιοδήποτε περιβάλλον και κατάσταση, ακόμα και στο επιχειρηματικό σας γραφείο μαζί με την επίσημη στολή.

 

Μεγάλη κάμερα

Το smartphone είναι εξοπλισμένο με 8 megapixel κύρια κάμερα που υποστηρίζει 4x zoom και ισχυρό φλας. Η μηχανή τραβάει φωτογραφίες με 3840x2160 pixels. ενώ μπορεί να κάνει 30 fps HD εγγραφή βίντεο. Αυτή η συσκευή μπορεί εύκολα να αντικαταστήσει την τακτική φωτογραφική μηχανή.

 

Πάντα διαθέσιμη

Snopow M9 έχει όλα όσα απαιτούνται για την αποτελεσματική εργασία. Υποστηρίζει 2 υποδοχές για κάρτες SIM και έχει ενσωματωμένο walkie-talkie, έτσι ώστε να μπορείτε να είστε σε επαφή οπουδήποτε και ανά πάσα στιγμή. Επιπλέον, η συσκευή έχει 4.700 mAh μπαταρία που κρατά το τηλέφωνο σε λειτουργεία για μεγάλο χρονικό διάστημα.

 

Όσοι λοιπόν ασχολούνται με extreme sports, καταδύσεις, αναβάσεις, πεζοπορίες και γενικώς θέλουν να βρίσκονται στη φύση, το κινητό αυτό είναι μία πολύ καλή λύση.

Βίντεο παρουσίαση:

 

Πηγή: Bigrugged

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

για την τιμή του θα μπορούσε να έχει καλλιτερα χαρακτηριστικά , ο ανταγωνισμος στα ανθεκτικά κινητά πλέον είναι μεγάλος, το αντρόιντ 4.2.2 είναι λίγο παλιό, όπως και ο επεξεργαστής.Πάντα σε σχέση με την τιμή του ,που αναφέρεται στην παρουσίαση
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν τό κινητό είναι απίστευτα ποιοτικό,εξωτερικά είναι όλο μεταλικό.Το πίσω καπάκι είναι πολύ δύσκολο στό βάλε βγάλε αλλά οκ τό εφτιαξα. Τό γιαλί μπροστά είναι γορίλας. όσοι το έχουν δεί έχουν πάθει πλάκα από τήν ποιότητα τού. καί είναι καί πανέμορφο. Νά πω ότι είναι 172γρ. καί η μπαταρία είναι 38γρ. η οθόνη απλά μαγεία.Γιά την οθόνη υπάρχει στης ρυθμίσεις εφαρμογή (mlraVision)με πολλές τροποποίησεις .Τό σήμα του wi-fi είναι εξαιρετικό.η κάμερα είναι 16ΜΡ η πίσω και 8ΜΡ η μπροστά . εχθές το κινητό με πολύ σκαλησμα με πολύ σερφαρισμα με λίγα βίντεο στο YouTube και κατέβασμα εφαρμογών έβγαλε ανοιχτή οθόνη 4:51. Νομίζω πολύ καλά. Edited by Neantertal
Μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

για την τιμή του θα μπορούσε να έχει καλλιτερα χαρακτηριστικά , ο ανταγωνισμος στα ανθεκτικά κινητά πλέον είναι μεγάλος, το αντρόιντ 4.2.2 είναι λίγο παλιό, όπως και ο επεξεργαστής.Πάντα σε σχέση με την τιμή του ,που αναφέρεται στην παρουσίαση

Σίγουρα δεν είναι Iman I6, ούτε DOOGEE DG700, αλλά δεν είναι άσχημο

Link to comment
Share on other sites

Σταματάς να διαβάζεις στο mtk6589. Ο χειρότερος cpu της mediatek με διαφορά. Μην σχολιάσω τα 4gb Rom.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...